حس خوب خدمت.گفت‌و‌گو با کمک دیده‌بانان محترم آقا احمد و سروش
جمعه 23 شهریور 1397 ساعت 22:50 | نوشته ‌شده به دست مسئول سایت | ( نظرات )

بسم‌الله الرحمن الرحیم

خدمت در کنگره 60 همواره پرانرژی می‌باشد به‌گونه‌ای که دستیاران محترم دیده‌بان آقای ترابخانی در دو سال اخیر 200 بار از نمایندگی‌های کنگره 60 در سراسر ایران بازدید کرده‌اند و بسیار بسیار پرانرژی به کار خود ادامه می‌دهند. ضمن عرض خدا قوت و خیرمقدم به ایشان درخواست گفت‌وگویی صمیمانه با دوستان داشتیم که باوجود وقت فشرده ایشان قبول زحمت کردند و پذیرفتند.

در ادامه توجه شما را به این گفت و گوی زیبا جلب می‌نمائیم.


خیرمقدم مجدد می گویم خدمت شما عزیزان به نمایندگی کرج خوش آمدید.لطفاً به‌رسم کنگره خودتان را معرفی نمایید.

احمد: سلام دوستان احمد هستم یک مسافر تخریب 30 سال با انواع آنتی ایکس طول سفر اول 10 ماه روش DST داروی درمان اپیوم راهنما آقای عباس امیر معافی 6 سال و نیم هست رها هستم سفر نیکوتین 12 ماه آزادی از بند نیکوتین 5 سال و 6 ماه

سروش: سلام دوستان سروش هستم یک مسافر آخرین آنتی ایکس شیشه و تریاک طول سفر اول 11 ماه روش DST داروی درمان اپیوم راهنما آقا محسن بابایی ورزش فوتسال رهایی 8 سال

لطفاً نحوه آشنایی‌تان را با کنگره 60 بیان کنید:

احمد: از طریق برنامه شروع خوب با اجرای عباس امیر معافی.

سروش: همراه خانواده با جستجو در اینترنت با سایت کنگره آشنا شدیم.

در حال حاضر چه مسئولیتی در کنگره 60 دارید؟

احمد: در نمایندگی آکادمی کمک راهنما هستم . دستیار دیده‌بان محترم آقای رضا ترابخانی هستم. در شورایOT مرکز و به‌عنوان اردوبان هم انجام‌وظیفه می‌کنم.

سروش: کمک راهنما لژیون در شعبه استاد معین بوده‌ام. دستیار دیده‌بان محترم آقای ترابخانی عضو فنی گروه فوتبال چمنی کنگره 60 نیز هستم.

احمد آقا لطفاً در مورد جایگاه دستیار دیده‌بانی توضیح دهید؟

وظیفه دستیار دیده‌بانی سرکشی به شعب مختلف و بررسی دفاتر کمک راهنما و تطبیق دفاتر با پروتکل کنگره و بحث فنی وانضباطی مربوط به کمک راهنماها

آقای سروش چه عاملی باعث شد در این جایگاه خدمت کنید؟

بعدازاینکه لژیون را تحویل دادم بعد از 4 سال. عشق به کنگره و عشق به خدمت است. من خودم را سرباز کنگره میدانم و می‌خواهم در هر جایگاهی که هستم خدمت کنم و ارتباط خود را با کنگره برقرار نگه‌دارم تا این ارتباط قطع نشود و از این انرژی و اختلاف‌پتانسیلی که در جایگاه‌های مختلف ایجاد می‌شود استفاده کنم من بنا به سابقه‌ای که در کنگره داشتم خود را معرفی و اعلام آمادگی برای خدمت کردم و چون سابقه‌ی خدمت درقسمت OTرا داشتم، خداوند کمک کرد و به لطف مهندس عزیز، دیده‌بانان محترم قبول کردند که در این جایگاه خدمت کنم.

همان‌گونه که احمد آقا فرمودند در این جایگاه بحث اجرای قوانین، بحث فنی، اجرای دقیق پروتکل DST روش تدریجی کنگره 60 و به‌روز بودن این مسائل است. درواقع کار اصلی ما به‌روز کردن و انتقال آموزش‌ها به شعب مختلف و نگه‌داشتن ارتباط فنی بین سایر شعب و شعبه مرکزی می‌باشد و هر اتفاق جدیدی در حوزه فنی می‌افتد از طریق دستگاه‌های مختلف به شعب انتقال داده می‌شود و همین‌طور از شعبات بازدید به عمل می‌آید و مسائلی مثل تعداد ورودی و خروجی تعداد رهایی و مشاوره‌ها و کلاً مسائل آماری موردبررسی قرارگرفته می‌شود و اگر تغییری هم در پروتکل صورت گیرد بعد از طرح در شورای دیده‌بانان و تائید مهندس از طریق کمک دیده‌بانان به شعبات اطلاع داده می‌شود. البته ما خودمان از این بازدیدهایی که از شعبات به عمل می‌آوریم بسیار آموزش می‌گیرم دیدن 400 کمک راهنمای مختلف با زاویه دیدهای مختلف خود امری قابل‌توجه است.

برای به دست آوردن این جایگاه چه مراحلی را طی کرده‌اید؟

آن چیزی که من از کنگره یاد گرفته‌ام و جناب مهندس هم می فرمایند: که این جایگاه‌ها هستند که افراد را پیدا می‌کنند به نظر من صادقانه خدمت کردن، به‌روز بودن، باعث می‌شود که دیده شوید البته من همیشه از خدا می‌خواهم قبل از اینکه جایگاهی را به من بدهد،ابتدا ظرفیت آن جایگاه را به من بدهد زیرا ما در کنگره یاد گرفته‌ایم که جایگاه می‌تواند هم باعث صعود و هم باعث سقوط فرد شود و خدا نکند که کسب جایگاه خدمت باعث سقوط فرد شود.

آقای سروش لطفاً اگر پیامی برای سفر اولی‌ها دارید بیان کنید.

مهم‌ترین پیام من برای سفر اولی‌ها این است باید از سفر خود لذت ببرند و گوش به فرمان راهنمایشان باشند و از پله‌ای که عوض می‌کند از شربتی که می‌خورد از جلسات، استخر و هر چه در مسیر آموزش  در طول این 11 ماه  سفربرای رهایی‌اش انجام می‌دهند لذت وافر ببرند.

یک سفر اولی اگربا سفرش در جنگ باشد کارش بسیار سخت می‌شود.

احمد آقا برای سفر دومی‌ها چه پیامی دارید.

از روز اولی که کلینیک‌ها باز شدند و شروع به همکاری با کنگره کردند، به دستور مهندس من جزو اولین مبسرهای کلینیک بودم چیزی که من در این مدت آموختم این است که نباید کنگره را رها کرد و من در لژیونم از مسافرینی که رها می‌شوند می‌خواهم که حتماً سفر خود را حداقل یک سال مانند سفر اول ادامه بدهند و حضورداشته باشند زیرا دوری از کنگره بار آموزشی را کم می‌کند و منیت در فرد ایجاد می‌شود من این را از جناب مهندس یاد گرفتم هر موقع که احساس کردید که من میدانم آن لحظه، لحظه سقوط است و من همیشه برای یادگیری و آموزش بیشتر حضور دارم و حس‌های منفی که در سفر دوم در فرد ایجاد می‌شود من با حضور در کنگره آن را با حس‌های مثبت عوض می‌کنم.

آقای سروش نظرتان در مورد نمایندگی کرج چیست.

ما به هر شعبه‌ای که می‌رویم به دنبال نقاط ضعف یاقوت نیستیم بحث حضور ما در شعبه‌ها ایجاد تعامل بین دفتر راهنمایی شعبه و شعبه مرکز، قسمت OT شعبه با OT مرکز است و در کل ایجاد هماهنگی و به‌روزرسانی شعبات است. من در شعبه کرج به‌جز حال خوب و انرژی مثبت چیزی ندیدم و هرکسی به‌نوبه خودش و در جایگاه خدمتی اش از نگهبان نظم و مهماندار گرفته تا مرزبانان، کمک راهنماها و ایجنت شعبه در حال زحمت کشیدن هستند تا یک نفر به رهایی برسد از همین‌جا هم به تمام عزیزان زحمت‌کش شعبه کرج ازجمله خدمت گزاران سایت  و خودشما خدا قوت می گویم و آرزوی موفقیت و آرامش را برای شما از خداوند خواستارم.

سخن آخری اگر هست لطفاً بفرمائید

احمد: خوشحال شدم از بایت حضور امروزم در شعبه کرج و همان‌گونه آقای سروش گفتن با حضور در شعبه‌های مختلف یک حس بسیار خوب به من دست می‌دهد و همیشه آماده‌به‌خدمت برای رفتن به هر شعبه‌ای هستم.

سروش: با تشکر از شما و سپاسگزاری از خداوند متعال که این جایگاه را به ما داد و ما را در کنار این دوستان وهمکاران عزیز قرار داد. من از این افراد بسیار حال خوشی را دریافت می‌کنم همه‌ ما تلاش می‌کنیم تا کسانی که در بند اعتیاد هستند به درمان برسند و خدا رو شکر که این چرخه به‌خوبی کارش را انجام می‌دهد.

و در آخر از شما و همه‌ی دوستان خوب و پرانرژی که خدمت می‌کنند تشکر می‌کنم.

ارایه گزارش:مسافر پوریا،
 مسافر فرشاد و مسافر علی


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
محمدباقر از کرج یکشنبه 25 شهریور 1397 23:03
عرض خیر مقدم دارم خدمت کمک دیده بان های کنگره ۶۰ و تشکر ویژه خدمت آقایان علی، فرشاد و پوریای عزیز به جهت انعکاس گفت و گوی زیبا
غلامرضا ‌‌‌‌‌‌‌از‌‌ کرج یکشنبه 25 شهریور 1397 20:15
سلام عرض ادب خدمت استادان عزیز خیر مقدم عرض میکنم پاینده باشید ممنون از سایت شعبه کرج با. انعکاس خوبتون
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic