گفتگو با دیده بان مسافر علیرضا
پنجشنبه 20 تیر 1398 ساعت 22:42 | نوشته ‌شده به دست مسافر پوریا | ( نظرات )
بسم الله الرحمن الرحیم
گفت و گو صمیمانه با دیده بان محترم مسافر علیرضا زرکش

-ضمن ارض خوش‌آمد گویی و خیرمقدم به شما دیده بان محترم خیلی ممنونم از اینکه وقتتون در اختیار ما قرار دادید.

1-لطفاً به‌رسم کنگره خود را معرفی و اعلام سفر نمایید.

بنده با تخریب بیش از ۱۲ سال شیره و تریاک وارد کنگره شدم ۱۵ماه سفر کردم ؛نام راهنما آقای صداقت رشته ورزشی دوچرخه‌سواری در حال حاضر ۱۴سال آزاد و رها هستم در ادامه سفر نیکوتین داشتم نام راهنما مهندس دژاکام در حال حاضر ۶سال آزاد و رها هستم.

2-نظر شما در مورد نمایندگی کرج چیست و چطور می‌توانیم عملکرد بهتری داشته باشیم؟

-بنده سال قبل هم به نمایندگی کرج آمده بودم اما نسبت به امسال تغییرها مشهود بود مثل انسجام؛صلابت؛حضور پرشور؛مشارکت کردن‌های مؤثر؛ و بر این باور هست که درخت باگذشت فصول رشد کرده و خود را ترمیم و بهتر می‌کند و این اتفاقی است که در نمایندگی کرج رخ‌داده است .

در مورد بهتر کردن شعبه باید بگویم یک خانواده را اگر در نظر بگیریم که یک پدر و مادر دلسوز و ازخودگذشته داشته باشد و اعضای خانواده در جایگاه‌های خود به بهترین شکل عمل کنند در این صورت جامعه از این خانواده‌ها تأثیر می‌گیرد و این روند در کنگره نیز وجود دارد ؛ هر شعبه مثل یک شهر است و هر لژیون مثل یک خانواده،شهری کامل‌تر خواهد بود که هرکدام از اعضای این خانواده احساس مسئولیت کنند و  خدمت‌گزار باشند هم‌سفرها حضورداشته باشند.مرزبان‌ها ؛اتاق سایت ؛ اتاق OTبه‌درستی کارهای خود را انجام دهند دقیقاً مثل اجزای اجرایی یک شهر در بعد و جایگاه‌های مشابه ؛ در آخر و اصلی‌ترین بخش و اجزا اجرایی و بسیار کاربردی یک مجموعه یا شهر ؛ لژیون سردار یا لژیون مالی می‌باشد اگر یک خانواده یا شهر و مجموعه ثبات مالی نداشته باشد دیگر ساختاری هم شکل نمی‌گیرد؛ این می‌تواند یک ضعف باشد .

۳-نظر شما در مورد جایگاه راهنما چیست و چه لذت‌هایی دارد؟

-هیچ جایگاهی لذت راهنمایی را ندارد ؛ به نظر بنده وقتی شخصی یک لژیون را انتخاب می‌کند و دست همیاری به سمت راهنما دراز می‌کند بند عشق در این لحظه ایجاد می‌شود که راهنما ۱۱ ماه با تمام وجود برای لژیون خود تلاش می‌کند که سیر تکاملی شاگردان خود را ببیند اما این جایگاه همیشگی نخواهد بود و مهم است که بعد از اتمام پروسه درمان هر دو طرف چه آگاهی گرفته‌اند.

۴- لطفاً به ما بگویید دیدبان لژیون مالی چه وظایفی دارد در رابطه با این جایگاه خدمتی به ما توضیح دهید؟

-اولین اصولی که در هر جایگاه خدمتی وجود دارد پیشرفت و تکامل خود خدمتگزار است که به این واسطه دیگران نیز تأثیر بگیرند؛ بنده چندین سال در لژیون مالی حضورداشته‌ام و این موضوع را لمس کردم که خدمت در این لژیون چه تأثیراتی را در بردارد.

خیلی از اعضا از این موضوع مطلع نیستند که در این خدمت چه اتفاقاتی نهفته است؛ کسی که بخشش و ازخودگذشتگی انجام می‌دهد وارد دوره جدیدی از درمان و جهان‌بینی می‌شود.

و اما در باب مسئولیت؛ همان‌طور که از نام جایگاه مشخص است وظیفه دیدبان نظارت بر عملکرد بهتر و برگزاری پرشور لژیون‌های سردار می‌باشد.

۵- چرا در کنگره۶۰ لژیون مالی وجود دارد؟

-به گفته جناب مهندس هر NGO باید شامل ۳ پارامتر باشد ؛

۱-منابع علمی

۲-منابع انسانی

۳-منابع مالی

ما در زمین زندگی می‌کنیم و در اینجا پول معادل انرژی است؛ هر موجودیتی برای ادامه حیات خود نیاز به انرژی دارد پس اگر انرژی نباشد مسلماً حرکتی هم وجود ندارد کما این‌که حتی اگر شخصی در خانواده؛اجتماع با کمبود مالی روبرو شود نمی‌تواند عملکرد مناسبی داشته باشد.

-به نظر شما نمایندگی کرج از چه سطح و معدلی در لژیون سردار برخوردار است؟

-در جلسه‌ای که برگزار شد دوستان بسیار خوب و فعالی را ملاقات کردم و امیدوار هستم تعداد نفرات این لژیون ۱۰ چندان و مبالغی که اهدا می‌شود ۱۰۰چندان شود .

6-آیا برای کسانی که هنوز وارد لژیون سردار نشده‌اند و دچار شک و دوگانگی هستند پیامی دارید؟

وقتی شخصی مثلاً در مورد گرم یا سرد بودن آب در شک به سر می‌برد؛ با خود تفکر می‌کند اگر داغ باشد طبق مشاهده باید بخار کند و اگر خیلی سرد باشد می‌توان توده‌ای از یخ را مشاهده کرد؛ در غیر این صورت فرد باید انگشت خود را به آب بزند تا امتحان کند؛ اعضا کنگره ۶۰ این امتحان را انجام داده‌اند همان‌طور که در موقع ورود به کنگره سوا لاتی برایشان پیش‌آمده بود مثل: واقعاً لازم است دارو کم شود؛ یا لازم است حتماً این شربت خورده شود و خیلی سؤالات بیشمار دیگر از این قبیل؛ و برای کسانی که هنوز دچار تردید هستند پیشنهاد می‌کنم از مبالغ کم شروع کنند و در موقع اهدا نه به کسر و کم شدن از پولشان بلکه به افزایش آن تفکر کنند اگر نتیجه گرفتند و بهبودی درروند کارهایشان ایجاد شد به مبالغ بیشتر برای اهدا فکر کنند.

7-آیا وارد لژیون مالی شدن نوعی زکات برای رهایی می‌باشد؟

-برای این عمل نمی‌توان اسم گذاشت هرچند در هر آیینی نامی برایش انتخاب‌شده مثل:بخشیدن و بخشش؛ گذشت کردن،در ادبیات گذشته ایران عشریه.

به گفته جناب مهندس وقتی یک درخت را هرس می‌کنید تازه شکل واقعی و اصلی نمایان می‌شود که هم برای رشد میوه وهم درخت لازم است که می‌تواند تمثیل انسان نیز باشد که با بخشش وارد دوره جدید تکامل ؛ تزکیه و رشد می‌شود بخشش طعم و مزه دارد و بنده به همه اعضا پیشنهاد تست این طعم را می‌کنم البته نه با مقادیر زیاد برای شروع بلکه با سرانگشت.

8-بعضی از افرادی که وارد سفر دوم می‌شوند و وضع مالی چندان خوبی ندارند با این وجود وارد لژیون سردار می‌شوند  به نظر شما علت این امر چیست؟

به نظر بنده کسانی که وارد لژیون مالی می‌شوند نباید به زندگی شخصی خود خللی وارد کنند و دائماً اعلام کرده‌ایم کسانی وارد این لژیون شوند که توان مالی مناسبی دارند اما واقعیت امر این هست که انسان نمی‌تواند از ماهیت چیزهای خوش‌مزه بگذرد اما کسانی که این کار را انجام می‌دهند اوضاع مالی خوبی دارند فکر می‌کنند که آدم‌های نداری هستند درصورتی‌که دارا هستند از چند جهت:

1.آن‌ها دارای دانش هستند چراکه اول علم می‌آید بعد عمل می‌آید.

2.دارای حس بخشش هستند

9-کلام پایانی:

ما در کنگره سعی می‌کنیم چیزهای خوب را با یکدیگر تقسیم کنیم و معایب همدیگر را بپوشانیم، هر جنسی را می‌خواهیم اول باید آن را مهیا کنیم سپس ببخشیم اگر عشق می‌خواهیم باید عشق را ببخشیم درواقع اگر چیزی را می‌خواهیم دریافت کنیم باید معادلش را ببخشیم مثلاً با بخشیدن پول،پول بیشتری دریافت خواهیم کرد،در ضمن بخشش یکی از الطاف بی‌دریغ خداوند است که به‌تمامی موجودات اهدا کرده است و هر کس  می‌خواهد می‌تواند از این صفت بهره‌مند شود. در آخر از بنیان گزار کنگره ۶۰ و از تمامی اعضای کنگره سپاسگزارم .


تهیه گزارش:مسافر پوریا

تایپ:مسافر مهدی

ارائه گزارش:مسافر علی

 

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: مصاحبه ها،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
سعید یکشنبه 23 تیر 1398 17:13
خدا قوت
مسافر مجتبی از لژیون 23 جمعه 21 تیر 1398 00:45
خداقوت
مسافر علی از لژیون 4 جمعه 21 تیر 1398 00:00
باتشکر از دیده بان محترم و انرژی نابی که تقدیمشعبه ما کردند
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic