کارگاه آموزشی جهان بینی کنگره 60
پنجشنبه 15 مهر 1395 ساعت 08:30 | نوشته ‌شده به دست مدیریت | ( نظرات )

بنام خدا

اولین جلسه از دوره پنجاه و هفتم سری کارگاههای آموزش جهان بینی کنگره 60 با دستور جلسه از نشریات کنگره چگونه استفاده می کنم؟ سمعی و بصری در روز چهارشنبه مورخ 95/7/14 به استادی و نگهبانی مهندس و دبیری همسفر فاطمه راس ساعت 12:00 آغاز بکار نمود.
 

سخنان استاد؛
به دبیر قبلی خسته نباشید می گویم و دبیر جدید هم خوش آمد می گویم. امیدوارم حال همه شما خوب باشد، حال من هم بحمدلله خوب است. هفته گذشته لژیون مالی را در پیش داشتیم. مسئله لژیون مالی و تمام کارهای ما روی همان وادی اول است. تمام برنامه ریزی های کنگره 60 بر مبنای تفکر و اندیشه است. یک تفکر و اندیشه راستین. و آن تفکر و اندیشه راستین به نتیجه می رسد.
امسال دومین سالی است که ما لژیون مالی را در دستورجلسات قرار دادیم. گفتیم که سبدهای پول، مخارج یومیه کنگره را می دهند. پول قند، آب، چای، گاز، صندلی و ...  به نظر شما اصلاً نمی آید که مثلاً من چک امضاء کرده ام 14میلیون تومان و این بابت پول چای است.
چک 15 میلیون تومان امضاء می شود و برای خرید قند است. یا مبلغ 32میلیون تومان برای هزینه صندلی ها. این هزینه های جاری مسئله ای نیست، ما از عهده این هزینه ها بر آمده ایم و سبدها هزینه های یومیه را تقبل می کند. از روزی که ما شروع به کار کرده ایم، در مسائل مالی کوچکترین نقصی و کمبودی نداشته ایم. 
در عرض این 20 سال، یک فقره چک ما برگشت نخورده است. یک چک بانک نرفته است، که بانک به ما زنگ بزند و بگوید که این چک مقداری کم دارد. در عرض این مدت ما جنس قسطی اصلاً خریداری نکردیم. درعرض این مدت هیچ جنس قرضی و نسیه نخریده ایم، تمام معاملات ما نقدی بوده است. هر وقت چکی را امضاء کرده ایم، آن مبلغ قبلاً در بانک موجود بوده است و بعد ما آن را نوشته ایم. در عرض این مدت کوچکترین مسئله مالی نداشته ایم.
ولی ما به یک تجربه هایی رسیدیم که باید یک فکر دیگر می کردیم، و آن تجربه مکان های آموزشی ما بود. قبلاً ما برنامه هایمان را روی مکان های عمومی برنامه ریزی کرده بودیم. البته این جائی که ما هستیم (آکادمی) از طریق نهاد ریاست جمهوری به ما داده شده است، ولی بقیه جاها اصلاً خوب نبوده است. درست موقعی که کارمان منظم می شد، یک مرتبه 200 نفر تحت درمان بایستی بخاطر عوض شدن ریاست آنجا، تخلیه می کردند. از آنجا بود که گفتیم مکان کلاسهای آموزشی را خودمان باید تهیه کنیم، یا رهن کنیم، یا بخریم یا اجاره.  بعد در دستور کار ما، تأسیس آکادمی قرار داده شد. 
الآن در نظر بگیرید، سه مرکز، یکی مرکز استادمعین که رهن کردیم حدود 400 میلیون تومان هزینه کردیم، لوئی پاستور و شهرک غرب هم نزدیک به 800 میلیون تومان و در سه ماه گذشته یک میلیارد و دویست هزار تومان ، برای سه مکان هزینه کردیم. به هیچ عنوان ما از منابع خارجی نمی خواستیم استفاده کنیم، اگر دولت هم بدهد مبلغ قابل توجهی نیست. در ثانی سیاست انجیوها این است که باید خودش خودکفا باشد. دولت خودش سازمان بهزیستی، وزارت بهداشت و درمان و کلی سیستم دارد، خودش می تواند با کارمندهای خودش، کارهایش را انجام بدهد. ما از دولت نمی خواهیم چیزی بگیریم، از منابع خارجی هم قبول نکردیم.
انجیو باید خودکفا باشد، من از دو چیز خنده ام می گیرد. یکی اینکه انجیوئی درست شود و منابع مالی اش را از خیرین تامین کند، یا یکی بگوید من انجیو را درست می کنم و منابع مالی اش را از دولت می گیرم. این فکر اشتباه است. انجیو باید خودش جوشش داشته باشد.  بعد می گویند انجیو باید کار اقتصادی داشته باشد، اگر یک روزی انجیو کار اقتصادی انجام دهد، آن روز، روز مرگ انجیو است. هیچوقت کنگره 60 نباید کار اقتصادی انجام بدهد، هرچه هم که پول داشته باشیم، نباید کار اقتصادی انجام بدهیم، چون منحرف می شویم. بنابراین لژیون های مالی بوجود آمدند، که منابع مالی را تامین می کنند. هفته پیش هفته لژیون مالی بود. ما دیدیم که در تمام شعب، منابع مالی خوبی بدست آوردیم. حالا چرا منابع مالی؟ چون گفتیم که اگر سیستمی بخواهد کار کند، یک مثلث می شود، یک ضلع ما می شود علم، ضلع بعد می شود نیروی انسانی، ضلع بعد می شود پول.  اگر علم، نیروی انسانی را داشته باشید، ولی پول نداشته باشید، به درد نمی خورد. اگر هرکدام از اینها نباشد، هیچ فایده ای ندارد.ما این سه را باید مستحکم حفظ کنیم.
 

نیروی انسانی که در کنگره پرورش داده ایم، آزمون و امتحان فنی و جهان بینی می دهند، از هر 100 نفری، 10 نفر در امتحانات قبول می شوند. ما نزدیک به 2000 راهنما و کمک راهنما پرورش داده ایم. نزدیک به 500 نفر مرزبان، 50 نفر ایجنت و ... ما اینها را پرورش دادیم. وقتی شما علم می خواهید، علم یعنی چه؟ علم یعنی قوانین تغییر، تبدیل و ترخیص در جهان هستی که بر راستی و درستی دلالت می کند. علم آن چیزی است که بر راستی و درستی دلالت می کند. قوانین تبدیل، تبدیل یک مصرف کننده به یک انسان سالم، قوانینی که یک آدم مریض را که سرطان دارد، به یک آدم سالم تبدیل کند. یعنی این قوانین باید بگونه ای باشد که بر راستی و درستی دلالت کند.

ما گفتیم که در درمان ما سه نوع درمان داریم:
1- درمان دسته اول، درمان ریشه ای و پایه ای : یعنی بیماری را بگونه ای درمان کنند که هیچ علائمی از آن نباشد.  یعنی موضوع بیماری را تشخیص بدهد و در جهت درمان و حل آن مسئله بسیار خوب کار کند.
2- درمان دسته دوم، درمانی است که علائم بیماری را از بین می برد. مثلاً در اعتیاد، فرد مصرف کننده موادش را قطع می کند، خوابش نمی برد، یک قرصی به او می دهیم که بخوابد، عصبانی است و به او یک قرص می دهیم که عصبانی نشود. 
3- درمان سوم، درمان شعبه بازی: که خارج از درمان پزشکی است و در ماهواره ها می بینیم که با یک قرص آدم چاق را لاغر می کنند، چربی ها را با یک قرص آب می کنند. می گویند که شما قد کوتاهی دارید، با خوردن این قرص ظرف 20 روز قدتان بلند می شود. 
پس ما علمی را می خواهیم که بیاید و درمان اعتیاد را از گروه دوم به گروه اول بیاورد. یعنی ما در کنگره 60 وقتی اعتیاد را درمان می کنیم، جزو دسته اول درمان می کنیم. باید تمام علائم بیماری از بین برود. بعد از درمان شخص باید حال خوبی داشته باشد، وسوسه و گرایش نداشته باشد، به زندگی و کارش برسد، عصبی نباشد، انسان موجه باشد، حتی ادبیات صحبت کردنش باید تغییر کند، رنگ صورت و چشم و پوستش باید تغییر کند، لباس پوشیدنش و برخوردش با مردم باید تغییر کند و این تغییر باید کاملاً قابل مشاهده باشد. یعنی لازم نیست که بگوید من خوب هستم و عصبانی نیستم.  یک گل، عطرش می گوید که من چه هستم، لازم نیست که بگوید. اگر ما بخواهیم پرونده ای را که کسی نتوانسته است باز کند، باز کنیم، نیاز به علم داریم. نمی توانیم اینجا فقط از خاطراتمان صحبت کنیم. این درمان به درد نمی خورد. پس ما نیاز به علم داریم، نیاز به پول داریم و نیاز به نیروی انسانی داریم. 
جمع آوری پول برعهده لژیون های مالی است، در این هفته تحت عنوان گلریزان مبالغی جمع آوری شد. گلریزان مربوط به زورخانه ها بود، در زورخانه ها اول ادب و نزاکت را آموزش می دادند و بعد اجازه می دادند که یک نفر ورزش کند. مثل ورزشهای شرقی، دو نفر می خواهند با هم بوکس یا جودو کار کنند، ابتدا به هم احترام می گذارند و بعد مبارزه می کنند و در انتها باز به هم احترام می گذارند و می روند. 
پس در زورخانه های قدیم اول نزاکت و شرف را آموزش می دادند، در آن زورخانه ها اگر یک نفر و در یک محله دچار مشکلات مالی می شد، احتیاج به پول پیدا می کرد، مراسمی تحت عنوان گلریزان انجام می دادند، شربت و شیرینی می دادند و بزرگان را صدا می کردند و در آنجا پول جمع می کردند. این عمل تحت عنوان گلریزان در زورخانه های قدیم بود. ما هم این اصطلاح را در هفته لژیون مالی انجام دادیم.
بعضی از شعب مبالغشان را اعلام نکرده اند. 
شهرک غرب 15 میلیون ، استادمعین  156 میلیون تومان ، اهواز : 31 میلیون، اراک 50 میلیون ، آبادان 9 میلیون و 550 هزار ، حسنانی 71 میلیون، کرمان 1میلیون و 900 ، میبد 4 میلیون و 280 هزار، نیشابور 13 میلیون ، هیدج 40میلیون ، تبریز 28 میلیون ، حر 78 میلیون ، گیلان 14 میلیون، مشهد الهیه 35 میلیون ، شهرکرد 69 میلیون، شهرقدس 40، اصفهان سلمان فارسی 135، کرج 73 میلیون، اصفهان شیخ بهایی 72میلیون، قم 150 میلیون، رباط کریم 13 میلیون، اصفهان میرداماد 47 میلیون، اصفهان امین گلی 25 میلیون، مشهد فردوسی 114 میلیون، سعادت آباد 45 میلون، صالحی 60 میلیون، شهدا پرستار 21 میلیون، رودهن 30 میلیون، قزوین 72 میلیون، ایمان 32 میلیون، شادآباد 41 میلیون، افسریه 127 میلیون، آکادمی در مجموع بالای 240 میلیون ....
بعضی از بچه ها اعتقاد داشتند که مثلاً شهرری جنوب شهر است یا اینجا میدان شوش است، ولی اصلاً اینطور نیست. شعبه سعادت آباد 40 میلیون تومان، ولی شعبه شهرری 211 میلیون تومان، 
سلمان شهر 300 هزار تومان، بهشهر 31 میلیون، ارتش 100 میلیون، نیک آباد 17 میلیون، سمنان 13 میلیون و ...
در مجموع 2 میلیارد و 317 میلیون تومان در این هفته جمع آوری شد.


 
این موضوع را کسی باور می کند، اینکه در یک انجیو چنین اتفاقی بیفتد، برای چه این کار را کردند؟ برای اینکه ما به جواب رسیدیم، این چاهی که کنده شده به آب رسیده، وقتی به آب برسد، مراتع زیادی را آبیاری می کند. اگر به آب نرسد مشکلات ایجاد می کند، چون به آب رسیده و مراتع زیادی را آبیاری می کند، من هر وقت پول نیاز باشد، اعلام کنم، همه پرداخت می کنند. پس ببینید جامعه مصرف کننده موادمخدر جامعه قوی است، جامعه مصرف کنندگان بسیار قدرتمند است، 2درصد وضعیت خرابی دارند، تمام رهائی هایی که من امضاء می کنم، لیسانس و شخصیت های بالای جامعه هستند. 
علم چگونه به دست می آید؟ چگونه تامین می شود؟ یک مصرف کننده موادمخدر یک طائفه و شهر را ویران می کند. چگونه ما 500، 300 و 700 نفر از اینها را کنار هم جمع می کنیم؟ اینها بر مبنای چه جمع می شوند؟ چرا درگیری نمی شود؟ چرا به یکدیگر بی احترامی نمی کنند؟ چرا دعوا نمی کنند؟ بخاطر آن علم و دانش است. بدلیل آموزشهایی است که شما اینجا می بینید. 
اگر منابع نشریات و انتشارات و کتاب و سی دی ها نباشد، ما چطور می توانیم این تغییرات را ایجاد کنیم. چون بایستی جسم و روان و جهان بینی شما تغییر کند. تفکر واندیشه شخص مصرف کننده باید از بین برود. آن شخصیت از آن اندیشه و تفکر قبلی باید بمیرد و از خاکستر آن شخصیت جدیدی بوجود بیاید. این موضوع با علم و آموزش پیاپی اتفاق می افتد. شما هرکدام 1 یا 2 سی دی آموزشی گوش می کنید و می نویسید. اکثر راهنماها تکلیف می کنند که شاگردان از روی سی دی بنویسند، این علم ماست. این همان چیزی است که ما ذره ذره یاد می گیریم و این کاری که توسط انتشارات و نشریات کنگره 60 انجام می گیرد، خیلی آرام آرام صورت میگیرد.  چکش هایی که به یک میخ می زنید، آرام آرام می زنید، ممکن است 50 مرتبه ضربه به میخ بزنید، بابت هر ضربه میخ تا یک مقداری وارد دیوار می شود، تا اینکه بالاخره بطور کامل به داخل دیوار فرو می رود.
من اعلام کردم، کسانی می توانند در این هفته کمک کنند که حداقل 2 ماه از حضورشان در کنگره 60 گذشته باشد.  اگر کتاب 60 درجه نبود، من این کتاب را 20 سال پیش نوشتم، تمام وقایع در آن پیش بینی شده است. در حقیقت پول، نیروی انسانی و علم مثلث ما را تشکیل می دهند.
اگر نشریات و انتشارات ما نباشد، کار ما به مشکل بر می خورد. قسمت علم و آموزش ما را، انتشارات بعهده گرفته است.  امیدوارم در این کار بتوانیم بسیار بسیار موفق تر باشیم و به نتیجه خوبی برسیم.  به شکل گیری عنوان لژیون، اتفاقات زیادی افتاد، بعدها لژیون پزشکان، لژیون همسفران، لژیون مسافران و ... با یک تفکر، کلی اتفاقات افتاد و تشکیل لژیون های مالی یکی از اتفاقات بسیار خوب بود. 
از اینکه به صحبت های من گوش کردید، از همه شما سپاسگزارم.
 
نام فایل تاریخ مدت زمان حجم (MB) لینک
فایل صوتی سخنان مهندس 95/07/14 00:37:34 17.2 دانلود
فایل صوتی رهایی ها 95/07/14 02:22:32 47.9 دانلود
 
نگارنده: مسافر احمد شریفیان
عکاس: مسافر سعید
کنگره 60
Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: کارگاه آموزش جهان بینی کنگره60،

برچسب‌ها: کنگره60، نشریات، اعتیاد،

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic