D.SAP؛ تولد اولین سال رهایی مسافر پوریا
پنجشنبه 26 مهر 1397 ساعت 19:35 | نوشته ‌شده به دست مسئول سایت | ( نظرات )
بسم الله الرحمن الرحیم
روز پنجشنبه مورخ 1397/07/26 چهاردهمین جلسه از دور بیست و هشتم سری کارگاه‌های آموزشی کنگره ۶۰شعبه کرج به استادی مسافر امیرحسین، نگهبانی موقت مسافر جواد و دبیری موقت مسافرحیدر با دستور جلسه" D.SAP " راسساعت 16آغاز به کارنمود.

امروز به‌واسطه سفر و درمان در کنگره 60 اینجا نشسته‌ام و افراد ارزشمند زندگی و همه‌چیزهایی که روزگاری به‌واسطه سو مصرف مواد مخدر ازدست‌داده و یا در حال از دست دادن آنها بودم را سروسامان بخشیده‌ام و همه آنها در کنارم هستند.

سخنان استاد:

سلام دوستان امیرحسین هستم یک مسافر.

خدا را شکر می‌کنم که یک روز دیگر آمد و در کنگره 60 حضور داریم خیلی خوشحالم که روز تولد پوریا در این جایگاه حضور دارم و امروز روز خیلی خوبی است و احساس فوق‌العاده‌ای نسبت به این موضوع دارم.

دستور جلسه امروز دو بخش دارد، بخش اول در مورد شربت D.SAP  و بخش دوم در مورد تولد اولین سال رهایی ره‌جوی عزیزم آقا پوریا و همسر محترمشان است.

همان‌طور که همه ما خوب می‌دانیم درمان اعتیاد در سه ضلع جسم، روان و جهان‌بینی است.

در رابطه با جسم این مسئله خیلی مشهود است که با شربت OT   درمان در قسمت جسم صورت می‌گیرد در رابطه با روان و جهان‌بینی در اثر قرار  گرفتن در مسیر آموزش‌های کنگره 60 این امر صورت می‌گیرد که این موضوع ارتباط مستقیمی با مسئله خدمت کردن در کنگره  دارد.

اما شربت D.SAP چیست؟ شاید شخصی در این جمع اولین بار با این اسم روبرو می‌شود.

درواقع شربت D.SAP گونه‌ای از سرکه سیب است ولی سرکه سیب نیست چراکه خواص بسیار زیادتری از سرکه سیب دارد، تأثیر بسیار زیادی در قسمت فیزیولوژی بدن یا همان قسمت جسم و درمان آن انجام می‌دهد.

فرآوری این شربت مقداری متفاوت‌تر از آن چیزی است که می‌دانیم و اینکه چه تأثیری می‌گذارد باید یک استمراری در مصرف D.SAP داشته باشیم تا بتوانیم به نتیجه مطلوب برسیم ازجمله به‌سرعت باعث بهبود عارضه کبد چرب می‌شود. جرم‌های دندان را از بین می‌برد به‌شرط اینکه بعد از مصرف دهان شسته شود. خواب را تنظیم می‌کند، رنگ پوست را خیلی جلا می‌دهد و خیلی از مسائل دیگر که البته عرض کردم به خاطر استمرار در مصرف اتفاق می افتدکه مسئول نشریات که شربت D.SAP را در اختیار اعضاء می‌گذارد دستور مصرف آن را نیز می‌دهد و این استمرار مصرف از ضلع جهان‌بینی نشأت می‌گیرد.

زمانی که صحبت از استمرار پیش می‌آید یاد یک حکایتی می‌افتم با این مضمون که یک شخصی یک روزی با خودش قرار  گذاشت که هرروزی که از روی پُلی رد می‌شود که زیر آن رودخانه در جریان باشد یک‌دانه از سنگ‌ها یا زباله‌های روی پل را بیندازد داخل سطلش تا این مسیر تمیز شود. اما با خودش قرار می‌گذارد که این کار را هرروز یک‌بار انجام دهد نه اینکه بعد از یک ماه خسته شود و با خود بگوید که این کار من بیهوده است بگذار فردا یک‌مشت از آشغالها را جمع کنم و خودم را هر روز خسته نکنم، درواقع این نوع تفکر مُشت مُشت در استفاده از شربت D.SAP جواب نمی‌دهد همان‌طور که در درمان اعتیاد میگوییم 11 ماه زمان می‌خواهد تا درمان شویم برای شربت D.SAP هم همین‌طور است و باید یک‌زمان طولانی از آن استفاده کنیم تا بتوانیم از آن نتیجه بگیریم.

قبل از جلسه با پوریا صحبت می‌کردم و پرسید که چگونه می‌خواهی دستور جلسه این هفته را به تولد ربط دهی؟ در جواب گفتم که ما در کنگره معتقدیم تولدها با دستور جلسات در ارتباط هستند.

شخص مصرف‌کننده وقتی وارد کنگره می‌شود، از هیچ مسئله‌ای برای مصرف مواد مخدر نمی‌ترسد. در سی دی لایه‌ها جناب مهندس می‌فرمایند که چرا متادون شیرین است؟ آیا برای شخص مصرف‌کننده مهم است که شربت شیرین باشد یا تلخ؟ شخص مصرف‌کننده هیچ ترسی از مصرف مواد مخدر در هیچ صورتی ندارد ولی چه اتفاقی می‌افتد که حس‌ها و آگاهی شخص به گونه‌ای در کنگره تغییر می کند که بعد از مدتی دیر خوابیدن برایش ضد ارزش می‌شود و همینطور خوردن یک سری مواد غذایی؟ به‌عنوان‌مثال یک روز در پارک چمران که برای صبحانه و ورزش جمع شده بودیم یکی از بچه‌ها نان بربری خرید و پوریا گفت که ارزش غذایی نان سنگک بیشتر از نان بربری است، چرا بربری خریدی؟ در جواب گفتم که قبل از کنگره به چه چیزهایی فکر می‌کردی و الآن داری به چه مسائلی فکر می‌کنی؟

من این روز عزیز را به پوریا عزیز، هم‌سفرش،کمک راهنما هم‌سفرش تبریک می‌گویم و در رأس به جناب مهندس دژاکام و خانواده بزرگ کنگره 60 و همین‌طور تمامی دوستانی که در این جلسه حضور به هم رساندند و آرزو می‌کنم که شال کمک راهنمایی بگیرد و بتواند توانایی‌هایش را در عمل نشان دهد.

ناگفته نماند که پوریا یک کمک برای من بوده است و جاهایی که به کمک احتیاج داشتم خیلی وقت‌ها پوریا کمک کرده است و همیشه از خدمتگزاران کنگره بوده، از اینکه در لژیون پنجم بوده بسیار خرسندم و برایش آرزوی بهترین‌ها رادارم از اینکه به صحبت‌های بنده توجه فرمودید سپاسگزارم.

اکنون توجه شما را به اولین سال رهایی مسافر پوریا جلب می نماییم.

اعلام سفر:

سلام دوستان پوریا هستم یک مسافر.

تخریب چهارده سال، آخرین آنتی ایکسی مصرفی شیشه، طول سفر اول ده ماه و یک روز با روش DST داروی درمان شربت OT  رشته ورزشی والیبال، به کمک راهنمایی راهنما عزیزم آقا امیرحسین رهایی یک سال و دو روز ضمناً سفر نیکوتین داشتم به کمک راهنمایی آقا مهدی رهایی از بند سیگار 5 ماه.آرزوی مسافر:

آرزو می‌کنم تمام اعضا کنگره 60 به آرزوی خودشان برسند.

سلام دوستان پوریا هستم یک مسافر.

به خاطر حضورم در این جایگاه و دیدن این روز زیبا خداوند را صد هزار مرتبه شکر می‌کنم و امیدوارم که همه سفر اولی‌ها این جایگاه را تجربه کنند.

حس فوق‌العاده‌ای دارم به جهت اینکه باهمه‌کسانی که روزگاری باهم مواد مخدر مصرف می‌کردیم، امروز همه آن افراد در اینجا حضور دارند و درمان شده‌اند. انشا الله که فرصت درمان در کنگره 60 برای همه افراد مصرف‌کننده بیرون ازاینجا مهیا شود تا آنها هم طمع و لذت واقعی سلامتی را بچشند.

امروز به‌واسطه سفر و درمان در کنگره 60 اینجا نشسته‌ام و افراد ارزشمند زندگی و همه‌چیزهایی که روزگاری به‌واسطه سو مصرف مواد مخدر ازدست‌داده و یا در حال از دست دادن آنها بودم را سروسامان بخشیده‌ام و همه آنها در کنارم هستند.

اگر امروز داشته‌ای دارم در حد و اندازه خودم دارم و این جای صد هزار مرتبه شکر را دارد. سفر کردن و رد شدن از مسیر 60 درجه زیر سفر برای همه ممکن است به‌شرط اینکه در این مسیر گوش‌به‌فرمان و سرسپرده واقعی باشند.

از همه دوستان و عزیزان نزدیکم که نسبت به بنده لطف داشتند کمال تشکر را دارم. از هم‌سفرم خیلی متشکرم و هر آنچه امروز دارم به خاطر هم‌سفرم است. از پدر و مادرم که امروز در این مکان مقدس تشریف آورده‌اند خیلی متشکرم.

عزیزان زندگی‌ام را خیلی آزار و اذیت رسانده‌ام درواقع لایق این تعریف و تمجیدها نیستم و این لطفی بود که شما نسبت به بنده داشتید. در پایان صحبت‌هایم از جناب مهندس دژاکام و خانواده محترم ایشان، کمک راهنمای عزیزم آقا امیرحسین، کمک راهنمای هم‌سفرم، همسرم و هم‌سفر دلسوزم، ایجنت محترم، گروه مرزبانی، خدمتگزاران و همه عزیزانی که امروز ما را در این جشن همراهی کردند کمال تشکر و قدردانی را دارم.

سخنان کمک راهنمای هم‌سفر:

سلام دوستان افشار هستم یک هم‌سفر.

خدا را شکر می‌کنم و از خداوند سپاسگزارم که یک‌بار دیگر توفیق حضور در این جایگاه را به بنده عطا فرمود تا شاهد رهایی نه یک نفر، بلکه چندین نفر و چندین خانواده از دام اعتیاد شوم.

این روز خیلی زیبا را خدمت جناب مهندس دژاکام و خانواده محترمشان و اسیستانت محترم نمایندگی کرج، کمک راهنمای محترم آقا امیرحسین تبریک می‌گویم.

به هم‌سفر مرجان به جهت صبرها و رنج‌هایی که متحمل شدند و پا پس نکشیدند از صمیم قلب تبریک می‌گویم. وقتی شخصی رها می‌شود اشخاص زیادی در این رهایی نقش دارند و زنجیره این خدمت‌ها است باعث تبلور چنین لحظه‌ای می‌شود. وقتی تازه من از قزوین به این نمایندگی آمده بودم اولین رهجویم خانم مرجان بودند. ایشان به‌واسطه قرارگرفتن در معرض تخریب‌هایی از جانب اعتیاد در زندگی‌شان حضور پیداکرده بود با آشفتگی و پریشان‌حالی در لژیون حضور پیدا کردند.

از ایشان و سفرشان رضایت کامل دارم ایشان از همان ابتدا میل خدمت در کنگره و همنوع را داشتند و دارند و این‌یکی از شاخص‌ترین حس‌های ایشان است.

در حال حاضر مرزبان پارک چمران هستند و خیلی خوشحالم از اینکه خانم مرجان رهجوی بنده است.

بنده و مسافرم در این نمایندگی رهاشده‌ایم و خود را مدیون این نمایندگی می‌دانیم. برای خدمت در جای دیگر از این نمایندگی رفتم و خوشحالم که امروز برای جشن رهایی یکی از بهترین ره‌جوهایم در خدمت شما هستم.

امیدوارم که همه سفر اولی‌ها نیز این جایگاه و این روز را تجربه کنند از اینکه به صحبت‌های بنده گوش دادید سپاسگزارم.

سخنان هم‌سفر مرجان:

سلام دوستان مرجان هستم یک هم‌سفر.

خدا را شکر می‌کنم و خیلی خوشحالم که این جایگاه را تجربه کردم و خدا می‌داند که در حال حاضر چه حس فوق‌العاده‌ای دارم. جا دارد از جناب مهندس دژاکام تشکر کنم که به نظر بنده علاوه بر اینکه بنیان‌گذار کنگره 60 هستند، بنیان‌گذار یک‌زبان مشترک بین اعضای کنگره هستند.

کنگره‌ای‌ها در اثر قرار گرفتن در مسیر آموزش‌ها به جایگاهی از شناخت در مورد خویشتن و پیرامون خود می‌رسند که کمتر کسی بیرون ازاینجا به این جایگاه دسترسی دارد. همه این روزهای خوش و حال خوش را مدیون جناب مهندس دژاکام و کنگره 60 هستیم از همسرم به خاطر سفر خوبی که داشتند خیلی ممنونم به حال و روان نه‌چندان خوبی وارد کنگره شدم و ذهنیتم نسبت به همه‌چیز خراب بود کمک راهنمایم گفتند به‌مرورزمان دیدگاهت عوض می‌شود و آن اتفاق به‌مرور در بنده و زندگی‌ام پدیدار شد.

روزی که کنگره 60 آمدیم تعدادی بالباس و پوشش سفید نشسته بودند. روز رهایی یکی از مسافران بود ایشان می‌گفتند از اینکه مسافرم یک مصرف‌کننده شده ممنونم بنده آن روز درک درستی از آن موضوع نداشته‌ام ولی امروز به آن درک رسیده‌ام که از همسرم به خاطر اینکه کنگره 60 آشنا کرد سپاس‌گزار باشم از اینکه به صحبت‌های بنده توجه فرمودید سپاسگزارم.


تایپ:مسافر محمد باقر و مسافر پوریا

عکس: مسافر آرش

ارایه گزارش:مسافر امیر حسین 

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: گزارش تصویری، کارگاه آموزشی مسافران و همسفران، تولدها،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
علیرضا مسافر لژیون ۵ دوشنبه 7 آبان 1397 15:16
پوریا عزیز تولدت را تبریک میگم امیدوارم در راهی که قدم در آن نهادی استوار بمانی خیلی دوستت دارم داداش لژیونیت علیرضا
علی منصورری دوشنبه 7 آبان 1397 07:42
پوریا جان از صمیم دل بهت تبریک میگم خوشحالم و برات بهترینها را آرزو میکنم . جایگاهی که الان هستی چیزی نیست جز اون چیزی که خودت خواستی . پس سعی کن در حفظ آن کوشا باشی تا به مراحل بالاتر برسی .انشاا...
سامان قره داغی یکشنبه 29 مهر 1397 09:20
پوریا عزیز،اولین سال رهایی بر شما و خانواده محترمتون مبارک باد.امیدوارم در شرف انجام کارهای عقب مانده توفیق حاصل شود و برای یک زندگی بدون ترس،خود را مهیا کنی.البته ما هم میدانیم که ابتدا فرمان باید صادر شود.امیدوارم شال کمک راهنمایی رو گردنت ببینیم.
مسافر فرشاد یکشنبه 29 مهر 1397 08:11
پوریا عزیز در پناه حق همیشه موفق باشید.تولد یک سالگیت مبارک انشالله تولد آزاد مردیت
جمعه 27 مهر 1397 19:52
پوریا عزیز،اولین سال رهایی بر شما و خانواده محترمتون مبارک باد.امیدوارم در شرف انجام کارهای عقب مانده توفیق حاصل شود و برای یک زندگی بدون ترس،خود را مهیا کنی.البته ما هم میدانیم که ابتدا فرمان باید صادر شود.امیدوارم شال کمک راهنمایی رو گردنت ببینیم.
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic