درختکاری
شنبه 5 اسفند 1396 ساعت 11:42 | نوشته ‌شده به دست مسئول سایت | ( نظرات )
"به نام قدرت مطلق"
ما طبق دستور جناب مهندس باید درخت بکاریم، آبیاری کنیم و از آن درخت به‌خوبی مراقبت نماییم.

روز پنجشنبه مورخ 05/ 12/ 1396 چهاردهمین جلسه از دور بیست و ششم سری کارگاه های

آموزشی کنگره ۶۰ شعبه کرج به استادی آقا: علیرضا،نگهبانی آقا: امین و دبیری آقا: غلامرضا با دستور جلسه:

"درختکاری" 

راس ساعت 15:30 آغاز به کارنمود :

و در ادامه جلسه جشن تولد اولین سال رهایی کمک راهنمای عزیز آقا مرتضی برگزار گردید.


خلاصه سخنان استاد :

سلام دوستان علیرضا هستم یک مسافر. خدا را شکر می‌کنم که یک‌بار دیگر این جایگاه نصیب من شد تا بتوانم به شما عزیزان خدمت کنم. جلسه امروز سه قسمت دارد؛ وادی دوازدهم، درختکاری و تولد مرتضی عزیز است. وادی دوازدهم (در آخر امر، امر اول اجرا می‌شود.) زمانی که من وارد کنگره ۶۰ شدم برداشت چندانی از این وادی نداشتم. ولی به‌مرورزمان و مخصوصاً سفر دوم با پالایش و تزکیه‌ای که درونم انجام شد، آن شو شودی که همیشه در کنگره در موردش صحبت می‌شود را مشاهده کرده و در زندگی‌ام احساس می‌کنم. همه ما انسان‌ها به‌نوعی لقب اشرف مخلوقات را با خود یدک می‌کشیم. نمی‌دانم زمانی که در قعر تاریکی‌ها بودیم می‌توانستیم اسم خودمان را اشرف مخلوقات بگذاریم؟ ما همه آدم هستیم و تا آن انسانیت سفر باید کرد. خدا را شکر می‌کنم که با ورودم و آشنایی با کنگره ۶۰ یاد گرفتم کجای کار قرار دارم. ابتدا نقطه خودم را در کائنات ترسیم کردم و فهمیدم کجا هستم؛ و بعد برای رسیدن به اهدافم قدم برداشتم. برای این رسیدن باید آگاهی کافی داشته باشیم و انتخاب‌های خوب و دقیق انجام دهیم. بعضی‌اوقات در مسیر اصلی بیراهه‌هایی هستند که ما را به قهقرا می‌برند؛ و اگر دوباره بخواهیم برگردیم در مسیر قرار بگیریم خیلی زمان‌بر خواهد بود. یکی از پارامترهای اصلی وادی دوازدهم زمان است. من روزگاری در دوراهی مصرف کردن و مصرف نکردن مواد مخدر قرار گرفتم. آگاهی آن روزهای من می‌گفت که مواد مصرف بکنم و صحبت‌ها و طرز فکرهای غلطی که پیرامون مصرف مواد مخدر در بین مصرف‌کنندگان رایج است.

مصرف مواد مخدر یک بیراهه‌ای بود که مرا ۱۷ سال از مسیر اصلی زندگی‌ام دور کرد؛ و باز بعدازآن یک دوراهی انتخاب بین کنگره ۶۰ و ادامه مسیر تاریکی؛ من انتهای مسیر تاریکی را دیدم و بر اساس آگاهی‌هایی که کسب کردم کنگره ۶۰ را انتخاب کردم. من در طول سفرم کاملاً گوش‌به‌فرمان‌ها راهنمایم بودم. من وادی دوازدهم را در سفر دوم کاملاً اجرایی کرده‌ام و این اجرایی کردن‌ها به‌واسطه منابع آموزشی (کتب، نوشتارها، سی‌دی‌ها، راهنماها) به‌راحتی و باکمی تلاش و خواسته امکان‌پذیر است. امروزه هر چیزی را که بخواهم به دست بیاورم، با یک حس قشنگ و در نظر گرفتن پارامتر زمانی مناسب برایش تلاش می‌کنم. در انتهای وادی دوازدهم در قسمتی در مورد جبران خسارت‌هایی که به خودمان، جامعه و طبیعت زده‌ایم، صحبت می‌شود. یکی از برنامه‌های زیبای کنگره ۶۰ آیین درختکاری است. اینکه همه سفر دومی‌ها باید هرسال اسفندماه یک درخت را بکارند و این کاشت درخت به‌پاس سلامتی است که به دست آورده‌ایم. مطمئناً وقتی ما خوب باشیم و تعادل داشته باشیم ولی از طبیعت سالم و مناسبی برخوردار نباشیم نمی‌توانیم از زندگی لذت ببریم. ما طبق دستور جناب مهندس باید درخت بکاریم، آبیاری کنیم و از آن درخت به‌خوبی مراقبت نماییم. من در سال‌های گذشته مسئول درختکاری نمایندگی کرج بوده‌ام. سال‌های پیش که روز درختکاری با اعضای نمایندگی روز بسیار فوق‌العاده و پربار به جهت انرژی پاک و آموزش بوده است. امیدوارم بتوانیم و توفیق داشته باشیم که امسال نیز در این امر مقدس شرکت نماییم.

بخش دوم صحبت‌هایم مربوط به تولد اولین سال رهایی ره‌جوی عزیزم آقا مرتضی است. یکی از فاکتورهای بارز مرتضی ایمان کامل و باوری است که نسبت به کنگره ۶۰ و سفر داشته است. مرتضی سفری بسیار پرقدرت انجام داد و در طول سفر فرمان‌بردار مطلق بود. این روز را در رأس به بنیان کنگره ۶۰ و خانواده محترمشان تبریک می‌گویم. به هم‌سفران محترمش (همسر عزیز و دختر گلش) و خانواده گرامی‌اش تبریک می‌گویم؛ و همین‌طور به خدمتگزاران کنگره ۶۰ مخصوصاً نمایندگی کرج و همه شما عزیزانی که در این روز زیبا در این جشن شرکت کردید تبریک می‌گویم. از اینکه به صحبت‌های من گوش دادید سپاسگزارم.

در ادامه بیست و هفتمین سری انتخابات نگهبانی کنگره ۶۰ نمایندگی کرج ویژه روزهای پنجشنبه برگزار شد و مسافر آقا جواد به‌عنوان نگهبان ۱۴ جلسه بعدی با رأی اکثریت انتخاب گردیدند.


خلاصه سخنان آقا مرتضی:

سلام دوستان مرتضی هستم یک مسافر. خدا را شکر می‌کنم و از همه شما عزیزان که در این جشن حضور پیداکرده‌اید تشکر می‌کنم. امروز به وجود خودم، به زندگی‌ام و بودنم افتخار می‌کنم. در اوج ناامیدی‌ها خدا را کتمان می‌کردم و کفر می‌گفتم. این جایگاه و این روز را مدیون زحمات تک‌تک شما عزیزان هستم. من در اوایل سفرم باورم نمی‌شد استادی که این بالا نشسته اصلاً مصرف‌کننده مواد مخدر باشد و حس غریبی نسبت به این موضوع داشتم. روزی که در دنیایی از تخریب‌ها زندگی برایم هیچ و بی‌معنا شده بود؛ هزاران بار اقدام به ترک کردم ولی موفق نشدم. ۶ سال اول نامزد اعتیاد بودم فکر نمی‌کردم که معتاد شوم. معتاد ازنظر من یک فرد کارتن‌خواب بود. از یکجایی به بعد سوءمصرف مواد مخدر زندگی‌ام را مختل کرد و من مجبور به ترک شدم. نزد روان‌پزشک رفتم و نتیجه نگرفتم و با کوله باری از ناامیدی‌ها به‌اجبار مصرف می‌کردم. دیگر چه مصرف می‌کردم و چه مصرف نمی‌کردم حالم بد بود. تصمیم گرفتم از طریق کمپ اقدام به ترک نمایم. بعد از ۲۰ روز که برگشتم درراه منزل به یکی از دوستانم پیام دادم که بگویم فلان جایی برای ترک مواد مخدر خوب است که تا به خودم آمدم یک پایپ در دستم بود. تا اینکه اسم کنگره ۶۰ را شنیدم. بااینکه اوضاع مالی خوبی نداشتم دربه‌در آدرس کنگره ۶۰ بودم. خواسته درمان داشتم ولی هر چه تلاش می‌کردم بی‌نتیجه بود. آشنایی من با کنگره ۶۰ اوج خوشبختی من تا به امروز بوده است. چراکه در اینجا نه‌تنها از چنگال مواد مخدر رهایی یافتم بلکه سیگارم را درمان کردم و در حال کار بر روی مسائل و نقص‌های دیگرم هستم. راهنمای عزیزم آقا علیرضا بذر امید و ایمان را در دل من کاشت.

با اتفاقات خارق‌العاده‌ای که در طول سفر اولم برای افتاد امید و ایمانم به کنگره ۶۰ و راهنمایم صدچندان شد. من نمی‌خواستم به خانواده‌ام، پدرم و مادرم و اطرافیانم صدمه و خسارت بزنم؛ ولی زورم به مواد مخدر نمی‌رسید و راه و چاه را نمی‌دانستم. من به‌واسطه آموزش‌های کنگره ۶۰ با مسائلم در زندگی روبرو می‌شوم و آن‌ها را برطرف می‌کنم. پشت هر فرد رهاشده یک مجموعه بسیار عظیم وجود دارد که دست‌به‌دست هم می‌دهند تا یک مسافر رها شود، موفق شود و به شال راهنمایی و جایگاه‌های خدمتی بالاتر برسد. راهنمای من عشق من است. پدر و مادرم فرشته‌های زندگی من هستند. نصف زندگی‌ام را مدیون زحمات مادرم هستم. همسرم نگاه و عشق زیبایی نسبت به زندگی‌مان داشته؛ ۱۵ سال از زندگی‌اش را به‌واسطه ندانم‌کاری‌هایم تباه کردم، از ایشان معذرت می‌خواهم. اگر حمایت‌های همسر و خانواده‌ام پشت من نبود معلوم نبود الآن هرکدام از ما کجا بودیم. متوجه نشدم که ۷ سال از زندگی دختر نازنینم به چه صورت گذشت. امیدوارم که بعدازاین بتوانم پدر خوبی برایش باشم. از جناب آقای مهندس دژاکام و خانواده محترمشان سپاسگزارم. از کمک راهنمای بسیار عزیزم آقا علیرضا و خانواده محترمشان به خاطر همه دلسوزی‌ها و زحماتشان صمیمانه تشکر می‌کنم. از هم‌سفرانم (همسر صبور و مهربانم و دختر نازنینم) به خاطر همه‌سال‌هایی که از ایشان گرفتم عذرخواهی می‌کنم. از پدر و مادر عزیزم به خاطر همه حمایت‌هایشان تشکر می‌کنم. از کمک راهنمای هم‌سفرم به خاطر همه آرامش‌هایی که به همسرم می‌دادند کمال تشکر را دارم؛ و در پایان از همه خدمتگزاران کنگره ۶۰ مخصوصاً اعضاء و خدمتگزاران نمایندگی کرج و همه شما عزیزانی که در این روز بزرگ مرا در این جشن یاری کردید متشکرم. از اینکه به صحبت‌های من گوش دادید ممنونم.

تایپ و عکس : مسافر محمد

ارائه گزارش و ویرایش : مسافر بابک
Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: کارگاه آموزشی مسافران و همسفران،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic