وادی دهم و تأثیر آن روی من
یکشنبه 30 خرداد 1395 ساعت 09:15 | نوشته ‌شده به دست مسئول سایت | ( نظرات )
به نام قدرت مطلق " الله "

تنها دلیلی که برای ورود به تاریکی وجود دارد، میزان انرژی یا انتخاب و یا آگاهی شماست. 


روز شنبه مورخ 95/03/29جلسه ی دوازدهم از دور بیستم سری کارگاه های

آموزشی خصوصی کنگره ۶۰ شعبه کرج  به استادی آقای: 

عشقی، نگهبانی آقا: حسین و دبیری آقا: کامبیز با دستور جلسه:

(( وادی دهم و تأثیر آن روی من))

راس ساعت 16:00 آغاز به کار نمود:

(خلاصه سخنان استاد) :

برای اینکه مفهوم این دستور جلسه را متوجه بشویم باید مفهوم اختیار را بدانیم. هر ذره‌ای در عالم هستی اگر بخواهد مثل ستاره بدرخشد و پرنور باشد و یا مثل یک سیاه‌چاله فرو برنده باشد و باعث اذیت اطرافیانش باشد و در نقطه تاریکی قرار بگیرد، هیچ ربطی به مسائل و انرژی‌های پیرامون آن ذره ندارد. اگر هرکدام از ما ذره‌ای از عالم هستی باشیم، هر اتفاقی که برای ما بیفتد هیچ ربطی به پیرامون ما، محل زندگی ما، درآمد ما، نوع خانواده ما و اتفاقاتی که برای ما افتاده است ندارد، که ما بخواهیم مثل ستاره بدرخشیم و یا مثل یک سیاه‌چاله فرو برنده باشیم. به‌طور مثال در محله‌ای مثل زورآباد که قدم‌به‌قدم موادفروش و ... هست، آدم‌های زیادی را دیده‌ام که خیلی پیشرفت کرده‌اند و هیچ ربطی هم نداشت که در زورآباد زندگی کرده‌اند و یا ربطی به آدم‌های پیرامونش نداشت. فوت پدر مادر، طلاق، عدم تحصیلات و ... هیچ‌کدام از این‌ها دلیلی بر اینکه مصرف‌کننده مواد بشوید، نیست. چون خیلی‌ها بودن که آن شرایط را داشتند و مصرف‌کننده نشدند، دکتر شدند، البته بالعکس هم صادق است. خیلی‌ها در شرایط خیلی خوبی زندگی کردند اما مصرف‌کننده شدند. تنها دلیلی که برای ورود به تاریکی وجود دارد، میزان انرژی یا انتخاب و یا آگاهی شماست.

اشتباه ما این است که در حال حاضر مثلاً صفحه 36 سالگی از زندگی‌مان را می‌خوانیم. باید ده صفحه، بیست صفحه به عقب برگردیم و ببینیم قدم‌هایی را که برداشته‌ایم و به خاطرش تلاش کرده‌ایم و از عضله‌هایمان انرژی گذاشته‌ایم و به سمتش حرکت کرده‌ایم، ته آن به کجا رسیده است؟ همین‌جایی که من بنشینم روی این صندلی. پس هر جایگاهی را که هرکسی کسب می‌کند که عین عدالت است، به خاطر این است که کسب کردن جایگاه‌ها فقط به دست خودمان صورت می‌گیرد. کسی که چیزی را خراب کند می‌تواند درستش کند برای همین است که ما در مسائل حیاتی به خداوند مسئولیت نمی‌دهیم. برای همین است که با تفکر شروع می‌کنیم. برای همین است که با حرکت راه نمایان می‌شود. دلیلش فقط اختیار است. ما دودسته خواسته داریم. خواسته‌های معقول و خواسته‌های نامعقول. خواسته‌های نامعقول همیشه برای ما رنج و سختی به همراه می‌آورند. میزان رنج انسان‌ها با جهلشان مثل کفه ترازو می‌ماند. هرچقدر شما رنج ببرید همان‌قدر جهل دارید. شناخت تنها چیزی است که به ما کمک می‌کند. خواسته نامعقول مثل مصرف مواد برای ما درنهایت رنج و سختی به همراه آورد. اما خواسته‌های معقول در ادامه برای ما خوشبختی به بار می‌آورد. اختیار ما بر مبنای خواسته‌های ما حرکت می‌کند. اگر کسی برای درمان کنگره بیاید ولی دیر در جلسات آماده بشود، مشارکت نکند، اعلام سفر نکند و ...آیا به نظر شما خواسته ایشان درمان واقعی است؟ خواسته‌های ما همیشه در دسترس ما نیستند. یک‌وقت‌هایی خواسته‌های ما دقیقاً برعکس آن چیزی است که ما اعلامش می‌کنیم. می‌گوید من عاشق رها شدن هستم ولی دیر سر جلسات می‌آید و ...، شما فکر می‌کنید خواسته آن شخص رهایی است؟ نخیر.خواسته‌های ما دو صور دارند. صور پنهان و صور آشکار. قسمتی از خواسته‌های ما اصلاً در دسترس ما نیستند که ما بخواهیم بیانشان کنیم، چگونه بفهمیم که ما چه می‌خواهیم؟ اگر بخواهیم خواسته‌هایمان را بفهمیم، باید ببینیم به سمت چه چیزهایی حرکت می‌کنیم. اگر دیر به جلسات می‌آییم به سمت برگشت و گریز حرکت می‌کنیم نه رهایی.

صفت و جایگاه گذشته انسان در انسان صادق نیست چون انسان جاری است. این موضوع دو تا آلارم می‌دهد. یکی اینکه مواظب باش از جایگاهی که الآن داری و راضی هستی، دائمی و همیشگی نیست. یکی دیگر اینکه از جایگاهت ناراضی هستی، یا باید اشتباهاتت را گردن بگیری و آن را درست کنی، الآن مصرف‌کننده هستید و می‌خواهید آن را درست کنید، نیازی نیست بروید تحقیق کنید چون درمان اعتیاد در کنگره است، فقط باید اعتیادت را گردن بگیرید. در کنگره ترسوها هیچ‌وقت خوب نمی‌شوند. ولی آن‌کسی که می‌گوید گریز زده‌ام و می‌پرسیم چرا، می‌گوید چون به هم حال می‌دهد، اون خوب می‌شود، ولی کسی که می‌گوید نمی‌دانم چرا زده‌ام، یکهویی رفتم خانه و گریز زدم، آن شخص خوب بشو نیست.

اولین و بزرگ‌ترین قدم شروع حرکت برای تصفیه و تزکیه، دیدن مشکل و مسئله است. ما اینجا مصرف‌کننده‌ای داشتیم که کشیدن 3 وعده تریاک در روز را اعتیاد نمی‌دانست. مصرف‌کننده‌ها آخرین نفری هستند که می‌فهمند مصرف‌کننده هستند. وقتی مشکل را ببینید، خودش حل می‌شود و دیگر قدرت حرکت کردن ندارد.

یک کشیش برزیلی یک ساعت آفتابی می‌خرد و در وسط روستا می‌گذارد برای اینکه مردم اوقات شرعی‌شان را از روی آن ساعت متوجه بشوند. کشیش به مسافرت می‌رود و پس از یک مدت برمی‌گردد و می‌بیند که مردم روی ساعت برای در امان بودن از گزند آفتاب، یک سایبان زده‌اند، درصورتی‌که ساعت آفتابی ساخته‌شده است که گزند آفتاب به آن بخورد و بتواند کار کند و اوقات شرعی را نشان بدهد. این داستان با زندگی ما انسان‌ها دقیقاً مثل هم است. انسان ساخته‌شده است برای حل مسئله. اگر ما مسئله اعتیاد را حل کنیم، زندگی اصلاً یک رنگ دیگر می‌شود و این آرامش در گرو حل مسئله اعتیاد و انواع مسائل دیگری است که داریم. انسان‌هایی که رشد زیادی کرده‌اند، مسئله‌هایشان تمام نمی‌شود بلکه برایشان کوچک می‌شود. ما اعتیاد را کوچک نمی‌کنیم بلکه شما را بزرگ می‌کنیم. آن‌قدر بزرگ می‌شوید که اعتیاد زورش دیگر به شما نمی‌رسد. من خیلی صحبت کردم و ممنونم که به صحبت‌های من گوش دادید.  


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
فرزین یکشنبه 30 خرداد 1395 14:48
سلام و عرض ادب خدمت استاد محترم.ممنون از صحبتهای دلنشین شما.امیدوارم شما را بیشتر از گذشته در شعبه کرج ببینیم.دست آقا بابک هم دردنکنه.
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic