برداشت سی دی قلب
سه شنبه 16 بهمن 1397 ساعت 17:42 | نوشته ‌شده به دست مسافر امین | ( نظرات )
بسم الله الرحمن الرحیم
برداشت سی دی قلب به قلم مسافر داود رهجو مسافر امیر حسین از لژیون 5شخصیت خود دارای سه ضلع می باشد.

1-شایستگی یا لیاقت  2-معصومیت 3-امنیت

 

صورت مسله اعتیاد شروع کنگره است،داستان صورت مسله اعتیاد همان سرزمین ضلمات و چشمه حیات یا چشمه جاودانگی است،درواقع اعتیاد همان سرزمین ظلمات و پیدا کردن چشمه جاودانگی صورت مسله اعتیاد می باشد که توسط جناب آقای مهندس حسین دژاکام کشف و طی سال های متمادی به جامعه بشریت و قشری که درگیر این بیماری بودند تا کنون عرضه شده و نتیجه موثر و مثبتی داشته است.

مطلبی که به وضوح قابل رویت می باشد، پیشرفت علوم در زمینه های مختلف طی چند سال اخیر است و هر علمی یک پایه دارد.به طور مثال در علوم مهندسی هر پیشرفتی قابل رویت می باشد از قبیل ساختن پل،سد،آپارتمان و پروژه های صنعتی و از این قبیل مسایل که از ابتدا تا انتها به هر میزان که باشد تمام مراحل انجام آن کارها قابل رویت می باشد و در مورد علوم انسانی به این شکل نیست.تعاریفی که در علوم انسانی به کار برده شده مانند صور پنهان انسان شامل(حس،عقل،نفس) قابل رویت نیستند بنابراین تعاریف آنها ااز دیدگاه روان شناسان مختلف یکسان نیستند،در مورد اعتیاد هم به همین نحو می باشد و صورت مسله اعتیاد هم از همین قائده پیروی می کند،در واقع اصلی ترین و مهم ترین اضلاع تشکیل دهنده صورت مسله اعتیاد 1-جسم 2- روان 3- جهان بینی می باشد،فردی که دچار اعتیاد به هر نوع ماده ای باشد،پس از سپری کردن یک پروسه زمانی در مصرف مواد، کلیه سیستمهای ایمنی بدنش که همان سیستم ایکس نامیده می شود از کار می افتد.

در رابطه با اضلاع تشکیل دهنده صورت مسله اعتیاد که شامل جسم،روان و جهان بینی می باشد، اشاره ای دارد به از کار افتادن تمام سیستم های بدن یک شخص مصرف کننده که همان سیستم ایکس نامیده می شود،اما اولین چیزی که در کنگره آموزش میبینیم نفس می باشد.

تعریف نفس چیست؟

آن چیزی که تعیین موجودیت می کند،در ظاهر و باطن انسان نفس نامیده می شود و ما نفس را از روی خواسته هایش می شناسیم. مدلی که برای نفس بیان شده مدل شهر وجودی است،درون هر انسانی مانند یک شهر و یا یک کشور است،این کشور ساکنینی دارد،تفاوت بین انسانها در ساکنین شهر های درونشان می باشد،یعنی اگر یک انسانی ساکنین درونش متعادل و معمولی باشند آن شهر از یک تعادل و آرامش نسبی برخوردار می باشد و بالعکس اگر چنین نباشد آن شهر آرامش نخواهد داشت.

شهر وجودی برای دفاع از خود و استقلال به عقل نیاز دارد،و عقل هم احتیاج به دانایی دارد که وظیفه اش محافظت و نگهداری از عقل می باشد.

همانطور که می دانید نفس دارای خواسته می باشد،پس عقل دانایی دارد و نفس شخصیت دارد،در واقع شخصیت یک انسان از نفس او دفاع می کند.

شخصیت هر انسانی دارای ویژگی،خلق و خو،مهارت های خاص خود می باشد که موجودیت انسان را تعیین می کند،باید از این موجودیت محافظت شود و چیزی که ازموجودیت و باور انسان محافظت می کند شخصیت انسان می باشد.

شخصیت خود دارای سه ضلع می باشد.

1-شایستگی یا لیاقت  2-معصومیت 3-امنیت

در واقع هر انسانی نسبت به موجودیتش یک باوری دارد و اینکه نسبت به آن باور چه برداشتی باید داشته باشد،شخصیت آن انسان را بوجود می آورد.

توضیح در مورد اضلاع مثلث شخصیت

1-شایستگی در حد توانایی هایش که در وجودش هست، اگراین شایستگی را داشته باشد یعنی این انسان لیاقت دارد.

2-یعنی احساس کنیم که از پاکی و معصومیت در حد خود برخوردار می باشیم.

3-انسان اگر احساس امنیت داشته باشد در واقع این مثلث شخصیت به مرحله تکامل میرسد و در این مرحله، انسان شخصیتش به تعادل و وضعیت مناسب و ایده آل میرسد.

وظیفه این مثلث شخصیت محافظت از شهر وجودی انسان که همان نفس است می باشد.

نماد مثلث شخصیت همان قلب انسان می باشد.در واقع جایگاه اینها در قلب انسان می باشد،انسان توسط قلب احساس را درک می نماید.

تبادل احساس با هستی توسط قلب انجام میگیرد و بنابر این در قلب انسان این سه ضلع خودشان را نشان می دهند.

برای اینکه یک انسانی به وضعیت مناسبی برسد،از روی خواسته های معقول یا غیر معقول نفس خود اول باید دانایی اش را داشته باشد و اینکه ما چه احساسی داریم،و بسته به اینکه وجود ما آلوده است یا خیر احتیاج به مثلث شخصیت داریم.

حس اولین قوه ای است که عقل را به کار می اندازد،سپس توسط عقل خواسته ها را بررسی می شود.

در واقع همان حس انسان را مثلث شخصیت شکل می دهد.

پس آن چیزی که حس انسان را تزکیه و پالایش میکند قلب انسان است،به طور مثال ما برای راه اندازی یک خودرو احتیاج به سوخت داریم و انسان هم همینطور است،در واقع سوخت انسان همان حس است که عقل را بکار می اندازد و همان چیزی که حس را تزکیه و پالایش میکند قلب انسان است که خودش را بصورت شایستگی معصومیت و امنیت نشان می دهد.

اگر مثلث شخصیت آسیب ببیند شهر وجودی ماهم بهم می ریزد و هر چیزی میتواند وارد آن شود و بالعکس هرچیزی می تواند خارج شود،اینجا زمانی است که هر انسانی می تواند حال مارا خراب کند یا همان نیروهای تاریکی در این مرحله به راحتی می توانند حال مارا خراب کنند و بر ما غلبه پیدا کنند و باعث تخریب در وجود ما شوند.

ممکن است شخصی از لحاظ عقلی خیلی هم رشد کرده و به مرحله تکامل هم رسیده باشد،موقعی که حس های آن شخص آلوده می شوند و قلب آن شخص رو به تاریکی می رود،مثلث  شخصیت که آلوده می شود به مراتب آن شخص افت می کند و عملکرد آن پایین می آید،پس بنابراین اگر انسان بخواهد از تاریکی نجات پیدا کند در ابتدا می بایست قلب او شفا پیدا کند، به طور مثال اگر فردی از لحاظ تحصیل،علم و دانش در حد بالایی قرار داشته باشد ولی قلب آن شخص پر از کینه و حسادت باشد باز هم در آتش تاریکی و دوزخ می باشد.

نیروهای تاریکی به علت اینکه از خودشان هیچ گونه تولید و زایشی ندارند و برای اینکه انرژی خودشان را بدست بیاورند مجبورند به هر طریقی که شده به قلب و وجود انسان به زیباترین شکل ممکن نفوذ کنند.

شرط پیوند خوردن و احیا شدن یک انسان در این است که در ابتدا می بایست تاریکی هارا تجربه کند یا زخمی بشود،در واقع احساساتش یا قلبش ابتدا بایستی جریحه دار شود و سپس آن پینود یا احیا شدن می تواند به وجود بیاید.

تا زمانی که به انسان ضربه وارد نشود خصوصیات یا خلق و خوی وی تغییر نمیکند.

بعضی وقت ها پیوند هایی به انسان وارد می شود،توسط تاریکی ها مانند کسانی که اذیت و آزار می کنند و ضربه هایی بما وارد میکند.

بعضی وقت ها آن پیوند ها در انسان به صورت توافقی انجام می گیرد یعنی اینکه از نیرو های تاریکی کمک می گیرد و در قبال این تاریکی ها رشوه دریافت میکند.

اگر قلب انسان آسیب ببیند و وارد تاریکی ها بشود خلق و خوی انسان کم کم عوض می شود و به مرحله ای میرسیم و مشاهده می کنیم که خیلی از ویژگی های گذشته در حال حاضر وجود ندارد.

برای از بین بردن این تاریکی ها بایستی مرحله پالایش را شروع و به مرحله انجام دادن برسیم.

خارج شدن نیروهای تاریکی از انسان سختی های زیادی دارد و پس از انجام این کار مهم ترین چیزی که لازم و و ملزوم می باشد باید در انسان نقطه تحملش بوجود بیاید تا دوباره نیروهای تاریکی به هیچ وجه قابل نفوذ به وجود یا قلب انسان نباشد.

اگر انسان بتواند کینه و حسادت را از قلب خود بیرون نماید آن موقع به مقام فرماندهی می رسد.

در مرحله تزکیه و پالایش قلب انسان بایستی نرم شود،این یکی از راه های کنترل خشم و گذشت می باشد،آنوقت می تواند تمام نیروهای تاریکی را از وجودش بیرون کند.

زمانی که نقطه تحمل در ما بوجود بیاید گویی آتشی در وجودمان مهار می شود،قلب کم کم نرم می شود و کم کم نیروهای تاریکی از وجودمان خارج می شود،وقتی این اتفاق افتاد،این اتفاق نامیمون در وجود ما قطع می شود،

اگر بخواهیم از نفس خویش مراقبت نماییم باید قلب را دوباره به جایگاه طبیعی خودش برگردانیم و قلبی که پر از کینه و حسادت باشد به هیچ وسیله ای مساله اش حل نمی شود و با کوچکترین مسله دوباره برافروخته می شود.

عکس و تایپ : مسافر امین مسافر علی

تنظیم و ارائه گزارش : مسافر امین

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: سی دی های آموزشی و جهانبینی، گزارش تصویری،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
مسافر محمدباقر از کرج شنبه 20 بهمن 1397 12:05
آقا داود خدا قوت
مسافر محمد ابراهیم لژیون 4 شنبه 20 بهمن 1397 10:57
داوود عزیز از برداشت شما لذت بردم.
امیدوارم همیشه در مسیر باشی و جایگاه های بالا خدمتی رو کسب کنی.
مرتضی مرادی جمعه 19 بهمن 1397 21:50
سلام داود جان خیلی عالی بود به آقای امیر حسین خدا قوت عرض میکنم
از خدمت گزاران سایت تشکر می کنم
پنجشنبه 18 بهمن 1397 19:09
با آرزوی بهترینها برای شما بسیار عالی بود انشالله در مسیر مستقیم همیشه ثابت قدم و خدمت گذار باشید
ایرج علیپور پنجشنبه 18 بهمن 1397 14:22
باسلام ودرود خداقوت اقا داوود خیلی عالی بود به امید روزی که شال کمک راهنمایتو بگیری
مسافر امین چهارشنبه 17 بهمن 1397 10:47
خداقوت آقا داوود
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic