خلاصه سی دی "اگر اندیشه نبود" مهندس دژاکام
یکشنبه 16 خرداد 1395 ساعت 20:33 | نوشته ‌شده به دست همسفر سایه | ( نظرات )
اگر اندیشه نبود، خلق هم نبود، خطی نبود و نوشته ای نبود؛


"به نام خداوند بخشنده و مهربان"

خلاصه سی دی اگر اندیشه نبود

انسان سرتاسر اندیشه است مابقی گوشت و استخوان و پوست است. وقتی راجع به انسان صحبت می شود فقط تعریف هایی که حقیقت داشته باشند و کلام الهی باشند که غیر قابل تغییر هستند قابل قبول هستند.

نفس آن چیز است که تعیین موجودیت می کند در ظاهر و باطن               

علم گاهی واقعی است و گاهی قراردادی است یعنی زمانی چیزی را میگویند ولی بعد اعلام میکنند که اشتباه است. یکی از تعاریفی که از انسان شده میگویند انسان حیوان ناطق است که این تعریف خوبی نیست چون انسان اصلاً حیوان نیست. درست است که انسان و حیوان از خیلی جهات وجه مشترک دارند مانند حواس پنجگانه، این اشتراک بین تمام ذرات هستی وجود دارد، ولی کاملاً با هم متفاوت هستند و فرق زیادی بین حیوان و انسان وجود دارد.

انسان یک موجود اندیشمند است و تمام حیوانات را به خدمت خود میگیرد. انسان یک «موجود مرکب» است انسان در جسم خودش مرکب است و سه موجود در این شهر وجودی زندگی میکنند یکی نفس خودش است و یک موجودی که دائماً انسان را به شر تشویق میکند و دیگری انسان را به خیر تشویق میکند. انسان دائماً در حال حرکت، تغییر و انتخاب است انسان موجودیست که باید رشد کند و برای این رشد باید مراحلی را طی نماید و برای طی این مراحل باید از بالا دست به او تکلیف شود. انسان موجودی الگو پذیر است... این انسان است که می تواند آموزش بگیرد. همیشه و در همه حال و همه جا، یک بالا دستی وجود دارد که به انسان آموزش می دهد و انسان موجودیست که همیشه در حال آموزش گرفتن است. ولی حیوان یک موجود انفرادی است که در شهر وجودی خود که جسمش باشد زندگی میکند و بدنبال خیر و شر نیست.

یکی از مواردی که انسان را تزکیه میکند روزه است پایه کنگره 60 در ماه رمضان گذاشته شد از این نظر این ماه برای ما اهمیت دارد چرا که در روش DST از روزه داری الهام میگیریم

کلمه رمضان ریشه «رَمَضَ» است، به معنای حرارت خیلی بالا و کاری که خیلی سخت است. در اینجا روزه داری اجرای دیالوگهای این دو موجود درون انسان است

یکی میگوید در مقابل تمام ضد ارزشها باید مقاومت کنی و دیگری میگوید که نباید در مقابل ضد ارزشها مقاومت کنی. در سفر اول هم همینطور است یکی می گوید برنامه ات را درست اجرا کن و دیگری می گوید لازم نیست برنامه ات را رعایت کنی.

نخوردن و نیاشامیدن کوچکترین قسمت روزه داریست و ابعاد خیلی گسترده تری دارد. در روزه داری بیشتر بر روی نخوردن و نیاشامیدن بحث شده و نمی گویند که اگر دروغ هم بگویی، تجسس کنی و شهادت دروغ بگویی روزه باطل می شود. روزه داری امریست شخصی و درونی و خود شخص، رفتار و نیتش مربوط می شود. روزه برای ساختن انسانهاست که بهترین نمایش روزه داری همین روش DST است. روش DST از این جهت بهترین نمایش روزه داریست که روی بدترین افراد از نظر جامعه اجرا شده و جواب گرفته اند و تبدیل به بهترین انسانها, صالحترین و کاملترین انسانها شده اند. پس روزه داری فرایند انسان سازیست و روش DST هم همین طور. سخت ترین قسمت آن پرهیز از ضد ارزشها یا تزکیه‌ی جسم و جان است.

اصوات را توجه نمائید، مانند تابش نور برای کالبد بیمار انسانها.

صوت یکی از پایه ها و ارکان اصلی و اساسی خلقت است. مثلثی که ارتباط بین جهان های آفرینش را بوجود آوده است حس، صوت و نور است. هر چیزی که ما در جهان هستی داریم در دو جهت است مثبت و منفی صوت هم به همین شکل است یکسری از اصوات بسیار ارزشمند و خوب هستند و یکسری مخرب اند؛ و به طور کلی نمی توانیم بگویم که صوت حرام است و یا مخرب. هم صوت سازنده داریم و هم صوت تخریب کننده گاهی اصواتی را به کار می بریم که سبب پژمردگی گیاه را فراهم میکند؛ گاهی اصوات هم باعث تغییر مولکولی در آب می شود و این بستگی به نوع اصوات است.

یکی می اندیشد، یکی می نویسد و دیگری می خواند؛

از طرف کائنات یا خداوند اندیشه شده و توسط کرام الکاتبین (فرشتگانی که کارهای خوب و بد انسان را ثبت کنند) نوشته شد، توسط پیامبر آورده شد و توسط بعضی ها این پیام با اصوات قصه خوانده می شود، حالا شما باید انجامش بدهی اینها همه باید به عمل برسد، وقتی به انجام نرسد نتیجه ای ند

 شما تمام وادی ها کنگره 60 را بخوان، تفسیر کن، سی دی ها را ها را گوش بده اگر اجرا نکنی چه ارزشی می تواند داشته باشد. بعضی ها تمام پیامها و کتابهای کنگره 60 از حفظ می کردند و زیر و بمش را از بر بودند ولی نتوانستند استفاده کنند

اگر اندیشه نبود، خلق هم نبود، خطی نبود و نوشته ای نبود؛

خود قدرت مطلق هم که میخواست خلق کند اول اندیشه کرد اگر اندیشه نباشد هیچ چیزی بوجود نمی اید. گاهی به خاطر احساسهاتمان حسهایمان از اندیشه ها قوی تر می شوند می دانیم که اگر این کار را انجام دهیم ضرر می کنیم ولی دوست داریم که انجامش دهیم و در اینجا حس است که تصمیم می گیرد و نه عقل و اندیشه. می دانیم که اگر از حدود برنامه سفر اول خارج بشویم خطا کرده ایم و تخریب برایمان به همراه دارد، ولی احساسات و لذت مصرف مواد مخدر نمی گذارد که عقل تصمیم خود را به اجرا درآورد و دوست داریم که این خطا را انجام دهیم. احساس لذت سبب از کار افتادن و کنار رفتن عقل می شود.

کاووش ها همیشه در جهان مادی ادامه دارد مانند پیشرفت علوم و تکنولوژی و فن آوری. البته این کاووش ها و جستجو ها بی انتهاست و در جهان های پس از مرگ نیز ادامه دارد، حتی در بهشت و جهنم کاووش موجود است. انسان ها تا به حال در قسمت تکنولوژی و فیزیولوژی، پیشرفت های بسیاری داشته اند اما در قسمت روان کار زیادی انجام نشده است. به همین دلیل اکثر بیماری های روانی لاعلاج باقی مانده اند و تنها کارمفیدی که انجام شده، این است که برای این بیماری ها نگه دارنده ها را تجویز میکنند و گاهی دیده میشود که فرد بیمار مجبور است تا آخر عمر، قرص های شیمیایی را بدون هیچ اثری مصرف نماید؛ بنابراین در قسمت صور پنهان انسان، ما سخت در اشتباه هستیم و هنوز آن را پیدا نکرده ایم. ما در قسمت روان انسانها دچار مشکل هستیم، چرا که انسان را نشناخته ایم.

در قسمت روان وقتی به موفقیت می رسیم که ابتدا جسم را به خوبی بشناسیم و در موردش جستجو کنیم. اگر برجسم و روان فردی تخریبی ایجاد شود و درمانی صورت نگیرد آن تخریب تا بعد از مرگ هم با او همراه خواهد بود و اثرات بسیار بدی روی کالبدهای دیگر او میگذارد. یک فرق دیگر که انسان را از حیوان جدا میکند این است که صور آشکار و پنهان حیوانات یکی هستند؛ اما انسان موجودی است که مطلبی را بیان میکند، جوردیگری بر آن اندیشه میکند و طور دیگری به آن عمل می نماید؛ بنابراین روی هر سخنی که می شنوید به خوبی اندیشه کنید و بعد تصمیم بگیرید. انسان ها از سخن گفتن تا عمل کردن بسیار متفاوت هستند.

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: سی دی های آموزشی و جهانبینی،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
مسافرشهاب سه شنبه 18 خرداد 1395 08:28
خدا قوت خانم سایه ،بسیار آموزنده و مفید بود.
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات