کارگاه آموزشی جهان بینی کنگره60
پنجشنبه 17 فروردین 1396 ساعت 13:12 | نوشته ‌شده به دست مدیریت | ( نظرات )

جلسه یازدهم از دوره پنجاه و هشتم سری کارگاههای آموزشی کنگره 60 با دستور جلسه وادی هشتم و تأثیر آن روی من در روز چهارشنبه مورخ 1396/01/16 با استادی مهندس و دبیری مهدی راس ساعت 11:30آغاز به کار نمود.

سلام دوستان حسین هستم مسافر.

تعطیلات کنگره 60 توفیق اجباری بود و امیدوارم استراحت خوبی کرده باشید و قدر کنگره را بیشتر بدانید. دفعه قبل راجع به سالی که گذشت صحبت کردم.

یکی از مهمترین مسائلی که باید امسال مورد نظر ما قرار بگیرد، مسئله طول درمان است که در جلسه قبل هم صحبت کردم. این مربوط به همان وادی هشتم می شود.

ما در حرکت به نقاط مورد نظر می رسیم. چیزهایی هست که ما با تجربه کردن، آن را بخوبی فهمیده ام، وقتی یک شاگرد در پله ای حالش خوب نیست، نباید افزایش پله داده شود. این فقط در مورد 5 درصد کارساز خواهد بود. در اکثر موارد کاهش پله باعث بهترشدن حال شخص می شود.

شخص آمد پیش من و 3 وعده 3/0 سی سی بوده است و گفته که حالم خوب نیست و خوابم درست نیست. گفتم که دو هفته قطع کن، بعد از دو هفته روی دو وعده 3/0 آوردمش، بعد گفت که همه چیز درست شد.

یا شخصی 3 تا 5 سی سی بوده و حالش خوب نبود، من به این شخص گفتم که برو روی سه تا نیم سی سی، دو هفته روی این برنامه باش، بعد از 15روز، دیگر نمی خواهد روی سه تا 5 سی سی ببرید، کافیست که سه وعده 3 سی سی به او بدهید که کاملاً حالش خوب باشد. در این موارد یا قطع کامل یا شبه سقوط آزاد.

شبه سقوط آزاد را به مواردی می دهیم که دارای بیماریهای حاد و قلبی هستند، می توانیم داروی شخص را نصف کنیم و یا در چند پله بیاریم پائین. این چیزی است که در طول حرکت ما به آن رسیدیم و باید در سال آینده تمام درمانهای ما بین 10 تا 11 ماه باشد. اگر می خواهید درمانی 13 ماه یا 14 ماه شود، حتماً باید با یکی از مسئولین مطرح شود.

ما در کنگره لژیون 13 نداریم، چون می گوئیم 13 نحس است، این فقط مخصوص ایرانیها نیست. هواپیمای بوئینگ ردیف 13 ندارد. در اصل 13 نحسی ندارد، ولی ما بخاطر اینکه کسی عدم موفقیتش را تقصیر عدد 13 نیندازد، لژیون 13 نداریم.

مسئله دیگر که خیلی قابل توجه است، اعتیاد در سراسر دنیا گسترش پیدا کرده است، ما یک موقعی در کشور خودمان می رفتیم کرمان. می گفتیم کرمان خیلی معتاد دارد، می رفتیم کرمانشاه، می گفتیم که کرمانشاه خیلی معتاد دارد. منظور این است که این مسئله در تمام دنیا همینطور است، شما به استرالیا، آفریقا، آمریکا می روید و می بینید که همه جا فاجعه است و این اعتیاد همه جا نفوذ کرده است و متاسفانه درمان هم وجود ندارد.

کسانی که بر اساس پایه های غیرعلمی حرکت می کنند، آنها در همان جهت روشهای خودشان را گسترش می دهند و روی آن پافشاری هم می کنند.

ما کارمان در سال 96 خیلی زیاد است، باید بتوانیم از طریق مطبوعات، سایت و سخنرانی و مصاحبه با مطبوعات بتوانیم روش صحیح را به مردم یاد بدهیم. خیلی ها در سطح دنیا درگیر اعتیاد هستند. ما خیال می کنیم که اعتیاد در ایران خیلی زیاد است، در صورتی که اینطور نیست. ما در کشورمان یک نفر الکلی نداریم، الکلی در سایر دنیا بیداد می کند. مصرف گراس و هروئین در سراسر دنیا رواج دارد و همه را بیچاره کرده است و روش علمی برای درمان آن وجود ندارد.

اگر ما بتوانیم اطلاعات صحیح را به سایر مردم آموزش بدهیم، می توانیم موفق باشیم.

حالا چرا اعتیاد اینقدر زیاد شده است؟ چون انسان در مرحله گذر است. ما داریم از یک مرحله تاریخی عبور می کنیم، مثل اینکه داریم از یک کوه و صخره مرتفع با سرعت عبور می کنیم. شاید اختراعاتی که بشر در طول 2000سال انجام داده بود، اگر همه را جمع کنیم، می بینیم که الآن در عرض 2سال اختراعاتی که بشر می کند، با آن 2000سال برابر است. در سی دی دیروز صحبت کردم. وقتی که برق اختراع شد، یک تحول بسیار بزرگ بود. کسانی که نمی توانستند با برق ارتباط درست برقرار کنند، برق می گرفت و می کشت. الآن هم فضاهای مجازی بسیار نیرومند شده است. ابزار تمدن هم خیلی گسترش پیدا کرده است، مثل موبایل. شما می توانید با موبایل وارد فضایی بشوید که هرچه نیاز دارید به دست آورید. اینها برای پیشرفت بشر هستند. شما وارد شبکه های مجازی (اینترنت) می شوید، با آمریکا و لندن صحبت می کنید و عکس می فرستید و می گیرید، رایگان، کسانی که نتوانند خودشان را با این سیستم تطبیق بدهند، از بین می روند.

کسانی که دائماً در موبایل و فضای مجازی هستند، اینها از همه جدا شده اند. پنج نفر از اعضای خانواده نشسته اند و هرکدام در حال بررسی فضای مجازی هستند و ارتباطشان با هم قطع می شود. در قدیم یک نقطه مشترک بود و همه با هم تلویزیون نگاه می کردیم و یک نقطه مشترک بود. همه در فضای خودشان هستند و این یک ضربه بزرگ است و چون از این فاز نمی توانند عبور کنند، دچار معضلات عجیبی می شوند و آن موقع پای مواد مخدر وسط می آید. این مشکلی که بشریت با آن درگیر است، موادمخدر را می طلبد. کسانی که نتوانند خودشان را با این مطالب تطبیق بدهند، زیر چرخهای تمدن نابود می شوند، که یکی از آنها موادمخدر و اعتیاد است. چون خیلی از کارها را نمی تواند انجام بدهد و با مصرف موادمخدر آنها را انجام می دهد، وقتی به انجام رساند، آنجا ضربه های شدیدی خواهد خورد و سقوط انسان از آنجا آغاز خواهد شد. انسانها تنها می شوند. تکنولوژی هم همینطور هست، ازدواج می کنند و بعد از شش ماه جدا می شوند. اینها وارد فضای مجازی می شوند و تصورات دیگری از روابط زناشوئی دارند و این باعث اختلاف می شود. ازدواج می کنند و زن و شوهر هر دو شیشه می شوند، بخاطر اینکه نمی توانند خودشان را به حدّی که در  شبکه های مجازی هست، برسانند. بخاطر همین اعتیاد در سراسر دنیا همه را درگیر کرده است. ما باید بتوانیم این را به دیگران انتقال بدهیم و خوشبختانه ما راه درمان را کاملاً می دانیم و آگاه هستیم که چطور باید اعتیاد را مهار و درمان کرد.

کسانی که در روشهای غلط استوار هستند، بسیار بسیار زیاد هستند. یعنی شاید درصدشان با ما ، مثل یک به میلیون باشند. اینها بر روشهای غلط استوار هستند. شما از شبکه های مختلف تلویزیون این برنامه ها را می بینید، شما در قوی ترین شبکه های تلویزیونی مثل BBC یا CNN یا فاکس نیوز و شبکه های جهانی، افرادی را می بینید که می گویند که ما 15سال است که درمانن شده ایم، از آنها سوال می کند که نظرت چیست و آیا استوار خواهید بود؟ می گوید: نه، من 155 سال است که ترک کرده ام و از یک ساعت دیگر خودم خبر ندارم، دائماً در قرنطینه هستند.

البته ما گامهای مختلف در سطح بین المللی برداشته ایم و امیدواریم در این راه موفق باشیم. با حرکت هم راه و هم علم نمایان می شود، با حرکت کردن عشق، پول و گنج هم نمایان می شود، همه چیز با حرکت نمایان می شود. اول تصویر مقداری مبهم است، ولی ذره ذره همه چیز مشخص می شود. پایه اصلی متد DST یک سیستم استوار و عقلایی است و تا ابد خواهد بود. ولی درر این حواشی ریزه کاری هایی وجود دارد که ما می توانیم به آن دست پیدا کنیم، مثل همان که می گوید میوه اگر بیشتر از زمان لازمش روی درخت بماند، خراب می شود، اگر طول سفر، بیشتر ازز 11 ماه طول بکشد، به درد نمی خورد، اصلاً سیستم شبه افیونی بازسازی نمی شود.

اوایل که من می گفتم سقوط آزاد به درد نمی خورد، همه برافروخته می شدند. من به کارم ادامه دادم تا اینکه در طول زمان سقوط آزادی ها از کنگره رفتند و سقوط آزاد شد یک موضوع خلاف شرع در کنگره. الآن هم در روی این قضیه کار می کنم. ممکن است یکی بپرسد که ما که 17ماه سفر کردیم، آیا حالمان خراب است؟ من کاری به این ندارم، ولی می دانم که اگر سفر بیشتر از 11 ماه طول بکشد، سیستم ایکس بازسازی نمی شود. بچه تا زمانی که گریه نکند، مادر به او شیر نمی دهد. در متد DST با کاهش پله، باید شوک کوچکی به بدن وارد شود، در اثر این شوک، بدنن  مواد شبه افیونی مورد نیاز خودش را تولید می کند.

 

دستور جلسه امسال،  استانداردسازی طول سفر است. سالی که استحکام پایه های مالی بود، اگر به 100 نرسیدیم، ولی به 40 رسیدیم، یک مقداری موفق بودیم. سالی هم که پایه های علمی بود، مقداری مستحکم شدیم و قدم های خوبی برداشتیم. برای زمین آکادمی هم گامهایی برداشتیم، اینها چیزهایی نیستند که ما بتوانیم در زمان 1سال به آن برسیم، گاهی اوقات چندین سال طول می کشد.

ما 14اردیبهشت آزمون کمک راهنمائی داریم. تا کنون نزدیک به 2700 نفر ثبت نام کرده اند و این باورنکردنی است. ما داریم به بهترین شکل ممکن استادکارانی را پرورش می دهیم که روش درمان DST را بلد هستند، کسانی هستند که اعتیاد را می شناسند.

اگر کسی ادعا کرد که من درمانگر اعتیاد هستم و اعتیاد را درمان می کنم و این فن را بلد هستم، باید برای اثبات درمان خودش، باید بعد از درمان، یک شب در انبار هروئین بخوابد و خوابش ببرد. راحت بخوابد و صبح زود بیدار شود. اگر شب راحت خوابید، روز بعد می گوئیم که این شخص بعنوان درمانگر می تواند شناخته شود. چیزی که مهم تر از این است، بچه های کنگره 60 الآنه در انبارها هستند. مگر غیر از این است که راهنما یک خودکار دست گرفته و می گوید که 2 سی سی بخور، شربت می گیرد از این و به یکی دیگر می دهد.  مبصری که به کلینیک می رود، انگار که به انبار تریاک می رود. اینها همان هایی هستند که روزی تریاک مصرف می کردند و شاید به مغزشان اصلاً خطور نکند که می شود از این شربت ها اینجا خورد. درمان یعنی این نقطه. اگر به این نقطه رسیدند، می توانیم بگوییم که بله شما درمانگر اعتیاد هستید.

خوشبختانه چند سالی است که با کلینیک ها و پزشکان کار می کنیم و امیدواریم بتوانیم این همکاری ادامه داشته باشد.

جمع واریزی موسیقی: 1.000.000 تومان

جمع واریزی ورزش: 2.200.000

جمع واریزی های زمین : 11.500.000

جمع واریزی لژیون انضباطی : 13.095.000

جمع کل : 27.872.000 تومان

نام فایلتاریخمدت زمانحجم (MB)لینک
فایل صوتی سخنان مهندس96/01/1600:29:3013.5دانلود
فایل صوتی رهایی ها96/01/1601:41:1835.3دانلود

نگارنده: مسافر احمد شریفیان
عکاس: مسافر امیرحسین
کنگره 60

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: کارگاه آموزش جهان بینی کنگره60،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
یکشنبه 20 فروردین 1396 09:47
خسته نباشید وانشالله پایدار وبرقرار باشید
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات