کارگاه آموزشی عمومی کنگره 60؛ وادی اول و تأثیر آن روی من
پنجشنبه 11 مهر 1398 ساعت 20:50 | نوشته ‌شده به دست مسافر پوریا | ( نظرات )
بسم الله الرحمن الرحیم
  جلسه اول از دور سی‌ و دوم کارگاه‌های آموزشی عمومی کنگره ۶۰ نمایندگی کرج به استادی کمک راهنمای محترم مسافر آرش، نگهبانی مسافر عباس و دبیری  مسافر مهدی با دستور جلسه "" وادی اول و تاثیر آن روی من "روز پنجشنبه یازدهم مهرماه 1398 ساعت 17:00 برگزار شد.

سلام دوستان آرش هستم یک مسافر خداوند بزرگ را شاکرم که یک‌بار دیگر این فرصت را در اختیار بنده قرارداد تا در این جایگاه خدمت کنم.

دستور جلسه امروز وادی اول و تأثیر آن روی من هست همچنین این روز زیبا مقارن است با تولد رهجوی خوبم رامین عزیز که در بخش دوم جلسه به این موضوع اختصاص میابد. ابتدا دستور جلسه که با عنوان با تفکر ساختارها آغاز می‌گردد و بدون تفکر آنچه هست روبه‌زوال می‌رود.

این وادی خیلی وسیع است مشکل ما این بود که تفکر کردن را قبل از این بلد نبودیم، فکر می‌کردیم که تفکر می‌کنیم درواقع خیال‌پردازی می‌کردیم. تفکر باید طوری باشد که ساختاری را شکل دهد، اگر ساختار پایه و اساس درستی نداشته باشد درنتیجه عمل ما هم تحت تأثیر قرار می‌گیرد مانند جورچین است که به بدهند و بگویند باید این تصویر را درست کنی، حالا چگونه قرار دادن این قطعات ما را به یک نقشه راه می‌رساند و مثلث آموزش و تفکر و تجربه شکل می‌گیرد.

کسانی که اعتیاد داشتند تفکر کردن را و درست کردن ساختار را بلد نبودند و از همه مهم‌تر حس‌های آن‌ها بسته بود و چون حس سالمی نداشتند، ساختار سالمی هم نداشتند و درنتیجه تفکر سالمی هم درست نمی‌شد. ما جسم و روان و جهان‌بینی‌مان هم درست نبود و تا این سه مقوله درست نباشد تفکر ما هم سالم نخواهد بود حتی بنده جمله‌ای را در یک کتاب مطالعه کردم که این مطلب بود: برای عاشق شدن هم تفکر لازم است، حال ببینید که آیا می‌توانید سختی‌ها، جدایی‌ها و هجرانش را تحمل‌کنید.

بخش دوم جلسه که سومین سال رهایی مسافر رامین است یکی از بهترین رهجو های بنده در لژیون بود که جزو یکی از اولین نسل‌هایی بود که به رهایی رسید و بنده خیلی آن را دوست دارم. یادم می‌آید که وقتی‌که رامین به کنگره آمد وضعیت بسیار وخیمی داشت به این صورت که صورتی برافروخته و چشم‌هایی که خیلی خواب‌آلود بود که یک هفته است که نخوابیده‌ام. تخریب شیشه روی رامین خیلی بالابود، خانواده ایشان خیلی به رامین کمک می‌کردند و پشت ایشان را خالی نکردند و همیشه حمایتش می‌کردند. امیدوارم که ایشان را در جایگاه‌های بالاتری ببینیم. خیلی ممنون که به صحبت‌های بنده گوش کردید.

سلام دوستان رامین هستم یک مسافر با بیش از 10 سال تخریب انواع مواد وارد کنگره شدم آخرین آنتی ایکس مصرفی شیشه،هرویین،حشیش،الکل روش درمان DST داروی درمان شربت OT به راهنمایی آقای آرش جعفری رهایی سه سال و یک ماه و هفت روز در ادامه سفر نیکوتین داشتم به کمک راهنمایی آقای اسمائیل گرشاسبی رهایی دو سال و شش ماه.

آرزوی خوشبختی و عاقبت به خیری برای تمام عزیزان کنگره 60 دارم

سالم دوستان رامین هستم یک مسافر، به همه عزیزانی که در این جشن تولد شرکت نمودند تشکر می‌کنم. امروز می‌خواهم به تمام سفر اولی‌ها بگویم که با شش گرم مصرف شیشه، دو گرم مصرف هرویین و یک ونیم لیتر الکل و به میزان زیاد حشیش وارد کنگره شدم که نصف مصرف شیشه‌ام خوراکی بود و نصف دیگر کشیدنی بود که باعث می‌شد نتوانم روی پاهای خود بایستم لرزش بدنم آن‌قدر زیاد بود که لیوان آب از دستم می‌ریخت. روزی که راهنمای عزیزم اولین نامه را برایم نوشت پسرش از بنده می‌ترسید.

چهار سال آخر واقعاً می‌خواستم دیگر مواد را کنار بگذارم اما حتی اگر مأموری هم بنده را می‌دید چشم‌پوشی می‌کرد چون چیزی از بنده باقی نمانده بود. یک روز که در پارک مشغول مصرف بودم دو نفر در حال گفتگو بودند یکی از آن‌ها در مورد کنگره صحبت می‌کرد اما چیزی که نظر بنده را جلب کرد این بود درمان اعتیاد بدون وسوسه وقتی این را شنیدم خواستی در بنده ایجاد کرد که سه ماه زمستان را پیاده به کنگره می‌آمدم و با خود عهد بستم که هیچ پولی را از راه ضد ارزش به دست نیاورم. خدا را شاکرم که این حال خوب رسیدم حتی ثانیه‌های تایم خوردن شربت برایم مهم بود.

بنده آن بند عشقی را که کنگره در موردش می‌گوید میان خود و راهنمایم احساس کردم و این بود راز رهایی از تاریکی‌ها و از خانم ساغر تشکر می‌کنم زیرا روابط در خانواده ما را به‌شدت درست کرد. فرماندهی خانه در دست مادرم بود مادرم  به کنگره وصل بود که آموزش‌های کنگره را در خانه جاری نمود. از پدرم هم بسیار سپاسگزارم که تاج سرم بود.

صحبت‌های کمک راهنمای هم‌سفر

دوستان اگر اشکی در جلسه ریخته می‌شود اشک شوق است اگر در بدو ورود عزیزان تازه‌وارد حضور داشتید دلیل را درک می‌کردید زیرا تغییر در این مقیاس واقعاً جالب‌توجه است. خدا را شکر در روزهای پنج‌شنبه داریم تولدها را می‌بینیم و این‌ها نمونه‌هایی معجزه سا  از این قبیل است. یادم می‌آید وقتی‌که رامین را دیدم و لرزش دست‌وپاهایش را دیدم گفتم که حتماً بیماری پارکینسون دارد و تبریک می‌گویم به ایشان و هم‌سفرشان که هرگز مجبور نشدم یک جمله را دوپار برایشان تکرار کنم هر دو خدمتگزار و در مسیر کنگره هستند و همسر ایشان همه‌ی کارهایشان با عشق است و عاشق خانواده خویش هستند.

از همه عزیزان که در این جشن شرکت نمودند کمال تشکر رادارم.

صحبت‌های هم‌سفر فاطمه

سلام دوستان فاطمه هستم هم‌سفر رامین خدا را شاکرم که کابوس آن روزها تمام شد و آرزو می‌کنم تک‌تک عزیزانی که وارد کنگره می‌شوند این روز را تجربه کنند.

از جناب مهندس و راهنمای مسافرم آقا آرش و راهنمای خودم سپاسگزارم.


عکاس : مسافر مقصود

تایپ : مسافر قاسم و مسافر مهدی

 ارائه گزارش : مسافر پوریا

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: تولدها، کارگاه آموزشی مسافران،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
مسافر صادق شنبه 13 مهر 1398 21:36
سلام و درود فراوان بر اعضای کنگره60 خصوصا شعبه کرج
رامین عزیز مبارکه انشاالله همیشه پایدار و سلامت باشی
آقا آرش تولد سه سال رهایی آقا رامین رو بهتون تبریک میگم و خداقوت میگم به عباس آقا عزیز داداش لژیونی گلم همچنین دبیر عزیز آقا مهدی
در پناه خدا باشید
تا باد چنین بادا
ستار لژیون 24 جمعه 12 مهر 1398 22:07
با عرض سلام و ادب خدمت تمامی دوستان عزیز کنگره شصت شعبه کرج ،به ویژه استاد بزرگوار آ قا آ رش و نگهبان عزیز آ قا عباس و آ قا مهدی گل بابت اداره و برگذار ی جلسه ای پر انرژی و خوب ، تشکر و قدردانی می نمایم ،ان شاءالله شاهد پیشرفت شما دوستان عزیز و بزرگوار در کنگره شصت ،ودر کلیه امورات زندگی و کاری
باشیم ،خدا قوت ،دستمریزاد

من التوفیق. اجرکم عندالله
Eslam جمعه 12 مهر 1398 20:07
تبریک فراوان خدمت آقا آرش و رامین عزیز روز بسیار خوبیو پر از انرژی بود
تبریک به عباس آقا نگهبان و آقا مهدی دبیر
بگذار آنهایی که روزی به خماری من و تو میخندیدند امروز در این خماری بمانند که سرمستی و حال خوش ما از کجاست
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات