وادی دهم و تأثیر آن روی من
سه شنبه 1 تیر 1395 ساعت 08:06 | نوشته ‌شده به دست مسئول سایت | ( نظرات )
به نام قدرت مطلق " الله "

تمام هستی جاری است. انسان هم جزئی از این هستی است و باید حرکت کند


روز دوشنبه مورخ 95/03/31جلسه ی چهارم از دور بیستم و یکم سری کارگاه های

آموزشی خصوصی کنگره ۶۰ شعبه کرج  به استادی آقا: 

کامران، نگهبانی آقا: فرشید و دبیری آقا: علیرضا با دستور جلسه:

(( وادی دهم و تأثیر آن روی من))

راس ساعت 16:00 آغاز به کار نمود:

(خلاصه سخنان استاد) :


من قبل از هر صبحتی خدا را شکر می‌کنم که یک‌بار دیگر این جایگاه را تجربه می‌کنم. و اما دستور جلسات کنگره به‌نوعی یک کلید برای درمان اعتیاد هستند. اما این دستور جلسه یکی از شاه‌کلیدهای درمان اعتیاد است. چون به ما می‌گوید صفت گذشته در انسان صادق نیست. مهم این است که بتوانیم صفتمان را عوض کنیم. می‌توانیم عوض نکنیم. آیا من می‌خواهم به درمان برسم، می‌خواهم از کارهای ضد ارزشی برگردم؟ اگر می‌خواهم راه معین است. این دستور جلسه این نوید و بشارت را می‌دهد که می‌توانم خودم را تغییر بدهم. بنده خودم سلامتیم را برای اعتیاد از دست دادم. از سلامتی به سمت بیماری تغییر کردم. ولی وقتی با کنگره آشنا شدم از سمت بیماری به سمت سلامتی برگشتم. تغییر از سمت بیماری به سمت سلامتی. باید این تغییر را حس کنیم،تبدیل کنیم و ترخیص شویم، انشا له همه از بیماری اعتیاد ترخیص شوید. اعتیاد فقط یکی از بدی‌های ماست. من خودم خطاهای خیلی زیادی داشتم، دزدی کرده‌ام، دروغ گفته‌ام، خلاف کرده‌ام، البته سوءتفاهم نشود، منظورم از دزدی این نیست که دست توی جیب کسی کرده‌ام، وقتی محبت خودم را از خانواده دریغ کنم، یعنی از آن‌ها دزدی کرده‌ام، وظیفه‌ام را آن‌جور که باید ادا نکرده‌ام، این‌ها همه خودش نوعی دزدی است. پس ما باید اول مسیرمان را تعیین کنیم، بعد برای خودمان هدف‌گذاری کنیم و برای رسیدن به هدفمان حرکت کنیم. 

خیلی از دوستان آخر جلسه تشریف میاورند، این‌ها مثل کسانی هستند که یک بلیت هواپیما گرفته‌اند و به یک کشور خارجی پرواز دارند، به هر دلیلی که جا بمانند، هواپیما به خاطر آن‌ها و چند نفر دیگر نمی‌ماند، من خودم اگر مسئله‌ای در حین سفر برایم پیش می‌آمد، می‌گفتم می‌روم جلسه و از راهنمایم مشاوره و راهکار می‌گیرم. جالب اینجا بود که بجای یک راهکار، ده راهکار گیرم می‌آمد.  آن‌هایی که زود سر جلسه حاضر می‌شوند، یک‌چیزی گیرشان می‌آید، ولی آن‌هایی که آخر جلسه می‌آیند، دو زار هم گیرشان نمی‌آید. ما هر حرکتی که می‌خواهیم بکنیم، اول باید تفکر سالم داشته باشیم. ولی تفکرمان سالم باشد، حسمان هم سالم می‌شود. عقلمان هم سالم است و بالطبع عمل سالم انجام می‌دهیم. عمل سالم هم که داشته باشیم، عشق سالم خواهیم داشت. این گردونه همین‌طور می‌چرخد. باید مسیر ضد ارزش‌ها را برای خودمان عوض کنیم. آیا من همیشه می‌خواهم در جهل و ناآگاهی بمانم؟ انسان تا وقتی زنده است، آموزش پذیر است. اگر من بدی در دیگران می‌بینم، اون بد نیست. بدی در درون خود من است. من اول را بدی را بشناسم و آن بدی را تبدیل به خوب کنم. مطمئناً من اگر از کسی متنفرم، خودم مشکل‌دارم. ما باید اول خودمان را بشناسیم و تغییر بدهیم، تا بدی‌های درونمان را دانه به دانه پاک‌سازی کنیم. از سمت بدی به سمت خوبی بیاییم. از سمت نفرت به سمت عشق بیاییم. من وقتی خودم را دوست نداشته باشم، نمی‌توانم دیگران را دوست داشته باشم. باید اول اعتیاد خودم را درمان کنم تا بتوانم به دیگران هم خدمت کنم. تمام هستی جاری است. انسان هم جزئی از این هستی است و باید حرکت کند و برای رسیدن به مقصد یک‌راهی را طی کنیم. من اگر یک سال هم اینجا بنشینم و بگویم می‌خواهم بروم تهران، نمی‌رسم ولی وقتی حرکت کنم، مسیر و مقصدم را تعیین کنم و برای رسیدن به مقصدم حرکت می‌کنم. از اینکه به صحبت‌های من گوش کردید سپاسگزارم.  
می توانید دیدگاه خود را بنویسید
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic