"دانایی، دانایی موثر، سواد"
سه شنبه 20 فروردین 1398 ساعت 10:21 | نوشته ‌شده به دست مسافر پوریا | ( نظرات )
بسم الله الرحمن الرحیم
روز سه شنبه مورخ 1398/1/20 ششمینجلسه از دور سی و هفتم سری کارگاه های آموزشی کنگره ۶۰نمایندگی کرج به استادی مسافر مصطفی ، نگهبانی مسافر حیدر و دبیری  مسافر عباس  با دستور جلسه "دانایی، دانایی موثر، سواد"  رأس ساعت ۱۶ آغاز به کار نمود.

سلام دوستان مصطفی هستم یک مسافر خداوند بزرگ را شاکرم  که این فرصت را در اختیار من قرار داد تا بتوانم در این جایگاه خدمت کنم.

دستور جلسه امروز "دانایی، دانایی موثر، سواد " است. 

سال جدید خدمت همه عزیزان تبریک می‌گویم و امیدوارم امسال برای همه دوستان سال رهایی و توفیق و خدمتگزاری باشد و امیدوارم به خواسته‌هایی که داریم و در مسیرشان حرکت می‌کنیم برسیم.

این دستور جلسه ابزاری را در اختیار ما قرار می‌دهد تا بتوانیم از مرحله‌ای از زندگی‌مان عبور کنیم و ۳ پارامتر را به ما گوش‌زد می‌کند سواد، دانایی و دانایی مؤثر که این ۳ پارامتر به هم متصل هستند اول در مورد سواد صحبت می‌کنیم سواد فرمولیست که با استفاده از آن اطلاعات و آگاهی را می‌توانیم جمع‌آوری کنیم و با خواندن و نوشتن آغاز می‌شود و اکثراما سواد داریم و دانایی هم داشته‌ایم و داریم ،انسان‌هایی هم که بیرون از کنگره هستند غالباً در مسائلی دانا هستند اما چیزی که بنده در کنگره یاد گرفتم دانایی مؤثر است، دانایی است که در روند زندگی‌مان تأثیر می‌گذارد، بنده قبل از این‌که وارد کنگره بشوم می‌دانستم اعتیاد چیز بدی است و در مورد آن هم بسیار اطلاعات و آگاهی داشتم اما نمی‌توانستم از پس آن بربیایم و دانسته‌هایم را اجرایی کنم ، دانایی خالی فقط اطلاعات و آگاهی است.

خیلی‌ها می‌دانند که دروغ گفتن بد است اما بازهم دروغ می‌گویند من دوستی دارم که مشتری‌ام هست و تحصیلات دانشگاهی بالایی دارد و اتفاقاً پزشک متخصص ریه است اما دائماً سیگارمیکشد و دائماً هم به مراجعینش از مضرات سیگار می گوید و از بلاهایی که سیگار  به سر بدن آن‌ها می‌آورد برایشان صحبت میکند این مصداق دانایی است که،  تأثیری درروند زندگی آدم‌ها نمی‌گذارد.

بنده هم قبل از اینکه وارد کنگره شوم همین وضعیت را داشتم می‌دانستم اعتیاد بد است سیگار بد است و این مسائل تمام زندگی‌ام را تحت شعاع قرار داده است،می‌دانستم نباید خانواده‌ام را اذیت بکنم و این کار درستی نیست اما نمی توانستم از پس این کار بربیایم و این چیزهایی را که می‌دانم به مرحله اجرا دربیاورم.

 

اما در کنگره این را آموزش می‌دهند که اگر می‌خواهی  با دانایی که در زندگی‌ات تأثیر بگذارد حرکت کنی باید یک‌سری اصول را رعایت کنی، مثلا می‌دانی خیانت، رشوه گرفتن، سیگار کشیدن و اعتیاد بد هستند و اگر می خواهی انجامشان ندهی نیازمند یک مثلث به نام مثلث دانایی هستی که متشکل است از تفکر، تجربه و آموزش، ما باید در مورد مسائلی که طی روزها و هفته‌ها و یا سالها درگیرشان بودیم فکر کنیم و همین تفکر در مورد این موضوع‌ها ۵۰ درصد این مسائل را حل می‌کند چون بنده خودم سالها مواد مصرف می‌کردم و اصلاً فکر نمی‌کردم که عملی هستم یا سالها بود دروغ می‌گفتم و تصور می‌کردم اصلا دروغگو نیستم، رشوه می‌گرفتم، خیانت می‌کردم و فکر می‌کردم این‌ها کارهای عادی هستند، ولی در اینجا اول تفکر را مطرح می‌کند که اگر تفکر کنید ساختار جدیدی شکل می‌گیرد، در کنگره اول باید نسبت به موضوعات و مسائلم تفکر کنم، حال در سفر اول نسبت به اعتیادم و بعد با آمدن به اینجا آموزش می‌گیرم در مورد چه چیز هایی تفکر کنم، خب من سالها به این مسئله حمله می‌کردم و هیچ‌وقت زورم به این مسئله نمی‌رسید ولی در اینجا فهمیدم قبلاً فقط به ضلع تفکر توجه می‌کردم مواد مصرف می‌کردم و تفکر می‌کردم که خدایا چه کار باید بکنم و فقط این ضلع افزایش پیدا  می‌کرد.

برای  گرفتن آموزش هم فقط گوگل را جستجو می‌کردم و می‌دیدم چه چیزها و راه‌هایی وجود دارد و کدام‌ها خوب است وکدام‌ها بد و راههای مختلف را بررسی می‌کردم، از شلاق درمانی گرفته تا توصیه‌هایی درباره‌ی تأثیر مثبت آب گرم سرعین و چشمه‌های شمال که به‌هیچ‌عنوان اصولی نبود.

تجربه‌ای که می‌کردم هم نمی‌توانست  تأثیر مثبتی در زندگی‌ام بگذارد زیرا با تجربیات افراد دیگر جلو می‌رفتم  یک بار با تجربه یک پزشک بود که من را ۱۱ روز برای urod  بستری کرد و در آخر  قرص هم به آنتی ایکس‌های مصرفی‌ام اضافه شد .

 تجربه‌هایم تلخ‌تر از آن‌بود که بتواند تأثیر مثبتی در زندگی‌ام بگذارد اما آموزش در کنگره بر اساس خرد جمعی است که بعد از گذشت ۲۲ سال شکل‌گرفته و تکمیل‌شده است و می‌گوید برای رسیدن به رهایی و دانایی و تبدیل آن به دانایی مؤثر باید آموزش گرفته شود و این آموزش‌ها  پله‌های ۲۱ روزه، سفر، سیستم ایکس، سیستم شبه افیونی داخل بدن و... را شامل می‌شود.

و نکته مهمی اینجا هست که باوجود همه این‌ها اگر آن کارها را بنده انجام ندهم و آن ضلع آخر که تجربه هست رشد نکند آیا واقعاً به آن دانایی مؤثر می‌رسم ؟

حال در سفر اول در مورد درمان اعتیاد صحبت می‌کنیم اما این را به تمام امورات و مسائل  زندگی می‌توانیم تعمیم دهیم.

در سفر اول بنده به کنگره آمدم، تفکر کردم و ثبت نام کردم، مشاوره شدم و داروی درمان گرفتم، در جلسات شرکت کردم و آموزش گرفتم اما در دو پله اول می‌ترسیدم تا تجربه کنم،یک روز تصمیم گرفتم تا تجربه کنم و این کار را کردم و جواب هم داد و این قسمتی است که دانایی مؤثر شکل می‌گیرد اما اگر تجربه نمی‌کردم آیا جواب می‌گرفتم؟

خیلی افراد هستند که سواد کمی دارند اما دانا هستند و خیلی افراد هستند که سواد بالایی دارند، تحصیلات دانشگاهی دارند اما دانایی ندارند، یکسری اطلاعات و آگاهی است که حمل می‌کنند.

بنده اگر در مورد مسئله‌ای تفکر کنم، مطالب و کتاب‌های زیادی هم مطالعه کنم اما نتوانم آن مسئله را انجام بدهم و به آن عمل کنم ارزش بنده به‌اندازه یک سی دی است، تمام نوشتارهای کنگره و مکتوباتش را می‌توانم در یک سی دی یا فلش بریزم و هم ارزش همان سی دی یا فلش بشوم ولی اجرایی کردن آن‌ها می‌تواند بنده را به دانایی مؤثر برساند .

از این‌که به صحبت‌های بنده توجه کردید از همه شما سپاسگزارم.


عکاس:  مسافر امین

تایپ: مسافر علی و مسافر مهدی 

تنظیم و ارائه گزارش: مسافر علی و مسافر مجتبی


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
غلامرضا ‌‌‌‌‌‌‌‌از‌‌ لژیون سوم کرج پنجشنبه 22 فروردین 1398 22:37
سلام خدمت استاد عزیز و نگهبان دبیر خدا قوت آقا مصطفی بسیار آموزنده خدا را شاکرم آقا مهندس را به ما هدیه داده خدا عمرش دهد .سپاس از اعضای سایت شعبه کرج
مسافر مجتبی چهارشنبه 21 فروردین 1398 15:32
با سلام و خداقوت خدمت همه خدمتگزاران نمایندگی کرج
همچنین خدا قوت می گویم خدمت آقا مصطفی و آقا حیدر و آقا عباس
جلسه ی پر باری بود
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات