حرمت کنگره 60، چرا رابطه کاری، مالی و فامیلی در کنگره 60 ممنوع است؟
شنبه 17 تیر 1396 ساعت 09:25 | نوشته ‌شده به دست مسئول سایت | ( نظرات )
به نام قدرت مطلق " الله "
حرمت از حریم می‌آید، یعنی محدوده دارد و نباید بیش‌ازحد به آن نزدیک بشوی و یا از آن دور شوی.

 
روز پنجشنبه مورخ 15/ 04/ 1396 اولین جلسه از دور بیست و پنجم سری کارگاه های
آموزشی کنگره ۶۰ شعبه کرج به استادی ایجنت محترم آقای: اکبر سعادتی،نگهبانی آقا: رامین و دبیری آقا: محمد با دستور جلسه:

"حرمت کنگره 60، چرا رابطه کاری، مالی و فامیلی در کنگره 60 ممنوع است؟ "

راس ساعت 16 آغاز به کار نمود :

و در ادامه برگزاری جشن تولد اولین سال رهایی آقای سعید صادقی :

خدا را شکر می‌کنم که یک‌بار دیگر فرصت خدمت در این جایگاه را پیدا کردم؛ و اما در باب دستور جلسه، هر چیزی و هر شخصی در طبیعت و جهان هستی دارای حریم و حرمت است. حرمت از حریم می‌آید، یعنی محدوده دارد و نباید بیش‌ازحد به آن نزدیک بشوی و یا از آن دور شوی. این مسئله در مورد تمامی انسان‌ها صادق است. برای مثال در مورد دو دوست، پدر، مادر، راهنما، کوه، رودخانه، جنگل و... . به‌طورکلی هر چیزی که شما فکر کنید، باید حریم آن را رعایت کنید. خیلی وقت‌ها فکر می‌کنیم که رعایت کردن حریم، احترام به‌طرف مقابل است؛ نه واقعیت موضوع این است که برای حفظ خودمان است. در مکان‌هایی که به‌عنوان مکان امن محسوب می‌شوند و درواقع با انسان‌ها سروکار دارند، بحث از قانون، مقداری فراتر می‌رود؛ یعنی حرمت به‌مراتب از قانون، نفوذ بیشتری دارد و همین‌طور رعایت کردن آن‌هم الزامی است؛ یعنی اگر شما قانون را رعایت نکنید، جریمه می‌شوید اما اگر حرمت را رعایت نکنید، باز هم جریمه می‌شوید؛ اما اگر حرمت را رعایت نکنید، علاوه بر جریمه شدن، مجازات نیز در بر خواهد داشت. در مورد کعبه گفته می‌شود حریم امن الهی که ما قادر به انجام هر کاری در آنجا نیستیم. یکی از مکان‌های امن، کنگره ۶۰ است. ما در کنگره ۶۰ وقتی صحبت می‌کنیم و می‌گوییم مکان مقدس و امنی هست و... بله برای ما عبادتگاه است ولی به یک‌شکل دیگر. ما باید برای استفاده مناسب و بهره‌برداری مناسب از هر مکانی، باید حریم آنجا را حفظ کنیم. با رعایت نکردن حریم و حرمت اولین آسیب به شخص من خواهد رسید. رعایت نکردن این مسئله هم دقیقاً مثل مواد مخدر است؛ به این صورت که چون سودش آنی است و در جا لذت را به فرد می‌دهد؛ اما در ادامه تاوان سنگینی خواهد داشت. من خودم دو بار تجربه کردام، درزمینهٔ مالی رعایت حرمت را نکرده‌ام و ضربه سنگینی خورده‌ام، ولی صدایم درنیامد، به‌این‌علت که مقصر خودم بودم و خودم رعایت نکرده‌ام.

 اگر می‌خواهید کنگره، حریم امنی باشد، وظیفه ماست و ما باید اینجا را تبدیل به محیط امن کنیم. قدیمی‌ها می‌گفتند که حرمت امامزاده به متولی امامزاده‌اش است. ما باید حرمت کنگره ۶۰ را رعایت کنیم، حرمت دو بار خوانده می‌شود؛ یکی ابتدا و دیگری انتهای جلسه. قبل از اینکه جلسه شروع شود، گفته می‌شود که این موارد را باید رعایت کنید. رابطه کاری و فامیلی در کنگره ۶۰ ممنوع است؛ به عبارتی حرمت برای این است که من وارد کنگره شدم برای گرفتن آموزش و درمان و فقط در آن زمینه و حول آن محور حرکت بکنیم. اگر دنبال کاسبی و بیزینس هستم، اینجا جایش نیست. ممکن هم هست و به‌ندرت که دو نفر سفر دومی بیایند و باهم کار کنند و اتفاقی هم نیفتد؛ ولی از چند نفر، چند نفر؟ مانند حکایت مشروب در کلام‌الله است که خداوند می‌فرماید: مشروب شاید هم سودهایی برای شما داشته باشد، ولی عمده‌اش ضرر است. پس ما برای اینکه از آن اهداف و مسیر خودمان خارج نشویم یک سری آیتم‌هایی را به ما گفته‌اند که باید رعایت کنیم؛ مانند پوشش مناسب، بحث سیاسی نکردن و... و من اگر بیایم و با ره‌جویم ارتباط کاری برقرار کنم درواقع هم به خودم و هم به ره‌جویم خیانت کرده‌ام. ره‌جو هم دوست دارد که برای راهنمایش کاری انجام دهد، ولی هر دو در این میان آسیب جدی می‌بینند. من به یاد ندارم با ره‌جوهایم رابطه کاری داشته باشم. علت اینکه همه می‌آیند اینجا و خیلی خوب سفر می‌کنند این است که خانواده‌ها در امنیت هستند، مسافران در امنیت هستند، وسیله‌ای گم نمی‌شود؛ من در این چند سالی که در کنگره ۶۰ هستم،فقط یک نفر گفته که موبایلم گم‌شده و یک نفر هم گفته کیفم گم‌شده و آن‌هم حتماً مقصر خودشان هستند. چون در حرمت هم ذکرشده: کسانی که قادر به مراقبت از کیف یا موبایل خود نباشند چگونه می‌خواهند از زندگی خود مراقبت نمایند. ان‌شاءالله دست‌به‌دست بدهیم و کمک کنیم که حرمت‌ها بیشتر از این رعایت بشود تا خودمان در امنیت باشیم و بتوانیم به خواسته‌هایمان و اهدافمان برسیم.

ممنون که به صحبت‌هایم گوش دادید.

و در ادامه جلسه جشن اولین تولد رهایی آقای سعید صادقی برگزار گردید که گزارش تصویری آن در ادامه آمده است 

خلاصه سخنان آقای سعید صادقی در روز تولد یک‌سالگی:

از همه دوستان تشکر می‌کنم و خداوند را صد هزار مرتبه شکر که وارد کنگره ۶۰ شدم. نمی‌دانم اگر وارد کنگره نمی‌شدم امروز کجا بودم و چه عاقبتی در انتظارم بود. من سری اول دو روز به‌عنوان تازه‌وارد بودم و چون به نظرم یازده ماه سفر خیلی طولانی می‌آمد، رفتم و دوباره بعد از ۸ ماه دیگر برگشتم. از استادم خیلی ممنونم، من تا به امروز هر چیزی را یاد گرفته‌ام و هر چیزی را اجرایی کرده‌ام، همه را مدیون راهنمای عزیزم جناب آقای اکبر سعادتی راد هستم؛ و از همین‌جا دستشان را می‌بوسم. خانواده من طی ۱۰ سال مصرف قرص، فقط متوجه تغییر خلق‌وخوی من می‌شدند. در طول این چند وقتی‌که به کنگره ۶۰ می‌آیم پدر و مادرم از کنگره آمدنم بی‌اطلاع‌اند. وقتی پیراهن سفید می‌پوشم، میگویند که باز پیراهن سفیدش را پوشید. در طول سفر اول مسئله‌هایی در منزل داشتم. ولی شکر خدا در سفر دوم دیگر خبری از آن تنش‌ها و مسئله‌ها نیست. در منزل ما یک مصرف‌کننده دیگر هست که دوست دارم، همان‌طور که خودم به درمان رسیدم او هم به درمان برسد. بازهم از همه عزیزان و دوستان ممنونم که به صحبت‌های من گوش دادید.

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: کارگاه آموزشی مسافران،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
مسافر محمدباقر یکشنبه 18 تیر 1396 00:30
عرض تبریک به آقای سعادتی به خاطر جلسه عالی و رهجویی عالیتر مثل آقای سعید صادقی و خدا قوت به بابک جان دیگر خدمتگذاران سایت.
مسافر جلال :شعبه تبریز یکشنبه 18 تیر 1396 00:23
عرض ادب خدمت تمامی خدمتگذاران کنگره ش کرج
سعید جان ،اولین سال رهایی ات را به خودت وخانواده محترم مخصوصا به راهنمای عزیزتان تبریک میگم و آرزو دارم پاکیتان مستدام باشد و در جایگاه های بالاتری خدمت نمایی.
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic