کار،تحصیل،قدرت
سه شنبه 16 مرداد 1397 ساعت 15:07 | نوشته ‌شده به دست مسئول سایت | ( نظرات )
به نام قدرت مطلق"الله"
به باور کنگره 60 اگر مصرف‌کننده‌ای درمان شود خود او کارآفرینی می‌کند.

روز سه شنبه مورخ 05/16/ 1397دومین جلسه از دور سی و ششم سری کارگاه های

آموزشی کنگره ۶۰ شعبه کرج به استادی:  آقا مسعود ،نگهبانی : آقا علیرضا و دبیری آقا اسلام با دستور جلسه: "کار،تحصیل،قدرت" رأس ساعت 16 آغاز به کار نمود :

خلاصه سخنان استاد:

 سلام دوستان مسعود هستم یک مسافر. خداوند را شکر می‌کنم و از نگهبان جلسه تشکر می‌کنم که این جایگاه را در اختیار بنده قرار دادند تا بتوانم به شما خدمت کنم. عنوان دستور امروز کار، تحصیل، قدرت می باشد. ما جزءاولین کسانی در ایران هستیم که در دانشگاه اسلام شهر یک لژیون درمانی به روش DST بنا نهاده ایم و با توجه به بررسی های به عمل آمده بر روی 200 نفر از مسافران مشخص گردید 5 نفر از آنان بیکار بودند و معتاد شدند یعنی حدود 2.5 درصد آنان و مابقی همه شاغل بوده‌اند و اعتیاد سبب بیکار شدن آنان شده است.

به باور کنگره 60 اگر مصرف‌کننده‌ای درمان شود خود او کارآفرینی می‌کند و بدون نیاز به هرگونه بودجه ای می‌تواند برای خود ایجاد اشتغال کند. اگر ما بتوانیم فرق ترک و درمان را به معنای واقعی کلمه درک کنیم بسیاری از دردهای مشابهمان درمان می‌شود. برخی از مسئولین برای ایجاد شغل هر مصرف‌کننده‌ای که به درمان رسیده باشد مبلغی حدود 30 تا 60 میلیون برآورد کرده‌اند، درصورتی‌که اگر درمان همچنان به معنی ترک و قطع مصرف باشد طولی نمی‌کشد که آن سرمایه و آن کار نیز از دست می‌رود و ثمره‌ای نخواهد داشت، لذا با رسیدن به درمان به تعریف کنگره 60 خود شخص رهاشده می‌تواند برای خود ایجاد شغل کند. به همین دلیل است که به مسافری که در سفر اول می‌باشد توصیه می‌شود که تغییر شغل ندهید، اگر شغل ندارید دنبال شغلی نروید، اجازه دهید که وقتی سفر تمام شد و جایگاه خود را یافتید آنگاه برای خود شغل ایجاد کنید چون آن زمان است که درمان شده‌اید و هیچ مشکلی برای شروع ندارید و بدون هیچ‌گونه منتی برای اطرافیان و خانواده‌تان ایجاد کارآفرینی خواهید داشت؛ برای مثال آقای عباس امیر مافی متولد نظام‌آباد و از 9 سالگی مصرف‌کننده و کارتن خواب بود، ایشان وقتی درمان شد مجری تلویزیون بود صاحب خانواده و دانشجوی دکترا نیز بود و دلیل این دستاوردها درمان قطعی ایشان بوده است. مثالی دیگر مجید بود که در دانشگاه علم و صنعت یکی از نوابغ بود که بنا به دلایلی به مصرف کشیده شده بود و بعد زندان و ... که در ضمن قفل بازکن خیلی خوبی هم بود او نیز پس از درمان تبدیل شد به یک کلیدساز بسیار برجسته و صاحب مغازه‌ای بزرگ، خانواده و همه‌چیز شده است، چون وقتی‌که درمان صورت گیرد مغز باز می‌شود و تفاوت اندیشه‌های سالم و متعادل و ناسالم را درک می‌کند و بزرگ‌ترین چیزی که کنگره به ما می‌دهد تعادل است. اکنون‌که من خودم را مسافر معرفی می‌کنم، گذشته‌ای سالم نداشتم و یک روزی توی جوب خیابان‌ها پیدایم می‌کردند، فکر نکنید من دکتر حاج رسولی علیه‌السلام هستم، این‌طور نیست! آن زمان شیشه‌ای یا تزریقی نبودم ولی خیلی چیزهای دیگری بودم.

 زمانی که من به زندگی برگشتم دوازده سال پیش آقای مهندس به من سفر دادند. چرا؟ چون یک سؤال خیلی ساده از من پرسیدند و آن سؤال این بود که آیا شب‌های پیش می‌آید که بعد از سی سال خواب مصرف مواد یا الکل یا سیگار را ببینی و جواب من این بود، خداوکیلی بله! و ایشان گفتند که بایستی سفر کنی. من پس از 30 سال سفر کردم اما تعادل من تنها به معنی خواب ندیدن مواد و الکل نیست هرچند که آنها دیگر تمام شد. تعادل من این بود که من در دورانی که سفر نکرده بودم و با کنگره آشنا نشده بودم آدمی ظاهراً مقتدر در کار بودم، چه زمانی که نظامی بودم و چه زمانی که در دانشگاه بودم کسی جرات نداشت از چند متری من رد شود، درواقع خیلی کاری و خیلی خشن بودم و پس از برخورد با اطرافیانم به ابهت خودم می‌بالیدم ولی امروز زمانی که روز معلم فرامی‌رسد دانشجوها دسته‌گلی برایم می‌آورند که روی آن نوشته‌اند تقدیم به بابای همه ما و من به خاطر این حس زیبا جرات کردم که در دانشگاه مرکز درمان تشکیل دهم و دانشجوی مصرف‌کننده به‌راحتی می‌آید و برای درمان کمک می‌خواهد. آن زمانی که احساس ابهت و قدرت می‌کردم انسان نامتعادلی بودم و کسی جرات نمی‌کرد از من استفاده کند، سواد داشته‌های من چه سودی داشت وقتی نمی‌توانستم به جامعه و اطرافیانم کمک کنم. ولی اکنون می‌فهمم ابهت یعنی چه! زمانی که دختر دانشجویی می‌آید و برای پدر مصرف‌کننده‌اش تقاضای کمک می‌کند، این ابهت است. ابتدای هر کاری سخت است خداوند درهای رحمتش را به روی درستکاران بازخواهد کرد ولی طبق اصول و قوانین خود ابتدا باید خود را به او ثابت کنیم و تحمل‌کنیم. توصیه من به شما این است که از این شاخه به آن شاخه نپرید و در هر کاری که به آن علاقه‌مند هستید ایستادگی داشته باشید. مطمئنم باشید که با ادامه کار و تحصیل قدرتمند خواهید شد. امروز ما یک مصرف‌کننده مواد مخدر نیستیم و آزار و اذیتی به اطرافیانمان نمی‌رسانیم و جوانان کنگره پس از چندی مایه افتخار خانواده‌هایشان خواهند شد. درمان دلیل رسیدن ما به نقطه تعادل خواهد بود. بنده می‌توانستم آقای دکتر حاج رسولی باشم که با ظاهری بسیار آراسته و قابل‌احترام در دانشگاه حاضر شوم و به ابهت خودم ببالم. اینکه در کنگره و لژیون درمان دانشگاه باشم و خدمت کنم افتخار می‌کنم و لذت می‌برم. از اینکه کنار انسانی که برای درمان آمده و به‌هم‌ریخته است بنشینم و با گریه‌اش گریه کنم و به او امید و دلداری دهم لذت می‌برم و به نظر من این قدرت است؛ و این قدرت را از کنگره به دست آورده‌ام و از دوستانی که در کنگره‌دارم مخصوصاً آقای مهندس که افتخار ای را دارم که سالهای سال در خدمت ایشان باشم. خدا را شکر می‌کنم به‌واسطه مصرف می و دود با ایشان و کنگره 60 آشنا شدم. درگذشته غرق نشویم ولی نباید فراموش کنیم که روزگاری چه زجری که به خانواده دادیم و تلاش کنیم برای جبران و به دست آوردن دل هم‌سفران و باعث افتخار آنان باشیم. خداوند نور را به همه‌چیز یکسان می‌تاباند از یک سوء باعث رشد و نمو گل و بوی خوش آن می‌شود و از سوی دیگر باعث بلند شدن بوی بد مرداب می‌شود؛ با این تصمیمات است که گل باشیم یا مرداب. از اینکه به صحبت‌های من گوش دادید سپاسگزارم.

 

عکس و تایپ : مسافر کامبیز و مسافر علی و مسافر مقصود و مسافر محمد

ویرایش و ارائه گزارش : مسافر کامبیز و مسافر علی و مسافر مقصود و مسافر محمد
Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: کارگاه آموزشی مسافران،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
غلامرضا ‌‌‌‌‌‌‌از‌‌ کرج شنبه 27 مرداد 1397 12:11
باسلام خدمت آقای رسولی مثل همیشه جلسه خوبی برگزار شد اموزنده بود وقتی دکتر میاد از کنگره آموزش میگیرد چرا من نباشم موفق باشید
مرتضی مرادی پنجشنبه 18 مرداد 1397 18:50
سلام خدا قوت بسیار عالی بود از صحبتهای بسیار زیبای آقای دکتر تشکر می کنم امیدوارم باز هم استاد حاج رسولی را تو شعبه کرج ببینیم و از اعضای سایت واز محمد روز خوش تشکر میکنم بابت زحمات بی دریغ که برای سایت شعبه کرج می کشن
محمد باقر پنجشنبه 18 مرداد 1397 16:24
با عرض سلام و خدا قوت خدمت استاد گرامی جناب آقای دکتر حاج رسولی به جهت افتخاری که نسبت به حظور در نماینگی کرج نثار اعضای این نمایندگی دادید از صمیم قلب از شما ممنونم.
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات