سم‌زدایی یا سم نزدایی
شنبه 7 بهمن 1396 ساعت 15:59 | نوشته ‌شده به دست مسئول سایت | ( نظرات )
"به نام قدرت مطلق"
من و امثال من تاوان سنگین این روش‌های مسلماً غلط را زیاد داده‌ایم و نتیجه نگرفته‌ایم.

روز پنجشنبه مورخ 05/ 11/ 1396 دهمین جلسه از دور بیست و ششم سری کارگاه های

آموزشی کنگره ۶۰ شعبه کرج به استادی آقا: قاسم،نگهبانی آقا: امین و دبیری آقا: غلامرضا با دستور جلسه:

"سم‌زدایی یا سم نزدایی" 

راس ساعت 15:30 آغاز به کارنمود :

و در ادامه جلسه جشن تولد اولین سال رهایی آقا جواد رهجوی کمک راهنمای گرامی آقا قاسمبرگزار گردید.

خلاصه سخنان استاد :

سلام دوستان قاسم هستم یک مسافر. خداوند بزرگ را شاکرم که امروز این فرصت جهت خدمت در اختیار من قرار گرفت. دستور جلسه امروز با عنوان سم‌زدایی یا سم نزدایی است. جناب مهندس دژاکام در سال ۱۳۸۱ برای اولین بار در دانشگاه زنجان این مقاله را ارائه دادند و پایه و اساس کنگره ۶۰ ازآنجا به بعد با یک روش و شکل خاص دیگری رقم خورد. اینکه شخصی بخواهد در نادانی آن ایام نسبت به مواد مخدر، بخواهد ثابت کند که مواد مخدر سم نیست که بخواهند سم‌زدایی کنند؛ و اینکه باید فرد بیمار با داروی جایگزین OT درمان شود، کار بسیار سخت و بزرگی است. مسافران و خانواده‌های زیادی هستند که در گذشته با این روش غلط و بسیار خطرناک آشنا شده‌اند. بااینکه استفاده از این روش خیلی کم شده است ولی باز در گوشه و کنار این مملکت افراد ناآگاهی هستند که فکر می‌کنند مواد مخدر سم است و باید فرد مصرف‌کننده را سم‌زدایی کنند. این روش غلط بانام‌های URD و UROD (سم‌زدایی سریع و فوق‌سریع) شناخته می‌شود. این روش به طرق مختلف انجام می‌گیرد. سم‌زدایی به‌ظاهر می‌تواند با دو الی سه روز مصرف نکردن مواد مخدر و خوردن جوهر لیمو، لیمو و خوردن ترشیجات به مقدار زیاد، این فرآیند طی شود. روش فوق‌سریع با تزریق نالتراکسن در کلینیک‌ها انجام می‌گیرد. یک سرم به همراه نانکسن که از خانواده نالتراکسن است را به بیمار بخت‌برگشته تزریق می‌کنند. این دارو به‌محض ورود به خون بیمار به‌سرعت شروع به از بین بردن تمام مواد افیونی و شبهه افیونی بدن می‌نماید. بعدازآن بیمار کاملاً بی‌هوش می‌شود و چند روزی هم در حالت بسیار نامتعادل جسمی بسر می‌برد. به خیال خودشان فرد مصرف‌کننده مواد مخدر را خوب کردند، غافل از اینکه چه بلای وحشتناکی به سر شهر وجودی و روان بیمار آمده است. من تجربه این روش وحشتناک را دارم و عذاب جسمی و روحی و روانی سنگینی متحمل شده‌ام. من و امثال من تاوان سنگین این روش‌های مسلماً غلط را زیاد داده‌ایم و نتیجه نگرفته‌ایم. من به این باور رسیده‌ام که هرکسی می‌خواهد بیماری اعتیادش را درمان کند، بهترین و ناب‌ترین و سالم‌ترین روش درمان در کنگره ۶۰ انجام می‌گیرد. البته به‌شرط اینکه تمام قوانین کنگره ۶۰ را اجرایی کنیم و کاملاً گوش‌به‌فرمان راهنما باشیم.

بخش دوم صحبت‌هایم مربوط به جشن تولد اولین سال رهایی ره‌جوی عزیزم آقا جواد است. جواد یکی از بهترین ره‌جوهای من است. آقا جواد با تخریب و منیت زیادی وارد لژیون من شد. جواد بسیار مهربان است. من به‌شدت از جواد و سفرش راضی هستم. این روز را در رأس به بنیان کنگره ۶۰، جواد عزیز و خانواده محترمشان و همه خدمتگزاران نمایندگی کرج تبریک می‌گویم. امیدوارم در این مسیر ثابت‌قدم باشد و در جایگاه‌های خدمتی بالاتر بدرخشد. از اینکه به صحبت‌های من گوش دادید سپاسگزارم.

خلاصه سخنان آقا جواد:

سلام دوستان جواد هستم یک مسافر. عرض ادب و احترام دارم خدمت همه عزیزانی که در این روز زیبا در این مکان مقدّس گرد هم آمده‌اند. امیدوارم که همیشه دلتان شاد و ایام به کام باشد. خداوند را شکر می‌کنم که توفیق کسب این جایگاه نصیب من شد. هیچ‌وقت روزی را که با آن اوضاع خراب وارد کنگره ۶۰ شدم، فراموش نخواهم کرد. سال ۸۳ از جهاتی بهترین و بدترین سال زندگی من بود. بهترین به خاطر موهبت شیرین به دنیا آمدن دختر نازنینم و بدترین به جهت حال عجیبی بود که به‌واسطه گرفتار شدن دربند اهریمنی چون مواد مخدر داشتم. من ۴ سال عضو تیم ملی بودم، قهرمان کشور بودم، دارنده عناوین و مدال‌های رنگارنگ، ولی هیچ‌کدام از آن‌ها به داد من نرسیدند. کارم به‌جایی رسیده بود که می‌رفتم و در قبرستان خاک‌ بر سر خودم می‌ریختم و داخل قبر می‌خوابیدم. کارهایی که وقتی الآن به آن‌ها فکر می‌کنم تنم می‌لرزد. من به‌واسطه سوءمصرف مواد مخدر ۱۵ روز در بیمارستان اعصاب و روان بستری بودم، روزی ۱۶ عدد قرص بسیار قوی می‌خوردم؛ خیلی حالم بد بود و به‌واسطه مصرف آن قرص‌ها ۲۰ ساعت از ۲۴ ساعت شبانه‌روز را خواب بودم. می‌گویند هر عملی عکس‌العملی دارد. خدا را شکر می‌کنم، من به‌واسطه یکی از دوستان مصرف‌کننده‌ام با کنگره ۶۰ آشنا شدم. برای ماندن در کنگره ۶۰ باید نقابی که به صورتم زده بودم را حتماً برمی‌داشتم و مسئولیت همه‌کارهایم را می‌پذیرفتم. تا اینکه با آقا قاسم آشنا شدم. آقا قاسم به معنای واقعی کلمه برای من فرشته روی زمین است. اگر آقا قاسم نبودند معلوم نبود من الآن کجا بودم. اگر می‌خواهم در زندگی آدم موفقی باشم، باید اول اراده داشته باشم. اگر بخواهم می‌توانم حرکت کنم؛ در غیر این صورت اگر عالم و آدم جمع شوند، نمی‌توانند کاری برای من بکنند. مسئله دیگر باور است. اگر باور به انجام شدن و انجام گرفتن کاری داشته باشم، حتماً آن کار و آن عمل انجام می‌گیرد. در پایان صحبت‌هایم از بنیان کنگره ۶۰ و خانواده بزرگوارشان تشکر می‌کنم. از کمک راهنمای عزیزم آقا قاسم و خانواده محترمشان کمال تشکر را دارم. از کمک راهنمای هم‌سفرم به خاطر همه زحماتش تشکر می‌کنم. از هم‌سفرانم (همسر صبور و مهربانم و بچه‌های دلبندم) به خاطر همه دردهایی که از جانب من متحمل شده‌اند معذرت می‌خواهم. از همه خدمتگزاران کنگره ۶۰ مخصوصاً نمایندگی کرج به خاطر همه زحماتشان صمیمانه تشکر می‌کنم؛ و همین‌طور از همه شما عزیزانی که در این روز زیبا مرا در این جشن همراهی کردید متشکرم. از اینکه به صحبت‌های من گوش دادید سپاسگزارم.

تایپ و عکس : مسافر محمد

ارائه گزارش و ویرایش : مسافر بابک
Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: کارگاه آموزشی مسافران و همسفران،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
سامان قره داغی جمعه 13 بهمن 1396 19:33
جواد نازنین تبریک میگم حس جدیدی که در تو نقش بست و آن حس تولد اولین سال رهایی شما که مسلما با حس روز رهایی فرسنگ‌ها فاصله دارد.نوش جانت و جای من در جمع عزیزان خالی نبود،من هم آن پنجشنبه زیبا،آنجا و در کنارت بودم.هر چند که جسم نبود.
سعید۳کرج پنجشنبه 12 بهمن 1396 13:47
باسلام
جلسه پر انرژیی بود سپاس از جناب هاشمی ورهجوی گرامیشان.
شادباشید
امین چهارشنبه 11 بهمن 1396 14:34
اقا جواد عزیز تولدت اولین سال رهاییت مبارک مستدام وپایدار باشید
مرتضی مرادی دوشنبه 9 بهمن 1396 17:20
سلام تبریک به آقا جوادوبه استادعزیزم اقای هاشمی خداقوت عرض میکنیم مستدام وپایدار باشند بابک عزیز بابت مطالب به روز و کامل تشکر میکنم
محمدباقر شنبه 7 بهمن 1396 17:06
عرض خدا قوت و تبریک خدمت کمک راهنمای محترم آقا قاسم و تبریک ویژه خدمت آقا جواد با آرزوی بهترین ها
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic