دستور جلسه: وادی۱۳ و تاثیر آن روی من
چهارشنبه 28 مرداد 1394 ساعت 22:04 | نوشته ‌شده به دست همسفر اکرم | ( نظرات )
 وقتی به پایان مطلبی می رسم و نتیجه آن را در یافت می کنم باید بدانم شروعی دیگر در انتظارم است.


روز چهارشنبه مورخ 94/5/28دوازدهمین جلسه از دور بیست و یکم سری کارگاه های 

آموزشی خصوصی کنگره ۶۰ شعبه کرج به استادی خانم خدیجه

نگهبانی خانم مهتاب و دبیری خانم خاطره با دستور جلسه:

((وادی ۱۳ و تاثیر آن روی من))

رآس ساعت ۱۶ آغاز به کار نمود:


خلاص سخنان استاد:

استاد فرمودند: مطالب 14 وادی می خواهند به من روش درست زندگی کردن را بیاموزند تا آن ها را کاربردی کنم و به صلح،آرامش و آسایش برسم اگر این کار را بتوانم انجام دهم خیرش به خودم می رسد ولی اگر در کنگره فقط حضور فیزیکی داشته باشم و مطالب را فقط  روخوانی نمایم قطعا هیچ پیشرفتی نخواهم داشت و به ضرر خودم است. به نظر من پایان هر نقطه سرآغاز خط دیگری است یعنی کارهایی که در طول روز انجام می دهم نقاطی هستند که به هم وصل شده و خط را ایجاد می نمایند و این را در گذشته نمی دانستم و با آموزش ها متوجه این مسئله شدم که تمام کارهایی که در طول روز انجام میدهم نقاطی هستند که به هم وصل شده و خط و مسیر آن روز من را مشخص می نمایند و پایان هر نقطه سرآغاز خط دیگر است یعنی  وقتی به پایان مطلبی می رسم و نتیجه آن را در یافت می کنم باید بدانم شروعی دیگر در انتظارم است.

تمام کار هایی که انجام می دهیم شامل سه مرحله تغییر، تبدیل و ترخیص هستند. در وادی مثال پر شدن دلو آب گفته شده و همینطور می توان سفر مسافران را مثال زد که شروع سفر که با خوردن دارو به جای مواد مصرفی همراه است مرحله تغییر، پایان سفر و قطع مصرف دارو تبدیل و رهایی گرفتن آنها می شود همان مرحله ترخیص .

مطلب دیگر اینکه باید یادم باشد که این سه مرحله در تمام طول زندگی من وجود دارد و برای حل هر مسئله ای باید به آن توجه داشته باشم و مطمئن باشم همیشه راه کاری وجود دارد مثل اعتیاد که در ابتدا افراد فکر می کردند هیچ راه درمانی برای آن وجود ندارد و جناب مهندس دژاکام توانستند راهی برای آن بیابند من هم باید برای تمام مشکلات به دنبال راه کار باشم و کلید حل مسئله را خودم بیابم نه اینکه منتظر امداد باشم و همیشه  با تفکر در مسیر  ارزش ها حرکت نمایم و این را بدانم که مشکلات برای این نیست که من همیشه در سختی ها زندگی کنم بلکه برای قوی تر شدن من و عبور از آنها وجود دارند.

مطلب دیگری که در این وادی به آن اشاره شده انسان های تک بعدی، دوبعدی و سه بعدی است. انسان های تک بعدی افرادی هستند که فقط به یک بعد از مطلب اهمیت می دهند مثل افرادی که فقط به پول، مقام و ... فکر می کنند و به هر قیمتی می خواهند به آن برسند و شخص خودشان در الویت هستند. انسان های دو بعدی افرادی هستند که به دیگران و آرامش آنها هم فکر می کنند و برایشان اهمیت دارد و برای بوجود آمدن حس خوب در دیگران تلاش می کنند و خطوط عقل، عشق، ایمان و البته خمر در آنها وجود دارد و به خوبی کار می کند و اما انسان های سه بعدی افرادی هستند که علاوه بر خصوصیات موجود در انسان های دو بعدی به خصوصیت یا مرحله ای به نام ایمان دست یافته اند و به عبارتی به مرحله نفس مطمئنه رسیده اند و به نظر من راه رهایی از مشکلات در تمامی سطوح تلاش برای رسیدن به این بعد از انسانیت است.  

در ادامه سرکار خانم جلالی دستیار خانم آنی خود را به عنوان نماینده ایشان در شعبه کرج معرفی نمودند و با کمک راهنمایان محترم شعبه جلسه هماهنگی برگزار نمودند.

(با تشکر از حضورشان در شعبه و آرزوی موفقیت برای ایشان)
می توانید دیدگاه خود را بنویسید
مژگان همسفر سعید یکشنبه 1 شهریور 1394 02:03
خدا قوت عزیزان جلسه عالی بود
همسفر سارا پنجشنبه 29 مرداد 1394 11:42
سلام خانم اکرم عزیز ممنونم
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات