کارگاه آموزشی عمومی کنگره 60؛وادی یازدهم و تاثیر آن روی من"
پنجشنبه 27 تیر 1398 ساعت 19:00 | نوشته ‌شده به دست مسافر پوریا | ( نظرات )
بسم الله الرحمن الرحیم
روز پنجشنبه مورخ 1398/04/27 ششمین جلسه از دور سی‌ و یکم سری کارگاه‌های آموزشی کنگره ۶۰ نمایندگی کرج به استادی  مسافرمحمد، نگهبانی مسافر فرشاد و دبیری موقت مسافر مجید با دستور جلسه وادی یازدهم و تاثیر آن روی من" رأس ساعت 17:00 آغاز گردید.


در کنگره اگر فردی بخواهد درمانش را به‌صورت کامل تکمیل کند باید سه ضلع جسم، روان وجهان بینی را بازسازی کند اگر هر سه ضلع باهم رشد نکند درمان تکمیل نمی‌شود و وادی‌های کنگره در ضلع جهان‌بینی قرار دارد.

سلام دوستان محمد هستم یک مسافر

خدا را شاکرم که یک‌بار دیگر در خدمت شما دوستان هستم. امروز دو دستور جلسه داریم که دستور جلسه اول مربوط به وادی یازدهم هست و دومی مربوط به جشن سومین سال رهایی شهاب عزیز می‌باشد.

همان‌طور که میدانید وادی‌های پایه ها و ستون‌های کنگره می‌باشند و جناب مهندس به‌تازگی این مطلب را عنوان کردند که کسی که به‌عنوان تازه‌وارد به کنگره می‌آید باید وادی اول تا هفتم را بنویسد و این نشانه اهمیت وادی‌ها است امیدوارم همه صحبت‌های جناب مهندس که مربوط به دستور جلسات هست را دنبال کنیم.

در کنگره اگر فردی بخواهد درمانش را به‌صورت کامل تکمیل کند باید سه ضلع جسم، روان وجهان بینی را بازسازی کند اگر هر سه ضلع باهم رشد نکند درمان تکمیل نمی‌شود و وادی‌های کنگره در ضلع جهان‌بینی قرار دارد.

برای اینکه به وادی یازدهم برسیم باید ده وادی را پشت سر بگذاریم اینکه من بدانم چگونه و به چه چیزهایی فکر کنم و به چه چیزهایی فکر نکنم انسان ناامیدی نباشم و روی پای خودم بایستم و مسئولیت خود را به گردن خداوند نیاندازم، در وادی پنجم این نکته عنوان می‌شود که اگر فکر می‌کنیم باید عمل هم  بکنیم وادی ششم می‌گوید باید حکم عقل را در قالب فرمانروا اجرا کنیم و وادی هفتم در مورد رمز و راز کشف حقیقت است که اگر آن را یافتیم باید برداشت هم بکنیم وادی هشتم به حرکت اشاره می‌کند و وادی نهم ما را دعوت می‌کند تا نقطه تحملمان را بالا ببریم و در وادی دهم این را می‌گوید که اگر می‌خواهی صفت گذشته را در خود تغییر دهی هیچ راهی به‌جز تزکیه و پالایش خودت وجود ندارد وادی یازدهم می‌گوید چشمه‌های جوشان ورودهای خروشان همه به بحر و اقیانوس می‌ریزند که این دو تمثیل صلح،آرامش و خواسته‌های درونی فرد هستند و این عنوان به این مسئله اشاره دارد که همه به خواسته های درونیشان نمی‌رسند بلکه فقط آن‌هایی که جوشش دارند و درحرکت هستند و  این آموزش را گرفته اند که چگونه از کنار مشکلات رد شوند،کسانی که وارد سفر دوم شده‌اند در حد و اندازه خودشان این وادی را انجام داده‌اند.

نکته دیگری که  وادی به آن اشاره می‌کند تفاوت جایگاه افرادی است که بازپرداخت آنچه دریافت کرده‌اند را داده‌اند و آن‌هایی که نداده‌اند، دسته اول اگر چیزی به آن‌ها بدهی سپاسگزارند و در فکر بازپرداخت آن هستند، مانند کسانی که در کنگره مثل میهمان نمی‌آیند و بروند، خدمت می‌کنند، عضو لژیون مالی هستند چراکه آن‌ها کسانی که به آن‌ها خدمت می‌کنند را می‌بینند و می‌خواهند به نحوی با انجام حرکت مثبتی آن را جبران کنند و وقتی به‌صورت این افراد نگاه می‌کنیم چهره‌شان کاملاً فرق می‌کند نسبت به مسافری که به کنگره می‌آید توقع دارد و اصلاً خدماتی که به او می‌دهند را نمی‌بیند این افراد مانند کویری هستند که هیچ درختی نمی‌کارند تا در موقع طوفان شن از آن‌ها محافظت شود.

این لطف خداوند بوده است که ما توانستیم روی صندلی‌های کنگره بنشینیم و از آموزش‌های جناب مهندس و راهنماهایمان استفاده کنیم و حال خوش را دریافت کنیم که باید قدر این را بدانیم و خدمتگزار باشیم.

قسمت دوم دستور جلسه تولد سومین سال رهایی مسافر عزیز شهاب در نمایندگی کرج می‌باشد.

باید این را بگویم که فردی که وارد کنگره می‌شود حال‌وروز خوبی ندارد و با دنیایی از مشکلات و مسائل روبروست و حالا چیزی که ما امروز از شهاب می‌بینیم فرد خدمتگزاری است که در جایگاه‌های مختلفی ازجمله سایت، قسمت OT، مبصری کلینیک، دبیری جلسه و یک دوره مرزبانی خدمت کرده است.

مسئله‌ای که واضح است این است که همه افرادی که به کنگره وارد می‌شوند درمان نمی‌شوند باید یکسری مسائل را رعایت کنند کارهایی است که باید انجام دهند و کارهایی است که نباید انجام دهند تا بتوانند از مسائل و چالش‌های پیشرو در سفر اول عبور کنند و بنده به شهاب عزیز تبریک می‌گویم که تخریب 10 سال شیشه و حشیش را به همراه 6 سال مصرف مواد سنتی به همراه داشت و این خود جزء معجزات کنگره است، این پنجشنبه‌ها و تولدها برای ما عادی شده است ولی جدا اتفاق بزرگی است و این روز را به خود شهاب و هم‌سفرش و راهنمای هم‌سفرش خانم فریده تبریک می‌گویم.

هم‌سفر ایشان هم خدمتگزار است و خوش به سعادت افرادی که خانوادگی خدمت می‌کنند.

پیام شهاب را می‌خوانم: با نیروی الهی و خواست عقلانی می‌شود پیکره را بازسازی نمود و در خدمت دیگر انسان‌ها قرار داد.

از اینکه به صحبت‌های این‌جانب توجه کردید از همه شما سپاس گذارم

سلام دوستان شهاب هستم یک مسافر، خداوند بزرگ را شکر می‌کنم که توانستم این روز را ببینم در ابتدا از همه شما عزیزان تشکر می‌کنم که در این جشن حضور به هم رساندید از مشارکت‌های شما انرژی گرفتم و از صحبت‌های شما لذت بردم، باوجوداینکه 3 سال است از رهایی‌ام می‌گذرد این‌طور نیست که دیگر نیازی به آموزش گرفتن نداشته باشم و باید همچنان در مسیر باشم و همانند چشمه‌های جوشان، جوشش داشته باشم و هر چشمه‌ای نیاز به منبع ای دارد و آن منبع آموزش‌ها و نوشتارها هست و باید هرروز جای پایم را عوض کنم و هدف گزاری داشته باشم تا بتوانم به سرمنزل مقصود برسم.

از لحظه‌به‌لحظه جلسه امروز لذت بردم و از خداوند می‌خواهم این جلسات و آموزش‌هایی که به بنده زندگی کردن بدون مصرف مواد مخدر را آموخت ادامه داشته باشد در آخر از مرزبانان محترم و ایجنت نمایندگی کرج مسافر محمد سپاسگزارم، از تمامی خدمتگزاران کنگره 60 نمایندگی کرج، از بنیان کنگره 60 مهندس دژاکام و از کمک راهنمای هم‌سفرم خانم فریده و هم‌سفر خوبم سپاسگزارم که در طول سفرم مرا یاری دادند.

صحبت‌های کمک راهنمای هم‌سفر

سلام دوستان فریده هستم یک هم‌سفر، خداوند بزرگ را شاکرم که سعادتی نصیبم شد که در جشن این دو عزیز شرکت کنم، این روز را به مسافر شهاب و هم‌سفرشان و راهنمایشان که در این مسیر کمکشان کردند و به بنیان کنگره 60 جناب مهندس دژاکام تبریک می‌گویم و این اتفاق را به تمام اعضاء نمایندگی کرج تبریک می‌گویم، چراکه وقتی دو نفر به این صورت رها می‌شوند و هر دو این‌گونه خدمت‌گزار می‌شوند همه اعضاء نمایندگی از آن بهره می‌برند، این دو عزیز مانند همه در سفر اولشان دغدغه‌هایی داشتند ولی از جایی به بعد آن چیزی را که باید برداشت می‌کردند را دریافت کردند و بنده پیشرفت آن‌ها را شاهد بودم و آرزو می‌کنم که شال کمک راهنمایی را گردن هردو عزیز ببینم.

صحبت‌های هم‌سفر مسافر شهاب

سلام دوستان مژگان هستم یک هم‌سفر

خداوند را شاکرم که این لحظه را نصیبم کرد که امروز در این جایگاه قرار بگیرم به نظرم بهترین خانواده را دارم و هر زمان که می‌خواهم به کنگره بیایم قلبم به تپش می‌افتد و هیچ جایی به‌اندازه این مکان به من آرامش نمی‌دهد.

از بنیان کنگره جناب مهندس، خانم آنی، آقای علیرضایی و خانم فریده راهنمای عزیزم که در تمام سختی‌ها کمکم کرد تشکر می‌کنم همچنین از خانم کبری که تجربیات بسیار خوبی را در اختیارم گذاشتند و هرکدامشان چراغی را برایم روشن کردند و فرصت‌هایی را در اختیارم قراردادند تا تجربیات زیادی را به دست آورم نهایت تشکر را دارم، درکنگره این را یاد گرفتم که گوش‌به‌فرمان باشم چراکه حال خوب شهاب را دیدم در جلسه‌ای که استاد جلسه بودم این را گفتم که شیشه به تعداد افرادی که مصرف‌کننده‌اش هستند عوارض دارد و به نظرم شهاب بسیار فرد قوی است که توانست این کار را انجام دهد و از این مسئله عبور کند.

 امیدوارم همیشه صمیمانه خدمت کنید و در کنگره پایدار باشید چون تنها چیزی که شمارا به کنگره متصل نگه می‌دارد خدمت است.

از اینکه به صحبت‌های این‌جانب گوش کردید از همه شما سپاس گذارم.

تایپ: مسافر ایرج، مسافر علی

عکاس: مسافر پوریا

تنظیم و ارائه گزارش: مسافر علی

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: کارگاه آموزشی مسافران و همسفران، تولدها،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
معصومه دوشنبه 31 تیر 1398 23:22
خداروشکر بابت تولد دوباره تبریک میگم به خانوم مژگان وآقا شهاب انشالله جشن کمک راهنماییشون
مسافر محمد رضا فایر من دوشنبه 31 تیر 1398 15:37
سلام و خدا قوت به زحمت کشان چراغ خاموش سایت و عکاس عزیز که همیشه در پشت صحنه است. تولدت مبارک شهاب جان دوست داشتنی
مسافر مجتبی از لژیون 23 شنبه 29 تیر 1398 22:12
با سلام وخداقوت خدمت کسانی که در این جلسه خدمت کردند آقا شهاب عزیز مجددا اینامهم را به ششم و خانواده محترمتان تبریک می کنم
ایرج جمعه 28 تیر 1398 18:11
بسیار لذت بردم از صحبتهای ایجنت محترم و تبریک دوباره خدمت آقا شهاب و همسفر محترمشون
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic