گفتگو با مسافر عباس
شنبه 25 خرداد 1398 ساعت 22:30 | نوشته ‌شده به دست مسئول سایت | ( نظرات )
بسم الله الرحمن الرحیم
گفت و گو صمیمانه با خدمتگزار نمایندگی کرج مسافر عباس


در ماه سوم سفرم بیماری نهفته ای در بدنم پدیدار شد و کبدم را به صورت کامل از کار انداخت و متوجه شدم به هپاتیت C مبتلا شدم ولی به کمک روش DST و کمک استاد راهنمای عزیزم و کمکهای جناب آقای مهندس سفرم را ادامه دادم...

ضمن عرض خوش آمدگویی به شما مسافر محترم و با تشکر از زمانی که در اختیار ما قراردادید، لطف کنید به رسم کنگره خودتان را معرفی و اعلام سفر نمایید.

-سلام عباس هستم یک مسافر، تخریب بیش از 30 سال آخرین آنتی ایکس مصرفی انواع موادمخدر، روش درمان ،DST داروی درمان شربت OT، راهنما مسافر علیرضا، رشته ورزشی در کنگره شنا و والیبال، 14 ماه طول سفر اول، در حال حاضر 10 ماه و 7 روز است که آزاد و رها هستم و در ضمن 10 ماه و 7 روز هم هست که از بند نیکوتین آزاد و رها هستم.

-در صورت تمایل تلخی ها و شیرینی های سفر خود را بیان کنید؟

-سفر X سفری بسیار خوب و لذتبخش برایم بود اما در ماه سوم سفرم بیماری نهفته ای در بدنم پدیدار شد و کبدم را به صورت کامل از کار انداخت و متوجه شدم به هپاتیت C مبتلا شدم ولی به کمک روش DST و کمک استاد راهنمای عزیزم و کمکهای جناب آقای مهندس سفرم را ادامه دادم و بهبود پیدا کردم، کبدم دوباره بازسازی شد، بیماری هپاتیتم ناپدید شد و این تجربه برایم هم تلخ بود و هم شیرین و خدا را شکر می‌کنم چون سفر خوبی بود و لذت بردم، در طول سفرم و در کنگره 60 هر پله که از شربتم کمتر می شد حالم بهتر می شد و انتظار رسیدن پله ی بعدی را می کشیدم، سفر نیکوتینم را خیلی محکم و با خواسته ی خیلی قوی شروع کردم و بدون وسوسه و ناراحتی سفرم را به پایان رساندم.


-در مورد سفر سیگارتون توضیح بدهید چه عاملی باعث شد تا این سفر را شروع کنید؟

-بنده بالای 30 سال بود که سیگار مصرف می‌کردم شب‌ها که می‌خواستم بخوابم با مشکل روبرو بودم، اکسیژن کافی به خونم نمی‌رسید و دچار آزار و اذیت خانواده ام می‌شدم و واقعا بند محکمی بود که نمیتوانستم ازدستش خلاصی پیدا کنم اما در کنگره 60 و با روش DST به راحتی این مسئله را درمان کردم.

-لطفا به ما بگویید تا کنون در چه جایگاههایی خدمت نموده اید؟

-بنده از چیدن صندلی در سالن شروع کردم و این کار بسیار برایم لذتبخش بود و همیشه نیم ساعت زودتر به کنگره می آمدم و به بچه ها کمک می‌کردم و این کار حالم را بسیار خوب می کرد، در مورد جایگاههای دیگر مهماندار بوده ام، یک بار جایگاه استادی جلسه را تجربه کردم و یک دوره دبیر بوده ام که خیلی تجربه ها و آموزش‌های خوبی برایم به همراه داشت و همچنین دوست دارم بعد از این خدمت ها ابتدا جایگاه نگهبانی را تجربه کنم.

-لطفا به ما بگویید که خدمت کردن در زندگی مسافران چه تاثیری می‌گذارد؟

-خدمت کردن برای بنده که انسان تنبلی بودم و حتی در خانه خودم هم کار نمی کردم این آموزش را به همراه داشت که فهمیدم خدمت کردن باعث می شود تا حال خودم خوب شود و اگر صادقانه برای دل خودم باشد به من انرژی زیادی می دهد.

-چه پیامی برای تازه واردین و سفر اولی ها دارید؟

-پیامم این است که این راه، راه روشنایی هاست و اگر کسی با خواسته ی قلبی خودش به اینجا بیابد و خواستار رهایی از بند اعتیاد باشد و به اجبار دیگران به اینجا نیامده باشد، راه را پیدا کرده است چون اینجا آموزشهایی وجود دارد که باعث تغییر انسان می شود چه در مورد اعتیاد چه در مورد بقیه ضد ارزشها.

-ازتجربه های ناموفق خود قبل از کنگره برایمان بگویید؟

-چون مدت زمان تخریب بنده بالای 30 سال بود بعد ازگذشت 5 سال متوجه اجبار به مصرف خود شده بودم، تصمیم به ترک گرفتم و به عنوان اولین روش سقوط آزاد را انتخاب کردم، بعد از آن پیش دکتر رفتم با دارو ترک کردم، بعد از چند سال سازمان های مردم نهاد در ایران شکل گرفت که به آنها مراجعه کردم و چندین بار از طریق کمپ اقدام به ترک کردم ولی در نهایت بعد از چند ماه با وسوسه های شدید روبرو می شدم و دوباره شروع به مصرف می کردم و دست آخر به این نتیجه رسیدم که راهی برای حل این مسئله وجود ندارد و باور بنده این مثال شده بود، لبی که خورد به وافور شسته میشه با کافور، اما در اعماق وجودم به این هم فکر می کردم که یک روز هم که شده از بند مواد آزاد شوم و لطف خدا بود که با کنگره 60 آشنا شدم و اینجا به رهایی رسیدم و این تجربه ی خوبی برایم بود .


- به نظر شما مهمترین مسئله ای که روش کنگره را ازدیگر روشها متمایز می‌کند چیست؟

-خب اولین مسئله این است که کنگره بیماری ام را تشخیص داده است و درمان از درون اتفاق می افتد و داروی مناسب بیماری ام را در مدت زمان مناسب در اختیارم قرار داده اند و به صورت کلی مثلث درمان که در کنگره 60 هست، که شامل جسم و روان و جهانبینی است، خود یک پروسه ی کامل است، درجاهای دیگر روی جسم و روان به شکلهای دیگر کار می کنند اما آن نقطه ی کور و اصلی همین جهانبینی است که بی توجه مانده و زمانی که روی این مسئله کار نشود یک فرد معتاد نمی تواند از دنیای افیون بیرون بیاید ولی در کنگره دیدگاه بنده به دنیا، زندگی، حتی خودم عوض شد و این تغییر نگرش باعث می شود تا درمان کامل صورت گیرد.

-لطفا در خصوص دستور جلسه ی از کنگره 60 چگونه قدردانی می کنیم برایمان توضیح دهید؟

-قدردانی ابتدا به صورت شفاهی است و من باید از کسی که به هر نحوی کمک کرده است در پروسه ی درمانم تشکر کنم ولی با توجه به این که کنگره یک سازمان مردم نهاد است و به دولت وابسته نیست پس باید این مسئله را بدانم که کمک بنده در کنگره به صورت نقدی است، هرچقدر که در حد توانم هست و باید دانست این کمک به خود بنده برمی‌گردد.

-به نظر شما یک سفر دومی بعد از رهایی چه کارهایی را باید انجام دهد؟

-خب بعد سفر اول رهایی از مواد 5 در صد درمان اتفاق افتاده است و مابقی مسیر درمان و آموزشها باید ادامه پیدا کند تا جهانبینی و نگرش تغییر پیدا کند و به آن خود شناسی نسبی مد نظر در سفر دوم برسیم و این مستلزم شرکت در جلسات و تجربه کردن جایگاههای خدمتی است.

-لطفا حس خود را در مورد کلمات زیر بیان کنید.

-بنیان‌گذار کنگره 60: نماینده ای از طرف خداوند برای نجات انسانهایی که در بند مواد مخدر هستند.

-مرزبانان کنگره 60: زحمتکشانی که صادقانه خدمت می کنند و ستونهای نمایندگی های کنگره 60 هستند.

-کمک راهنمایان کنگره 60: شاخه های درخت میوه ای هستند که شکوفه های این درخت را تبدیل به میوه می‌کنند.

-خدمت گذاران کنگره 60: کسانی که برای حال دل خودشان خدمت می کنند و زحمت می‌کشند تا حال دیگران خوب شود.

-در صورت تمایل اگر می خواهید مطلبی اضافه کنید یا از کسی تشکر کنید بفرمایید؟

خب اول از آقای مهندس دژاکام، استاد امین و خانواده‌ی محترمشان تشکر می‌کنم، از راهنمای خودم آقای علیرضا فدایی که آموزش‌های بزرگان را از طریق مختلف به بنده انتقال داد و توانستم به درمان برسم، همین‌طور از تمامی خدمت گذاران کنگره 60 نمایندگی کرج و همین‌طور از هم‌سفرم که خیلی در طول سفرم به بنده کمک کرد کمال تشکر را دارم.

-متشکرم از اینکه زمان با ارزشتان را در اختیار ما قراردادید.

تایپ: مسافر علی

تنظیم و ارائه گزارش: مسافر مجتبی

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: مصاحبه ها،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
محمد یکشنبه 2 تیر 1398 08:57
با سلام همیشه لبت خندان باشه عباس اقا
مسافر محمد رضا فایر من یکشنبه 26 خرداد 1398 09:17
عباس آقای عزیز همیشه پر انرژی و خنده رو هستی انشاالله که آزاد مردیتون رو جشن بگیریم
مسافر مجتبی شنبه 25 خرداد 1398 22:35
باسلام خدمت همه عزیزان
عباس آقا خداقوت و امیدوارم به هر آنچه خواستارش را دارید برسید.
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات