دستورجلسه: نقش آموزش و خدمت در رهایی من
جمعه 10 دی 1395 ساعت 19:22 | نوشته ‌شده به دست مسافر میلاد | ( نظرات )
به نظر من اگر کسی لذت خدمت را نچشیده باشد، لذت رهایی را نچشیده‌است


روزپنج شنبه مورخ 95/10/9 پنجمین جلسه از دور بیست و سوم سری کارگاه های

آموزشی کنگره ۶۰ شعبه کرج به استادی آقای: تیمورپابرجا

نگهبانی آقای: امیر و دبیرموقتی آقای: مرتضی با دستور جلسه:

((نقش آموزش و خدمت در رهایی و تجربه من))

راس ساعت 15:30 آغاز به کار نمود

و در ادامه جلسه جشن تولد اولین سال رهایی مسافر هادی و مسافر احسان برگزار شد

دستور جلسه امروز دو بخش هست بخش اول نقش آموزش و خمت در رهایی و تجربه من و بخش دوم تولد هادی و احسان عزیز

انسان از روز اول که به دنیا می‌آید آموزش می‌گیرد، حتی به بچه‌هایمان دروغ گفتن را ما آموزش می‌دهیم؛ زنگ خانه ما یک روز فردی زد و با من کار داشت و به پسرم گفتم: بگو که نیست و پسرم گفت: پدرم گفته که نیست و فرد موردنظر از دستم ناراحت شد و بعداً به پسرم یک سیلی محکم زدم و گفتم: مگر من گفتم بگو نیست، تو چه گفتی؟ پسرم گفت من گفتم پدرم گفته بگو نیست، این دقیقاً آموزشی بود که من به آن یاد دادم، دروغی که من به آن یاد دادم و فردا هم می‌خواستم از آن‌یک آدم درستکار بسازم. بچه‌ها از اول مثل یک برگه سفید هستند و هر نقاشی که بر آن کشیده شود به همان شکل درمی‌آید.

ما آموزش را از اطرافیان، از جامعه، از استادان می‌گیریم؛ حال این استادان چه کسانی می‌توانند باشند، مثلاً مواد مخدر را بگذارید پیش دختر من، بلد نیست به چه شکلی مصرف کند، حتماً باید آموزش‌هایی باشد در یک مسیر تا آن شخص کاملاً یاد بگیرد که به چه شکلی مصرف کند.

ازنظر من مصرف‌کننده‌ها خیلی آدم‌های درستی هستند؛ زیاد نیاز به گوش زد کردن ندارند تا دیدند یاد می‌گیرند، بدون آموزش هیچ‌کس نمی‌تواند یک مصرف‌کننده قهار شود و نگاه می‌کنیم چرا هم‌سفرها این‌کاره نشدند به خاطر این هست که آموزش ندیدند.

حال در این سفر کسی بخواهد از این مسئله (اعتیاد) بیرون بیاید، آیا بدون آموزش امکان‌پذیر است، مسلم است که نمی‌شود و حتماً باید آموزش ببیند و این آموزش لازمه‌اش چیست؟ من وقتی آمدم کنگره 60 ازلحاظ اطلاعاتی خیلی پر بودم و هرکسی می‌خواست چیزی بگوید سریع می‌گفتم من که میدانم و اصلاً اجازه صحبت کردن به‌طرف مقابل را نمی‌دادم، شاید یک نکته یا یک‌کلمه‌ای را در هر بحثی بلد بودم، سریع فرض می‌کردم که می‌دانم و کسی که دائماً در بحث و گفتگوها می‌گوید که می‌دانم، هیچ نمی‌داند و درهای آموزش را هم به روی خودش می‌بندد.

ما انسان‌ها چون قانونا به دنبال تأیید شدن هستیم، دائماً اظهار دانایی می‌کنیم و سری به نشانه بلد بودن تکان می‌دهیم، با این کار اصلاً آموزش نمی‌گیریم و برای همین بر سر در کنگره نوشته اول ندانی را بدان تا بدانی را بدانی؛ اولین چیزی که باید یاد بگیریم این کلمه است و هر وقت یاد گرفتم که چیزی نمی‌دانم آن‌وقت آموزش گرفتم و تازه می‌فهمم که رهایی یعنی چه! و بعد 10 ماه، لذت رهایی را می‌چشم و تا لذت رهایی را نچشیده باشی نمی‌توانی از رهایی صحبت کنی، چون نمی‌دانی رهایی یعنی چه

هرچقدر که به رهایی دارید نزدیک می‌شوید باید از آن لحظه و انرژی موجود استفاده کنید، خدمت؛ به نظر من اگر کسی لذت خدمت را نچشیده باشد، لذت رهایی را نچشیده‌است؛ وقتی آن آگاهی و آموزش را کسب کردی از آن آموزش‌ها و آگاهی دارید لذت می‌برید، حال ببینید انتقال این آموزش‌ها چه لذتی دارد و حتماً این اتفاق باید برای شما افتاده باشد تا بدانید خدمت چه لذتی دارد.

بخش دوم جلسه:

تولد هادی و احسان

هادی تخریبش شیشه بود روز اول همراه پدرش آمد و گفت: آقا من خسته شدم و گفتم: یعنی چه خسته شده‌ای؟! گفت: می‌خواهم لژیون شمارا انتخاب کنم و خسته شدم و توضیح دادم که خسته شده‌ای یا می‌خواهی درمان شوی مثلاً من وقتی از کارهای روزمره خسته می‌شوم چند روزی استراحت می‌کنم و دوباره برمی‌گردم سرکار خودم و شما بعدازاینکه استراحتی کردید دوباره به مصرف برنمی‌گردید؟ گفت: خیر و حدود سه ماهی درست سفر نکرد تا جایی که جرقه‌ای در وجودش به وجود آمد و شروع کرد به سفر کردن و خیلی خوب و منظم جلو آمد و خدمت کرد به همنوع خودش و کسی که خدمت کند حتماً جایگاه‌های بالاتری خواهد داشت و تبریک می‌گویم و امیدوارم در جایگاه‌های بالاتری ببینمش، من به همه ره‌جویانم می‌گویم انشاالله دیده‌بان شوند اگر لیاقتش را داشته باشند و امیدوارم یک بچه کنگره‌ای باشد و به خودش، خانواده‌اش و به دخترش از طرف خودم و همه بچه‌های لژیون تبریک می‌گویم.

احسان هم از ره‌جوهای خوب من است و از ره‌جوهایی بود که از آن اولش هر حرفی را گفتم، انجام داد و قلبا هم من و هم تمام بچه‌های لژیون دوستش دارند به خاطر اینکه واقعاً خدمت گذار است و در خدمت نیت مهم است، در کنگره خدمت کردن خیلی اجرش ازلحاظ معنوی زیاداست و این روز را به هر دو عزیز، خانواده‌هایشان و به جناب آقای مهندس دژاکام و خانواده کنگره 60 تبریک می‌گویم.
صحبت‌های مسافر احسان:

از بنیان کنگره 60 جناب آقای مهندس دژاکام و راهنمای خوبم آقای تیمور تشکر می‌کنم که خیلی صبر کرد تا بتوانم این جایگاه را تجربه کنم، مواد مصرفی من شیره بود و قبل از ورود به کنگره خیلی سختی کشیدم تا یک بنده خدایی از لژیون آقا فرهاد کنگره را به من معرفی کرد و بعد از سه جلسه آقا تیمور که در آن لحظه مرزبان کشیک بود دیدم و دلی از ایشان خوشم آمد و بعداً که خواستم راهنما انتخاب کنم فهمیدم لژیون دارند و با کسب اجازه وارد لژیون آقا تیمور شدم و بعد از ثبت‌نام و رسیدگی به کارهای اولیه آقا تیمور یک حرف به من زد و گفت: هرکجا که میری فقط بیا تا ببینمت و من هم آمدم و سفرم را شروع کردم تا توانستم رها بشوم و تغییرات را در سفر دوم واقعاً حس کردم و خیلی ممنون هستم از همه شما عزیزان که لطف کردید و در جشن من و هادی حضور داشتید.

صحبت‌های مسافر هادی:

 قبل از هر چیز سپاسگزارم از همه شما عزیزان که تشریف آوردید، از جناب آقای مهندس دژاکام بسیار سپاسگزارم و از آقا تیمور که دو سال زحمت من را کشیدند، صبر کردند و هادی را که 13 سال تخریب شیشه داشت را تحمل کردند و من را به رهایی رساندند و از داداش لژیونی‌ها که به من کمک کردند در طی این سفر که بتوانم این راه را بهتر و راحت‌تر طی کنم.

من خیلی راه‌ها را رفتم تا بتوانم مصرف موادم را کنار بگذارم ولی یکی دو ماه بعد دوباره مصرف می‌کردم؛ دکتر رفتم، به بیمارستان روانی میمنت رفتم که من را قبول نکردند تا اینکه خانواده‌ام من را با کنگره 60 آشنا کرد و در اوایل حضورم در کنگره این حرف‌ها و آموزش‌ها را باور نمی‌کردم تا روزی که تولد رهایی یکی از دوستانم بود و از ته دل آرزو کردم که می‌شود یک روز با میل و اراده خودم مواد مصرف نکنم و خداوند را شاکر هستم که توانستم این جایگاه را تجربه کنم و به آرزویم رسیدم و این‌همه زحمات آقا تیمور بود و به آقا احسان هم تبریک می‌گویم که قسمت شد با همدیگر تولد بگیریم.
Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: کارگاه آموزشی مسافران و همسفران، تولدها،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic