دلنوشته به قلم مسافر محمد؛قیاس سالهای گذشته با سال جاری
سه شنبه 1 مرداد 1398 ساعت 13:33 | نوشته ‌شده به دست مسافر علی م | ( نظرات )
بسم الله الرحمن الرحیم

سپاس خدایی را که مرا را با دستان پر از مهر و محبت و عشق جناب آقای مهندس و راهنمای عزیزم به آغوش کشید.

                               می‌نوازی بر چنگ دلم نُت گرم انسانیت

                                                                                                 می‌کوبی بر سنگ دلم مُهر نرم آدمیت

بانام خدای مهربان شروع به نوشتن می‌کنم، روزهای سخت و طاقت‌فرسایی را به خاطر می‌آورم که خودم برای خود ساخته بودم و کاملاً در جهان اعتیاد غرق شده بودم، افکارم حول محور مواد مخدر می‌چرخید و همیشه یا به فکر استفاده کردن از مواد مخدر بودم و یا به فکر تهیه آن، کاملاً به ماشینی تبدیل ‌شده بودم که تابع برنامه اعتیاد است و برای گذراندن امرارمعاش زندگی‌ام، کار می‌کردم ولی لذتی از روزها و هیچ‌چیز دیگری در زندگی نمی‌بردم.

هرروز صبح خسته و ناامید از خواب بیدار می‌شدم و با ناسزا گفتن به جهان وزندگی، خواب‌آلود مواد مصرف می‌کردم و به سرکار می‌رفتم.

اصلاً هیچ‌چیز را در محیط پیرامون خود نمی‌دیدم، طبق عادت همیشگی به سرکار می‌رفتم و برمی‌گشتم.

فقط در زندگی مواد مخدر را می‌دیدم و تا از سرکار به خانه می‌رسیدم به سراغ مصرف مواد می‌رفتم؛ حتی خدا را این‌گونه شناخته بودم که مرا برای مجازات آفریده و کاری جز عذاب دادن انسان‌ها برای او متصور نبودم.

 یک روز همسرم که گمان می‌کردم درباره اعتیادم چیزی نمی‌داند و سعی می‌کردم این مسئله را از او پنهان کنم، سرزده به خانه برگشت و مرا در حال مصرف کردن مواد دید، غافلگیر شدم، جاخورده بودم، قرار نبود در آن ساعت به خانه برگردد و چون مرا در حال مصرف دیده بود احساس خیلی بدی پیدا کرده بودم. بر اساس آگاهی‌های آن روزهایم معرکه‌گیری راه انداختم، پیش خودم فکر می‌کردم آبرویم رفته و دعوا درست کردم و به زمین و زمان ناسزا گفتم، نمی‌دانم چرا اصلاً ا آرام نمی‌گرفتم، پیش خودم فکر می‌کردم از معتاد بودن من خبر ندارد.

بعد از یک روز که گذشت و به خود آمدم متوجه شدم که اوضاعم خیلی خراب است و بدترین شرایط را برای خودم و او به وجود آورده‌ام و باید برای درست کردن زندگی خودم و او کاری کنم.

به دنبال راه نجات می‌گشتم تا اینکه از طریق سایت و تلویزیون که قبلاً کنگره را معرفی کرده بودند با کنگره ۶۰ آشنا شدم. ورودم به کنگره به این دلیل بود که به آخر خط رسیده بودم. بعد از گذشت یک ماه متوجه شدم که شاید اگر آن روز آن اتفاق نمی‌افتاد هیچ‌وقت برای درمان خود اقدامی نمی‌کردم و به این نتیجه رسیدم که شاید آن روز قدرت الهی بر این مقرر گردیده است که من برای درمان خود اقدام کنم و هرچه جلوتر رفتم متوجه این مسئله شدم که چقدر حالم در حال بهبود است، کم‌کم داشتم معنای زندگی را درک می‌کردم و چشم‌هایم داشت به روی جهان باز می‌شد.

طبیعت، پرندگان، درختان و مخلوقات را بهتر می‌دیدم، صداها را بهتر می‌شنیدم و احساسات را بهتر درک می‌کردم به خدایم گفتم: خدایا این چه معجزه ایست که نصیب من شده. مات و مبهوت بودم از سیستم کنگره 60 که چه عظمتی دارد. چه انسان‌هایی مثل بنده با حال خراب وارد کنگره می‌شوند و با حرکت در مسیر درست به چه جایگاه‌های زیبایی و چه حال خوبی می‌رسند، حتی نگرشم به خدا هم عوض شده بود.

بنده با آموزش‌های کنگره متوجه شدم که خدا چیزی جز مهر و محبت و عشق و شورونشاط نیست و این را فهمیدم که خدا چقدر مرا دوست دارد و خواسته‌ای جز آرامش و رهایی و آموزش برایم ندارد، وقتی تمام این خوبی‌ها را دیدم و بستر کنگره را بهترین بستر برای پرورش صفات انسانی دیدم دیگر به خود اجازه ندادم که سیگار کشیدن را ادامه بدهم با خود تفکر کردم که اینجا می‌توانم همه خصوصیات ضد ارزشی‌ام را با کمک راهنمایم کنار بگذارم و آن‌ها را با خصوصیات خوب جایگزین کنم و شروع به ایجاد تغییرات روی خودم کردم و برای شروع اولین قدمم را برداشتم و بعد از گذشت ۵۴ روز از ورودم به کنگره برای درمان سیگار خود اقدام کردم و وارد لژیون ویلیام شدم.

امروز بعد از گذشت ۱۱ ماه با یاری خداوند در حال رسیدن به رهایی هستم و خداوند را شاکرم که این فرصت را شامل حال بنده کرد تا بتوانم این تغییرات را در زندگی‌ام جاری کنم، در پایان از جناب آقای مهندس دژاکام و خانواده محترمشان که این شرایط عالی را برای بنده و افرادی که مانند من در تاریکی‌ها به سر می‌بردند ایجاد کردند قدردانی می‌کنم همچنین از راهنمای عزیزم که قالب معیوبم را پذیرفت و آن را ذره‌ذره به سمت قالبی زیبا سوق داد و از همسر و همسفر عزیزم که در این سفر مرا همراهی کردند سپاسگزارم.

سپاس خدایی را که مرا را با دستان پر از مهر و محبت و عشق جناب آقای مهندس و راهنمای عزیزم به آغوش کشید.

امیدوارم بتوانم قدر کنگره این مکان مقدس را که با خواست خودم و به دعوت الله در آن پا گذاشته‌ام را بدانم.


  عکس : مسافر علی

تایپ:مسافر مهدی

ارائه گزارش : مسافر علی
Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: دلنوشته،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
مسافر حسین از لژیون ۱۸ چهارشنبه 28 خرداد 1399 18:42
محمد جان بسیار قوی و با قدرت تونستی از این مسیر سخت عبور کنی،امیدوارم در تمام مراحل زندگیت موفق و سر بلند بیرون بیای. واسه من سفر اولی الگوی خوبی هستی.
قاسم لژیون۱۹ سه شنبه 30 مهر 1398 08:52
سلام ودرودبه شمااقامحمدعزیز....
دلنوشته زیبایی بودمن خیلی خیلی لذت بردم وتبریک به حسین اقای عزیزخداقوت میگم رهجوی دسته گلی اموزش داده موفق باشی اقامحمد...
مسافر وحید (ot) دوشنبه 7 مرداد 1398 18:59
با درود و سلام
بسیار پند آمیز و زیبا
تبریک به کنگره 60 و آقای مهندس دژاکام و همچنین آقای چاقمی برای تربیت و آماده سازی همچین رهجویی...
مسافر محمد رضا فایر من شنبه 5 مرداد 1398 13:25
محمد عزیزم رهاییت مبارک. آزاد مردی ات را آرزومندم.
زهره همسفر محمد پنجشنبه 3 مرداد 1398 21:59
رهاییت مستدام همسر عزیزم. خدارو شکر بخاطر حال خوبت.ان شاالله شال کمک راهنمایی رو بگیری و ممنون از آقای چاقمی عزیز.
حسین چاقمی پنجشنبه 3 مرداد 1398 11:36
سلام وخداقوت هم به بچه های سایت علی .پوریا ومقصود ودیگر عزیزان خدمتگزار
حسین چاقمی چهارشنبه 2 مرداد 1398 10:17
درود بر محمد عزیز.متن بسیار زیبا وپر انرژی بود لذت بردم وخدارو شاکرم بخاطر اینهمه تغییر وحال خوبت .ورهایت رو تبریک میگم اول به بنیان کنگره60و خانواده محترمشون به خودت وهمسفر محترمت ودوستان شعبه کرج ولژیون 18 .اولین رهایی لژیون 18
مسافر علی از لژیون 4 چهارشنبه 2 مرداد 1398 00:00
خدا قوت محمد جان بسیار عالی و دلنشین
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic