گلریزون(لژیون مالی)
یکشنبه 27 آبان 1397 ساعت 18:52 | نوشته ‌شده به دست مسافر پوریا | ( نظرات )
بسم‌الله الرحمن الرحیم
روز یکشنبه مورخ 08/27/ 1397 یازدهمین جلسه از دور سی و ششم سری کارگاه های آموزشی کنگره ۶۰ نمایندگی کرج به استادی کمک راهنما محترم مسافر اکبر، نگهبانی  مسافر مرتضی و دبیری : مسافر محمد با دستور جلسه "گلریزون(لژیون مالی) "  راس ساعت ۱۶آغاز به کار نمود.

پول هم همین‌طور است برای بردن پول به جهان دیگری باید آن را تغییر داد، تغییر به انفاق، تغییر به کمک کردن به دیگران، از جنس پول تغییر می‌شود، به کار خیر و زمانی که تبدیل به کار خیر شد ترخیص می‌شود 

سخنان استاد:

سلام دوستان اکبر هستم یک مسافر خداوند بزرگ را شاکرم که امروز در این جایگاه خدمتی هستم.

دستور جلسه امروز در رابطه با هفته گلریزون است در این چندروزه داشتم فکر می‌کردم آموزش‌های کنگره بدون نقص است و به همه ابعاد فکر شده است، در کنگره در مورد جهان‌بینی کار می‌شود. 

در مورد مواد کار می‌شود هم‌چنین در مورد مسائل مالی و هفته مالی نیز آموزش داده می‌شود، هر نقصی که در این حلقه حیات داشته باشیم قطعاً با خودمان به مراحل حیات دیگر می‌بریم، در کنگره بیان می‌شود که همان‌گونه که بذر سلامتی را می‌کارید بذر پول‌دار شدن را هم باید بکارید البته از راه و روش درست.

کنگره برای آموزش نیاز به پول دارد، نیاز به منابع آموزشی و نیروی کارآمد دارد، پول به‌هیچ‌وجه چرک کف دست نیست زیرا اگر معاش نباشد معادی نیست، داریم می‌بینیم جایی که فقر است فساد نیز هست حتماً باید به پول اهمیت داد، البته اینکه من چگونه پول را به دست بیاورم بسیار مهم است.

بخش دیگر قضیه گذشت از پول و مال است، اینکه چگونه می‌توان از پول استفاده کرد بسیار مهم است، اینکه پول خوب است یا بد بستگی به نوع استفاده از آن دارد.

من یک‌زمانی از پولم درراه تخریب جسم و جانم به‌واسطه مصرف مواد استفاده می‌کردم، خداوند به بنده‌هایش به‌اندازه سهمشان پول داده ولی چگونه استفاده کردن از پول را کسی به ما آموزش نداده؟ 

درواقع 2 بخش است یکی، پول درآوردن و دیگری خرج کردن آن، تا زمانی که پول نداشته باشیم هیچ‌وقت نمی‌توانیم از آن بگذریم، اول باید یاد بگیریم که چگونه پول دربیاوریم و بعد چگونه از آن استفاده کنیم و از آن بگذریم، درواقع بخش دوم گذشتن از پول است، پول به‌خودی‌خود بد نیست بستگی دارد که چگونه از آن استفاده کنیم درواقع می‌تواند بد و خوب باشد.

تریاک تا دیروز دست مصرف‌کننده افتاد و چه بلاهایی سرخود و خانواده‌هایمان آوردیم ولی در حال حاضر کنگره تاکنون هزاران نفر را به درمان رسانده است.

دقیقاً این مثالی که بیان کردم به پول هم ربط دارد که ما چگونه از پول استفاده می‌کنیم، بعضی از انسان‌ها پول به دست می‌آوردند ولی نحوه استفاده از آن را بلد نیستند، نه خود استفاده می‌کنند و نه اجازه می‌دهند دیگران از آن استفاده کنند، درست مانند آن اژدهایی که روی پول می‌خوابد، پول برای این دنیاست از جنس این جهان است ولی داشتم به این موضوع فکر می‌کردم که پول هم می‌توان به جهان دیگری برد!

به‌عنوان‌مثال کسی که بخواهد پول را از شهری به شهر دیگری ببرد باید پول را تبدیل کند، در وادی 12 کنگره به این موضوع اشاره‌شده است که یک شخص برای اینکه به درمان برسد یک تغییر و تحول باید در درون آن انجام شود، دقیقاً مثل انرژی که از حالتی به حالتی دیگر تبدیل می‌شود، اگر بتوانیم جنس پول را عوض کنیم می‌توانیم پول را به جهان دیگری ببریم.

یک فرد مصرف‌کننده اول اسمش مصرف‌کننده است ولی زمانی که به کنگره می‌آید شروع به تغییر کردن می‌کند و بعد تبدیل می‌شود و بعدازآن ترخیص می‌شود.

پول هم همین‌طور است برای بردن پول به جهان دیگری باید آن را تغییر داد، تغییر به انفاق، تغییر به کمک کردن به دیگران، از جنس پول تغییر می‌شود، به کار خیر و زمانی که تبدیل به کار خیر شد ترخیص می‌شود همان‌طوری که در کلام‌الله شریف آمده که اعمال خود را جلوتر از خودتان بفرستید و در همه کارها این‌طور است، پس پول بد نیست، می‌تواند در اعمال خیر نیز از آن استفاده نمود، به‌عنوان‌مثال کسی که پول دارد و یک بیمارستان را افتتاح می‌کند تا دیگران از آن استفاده کنند.

همه ما لحظاتی را تجربه کرده‌ایم که حاضر بودیم خیلی چیزها را بدهیم تا سلامتی سابق خود را به دست آوریم و از اعتیادی که جسم ما درگیر آن بود رها شویم، حال ما داریم همان آدم سابق می شویم، در هفته گلریزون لژیون مالی مهم نیست که چقدر پول می‌دهیم مهم این است که با حس خوب پول را پرداخت کنیم و باید به یاد داشته باشیم که در کنگره هیچ صندلی‌ای خالی نمی‌ماند خلاصه زمانی که در این جهان هستیم باید این آموزش را بگیریم که از پول بگذریم و کسانی که انفاق می‌کنند یک‌دانه را تبدیل به هفتاد دانه می‌کنند تا زمانی که اختیار دستمان است از چیزی‌هایی که داریم، گذشتن را یاد بگیریم، هم برای خود و برای آیندگان این موضوع خوب است.

اگر بنده امروز هر مقداری که در توان دارم کمک کنم فردا روزی اگر کسی در کنگره به رهایی برسد، در این عمل خیر بنده نیز سهیم هستم.

از اینکه به صحبت‌های بنده توجه فرمودید سپاسگزارم.

 تایپ: مسافر مجتبی 

عکاس: مسافر پوریا

ارائه گزارش: مسافر امیرحسین

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: کارگاه آموزشی مسافران،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
رامین چهارشنبه 30 آبان 1397 19:54
سلام خدا قوت به همه زحمت کش های کنگره یه انتقاد داشتم،سایته مسافران کرج اصلا به روز نیست و مطالب چند روز بعد قرار میگیره.❤
اسلام .شعبه کرج چهارشنبه 30 آبان 1397 16:40
سلام دوستان خسته نباشید وخدا قوت به نگهبان آقا مرتضای عزیز و دبیر محترم محمد و نور چشمانمان اکبر آقا سعادت بزرگوار.
اکبر آقا خدا قوتتون بده عزیز مثل همیشه در فشانی کردید خدا به شما طول عمر باعزت عنایت کنه تا ما هم زیر سایه شما آموزش بگیریم .پاینده وپیروز باشید.
مسافر پوریا از لژیون 25 سه شنبه 29 آبان 1397 19:24
خداقوت خدمت اکبر آقا که جلسه خیلی خوبی برگزار کردند و خداقوت خدمت نگهبان و دبیر ارجمند و تمامی خدمتگزاران کنگره 60
مسافر پوریا از لژیون 25 سه شنبه 29 آبان 1397 19:24
خداقوت خدمت اکبر آقا که جلسه خیلی خوبی برگزار کردند و خداقوت خدمت نگهبان و دبیر ارجمند و تمامی خدمتگزاران کنگره 60
مسافر محمدباقر از کرج دوشنبه 28 آبان 1397 23:49
عرض خدا قوت دارم خدمت کمک راهنمای محترم آقا اکبر به جهت زحماتی که در لژیون مالی می کشند از جلسه پرباری بود سپاسگزارم.
حمید لژیون دوم قزوین دوشنبه 28 آبان 1397 21:58
سلام و خداقوت به استاد عزیز.مثل همیشه عالی .اکبر آقای عزیز استفاده کردم.
غلامرضا ‌‌‌‌‌‌‌از‌‌ کرج دوشنبه 28 آبان 1397 12:50
سلام درود بر استاد عزیز اکبر آقا که زحمت زیادی برای شعبه کرج کشیدی با بقیه تیم. خسته نباشید به نگهبان دبیر خدا قوت به اعضای سایت شعبه کرج یا علی
محمد دوشنبه 28 آبان 1397 11:35
با سلام و خدا قوت خدمت استاد گرانقدرم اکبر اقا و تمامی خدمتگزاران کنگره همراه با ارزوی بهترینها برای تمامی عزیزان
مسافرمهدی دوشنبه 28 آبان 1397 11:25
سلام ودرودفراوان،به اکبراقای عزیزجایگاهتون روتبریک عرض میکنم.
ازصحبتهای زیباتون انرژی گرفتم جلسه خوبی برگزارکردید،
خداقوت به نگهبان ودبیرمحترمشون وعرض خسته نباشیدبه خدمتگذاران سایت پاینده ومستدام باشید
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic