دوری از ضد ارزش‌ها؛ وادی چهاردهم و تاثیر آن روی من
پنجشنبه 22 شهریور 1397 ساعت 16:02 | نوشته ‌شده به دست مسئول سایت | ( نظرات )

بسم‌الله الرحمن الرحیم

روز پنجشنبه مورخ 1397/06/22 دهمین جلسه از دور بیست و هشتم سری کارگاه‌های آموزشی کنگره ۶۰شعبه کرج به استادی مسافر حسین، نگهبانی مسافر امیرحسین و دبیری مسافر جواد با دستور جلسه وادی چهاردهم و تاثیر آن روی من ساعت 16آغاز به کارنمود.

وقتی‌که می‌آییم به کنگره 60 و یکی یکی ضد ارزش‌ها را از دست می‌دهیم در ما یک شکفتن خاصی شکل می گیرد. 

سلام دوستان حسین هستم یک مسافر. ابتدا از نگهبان جلسه آقا امیرحسین سپاسگزارم که به من این فرصت را دادند که یک‌بار دیگر این جایگاه تجربه کنم و آموزش بگیرم. 

بنده در طول سفر اول و حتی الان هم که کمک راهنما شده‌ام هر وقت به وادی چهاردهم می‌رسیدم به خودم می‌گفتم کمک راهنمایی که استادی جلسه وادی چهاردهم را بر عهده می‌گیرد دل‌شیر را دارد چون خیلی وادی سخت و سنگینی است و از آنجایی که در کنگره هر چیزی که به آن فکر کنی را به آن دست پیدا می‌کنی امروز در کمال ناباوری نگهبان با من تماس گرفتند و گفتند شما باید استادی جلسه وادی چهاردهم را بپذیرید من گفتم دستیارهای دیده‌بان امروز در شعبه هستند.

 ولی در آخر قسمت من شد انشالله که بتوانم حق مطلب را در عرض 5 دقیقه ادا کنیم چراکه همان‌طور که گفتم وادی سخت و سنگینی است. 

در کنگره 60 ما در متد DST خودمان داریم و از اصول بنیادی ما هست و می‌گوید وقتی فرد به رهایی می‌رسد از دام اعتیاد که سه مؤلفه جسم، روان و جهان‌بینی‌اش به تعادل کامل رسیده باشد افرادی که می‌آیند و در کنگره به درمان می‌رسند خودشان می‌بینند که تفکر اندیشه و جهان‌بینی‌شان نسبت به گذشته خیلی تغییر کرده است برای رسیدن به این می‌دانید که ما جهان‌بینی‌مان مستقیماً تحت تأثیر جسممان و روانمان می‌باشد و وقتی آن دو تا ترمیم بشوند جهان‌بینی‌مان هم رشد خواهد کرد.

از مؤلفه‌های اصلی جهان‌بینی ما دانایی ماست یعنی اینکه ما به چه وضعیت و چه شکل می‌بینیم، دیدن زوایای مختلف زندگی و جامعه بستگی به میزان و درجه دانایی ما دارد که ما چقدر در کنگره یاد گرفتیم و چه‌کار کردیم که بتوانیم دانایی خودمان را افزایش بدهیم، به همین خاطر است که وادی چهاردهم آخرین وادی کنگره 60 است یعنی من باید تفکر را آموخته باشم همین‌طور وادی 2 و همین‌طور وادی 3 بتوانم گلیم خود را ارز آب بیرون بیاورم، دانایی‌ام را افزایش بدهم تا در آخر به وادی 14 برسم و جالب اینجاست که باز به وادی اول می‌رسی یعنی وادی ها در کنگره 60 یک سلسله مراتب دایره ای را تشکیل می‌دهند وقتی‌که می‌آییم به کنگره 60 و یکی یکی ضد ارزش‌ها را از دست می‌دهیم در ما یک شکفتن خاصی شکل می گیرد.

وقتی من قضاوت نمی‌کنم غیبت نمی‌کنم دروغ نمی‌گویم و یاد گرفتم همه‌ی این ضد ارزش‌ها را رها کنم در آخر سر می‌رسیم به وادی چهاردهم. 

سهروردی سخن زیبایی می‌گوید که من آن را از جناب مهندس شنیدم که می‌گوید: حرکت در مسیر خیر مطلق می‌شود محبت؛ ما در کنگره چه می‌کنیم؟ از وقتی‌که وارد کنگره می‌شویم در جلسه تازه واردین با عشق و محبت با ما صحبت می‌کنند و بعد راهنما انتخاب می‌کنیم و راهنما چه چیزی را سعی دارد تا به ما یاد بدهد؟ همین اصول زندگی کردن را سعی می‌کند تا به ما آموزش بدهد که خیلی وقت‌ها یک گردی از فراموشی روی آن نشسته است و ما می‌رسیم به آن باور و آن یقین یعنی از آن روز اولی که وارد می‌شویم ما در جهت خیر مطلق در حال قدم برداشتن هستیم و کسی که در مسیر خیر مطلق قدم برمی‌دارد همه را دوست دارد.

باور چیست؟ باور یکسری عقایدی است که ما در مورد هر چیزی داریم من در مورد خانواده‌ام یک باوری دارم در مورد جامعه‌ام یک باوری دارم، زمانی که به این باور چاشنی محبت را اضافه می‌کنم در عمل می‌شود وادی چهاردهم آنچه باور است محبت است و آنچه نیست ظروف تهی است یعنی چی؟ یعنی من هرچقدر علم و آگاهی و دانش دارم و هرچقدر که آموختم اگر از محبت خالی هستم فایده‌ای ندارد. شما توجه کن زمانی که می‌روید پیش دیده‌بان‌های محترم سرا پا تجربه و دانش هستند و کتاب عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر را بارها خوانده‌اند، حتی همه صفحه‌هایش را از حفظ، ولی وقتی‌که نگاهشان می‌کنید می‌بینید که سراپا عشق هستند و آن چیزی که شما را جذب می‌کند آن محبت است.

در همین جلسه‌ای که من شرکت کردیم که در مورد سمینار بین‌المللی دانش اعتیاد بود جناب مهندس به‌قدری ساده و با عشق و بامحبت صحبت کردند و این است که به دل می‌نشیند، بنابراین در آخر می‌خواهیم برسیم به وادی محبت و این وادی می‌گوید کسی که آموخته باشد که قضاوت کردن ضد ارزش است و اگر این کار را نکند بامحبت است، کسی که به همسایگانش آزار نمی‌رساند بامحبت است پس آیا کسی می‌تواند به همسایگانش آزار برساند و بگوید که بامحبت است؟ نه! آیا کسی می‌تواند زباله از ماشینش بیرون بریزد و بگوید من دوستدار طبیعت هستم ؟ 

جناب رعد می‌فرمایند که: 

محبت اتفاق نیست تقدیر نیست محبت دامنه وسیع یک کمان بی انتهاست واقعی است صوری نیست اگر باشد حقیقت است و دیدن حقیقت چشم دل می‌خواهد و به آن ارج نهید.

عزیز دار محبت که بازار جهان

گرش گلی است همان محبت است ای دوست

از اینکه به صحبت‌های من گوش کردید سپاس گذارم.

تایپ و عکس: مسافر علی ، مسافر پوریا و مسافرفرشاد


ارایه گزارش:مسافرمقصود،
 مسافر فرشاد و مسافر پوریا

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: کارگاه آموزشی مسافران و همسفران،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
مسافرعباس لژیون چهارم چهارشنبه 28 شهریور 1397 01:07
باسلام وخداقوت خدمت حسین اقای عزیز ازصحبتهاتون لذت بردم امیدوارم همیشه شما رادرمراتب بالاترو عالیترببینم همیشه سلامت وشادباشید.
همسفررعنا یکشنبه 25 شهریور 1397 10:03
سلام سپاس ازصحبتهای پربارتون شادوسلامت باشید
حامد یکشنبه 25 شهریور 1397 02:28
سلام و عرض ادب. حسین آقا عااالی بود روز پنج شنبه من به فرمایشات شما نرسیدم ولی الان از خوندنشون واقعا لذت بردم.جا داره از زحمت کشان و خدمتگزاران سایت هم تقدیر و تشکر کنم. از همتون ممنونم
محمدباقر از کرج شنبه 24 شهریور 1397 17:08
سلام و خدا قوت خدمت همه بزرگواران و خدمتگزاران نمایندگی کرج با آرزوی موفقیت روزافزون در جایگاه های خدمتی بالاتر
همسفر سیما جمعه 23 شهریور 1397 23:59
جلسه بسیار عالی و پر انرژی بود.ممنون از صحبتهای استاد عزیز.سپاس از زحمات ختمتگذاران قسمت سایت
مسافر جلال جمعه 23 شهریور 1397 23:56
صحبتهای استاد فوق العاده بود.خیلی لذت بردم و استفاده کردم.درود بر خدمتگذاران کنگره ۶۰
غلامرضا ‌‌‌‌‌‌‌از‌‌ کرج جمعه 23 شهریور 1397 19:42
سلام درود بر حسین آقا عالی بود دس مریزاد
مسافر فرشاد جمعه 23 شهریور 1397 19:35
خدا قوت حسین آقای عزیز.استاد گرانقدر مثل همیشه عالی وپرباربود.سپاس بابت محبت وعشق بی پایانت
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات