گفت و گو با مرزبان محترم مسافر جواد، عاشقان خدمت
چهارشنبه 3 بهمن 1397 ساعت 00:54 | نوشته ‌شده به دست مسافر پوریا | ( نظرات )
بسم الله الرحمن الرحیم
گفت و گو صمیمانه با مرزبان محترم نمایندگی کرج مسافر جواد

کسی که راهی را رفته و در آن تجربه دارد همیشه دوست دارد که مسیر درست را به دیگران نشان بدهد و از تجربه‌هایی که در این مسیر به دست آورده به دیگران منتقل کند.
در ادامه توجه شما را به این گفت وگو صمیمانه دعوت می کنم.

ضمن خوش‌آمد گویی به شما و تشکر از اینکه زمان در اختیار بنده قراردادید تا این گفت‌وگو را انجام دهیم.

درود بی‌پایان خدمت تمام انسان‌هایی که بی‌دریغ خدمت می‌کنند، شما همیشه از خوش‌روترین و خوش‌اخلاق‌ترین خدمتگزاران کنگره 60 هستید بنده از این فرصتی که در اختیارم قرار گرفت تا با شما این گفت‌وگو صمیمانه را انجام دهم بسیار خرسندم.

لطفاً به‌رسم کنگره خودتان را معرفی و اعلام سفر کنید؟

سلام دوستان جواد هستم یک مسافر، مدت تخریب بیش از 25 سال آخرین آنتی ایکس مصرفی تریاک و قرص متادون، به روشDST با شربت شفابخشOT درمان را آغاز کردم، به کمک راهنمایی جناب آقای محمد علیرضایی ده ماه و بیست‌ویک روز سفر منظم کردم در حال حاضر یک سال و دو ماه و یک روز است که آزاد و رها هستم.

شما به‌عنوان مرزبان در نمایندگی کرج خدمت می‌کنید لطفاً از لذت این خدمت و تأثیرات آن در زندگی خود بگویید؟

چقدر خوب و چه سؤال زیبایی پرسیدید.

بنده همیشه علاقه داشتم در خصوص لذت‌های خدمت در کنگره صحبت کنم چون به میزان زیادی برایم قابل‌توجه بوده است و کسانی که مرا می‌شناسند می‌دانند که همیشه گفته‌ام بالاترین عبادت، خدمت به خلق است و زمانی که اینجا هستم و خدمت می‌کنم به مسافران عزیز، لذتی غیرقابل وصف برایم اتفاق و حال بسیار خوبی دارم و این حال خوش همیشه در زندگی بنده بوده ولی همیشه این لذت‌ها مادی نیست بلکه گاهی اوقات معنوی است و از درون احساس بسیار خوبی دارم، زمانی که کارهای خوبی انجام می‌دهیم خداوند مسیر را برای ما هموار می‌کند و از بروز حوادثی که از آن هیچ خبری نداریم، باکارهای خوبی که انجام داده‌ایم برطرف می‌شود.

تاکنون چه خدمت‌هایی در کنگره انجام داده‌اید؟

بنده علاقه‌ی بسیار زیادی به خدمت کردن دارم مخصوصاً خدمت به همنوعان خودم، دو ماه از اولین روزی که وارد کنگره شدم شروع به خدمت کردم از آبدارخانه، نگهبان نظم، میکروفون گردان، دبیر، نگهبان، مسئول کارت، مسئول نشریات و در حال حاضر به‌عنوان مرزبان خدمت می‌کنم.

آیا پیامی برای مسافران سفر اول دارید؟

کسی که راهی را رفته و در آن تجربه دارد همیشه دوست دارد که مسیر درست را به دیگران نشان بدهد و از تجربه‌هایی که در این مسیر به دست آورده به دیگران منتقل کند از صمیم قلب می‌خواهم که سفر اولی‌ها به درمان برسند و این رهایی ملزم به گوش‌به‌فرمان بودن و خدمت به کنگره است دقیقاً همان‌طوری که بنده گوش‌به‌فرمان کمک راهنمایم بودم و به کنگره خدمت کردم و این را باید بگویم که سفر اولی‌ها به‌جای مقدسی آمده‌اند و قدر صندلی که روی آن می‌نشینند را بدانند و باید این را بدانند که خداوند بابت کار خوبی که درگذشته انجام دادند این مسیر را جلوی پایشان قرار داده است.

 نظم یکی از مهم‌ترین شاخصه‌های سفر در کنگره 60 است که باید این مسائل را با جدیت هرچه‌تمام‌تر انجام داد و یکی دیگر از کارهای مهمی که باید انجام دهند گوش کردن به سی‌دی‌های هفتگی است، بنده ازنظر سنی اختلاف چندانی با کمک راهنمای خود نداشتم ولی همیشه ایشان استاد و راهنمایم و بنده همیشه مرید ایشان بودم و با تمام وجود شاگردی استاد خود را کردم.

لطفاً در خصوص " وادی پنجم " برایمان صحبت کنید؟

متن وادی پنجم این‌چنین می‌گوید: در جهان ما تفکر، قدرت مطلق حل نیست؛ بلکه توأم با رفتن و رسیدن، آن را کامل می‌نماید.

اگر بخواهیم برای کاری که می‌خواهیم انجام دهیم فقط فکر کنیم و هیچ حرکتی نکنیم هیچ‌وقت این کار به اتمام نمی‌رسد مثلاً به خدا بگوییم که ما را پول‌دار کن و هیچ حرکتی در این راستا انجام ندهیم هیچ‌وقت پول‌دار نمی‌شویم زیرا باید پایه‌های پول‌دار شدن را ایجاد کرد و بعدازآن حرکت به سمت هدف‌هایی که ما را به سمت پول‌دار شدن سوق می‌دهد.

اگر قرار است که آموزش بگیریم باید یکسری نوشتار را بخوانیم درواقع بهتر است این‌طور بگویم که فکر کردن خوب است ولی به‌تنهایی کاری را پیش نمی‌برد، چون باید تفکرات خود را به مرحله کاربردی رساند.

بنده زمانی به خودم می‌گفتم که چطور می‌شود که اعتیاد خود را درمان کنم ولی هیچ حرکتی نمی‌کردم، زمانی تواستم اعتیاد خود را درمان کنم که به سمت درمان قدمی برداشتم درواقع اول فکر کردم و بعدازآن قدمی برداشتم، بنده بهترین برداشتی که می‌توانم از این وادی انجام دهم این است که تفکر توأم با حرکت باشد که در آخر با یک حس خوب و انقلاب درونی همراه است.


لطفاً اگر کلامی از قلم بنده افتاده شما به‌عنوان کلام پایانی بیان کنید؟

زمانی که وارد کنگره می‌شویم باید تابع قوانین آن باشیم و به آن‌ها احترام بگذاریم زیرا این قوانین هستند که ما را در کنگره کنار یکدیگر نگه می‌دارد و اگر مسافری قوانینی که برای آن اعلام‌شده را رعایت نکند مطمئناً در جامعه نیز نمی‌تواند پیرو قوانین درست باشد و این موضوع یعنی انحراف از مسیر اصلی، کسانی همیشه از قوانین فراری هستند که انضباط کاری ندارند و پیرو قوانین نبودن یعنی بی‌احترامی به یک مجموعه و کسانی که یاد بگیرند به قوانین در کنگره 60 احترام بگذارند خودبه‌خود سفر خوب و بدون نقصی خواهند داشت.

جا دارد از تمامی کسانی که به کنگره 60 خدمت می‌کنند و این بستر را فراهم کردند تا همه ما به درمان برسیم هم تشکر کنم.

سپاسگزارم از فرصتی که در اختیار بنده قراردادید.

   تایپ: مسافر پوریا

   عکاس: مسافر امین

تنظیم و ارائه گزارش: مسافر پوریا   

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلبداغ کن - کلوب دات کامShare

 

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: مصاحبه ها،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
مسافر رضا لژیون 8 سه شنبه 9 بهمن 1397 13:21
سلام اقاجواد نازنین ارزوی بهترینهاروبرات دارم خداقوت به خاطرزحماتی که میکشی باتشکرازعزیزان قسمت سایت
محسن لژیون ۲۵ یکشنبه 7 بهمن 1397 12:43
سلام عرض میکنم به بچهای سایت وخداقوت مبگم خدمت آقایون مرزباندوایجنت محترم که همیشه دل سوزانه خدمت میکنن
مسافر محمدباقر از کرج یکشنبه 7 بهمن 1397 09:16
برادر لژیون عزیزم خدا قوت گفتگویِ عالی بود به خدمتگزاران وبلاگ نمایندگی کرج خدا قوت گفته برای همه عزیزانم بهترین ها را آرزومندم.
فرزین(لژیون ۱۱) پنجشنبه 4 بهمن 1397 23:55
جواد عزیز و دوست داشتنی،از اینکه داداش لژیونی شما هستم به خود می بالم.از شما چیزهای زیادی آموختم.امیدوارم خودت و خانواده محترمت همیشه سلامت باشید
سامان قره داغی پنجشنبه 4 بهمن 1397 00:31
جواد جان خدا قوت.میدانم مسیر پیش رو برای تمامی انسانها ، مخصوصا کسانیکه منتخب میشوند تا به همنوعانشان کمک کنند چندان آسان نیست.گاهی تشخیصها،پیدا کردن طلا از بین آهن است و گاهی دیگر آدمی باید بین طلای ۲۳عیار و ۲۴ عیار ، ناب تر را تشخیص دهد...امید دارم در پایان عیار شناس قابلی باشی که از خدمت،فقط همین میماند.آرزوی توفیق برای همه انسانهای خدمتگزار را در کل جهان دارم.
مرز در عقل و جنون باریک است
کفر و ایمان چه به هم نزدیک است
بابک مجاهدنیا چهارشنبه 3 بهمن 1397 23:46
با عرض سلام؛
خداقوت به خدمتگزاران بی ادعای کنگره 60 ، مرزبانی نمایندگی کرج و همینطور بچه های سایت نمایندگی.دستمریزاد
مسافر پوریا ، لژیون پنجم چهارشنبه 3 بهمن 1397 20:42
با آرزوی توفیق روز افزون و جایگاههای خدمتی بالاتر برای شما و تمام خدمتگزاران کنگره 60
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic