جهان بدون دود
پنجشنبه 13 خرداد 1395 ساعت 15:51 | نوشته ‌شده به دست همسفر شیدا | ( نظرات )
به نام خدا

کل تلفات مواد مخدر در سال حدود 250 هزار نفر است ولی تلفات سیگار در سال 17 میلیون نفر است یعنی سیگار 70 برابر مواد مخدر تلفات دارد. حال سیگار خطرناک تر است یا شیشه؟ سیگار خطرناک تر است یا هرویین؟روز دوشنبه مورخ 95/03/10 از ساعت 10 صبح الی 12 ظهر همایش ملی هفته بدون دخانیات با مشارکت کنگره 60 و سرای محلات شهرداری ناحیه 3 منطقه 7، محلات سهروردی، باغ صبا، بهار و امجدیه خاقانی برگزار شد.سخنان آقای خدامی:
در هر 8 ثانیه یك نفر به خاطر مصرف دخانیات جان خود را از دست داده و ما تصور می‌کنیم مواد مخدر خیلی چیز بد و خطرناک است اما باز هم می‌گویند: کل تلفات مواد مخدر در سال حدود 250 هزار نفر است ولی تلفات سیگار در سال 17 میلیون نفر است یعنی سیگار 70 برابر مواد مخدر تلفات دارد. حال سیگار خطرناک تر است یا شیشه؟ سیگار خطرناک تر است یا هرویین؟ و کدام ماده مخدر است که تا این اندازه تلفات دارد؟
ما فکر می‌کنیم سیگار دخانیات است و از مواد مخدر آن را جدا کرده‌ایم در صورتی که آمار به ما می‌گوید: سیگار خیلی خطرناک‌تر از مواد مخدر است و واقعاً سیگار را می‌توان در ردیف خطرناک‌ترین مواد قرار داد.
خیلی در زمان مصرف سیگار توصیه‌هایی به ما می‌شد که سیگار نکش چیز بدی است و این حرفها، واقعاً شخص را عصبانی می‌کند؛ زیرا خودش می‌داند سیگار چیز بدی است ولی آن لحظه بحث نیاز است، بحث این است بدنش وابسته شده و اگر سیگار نکشد تعادل خود را از دست می‌دهد.
ما ادعا می‌کنیم و روی این ادعا خیلی سفت ایستاده‌‌ایم کنگره 60 بین 30 تا 40 سال  در زمینه درمان اعتیاد از دنیا جلوتر است و ما هم علم داریم و می‌توانیم تولید علم داشته باشیم.
روش DST  پیشرفته‌ترین متد دنیا است که در تهران در همین خیابان سهروردی ابداع شد و صدها و هزاران مصرف‌کننده در کنگره 60 اعتیادشان را درمان قطعی کردند، در مورد سیگار هم همین‌طور است؛ زیرا هنوز که هنوز برای سیگار راهی پیدا نشده است و خیلی‌ها آرزو دارند که سیگار نکشند ولی نیم ساعت که سیگار نکشد تمام بدنش به هم می‌ریزد و حتی خماری جسمی سراغش می‌رود زیرا جایگزینی اتفاق افتاده است.
ما در مسئله اعتیاد می‌گوییم: اعتیاد عبارت از؛ جایگزینی مواد مخدر بیرونی به جای مخدرهای درونی بدن که فقط در قسمت جسم از نظر فیزیولوژی است؛ زیرا ما برای درمان اعتیاد مثلث داریم که شامل جسم، روان و جهان‌بینی است، حالا اگر ماده مخدر بیرونی وارد شد به طور مثال شخصی مواد مخدر مصرف کند یا مشروبات الکلی بخورد و یا سیگار و قلیان بکشد و تمام اینها از بیرون بیاید تمام سیستم را دچار اختلال می کند و در ادامه کار به جایی می‌رسد که مخدر بیرونی (نیکوتینی سیگار) جایگزین مواد شبه‌افیونی و یا شبه‌نیکوتینی‌های بدن می‌شود و شخص دیگر آن مواد در بدنش تولید نمی‌شود و وابسته به آن ماده خارجی می شود و حالا که بدن آن ماده را تولید نمی‌کند و اگر از بیرون هم مواد را مصرف نکند، کمبود نیکوتین در خواب و حرف زدن ما اختلال ایجاد می‌کند و شخص به‌هم ریخته است.
این همایش‌ها کار بسیار ارزشمندی است و از همه عزیزان، مسئولین محترم شهرداری و سرای محله تشکر می‌کنم؛ ما می‌توانیم این اطلاع‌رسانی‌ها را خیلی راحت انجام دهیم و حیف است که در یک محله یک مرکز علمی مثل کنگره 60 در این‌جا باشد و این محله از آن بی‌اطلاع باشد.
در ضمن خودم 19 سال سیگار مصرف می‌کردم، طول درمان سفرم 10 الی 11 ماه بود و در پله‌های 21 روزه تیپر شد و اکنون هم 2 سال و 8 ماه است که سیگار مصرف نکردم و خدا را شکر هیچ مشکلی هم ندارم.

 


سخنان خانم جلالی:
همسفر در کنگره به کسی گفته می‌شود که خود سابقه مصرف مواد مخدر ندارد. خوشبختانه در سال 78 بود با اعتیاد فرزندم و همسرم با كنگره 60 در شعبه آکادمی آشنا شدم و هر دو مسافرم به رهایی رسیدند.
همسرم مصرف تریاک داشتند و الان بیش از 14 سال است که آزاد و رها شده‌اند و مصرف پسرم حشیش، قرص، تریاک و تزریق هرویین بود و الان نزدیک به 14 سال است که آزاد و رها است و هر سه ما در سیستم رایگان درمانی اعتیاد کنگره هستیم و خدمت می کنیم.
برای درمان اعتیاد ما با روش DST آشنا شدیم و در طول سفر حدود 10 الی 11 ماه به درمان می‌رسند، که جسم و روان 10 ماه زمان می‌برد و برای جهان‎بینی خدا می‎داند؛ زیرا جهان‎بینی حالا حالاها ادامه دارد. زمانی که بنیان کنگره 60 جناب مهندس دژاکام برای درمان سیگار اقدام کردند خیلی از خانم‌های همسفر که همراه با مسافرانشان در سفر بودند اعلام آمادگی کردند.
باید بگویم اولین چیزی که من فرد زجر کشیده را از دنیای تاریکی بیرون آورد همان آموزشی بود که به من دادند، زیرا هیچ جا از اعتیاد با من حرف نزده بودند و این آموزش‌ها در کنگره فقط برای اعتیاد نیست و پس از گرفتن آموزش ها با خودم و اعتیاد آشنا شدم و آشنایی با انسان و صور پنهان و آشکار انسان بود.
تمام این آموزش ها که حلقه در حلقه به ما دادند برای درمان سیگار به درد من خورد، من 35 سال مصرف سیگار داشتم و زمانی که مادر می‌شدم روی حسی که به فرزندم داشتم سیگار را ترک می‌کردم ولی همیشه تشنه سیگار کشیدن بودم و بعد از مدتی دوباره سیگار را شروع می‌کردم.
ما در هر زمینه‌ای که درمان را می‌خواهیم شروع کنیم باید صددرصد آموزش بگیریم و آموزش هم در مدت کم اتفاق نمی‌افتد و باید آموزش تدریجی باشد و کاربردی شود و انسان بتواند ارزش و ضد ارزش را از هم تشخیص دهد.
سیگار برای انسان یک ضدارزش است که با دانشی که می‌گیریم الزاماً باید آن دانش کاربردی شود تا بتوانیم علم خود قرار دهیم و فکر می کنم که ما که در آن زمینه به آن علم رسیدیم.
من هم با 35 سال تخریب سیگار وارد لژیون ویلیام وایت شدم، 10 ماه و 2 روز سفر اولم بود، با استادی جناب مهندس بنیان کنگره 60، و الان 3 سال و 3 ماه است که آزاد و رها هستم.
در ادامه تعدای از مسافرین سیگار گروه خانواده اعلام سفر کردند:

سلام سمانه هستم مسافر سیگار، با 8 سال تخریب وارد لژیون ویلیام وایت شدم، با 8 قطعه آدامس نیکوتین سفرم را شروع کردم، مدت سفر اول 10 ماه و 2 روز، با راهنمایی خانم جلالی، از شعبه آکادمی و شعبه شادآباد، رهایی 9 ماه و 6 روز.

سلام الهه هستم مسافر سیگار، با 7 سال تخریب وارد لژیون ویلیام وایت شدم، با 16 قطعه آدامس نیکوتین خوراکی سفرم را شروع کردم، مدت سفر اول 12 ماه، با راهنمایی خانم جلالی، از شعبه ابن سینا رباط کریم، رهایی 6 ماه.


سلام شیدا هستم مسافر سیگار، با 11 سال تخریب سیگار وارد لژیون ویلیام وایت شدم، مدت سفر اول 10 ماه، با آدامس نیکولایف خوراکی، با راهنمایی خانم مهری، از شعبه کرج، رهایی1 سال و 3 ماه.


سلام ناهید هستم مسافر سیگار با 20 سال تخریب سیگار وارد لژیون ویلیام وایت شدم، مدت سفر اول 12 ماه، با آدامس نیکولایف خوراکی، با راهنمایی خانم جلالی، از شعبه صالحی تهرانپارس، رهایی 1 سال.

سلام مهرناز هستم مسافر سیگار، با 38 سال تخریب سیگار وارد لژیون ویلیام وایت شدم، مدت سفر اول 10 ماه و 7 روز، با آدامس نیکولایف خوراکی، با راهنمایی خانم جلالی، از شعبه آکادمی، رهایی 1 سال و 9 ماه.سخنان آقای حامد شمس: 
من حدود 9 سال مصرف سیگار داشتم  و گاهی هم قلیان می کشیدم  و من دانشجوی ارشد برق هستم و علت اینکه این را گفتم این بود که کسانی که در تاریکی هستند و یا در اعتیاد می روند لزوما نباید کارتن خواب باشند و عموم جامعه حتی کارمند و ... می‌توانند در تاریکی درگیر شوند و برنامه ها باید طوری باشد که اینها از تاریکی خارج شوند.
در درمان یک بحث پیشگیری، ترک و درمان وجود دارد و باید حواس ما باشد که بحث ترک با درمان خیلی فرق دارد. من خودم یادم است که کلاس تکواندو رفتم و 7 ماه سیگار را کنار گذاشتم ولی دوباره به سمت سیگار رفتم، تا اینکه با کنگره 60 آشنا شدم و بعد در کنگره 60 بحثی که مطرح است بحث درمان وابستگی به دخانیات است، نه اینکه ترک دخانیات.
دخانیات سیگار، قلیانو پیپ است و هر چیزی که به صورت کشیدنی است و نیکوتنی دارد دخانیات است و زمانی که بحث درمان مطرح می شود آن زمان است که مثلث جسم، روان و جهان بینی می آید و در قسمت جسم و روان باورها باید درست شود اما ما یادمان باشد این نیکوتینی که وارد بدن ما می شود گیرنده ای نیکوتینی در بدن انسان می گذارد، یعنی از سد خونی مغز می گذرد و به خاطر همین است که در اوایل مصرف حالت تعادل را از دست می دهیم و سرگیجه می گیریم و خوشمان می آید و به خاطر همین دنبالش می رویم.
وقتی یک شهر بمباران می‌شود و مدارس و خیابان ها خراب می‌شود برای درست شدن آنها باید بمباران اول قطع شود تا درست شوند و در درمان سیگار هم باید قلیان، سیگار و... مصرف نشود.
در کنگره 60 در حال حاضر حدود 1500 نفر در درمان وابستگی به دخانیات هستند که این 10 ماه طول می کشد و داروی درمان سیگار آدامس نیکولایف خوراکی است و اکنون 900 نفر از دخانیات رهایی پیدا کرده اند و مدارکشان موجود است.
در آخر باید بگویم خیلی خوشحالم سیگار نمی‌کشم و دخانیات مصرف نکردن ضعف نیست بلکه قدرت است و انسانی که سالم زندگی می کند از قدرت بیشتری چه جسمی و چه تعادل روانی بهتری برخوردار است و امیدوارم جامعه ما هم همین طور شود و چشمانمان را رو به حقایق نبندیم و سعی کنیم با انجام دادن کارهای فرهنگی و آموزشی این وابستگی به دخانیات را در بین جوانان از بین ببریم.
Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: مناسبت ها،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
مهری شنبه 15 خرداد 1395 15:59
باخداقوت خدمت شیدای عزیز و سپاس از زحمات بیدریغت
وحید جمعه 14 خرداد 1395 14:03
بسیار عالی لطفاخبرهای ازاین دست را منعکس کنید با تشکر.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic