کارگاه آموزشی جهان بینی کنگره60
پنجشنبه 7 بهمن 1395 ساعت 14:04 | نوشته ‌شده به دست مدیریت | ( نظرات )

بنام خدا
جلسه دوم از دوره پنجاه و هشتم سری کارگاههای آموزشی کنگره 60 ، با دستور جلسه وادی ششم و تأثیر آن روی من (حکم عقل را در قالب فرمانروای بزرگ کاملاً اجراء نماییم) با نگهبانی مهندس، دبیری مهدی در روز چهارشنبه 95/11/6 راس ساعت 11:30 آغاز به کار نمود.


سلام دوستان حسین هستم یک مسافر. امروز 6 بهمن 95 است، هوا خوب است.
دستور جلسه ما مربوط به وادی ششم است؛ که حکم عقل را بعنوان یک فرمانروا بپذیریم.
هر وقت صحبت از عقل می شود، یاد این افتم که؛ یک نفر کنار جوی، آب می خورد، یکی به او می گوید، خوابیده آب نخور، عقلت کم می شود. می گوید: عقل چیه؟ می گوید: هیچی، تو یکی بخور.
خداوند دو راهنما قرار داده است، یکی پیامبر بیرونی و یکی پیامبر درونی. پیامبران بیرونی که فرامین را به انسان ها ابلاغ می کنند، ما در درون خودمان هم چنین چیزی داریم. البته این موضوع فقط در مورد انسان صادق است. عقل به آن صورتی که اختیار در آن نهاده شده است، در وجود انسان قرار دارد.برای چه وجود دارد، برای اینکه در انسان دو قوه وجود دارد. هم انسان می تواند به فضایل زیادی نایل شود و هم می تواند به رذایل زیادی نایل شود؛ یعنی انسان می تواند در مسیر پیشرفت، از هر ملکی سبقت بگیرد. هم می تواند از هر موجودی پست تر شود.انسان بین این دو حرکت می کند. اینجاست که انسان ارزش پیدا می کند. فرشته ای که نهادش از نیکی و خوبی طراحی شده است، هنری نکرده است. چرا که فرشته به گونه ای طراحی شده است که اصلاً گناه بلد نیست و فقط کارهای نیکو انجام می دهد. این فرشته، مثل ربات عمل می کند، چون بدی در وجودش نیست.
اگر موجودی نهادش و خمیره اش بر مبنای راستی و درستی بنا شده باشد، کاری نکرده است.
زمانی که اوایل انقلاب بود، من برای تعمیرات به شهرداری گیشا و سعادت آباد، می رفتم. در آنجا اپراتور گفت: خوش به حال خودمان که خلاف نکرده ایم. من عصبانی شدم و گفتم: تو چه خلافی می خواستی بکنی اینجا؟ اینجا هیچ کار خلافی نمی توانی انجام بدهی. انسان موقعی ارزش پیدا می کند که می تواند خلاف را انجام بدهد و خلاف را انجام ندهد.
شخص ثروت کلانی در اختیارش است، می تواند بدزدد، ولی ندزدد. شخص رشوه بزرگی به او می دهند، می تواند بگیرد، می تواند نگیرد. در اینجاست که ارزش انسان مشخص می شود.
ما به وابسته هستیم و این موضوع بسیار خطرناک است و ما احتیاج داریم. حالا چقدر خودمان را به این مادیات می فروشیم، مسئله اصلی است. موقعی است که انسان هیچ کاری به معنویات و درستی ندارد و در اینجا عقل تعیین کننده است.
انسان بین دو قطب مثبت و منفی قرار دارد. گوئی که دو فرشته در انسان وجود دارند، یکی در سمت چپ و یکی در سمت راست. اینها مشاور هستند، یکی انسان را به نیکی ها تشویق می کند و یکی انسان را به پلیدی ها. انسان باید تصمیم بگیرد و انتخاب کند. انسان وقتی مشاور دارد، مشاور نتایج کار را اعلام می کند و بعد شما تصمیم می گیرید. شما از چند نفر بعنوان مشاور مشورت می گیرید، آنها نظر می دهند و شما تصمیم می گیرید که چه کاری را انجام بدهید. در اینجاست که چیزی به اسم عقل در انسان قرار داده شده است. عقل همیشه دستورات را می دهد، ما همیشه صدای عقل را می شنویم، همه می دانیم این صدا چه هست!
ما هم تفکر داریم و هم تعقل. فکر و تفکر هم می تواند در جهت مثبت باشد و هم در جهت منفی. شما می توانید فکر کنید که می خواهید یک بانک را بزنید، حالا تفکر می کنید که به بهترین شکل ممکن این کار را انجام بدهیدکه گیر نیفتید. این تفکر است.
ولی تعقل و کارهای عقلائی همیشه در جهت مثبت و هدایت است. عقل در جهت منفی به کار برده نمی شود؛ بنابراین وقتی ما می خواهیم کاری را انجام بدهیم، می توانیم به صدای عقل گوش کنیم.
اوج انسانیتی که من برای انسان قائل شده ام و بالاترین نقطه ای که انسان می تواند دست پیدا کند و رستگار شود، فرمان عقل است؛ که بتواند دستورات عقل را انجام بدهد. هر وقت یک نفر به این نقطه رسید، به اوج انسانیت دست پیدا کرده است.
یکی از دوستان می گفت: من می خواهم یک کار کوچک مثل پرداخت قبض تلفن را انجام بدهم، دو ماه این مسئله ذهن مرا درگیر می کند. هر روز بلند می شوم و می گویم انجام بدهم، بعد به فردا واگذار می کنم؛ یعنی فرمان عقل می گوید این قبض را پرداخت کن، پول هم داری، ولی می بیند که چند ماه این قبض را پرداخت نمی کند. به جائی می رسد که تلفن یکطرفه و قطع می شود و باید به اداره مراجعه کند و پول و قبض را بدهد و بعد از 24 ساعت تلفنش وصل شود. ما خیلی کارها داریم که در آن به فرمان عقل توجه نمی کنیم.
هر کاری ما می خواهیم انجام بدهیم، عقل ما به ما می گوید که آیا این کار درست است یا خیر؟ ولی ما نمی خواهیم این کار درست را انجام دهیم و مشکلات عدیده ای برایمان بوجود می آید.
حتی گاهی اوقات عقل به ما فرمان می دهد که برو حمام، بعد می بینی که دو ماه است که حمام نرفتی! گاهی اوقات می خواهی بروی دستشوئی، نمی روی، می نشینی و فیلم نگاه می کنی.
برای پی بردن به فرمان عقل، نمی خواهیم به کائنات برویم و جزو بزرگان شویم، ما می خواهیم فرمان عقل را در مسائل روزمره زندگیمان بکار بگیریم.
گاهی اوقات بعضی از انسانها، همیشه مدرسه شان دیر می شود، این حکایت همه ماست. هر وقت قرار ملاقات داریم، معطل می کنیم و دیر می شود. بعضی ها آژانس می گیرند و از نظر فرمان عقل نمی توانند این را تنظیم کنند که چطور مدیریت کنند که به محض اینکه آژانس آمد، آماده رفتن باشند. این خودش یک مدیریت است. این مدیریت، یعنی فرمان عقل.
برای رسیدن به فرمان عقل، نیازی نیست مسائل البرت انیشتین را حل کنیم، همین قول و قرارها، مدیریت زندگی و انجام امور روزمره به درد ما می خورد.
هدف ما این است که کارهایی که فکر و عقل ما می گوید، فوری انجام دهیم. شما قرار است که از محل کار یک وسیله ای بگیرید، ولی هر روز تا به منزل می رسید، می بینید که یادتان رفته.
ما از فرمان عقل اینجا، می خواهیم یاد بگیریم که کارهایی که می خواهیم انجام بدهیم، به انجام برسانیم. شما می خواهید بروید استخر، قرار می گذارید که به استخر بروید، ولی نمی توانید از خواب بیدار شوید.
خیلی از کارها هست که ما نمی توانیم انجام بدهیم. همین مسئله درمان اعتیاد. همه علاقه مند هستند که اعتیاد را درمان کنند، ولی موفق نمی شوند.
ما در فرمان عقل می خواهیم، مسائل روزمره و ساده زندگیمان را به انجام برسانیم. از نظر فرمان عقل می خواهیم خرجهای غیرضروری را انجام ندهیم. ما می خواهیم یاد بگیریم که چطور باید حقوقمان را مدیریت کنیم. بسیاری هستند که حقوقشان به آخر ماه نمی رسد، اگر کمی مدیریت کند، می بیند که بسیاری از هزینه هایش غیرضروری هستند و در فرمان عقل، به دنبال این هستیم که بتوانیم این مدیریت را به خوبی انجام دهیم.
مطالب مهم؛
ـ کسانی که با الکل وارد کنگره می شوند و می خواهند درمان شوند، باید حتماً دو ماه روی الکل باشند. اگر دو ماه روی الکل نباشند، شما اجازه ورود آنها به اوتی را ندارید. این دو ماه بخاطر این است که تکلیفش با خودش روشن شود و آموزش لازم را ببیند و بعد وارد پروژه اوتی شود.
ـ در سی دی جدید من صحبت کردم که در لژیون ها استادها 5 دقیقه صحبت کنند، حالا اگر این 5 دقیقه بیشتر شد ایرادی هم ندارد، هدف این است که به شاگردان فرصت داده شود که صحبت کنند.
ـ ما در ورزش فعالیت خوبی داشته ایم و الحق هم اطمینان کامل دارم که در دنیا و در جهان هیچ انجیوئی به اندازه کنگره 60 به این اندازه توان ندارد. آقای ویلیام برای من نوشت که در آمریکا یک گروهی بودند که چند نفر دوچرخه سوار بودند. ما از شنبه تا کنون وارد دو فاز شده ایم. یکی اینکه به مرحله ای رسیده ایم که تحقیقات بین المللی قوی تری را شروع کردیم، آقای ویلیام کنگره 60 را به 9 دانشگاه بزرگ دنیا معرفی کرده است و این اساتید و پروفسورها دائماً با ما مکاتبه می کنند. برای اینها قابل باور نیست و اینها علاقه مند به کنگره 60 شده اند.
قضیه دوم در ورزش؛ کنگره 60 فعالیت خوبی داشته است، یک خبر خیلی خوب اینکه آقای دکتر آقابیک به ما خیلی کمک کردند، در زمین تختی ما را حمایت کردند که فعالیت داشته باشیم، در راگبی هم کمک های زیادی کردند، ما توانستیم به کمک آقای آقابیک مجوز باشگاه ورزشی بگیریم. الآن صاحب باشگاه ورزشی به نام کنگره 60 هستیم و اعضای هیئت مدیره و موسس باید تحصیلات عالیه داشته باشند. من بعنوان مسئول اصلی باشگاه، امین بعنوان مسئول آقایان ورزشکار و آنی کماندار بعنوان مسئول خانمهای ورزشکار ...
از آقای مجید سلامی و آقای آقابیک خواهش می کن
 
آقای مجید سلامی؛
تشکر می کنم از نگهبان جلسه که وقت جلسه را در اختیار ما قرار دادند. من این موفقیت بزرگ را به اعضای کنگره 60 تبریک می گم، این موفقیت نشانه حرکت صحیح کنگره 60 است. تشکر ویژه دارم از آقای دکتر آقابیک، همسفر بنده. ایشان در ورزش خیلی به ما کمک کردند. ایشان معاونت اداره کل ورزش جوانان استان تهران و رئیس انجمن راگبی هستند و در دو زمینه کمک های زیادی به ما کردند. این مجوز شاید نزدیک به 2 سال باید طول می کشید، ولی به کمک آقای آقابیک کمتر از 3 ماه بعد از گذراندن کارهای اداری به انجام رسید.
جناب آقای آقابیک؛
عرض سلام و احترام. من به نوبه خودم به جامعه ورزشی کشور و آقای مهندس دژاکام تبریک می گم. من تابحال انجیویی ندیده ام که به این گونه در ورزش فعالیت کند. از امروز باشگاه کنگره 60، به جمع باشگاههای کشور پیوسته است و من برای اعضای کنگره 60 بهترین ها را آرزو می کنم.
 
مهندس؛
من هم به پاس تجلیل و قدردانی، تندیس عقاب را که بالاترین نشان کنگره 60 است، به آقای دکتر میرزاآقابیک تقدیم می کنیم.
 
 
نام فایل تاریخ مدت زمان حجم (MB) لینک
فایل صوتی سخنان مهندس 95/11/06 00:41:10 18.8 دانلود
فایل صوتی رهایی ها 95/11/06 01:12:05 24.7 دانلود

نگارنده: مسافر احمد شریفیان
عکاس: مسافر سیروس
منبع: کنگره
Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: کارگاه آموزش جهان بینی کنگره60،

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات