هفته ایجنت، اسیستانت و مرزبان
پنجشنبه 15 شهریور 1397 ساعت 18:23 | نوشته ‌شده به دست مسئول سایت | ( نظرات )

بسم‌الله الرحمن الرحیم

روز پنجشنبه مورخ 1397/6/15 نهمین جلسه از دور بیست و هشتم سری کارگاه‌های آموزشی کنگره ۶۰شعبه کرج به استادی مسافر شهاب، نگهبانی مسافر امیرحسین و دبیری مسافر جواد با دستور جلسههفته ایجنت، اسیستانت و مرزبان  ساعت 16آغاز به کارنمود.

خلاصه سخنان استاد:

سلام دوستان شهاب هستم یک مسافر. خداوند را به جهت حضور در این جایگاه شکرگزارم و به‌نوبه خودم هفته ایجنت، اسیستانت و مرزبان را خدمت همه این عزیزان مخصوصاً ایجنت و اسیستانت و مرزبان‌های گروه مسافران و گروه خانواده نمایندگی کرج تبریک میگویم. 

ازآنجایی‌که مشارکت کردن بر مبنای تجربیات شخصی است من نیز تجربیات خودم را از یک دوره خدمت در جایگاه مرزبانی برای شما عنوان می‌کنم. در سفر اول در کنار آموزش‌هایی که می‌گیریم و باراهنمایی‌های کمک راهنما مسائل مربوط به جسم درمان می‌شود یکسری از مسائل که مربوط به جهان‌بینی است و به کمک مطالعه جزوات جهان‌بینی و کار برروی این مقوله بهبود پیدا می‌کنم. در سفر دوم با مسائل جدیدی مواجهه می‌شویم که باید آنها را برطرف کنیم، خدا را شکر می‌کنم که جایگاه مرزبانی برای من جایگاه خوبی بود چراکه به لطف حضور شما عزیزان و اعتمادی که نسبت به بنده داشتید توانستم لیاقت و فرصت حضور در این جایگاه را به دست آورم.

ورود به‌جایگاه مرزبانی با اهداء شال آغاز می‌شود و همه اعضاء قدیم و جدید با آدم احوال‌پرسی می‌کنند و ابراز محبت و احترام خاصی نسبت به‌جایگاه مرزبانی دارند که حال خوبی عاید شخص می‌شود و این حال خوب می‌تواند به همان اندازه خطرناک باشد اگر به‌جایگاهی که در آن خدمت می‌کنیم حواسمان نباشد. 

در کنگره 60 خود جایگاه است که ارزشمند است و در اوایل امکان دارد که شخص دچار دوگانگی شود اما به‌مرورزمان به عمق این موضوع پی می‌بریم که چه کسی احترام می‌گذارد و در کل متوجه منظور برخورد افراد می‌شویم و بعد از مدتی می‌فهمد که اصلاً نباید به این موضوعات اهمیت بدهد. در اثر تغییر جایگاه خدمتی مسئولیت‌ها نیز تغییر پیدا می‌کند و به خاطر خاص بودن جایگاه مرزبانی باید یکسری بایدها و نبایدهای خیلی محکمی اعم از قوانین حرمت‌ها را برای خود داشته باشیم. چراکه ما مسئول هستیم و بر این اساس مجبوریم جایگاهمان را تغییر دهیم. 

در دوران تخریب خیلی وقت‌ها و بعضی‌اوقات در طول سفر اول و دوم برای اینکه اطرافیان از من راضی باشند و قضاوت بد در مورد من نکنند، همیشه به خودم فشار می‌آوردم و فکر می‌کردم که کار درستی انجام می‌دهم؛ وقتی به نتیجه کار نگاه می‌کردم می‌دیدم که مسیر و کارم اشتباه بوده است این چیزی بود که در مرزبانی به‌وفور پیدا می‌شود یعنی اگر شما بخواهید خیلی شخصی به مسائل کنید و بخواهید همه را راضی نگه‌دارید چنین چیزی امکان‌پذیر نیست و این موضوع انرژی شمارا می‌گیرد و از خدمتی که انجام می‌دهی لذتی عایدت نمی‌شود و به‌جای اینکه چیزی یاد بگیریم و حال خوب را تجربه کنیم خستگی را تجربه کرده‌ایم. 

ولی درواقع این‌طور نیست اگر اتفاقی در مرزبانی برای من می‌افتد و این اتفاق چه تأثیری در حال من دارد و جالب‌تر اینکه افرادی مسیرشان به مرزبانی می‌افتد که از حال خوبی برخوردار نیستند یا سفر خوبی نداشته‌اند چون کسی که سفر خوبی دارد و حرمت‌ها و قوانین را رعایت می‌کند طبعاً مسیرش به مرزبانی نخواهد افتاد. وجود و حضور همه این افراد چه سفر اولی و چه سفر دومی منظوری در پی خود دارد و ما در مورد حقه‌های نفس زیاد شنیده‌ایم به قول جناب مهندس که می‌فرمایند ضد ارزش‌ها در لباس مبدل و به زیباترین شکل ممکن وارد می‌شوند، شنیده‌ایم و من این موضوع را در تمام سفر اولی‌هایی که بازگشت خورده‌اند به‌وضوح دیده‌ام و هیچ‌کدام از این افراد دوست نداشته‌اند که مواد مخدر را دوباره تجربه کنند. منظورم این است که ما در مرزبانی با طیف وسیعی از آدم‌های مختلف که هرکدام یک‌جور خاصی اعتیاد را تجربه کرده و می‌کنند در ارتباط هستیم و این بسیار کمک می‌کند چراکه من در مورد اعتیاد یک تجربه شخصی دارم و فکر می‌کنم که اعتیاد را خیلی خوب می‌شناسم، وقتی می‌بینم یک شخصی می‌آید و یک تجربه از اعتیاد و مصرف را برای من تعریف می‌کند و متوجه می‌شود دقیقاً مسائلی که من در اعتیاد نمی‌بینم و ندیده‌ام شخص بازگشت خورده با این موضوع برخورد داشته است. شاید ما در طول روز با 10 الی 15 مراجعه‌کننده روبرو هستیم و دیدن این موضوعات باعث هوشیاری دو صدچندان در مرزبان‌ها می‌شود و من فکر می‌کنم اگر افتخار خدمت در جایگاه مرزبانی نصیب من نمی‌شد من نمی‌توانستم به این وضوح با این مسائل آشنا شوم.

من در کنار پیش‌کسوتان مرزبانی تجربیات فراوانی را آموختم و یاد گرفته‌ام در هر شرایطی بهترین و منطقی‌ترین کار ممکن را انجام دهم. در جایگاه مرزبانی یاد می‌گیریم که کارها را گروهی انجام دهیم و مسئولیت‌پذیر شویم. در کل این جایگاه خدمتی یک کارگاه آموزشی است که در طول 14 ماه است که در طول هفته و روز و ساعت مورد امتحان قرار می‌گیریم. اگر قوانین و حرمت‌ها را رعایت کنیم حتماً نمره خوبی از این امتحان خواهیم گرفت و حال خوبی را با خود همراه خواهیم برد. این هفته را من به‌تمامی دوستان، ایجنت محترم نمایندگی کرج آقای محمد علیرضایی و اسیسانت محترم گروه خانواده و گروه مرزبانی مسافران و گروه مرزبانی خانواده تبریک می‌گویم. از اینکه به صحبت‌های من گوش دادید سپاس گزارم.

 

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: کارگاه آموزشی مسافران و همسفران،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
مهدی یکشنبه 18 شهریور 1397 16:30
سلام به دوستان مرزبان و ایجنت.خواستم از همه شما به عنوان یک سفر اولی کمال تشکر را داشته باشم و از خدایی منان خواستار سلامتی برایتان هستم
علی یکشنبه 18 شهریور 1397 11:21
با سلام بنده این هفته را به استادبزرگوارم آقای اکبرسعادتی راد تبریک میگویم و خداقوت به کلیه ی مرزبانان عزیز و تبریک به ایجنت محترم آقای علیرضایی . امیدوارم همیشه سرفرازوحال دلتان خوش باشد .
محمدباقر از کرج شنبه 17 شهریور 1397 19:43
با عرض تبریک خدمت استاد گرامی آقا شهاب و تبریک ویژه بمناسبت هفته ایجنت، اسیستانت و مرزبان خدمت همه عزیزان و بزرگواران کنگره ۶۰ مخصوصاً نمایندگی کرج
مسافر فرشاد شنبه 17 شهریور 1397 09:06
با سلام و خداقوت خدمت تمامی اعضا کنگر60.هفته ایجنت ،اسیستانت و مرزبان را خدمت این عزیزان تبریک میگویم.انشالله همیشه موفق و سربلند باشید
حسین قره داغی شنبه 17 شهریور 1397 01:33
جا داره از همینجا از ایجنت گرامی دوره گذشته جناب آقای سعادتی و جناب حاجیانپور و همچنین تیم مرزبانی دوره قبل تشکر و قدردانی کنم.بهترین دعاها و آرزوها تقدیم وجود نازنینتون
حسین قره داغی شنبه 17 شهریور 1397 01:29
خداوند اجازه خدمت به بندگانش را به هرکسی عطا نمیکند.ایجنت محترم جناب علیرضایی عزیز و همچنین مرزبانان گرانقدر شعبه کرج به نوبه خودم و همچنین از طرف اعضا لژیون هشتم دست پرمحبتتان را میبوسم و سر تعظیم فرود میاورم.بهترینها رو از قدرت مطلق برای شما و خانواده محترمتان آرزومندم.
جمعه 16 شهریور 1397 20:39
خدا قوت به کلیه خدمت گذاران سایت وهفته مرزبان وایجنت رو تبریک عرض مینمایم‌‌‌...تا باد وچنین بادا
ایرج جمعه 16 شهریور 1397 16:46
استاد خوشحال شدم شمارو تواین جایگاه دیدم وبابت همه محبتهایی که در حقم کردید دستبوس شما هستم وبهترینهارو براتون ارزومندم
مسافر میثم جمعه 16 شهریور 1397 06:50
سلام خدمت آقا شهاب و خدمتگزارهای شعبه کرج. واقعا صحبت ها تون عالی بود . انشالله تو مسیرتون پایدار باشید
غلامرضا ‌‌‌‌‌‌‌از‌‌ کرج پنجشنبه 15 شهریور 1397 23:07
سلام درود هفته مرزبان را به همه مرزبانان بخصوص شعبه کرج تبریک میگم به اعتقاد من کار مرزبانان مثل محافظ لوازم برق عمل میکند
مرتضی مرادی پنجشنبه 15 شهریور 1397 22:10
سلام شهاب عزیز بسیار عالی بود واین هفته را به شما تبریک عرض مینمایم
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات