گفت و گو با کمک راهنما محترم مسافر رضا
چهارشنبه 10 بهمن 1397 ساعت 08:00 | نوشته ‌شده به دست مسافر پوریا | ( نظرات )
بسم الله الرحمن الرحیم
گفت و گو صمیمانه با کمک راهنما محترم نمایندگی کرج مسافر رضا


انسان زمانی که آموزش می‌گیرد و آموزش‌هایش را تبدیل به خدمت می‌کند مانند یک پرنده می‌ماند، هم حال خودش خوب است و هم حال کسانی که با آن‌ها در ارتباط است.
ضمن خوش آمدگویی به شما و تشکر برای زمانی که در اختیار بنده قرار دادید.

1- لطفاً به‌رسم کنگره خودتان را معرفی و اعلام سفر نمایید؟

سلام دوستان رضا هستم یك مسافر، تخریب 20 سال، آنتی ایکس شیره و تریاک، روش درمان DST، داروی درمان شربت OT با کمک راهنمای عزیزم مسافر علی قلیان پور، 11 ماه سفر کردم، در حال حاضر 3 سال و 4 ماه است که وارد سفر دوم شده‌ام.

2- تاکنون چه خدمت‌هایی انجام داده‌اید و تأثیرات آن را در زندگی خود بیان کنید؟

به عقیده‌ی بنده حضور در کنگره به‌نوعی یک خدمت هست، خدمت به خود، کنگره و خانواده است اما در کنار این‌ها خداوند این فرصت را در اختیارم قرارداد تا دبیری و نگهبانی را تجربه کنم و در کنگره هر چیز یک رفت‌وبرگشت دارد، انرژی کمی را برای خدمت کردن صرف می‌کنم ولی انرژی خیلی بیشتری را دریافت می‌کنم، خدمت کردن و آموزش گرفتن دو بال پرواز هستند و انسان زمانی که آموزش می‌گیرد و آموزش‌هایش را تبدیل به خدمت می‌کند مانند یک پرنده می‌ماند، هم حال خودش خوب است و هم حال کسانی که با آن‌ها در ارتباط است، یک‌چیزی است که همه دنبالش هستیم یعنی حال خوش که با خدمت کردن در کنگره هرکسی می‌تواند به آن دست پیدا کند، فرقی هم ندارد که فرد در چه جایگاهی خدمت می‌کند و اگر از همه خدمتگزاران سؤال کنید حتماً این را می‌گویند که در مقابل چیزی که کنگره به فرد عطا می‌کند انرژی نمی‌گزارند.

3- در خصوص دستور جلسه "سم‌زدایی یا سم نزدایی" توضیح دهید؟

یک‌زمانی بود که کمتر کسی می‌دانست اعتیاد چیست و هرکسی نسبت به دیدگاه خودش اعتیاد را تعریف می‌کرد، در زمان قدیم اگر کسی معتاد می‌شد می‌گفتند همت به خرج بده و اگر به‌اندازه یک ارزن غیرت داشته باشی می‌توانی آن را ترک کنی، علت آن بود که صورت‌مسئله‌ی اعتیاد مشخص نشده بود و به طبع پاسخ درستی در مورد آن‌هم داده نمی‌شد که به لطف پروردگار متعال مهندس دژاکام این صورت‌مسئله را طرح کرد و این پاسخ را داد که برای معتاد، مواد مخدر نه‌تنها سم نیست و او را مسموم نمی‌کند بلکه به‌عنوان یک‌چیزی از نان شب واجب‌تر قلمداد می‌شود، یک فرد معتاد اگرچند روز نان نخورد مشکلی برایش پیش نمی‌آید ولی اگر مواد مخدر را مصرف نکند حتی نمی‌تواند بر روی پاهایش بایستد، نفس کشیدن، غذا خوردن و خوابیدن برایش مفهومی ندارد، اما پزشکان نظری مخالف این دارند که مواد مخدر سم است و فردی که این را مصرف کرده باشد مسموم است، در کنگره گفته می‌شود که فرد مصرف‌کننده طی سالیان دراز معتاد شده است و برای درمان این مقوله باید حداقل 10 ماه زمان بگزارد.

4- آیا پیامی برای مسافران سفر اول دارید؟

بهترین پیامی که می‌شود به یک سفر اولی داد این است که کنگره می‌گوید، با خیال راحت به روی صندلی‌های خود بنشینند و به آنچه علاقه دارند مشغول باشند و این را به یاد داشته باشند که در پایان سفر اول کسی دستشان را می‌گیرد که ما به آن قدرت مطلق یا الله می‌گوییم.

5- شما به‌عنوان کمک راهنما در کنگره 60 خدمت می‌کنید لطفاً از لذت‌های کمک راهنمایی برایمان بگویید و جه عاملی باعث شد در این جایگاه خدمت کنید؟

کمک راهنمایی جایگاهی است که شاید با کلمه‌ها نتوان آن را توصیف کرد اما در نوشتارها خوانده‌ام که مهر و عطوفت را از رسول اکرم، شجاعت را از حسین‌ابن‌علی، عدالت را از علی ابن ابی‌طالب یاد بگیرد که این سه شخصیت الگویش باشد و کسی که از آن‌ها طبعی‌ات می‌کند هیچ‌چیز مادی و دنیوی نمی‌خواهد و باید عاشق بود تا حال یک کمک راهنما را درک کرد و جایی که عشق مطرح است، یک کمک راهنما دست یک فرد حال خراب را می‌گیرد تا از مسیری که خودش قبلاً از آن گذشته بگذرد، زمانی که این مهم عملی می‌شود در روز رهایی شما حساب کنید هم حال خودتان خوش است و هم حال یک فرد مصرف‌کننده را به خوشی رسانده‌اید، آن موقع آن حس و حالی که یک کمک راهنما دارد خیلی شیرین و زیباست و این حال خوش با هیچ مبلغی قابل قیاس نیست و در کلام‌الله هم داریم که کسی که یک‌نفس را نجات دهد مانند این است که یک اجتماع را نجات می‌دهد و فرد باید این جایگاه را تجربه کند.

6-لطفاً نظر خود را در مورد کلمات زیر بیان کنید؟

سفر اول:

 سفری است که مصرف‌کننده داروی او تی را جایگزین ماده‌ی مصرفی‌اش می‌کند و درواقع چیزی را که تا قبل کنگره به چشم یک ماده‌ی مخدر نگاه می‌کرد حال برای او داروی درمان است، از همان اول دیدگاه فرد تغییر می‌کند و یک سفر اولی اولین چیزی که یاد می‌گیرد این است که زاویه دید و نگرش خود را نسبت موضوعات در زندگی تغییر دهد تا در سفر دوم تبدیل به فرد سالم شود و از دنیای اعتیاد ترخیص شود.

خدمت به کنگره:

فرد با به تجربه رساندن آموزش‌های گرفته آن‌ها را به یک سند بی‌نقص تبدیل می‌کند.

خدمتگزاران OT:

فقط این را می‌توانم بگویم که دستان پشت پرده هستند که کار بسیار باارزش و بااهمیتی را انجام می‌دهند و از خداوند خواستارم هر آنچه می‌خواهند به آن‌ها عطا کند.

كمك راهنماها:

این افراد رهجوی حال خراب را زیر چتر خودش می‌گیرد و او در طی زمان به سمت سلامتی و رهایی هدایت می‌کند، از عشقی که دارد به فرد می‌دهد، همان کسی که همه و خانواده او طرد کرده بودند و بعدازاین به جایگاه خوب و حتی فوق‌العاده در زندگی خود می‌رسد، از خداوند خواستارم هر آنچه کمک راهنماها می‌خواهند عطا کند.

سپاسگزارم از این‌که زمانتان را در اختیار ما قراردادید و تبریک می‌گویم تولد سومین سال رهایی شما که به‌تازگی بود.

ممنونم از این‌که این گفت‌وگو را با بنده انجام دادید.

  تایپ: مسافر مجتبی

   عکاس: مسافر آرش

 تنظیم و ارائه گزارش: مسافر پوریا


Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: گزارش تصویری، مصاحبه ها،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
مسافر مهدی شنبه 13 بهمن 1397 11:50
سلام و خداقوت به همه خدمتگزاران در کنگره ۶۰
مخصوصا راهنمای عزیزم آقای رضایی
مصاحبه شما را خواندم و لذت بردم٬ صداقت و صمیمیت همیشگی کلامتان در هر کلمه اش جاری است...
از خداوند می خواهم توفیق رفیق راهتان باشد...
مسافر مهدی از لژیون ۲۸ شعبه کرج
مرتضی مرادی جمعه 12 بهمن 1397 22:30
سلام.اقای رضایی خیلی عالی بود پوریا جان بابت مصاحبه های بسیار عالیت ازت تشکر می کنم
مسافر محمدباقر از کرج جمعه 12 بهمن 1397 19:29
کمک راهنمای محترم آقا رضا خدا قوت از مصاحبه و صحبت های شما استفاده کرده و لذت بردم. از زحمات خدمتگزاران وبلاگ نمایندگی کرج کمال تشکر و قدردانی را دارم.
مسافر شهاب از لژیون ۲۸ جمعه 12 بهمن 1397 05:35
از جناب آقای رضایی راهنمای عزیزم بابت مطالب زیباشون کمال تشکر را دارم
واز پوریای عزیز به خواطر حسن انتخابش تشکر میکنم
مسافر شهاب با افتخار رهجوی آقای رضایی عزیز از لژیون ۲۸
مسافر شهاب از لژیون ۲۸ جمعه 12 بهمن 1397 05:35
از جناب آقای رضایی راهنمای عزیزم بابت مطالب زیباشون کمال تشکر را دارم
واز پوریای عزیز به خواطر حسن انتخابش تشکر میکنم
مسافر شهاب با افتخار رهجوی آقای رضایی عزیز از لژیون ۲۸
شهاب جمعه 12 بهمن 1397 04:58
با سلام وعرض خدا قوت خدمت کمک راهنمای بسیار عزیزم جناب آقای رضا رضایی وتشکر بابت تمام زحماتی که در طی مدت سفر اولم برای من کشیدید
سخنان گهر بار شما چون از دل پاکتان بر میآید لاجرم بر دل سیاه و غبار گرفته من مینشیند وباعث کمرنگ شدن سیاهی ها و رسیدن به روشنایی میشود ، همیشه دست بوستان هستم مسافر شهاب
مسافر مجتبی پنجشنبه 11 بهمن 1397 16:07
با سلام و خدا قوت خدمت آقا رضا و خدمتگزاران نمایندگی
مسافر پوریا از لژیون 25 پنجشنبه 11 بهمن 1397 16:04
خداقوت خدمت آقا رضا عزیز.
از مصاحبه با شما لذت بردم.
داود پنجشنبه 11 بهمن 1397 07:19
با سلام و درود خدمت آقا رضای عزیز و عرض خسته نباشید به همه خدمتگذاران شعبه کرج
آرزوی توفیق روزافزون برای آقای مهندس دژاکام ...
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic