کارگاه آموزشی جهان بینی چهارشنبه؛ تعطیلات تابستانی
پنجشنبه 3 مرداد 1398 ساعت 16:59 | نوشته ‌شده به دست مسافر پوریا | ( نظرات )
بسم الله الرحمن الرحیم
جلسه هشتم از دوره شصت و ششم سری کارگاههای آموزشی عمومی کنگره 60؛ ویژه مسافران و همسفران سفردوم، با دستورجلسه تعطیلات تابستانی در روز چهارشنبه 1398/05/02 با استادی و نگهبانی آقای مهندس و دبیری مسافر محسن راس ساعت 9:10 آغاز به کار نمود.
کنگره خوشبختانه از قبل پیش بینی کرده است و تعطیلات تابستان را از فروردین مشخص نموده است. اینها مشخص شده است که برنامه ریزی کنید و در 14روز تعطیلات عید و یک هفته تعطیلات تابستان، با خانواده به مسافرت بروید. در این تعطیلات، هیچ کار کنگره ای انجام نمی شود.
سخنان استاد:
امیدوارم حالتان خوب باشد، بحمدلله حال من هم خوب است.
امروز چهارشنبه دوم مرداد ماه سال 1398 است. همه چیز انسان آموزش است. همیشه یاد آن داستان بهروز وثوق می افتم که می گفت: آیا به ما یاد دادید که ما یاد نگرفتیم ؟! (در آن فیلم یک هروئینی مزاحم و لات بود) می گفت: آیا به من زبان فرانسه، شنا ، پیانو، اسکی یاد دادید که من یاد نگرفتم؟ من چشم باز کردم و دریک محله خراب بزرگ شدم. ما هم همینطور هستیم، خیلی چیزها را بلد نیستیم و خیال می کنیم بلد هستیم. حتی آداب معاشرف هم که خیلی ساده است، بلد نیستیم.
هرکجا جوی آب شهرداری است، مغازه داران آشغالهایشان را داخل جوی می ریزند. حتی بعضی ها در جوی ها و رودخانه ها ، تخت خواب و آشغال چوب می اندازند.
یک روز ساعت 5صبح که برای استخر می رفتم، دیدیم که رفتگر دریچه رودخانه را باز می کند و آشغالها را داخل آن می ریزد. او تصور می کند که کارش درست است. حالا ما باید کم کم آداب معاشرت را یاد بگیریم. در حرف کسی نپرسیم، پشت سر کسی صحبت نکنیم. وقتی وارد جایی می شویم باید اول سلام کنیم. حرمت پدر و مادر و معلم را باید نگه داریم. باید یاد بگیریم که ورزش کنیم و جسممان را سالم نگه داریم.
کنگره می گوید که راهنمایان حتماً باید ورزش کنند و اعضای کنگره باید حتماً یک رشته ورزشی داشته باشند و در هنگام اعلام رهایی، رشته ورزشی خودشان را اعلام کنند. به این دلیل بود که 14 تا 15 رشته ورزشی را فعال کرد و وقتی روزهای جمعه وارد پارک طالقانی می شویم، می بینید که چقدر شور و شعف وجود دارد.
خانم های کنگره 60، باید حتماً شنا یاد بگیرند. آقایان هم همینطور . اگر دست من بود، اجباری می کردم و می گفتم که راهنما باید 100متر شنا برود.
مسئله دیگر؛ تناسب اندام است که جهت سلامتی است. 3بیماری است که ام الابیماری است. شما نمی توانید یک نفر 90 ساله پیدا کنید که چاق باشد و 100کیلو وزن داشته باشد. سه بیماری ، بیماری قرن هستند، 1ـ یبوست 2ـ چاقی 2ـ بی خوابی . این بیماری ها، 10 تا 20 سال از عمر انسان کم می کنند.
مسئله بعد؛ تعطیلات و مرخصی است.
کنگره خوشبختانه از قبل پیش بینی کرده است و تعطیلات تابستان را از فروردین مشخص نموده است. اینها مشخص شده است که برنامه ریزی کنید و در 14روز تعطیلات عید و یک هفته تعطیلات تابستان، با خانواده به مسافرت بروید. در این تعطیلات، هیچ کار کنگره ای انجام نمی شود.
یک چیزی هست به نام زندگی کردن. یکی از اهداف زندگی، زندگی کردن است. آیا ما زندگی می کنیم؟ آیا از زندگی لذت می بریم؟ باید پاسخ این سوال را بدانید. من خودم، هرچه کار زیاد هم انجام بدهم، از زندگی ام لذت می برم. نزدیک به 20 سال است که من 5 صبح می روم استخر می کنم. باید یک دیدگاه 360 درجه داشته باشیم. نباید دنیا را از سوراخ کلید نگاه کنیم.
انسان در زندگی باید به همه چیز توجه کند و به گونه ای برنامه ریزی کند که از زندگی خوب برخوردار باشد.ما حق حیات داریم و یکی از مهمترین مسائل حیات و راز خلقت، زندگی کردن و حیات و بودن است. باید مرتب در حال شکل دادن به آن باشیم. تعطیلات تابستان هم یکی از همین اشکال است.
رهبران تمام کشورها را نگاه کنید، کار ما بیشتر است یا کار رهبران کشورها؟! آیا ما بیشتر کار می کنیم یا رئیس جمهور آمریکا؟ من بیشتر کار می کنم یا رهبر کشور ژاپن؟ این رهبران و بزرگواران همه چیزشان بر مبنای برنامه ریزی است. تعطیلات تابستانی، مرخصی، ورزش و کوهنوردی در برنامه هایشان وجود دارد. بزرگان کشور خودمان، هفته ای یک بار به کوهنوردی و پیاده روی می پردازند. ولی ما دائماً کار می کنیم و وقتی اینگونه باشیم، دیگر چیزی را نمی بینیم. ما باید مقداری آرامش و آسایش داشته باشیم.  
کار دیگری که باید انجام بدهیم، چون دیدیم که سایت کنگره 60 یک مرتبه بازدیدهایش کاهش پیدا کرد، الآن داریم یکسری برنامه ریزی برای سایت انجام می دهیم. در فضای مجازی سعی کنید، سایت کنگره ، بکش بکش را بازپخش کنید. این موضوع، مهمترین مسئله ما می باشد. سایت و اینستاگرام کنگره60، در سطح جهانی و بین المللی می تواند مورد استفاده قرار گیرد.
آخرین نامه ای که من از ویلیام از آمریکا داشتم، چند روز پیش بود و می گفت که کارهای شما برای من شگفت انگیز است. می گفت که در قسمت ریکاوری و کارهایی که انجام می دهید، هنوز ایالت متحده آمریکا به این موضوع نزدیک هم نرسیده است. از من می پرسند که باید چه کار کنیم؟ چون در آمریکا انجیوها مرتباً در حال از بین رفتن است. چه کار کنیم که اینها پایدار شوند؟ من هم راه حل های مختلفی ارائه داده ام. پس ما توانایی خیلی بالایی داریم و باید کاری کنیم که فضای مجازی ما به دست همه ی انسانها برسد.
بگونه ای داریم برنامه ریزی می کنیم که هر نمایندگی ، یک مرزبان خبری داشته باشد، یک مرزبان، مسئول کلیه وقایع آن شعبه است. مثلاً امروز شعبه حر، در مسابقات والیبال پیروز شد، و مرزبان خبری این پیام ها را برای اینستاگرام و سایت کنگره 60 ارسال کند. مسئول وبلاگ شعب هم زیرمجموعه مرزبان خواهد شد. مسئولیت این امر ، برعهده مرزبان خبری خواهد بود.

مسئله دیگر؛ وقتی ما شما را بعنوان مسئولی می گذاریم که یک برگه ای را امضاء کند، امضاء شما مثل امضاء چک یا پشت چک می ماند. وقتی راهنما یک جزوه را امضاء می کند، باید کاملاً چک کند و بعد امضاء کند. اسیستانت هم باید امضاء راهنما را تائید کند. در هر مورد، وقتی احتیاج به نظر راهنما داریم، این نظریه بعنوان خوشگلی نیست، باید حتماً بررسی های لازم را قبل از امضاء انجام داده باشد. باید برای چک کردن 40 سی دی ، حتماً بررسی های لازم را انجام بدهید.
در مورد همسفران، در 6 ماه آینده ممکن است بخواهیم بگوییم که هر کسی که می خواهد دبیر یا استاد باشد، سفر دوم باشد (یعنی 40 سی دی را نوشته باشند) باید همه آموزش لازم را دیده باشند. امیدواریم در آینده سد های سخت تری هم برایشان بتوانیم قائل شویم، ولی فعلاً با همین 40 سی دی آغاز می کنیم.
برای سایت، کلاس خبرنگاری و عکاسی هم قرار است بگذاریم. عکاسی ظاهراً کاری ندارد، ولی وقتی نگاه می کنیم، می بینیم از بین 100عکس ، هیچکدام به درد نمی خورد. به شانی گفته ام که در این زمینه کلاس آموزشی بگذارد برای بچه ها. عکاسی یک حرفه ی تخصصی است.
از اینکه به حرف های من توجه کردید، از همه شما سپاسگزارم.

 


نام فایل

تاریخ

لینک

فایل صوتی سخنان مهندس

98/05/02

دانلود

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: گزارش تصویری،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
سعید چگینی لژیون۲۶ یکشنبه 13 مرداد 1398 10:42
خدا قوت آقا محسن باعث افتخار ماست که شما از شعبه کرج دبیر جناب مهندس هستید.
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic