کارگاههای آموزشی مجازی خانمهای همسفر
جمعه 21 خرداد 1395 ساعت 13:41 | نوشته ‌شده به دست همسفر مژگان | ( نظرات )

بنام خدا

اولین پیام استاد دژاکام در اوایل ورودم به کنگره که توجه ام را جلب کرد این بود ،ایشان فرمودند:(شما همسفران حق زندگی دارید) و این پیام موجب بیداریم شد.

هشتمین جلسه از دور اول سری کارگاه های آموزشی مجازی خانم های همسفر کنگره 60 نمایندگی کرج، با استادی خانم جلالیو با دستور جلسه "سیگاربرگزار گردید.


به نام خدا

هفته سیگار بر دو محقق و دانشمند بزرگمهر حاضر درزمینهٔ بیماری اعتیاد به مواد مخدر و سیگار، مبارک و پرشگون باد. همچنین به تمام عزیزان در خانواده بزرگ کنگره 60 مسافران و همسفران مبارک باد.

استاد دژاکام: زندگی در حیات و در کنگره، ما به افراد برنامه‌ریزی و مشق می‌دهیم. اگر انجام دادند به تسویه و پالایش می‌رسند وگرنه حذف می‌شوند و دنبال کار خود می‌روند. (سی دی سیگار و جایگزینی)

من 35 سال مصرف‌کننده سیگار بودم. بارها سیگار را قطع کردم. بارها به مراکزی برای ترک آن مراجعه کردم. فرم پر کردم و برنامه گرفتم سیگارم را عوض کردم، فندکم را تبدیل به کبریت بزرگ کردم؛ محل کشیدن سیگارم را عوض کردم و...

ولی این‌ها چاره‌ساز نبود. همچنان سیگار میان دو انگشتان من بود و من در شرایط غم و اندوه، شادی و خوشحالی، استفاده می‌کردم. حتی در زمان اعتیاد همسر و فرزندم، مصرفم خیلی بیشتر شده بود؛ درواقع به سیگار پناه آورده بودم و آن را جایگزین کمبودها و حتی افراد خانواده‌ام کرده بودم؛ ناگفته نماند دیگر لذت آن‌چنانی برایم نداشت چون عوارض مصرفش در صور آشکار و پنهانم مرا عذاب می‌داد؛ بدتر از همه اینکه من فرزند پدری بودم که از بیماری سل فوت کرده بود و همیشه در ترس دائم از این بیماری بودم ولی بازمصرف و مصرف...

تا زمانی که به کنگره آمدم برای درمان مسافرانم، اولین پیام استاد دژاکام در اوایل ورودم به کنگره که توجه ام را جلب کرد این بود، ایشان فرمودند: (شما همسفران حق زندگی دارید) و این پیام موجب بیداریم شد. حق؟ حق زندگی، باید حرکت می‌کردم تا پیدایش کنم تابه‌حال که حقی برای خود متصور نبودم تمام زندگی‌ام شده بود تاریکی، تاریکی اعتیاد همسر و فرزند، و جالب این بود که بعد از جلسه گروه خانواده، سیگار را مصرف می‌کردم ولی واقعاً شرمنده بودم ولی ناگزیر و مجبور بودم سیگار را بکشم.

نیاز به آن قدرت تمرکز را از من می‌گرفت حالا دیگر من کمک راهنما شده بودم. زمان‌هایی پیش می‌آمد که با خود فکر کنم آخر این چه کاریست که انجام می‌دهم در کنگره به خیال خودم عطر می‌زدم و می‌آمدم در لژیون.

گذشت و گذشت تا زمانی که استاد دژاکام فرمان درمان سیگار را صادر کردند. شاید، ناامیدتر از بقیه همسفران برای درمان سیگار من بودم که می‌اندیشیدم چطوری بعدازاین همه‌سال مصرف کردن می‌توانم کنار بگذارم؛ به خودم گفتم: تو یک فرد آموزش‌دیده در این سیستم درمانی موفق هستی به خود بیا ببین جایگاهت در هستی از کجا به کجا رسید؟ اگر این آموزش‌ها و شناختن و آگاهی‌ها نبود، کجا بودی؟ آیا غیرازاین است که از قعر تاریکی و بدبختی بیرون آمدید (دو مسافرت و دو فرزند دیگرت) آیا نور را می‌بینی، حس می‌کنی و...

تمام این یادآوری‌ها در زمان طی شده، آن‌چنان من را به شور و شعف آورد که نگفتنی است؛ و آغازی نو شروع شد وزندگی‌ام را دوباره دچار تحولی بی‌سابقه کرده؛ در اول نوشتارم سخن استاد را آوردم، ما به افراد برنامه‌ریزی و مشق می‌دهیم. به نظرم، تمام افراد موفق در کنگره 60، مشق‌هایشان را خوب می‌نویسند، خوانا می‌نویسد، حرکت می‌کنند، چون یاد گرفتند با حرکت راه نمایان می‌شود. با برنامه‌ریزی کنگره، جلو می‌روند؛ زیرا آگاه‌اند (یا آگاه شدند) جلودار واقعی کنگره الله است.

و اما لژیون ویلیام گروه همسفران، با لطف خداوند و استاد دژاکام، حدود 4 سال است که اجازه فعالیت در درمان سیگار و قلیان را کسب کرده است؛ و مشغول به کار است و در حال حاضر در 9 شعبه لژیون برگزار می‌گردد: آکادمی _طالقانی _کرج _وحید _شادآباد _افسریه _رباط‌کریم _صالحی_تبریز

استاد دژاکام درمان سیگار و قلیان را بر تمامی اعضاء واجب و ضروری می‌دانند و آن را مکمل درمان اعتیاد می‌دانند.

درمان در کنگره برای دو گروه مسافر و همسفر انجام می‌گیرد درست است که ما همسفران مصرف مواد مخدر نداریم، ولی مصرف سیگار و قلیان را هم دست‌کم نگیریم که نادیده گرفتن آن، نقص قوانین کنگره ست. فراموش نکنیم آمده‌ایم که ساختار جدیدی به زندگی و شهر وجودی خود بدهیم تا خانه‌ای آباد و سالم مهیا کنیم.

در کنگره قرارگرفته‌ایم که نفس خود را آموزش بدهیم تا مادر و همسر و همسفر، سالم و آگاه بشویم تا به فرزندان خود نه گفتن را، آموزش دهیم (که رطب‌خورده کی منع رطب کند)

لژیون ویلیام، به من همسفر یادآوری می‌کند، تو حق زندگی داری، سلامتی جسم و روان و تفکر حق توست. زمان، زمان عمل کردن به آموزش‌هایی هست که دیده‌ای، بسم‌الله، سفره احسان کنگره گشوده است و قوت فراوان از استادان بر سر آن، مبادا خود را فراموش کنی، که درمانت ناقص می‌ماند. مرا ببخشید که قصدم نصیحت نبوده ونی است، خدا داند که شور و شوق زندگی بدون سیگار است و بس؛ و عشق به عزیزان همسفر، وقتی مسافر نیکوتین 19 ساله و 23 ساله و 60 ساله و... از این خوان و نعمت بهره بردند و خرسند و راضی هستند، شما چرا نه؟ بیاییم این ضد ارزش‌ها را با کمک علم و دانش ناب کنگره از خود دور کنیم که انجام ندادنش ناسپاسی در مقابل خداوند و استادان گران‌قدرمان هست و بس. ((سپاس))

مسافر سیگار اعظم (جلالی)

استاد راهنما: جناب مهندس دژاکام

طول سفر: ده ماه و دو روز

مقدار مصرف در شروع: 4 میلی‌گرم نیکوتین خوراکی (آدامس نیکلایف)

رهایی: 92/1/2

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: كارگاه آموزشی مجازی خانم های همسفر،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
مهری پنجشنبه 27 خرداد 1395 22:00
سلام وخداقوت خدمت راهنمای بزرگوارم خانم جلالی ممنون از زحمات شما و مطالب مناسبتون
مهری چهارشنبه 26 خرداد 1395 23:41
با سلام وخداقوت خدمت استاد بزرگوارم ممنون از مطالب تاثیر گذارتون
ملک یکشنبه 23 خرداد 1395 09:46
باسلام ممنون ازشما پایدارباشید
مهرناز مسافر سیگار شنبه 22 خرداد 1395 00:51
خانم جلالی راهنمای بزرگوارم مثل همیشه از گفتارتان آموختم و چه بسیاز زیبا حق مطلب را ادا فرمودید و خدا را سپاس که من نیز لذت این رهایی را ، با آموزش های کنگره و شما را چشیده ام .
ناهید مسافر نیکوتینبا جمعه 21 خرداد 1395 22:05
نبا سلام وتشکر از بنیان کنگره که این بستر را برای من همسفر فراهم کرد تا سیگارم را درمان کنم و خدا قوت به خانم جلالی که اگر راهنماییهای ایشان نبودبه درمان نمیرسیدم
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic