عشق خدمت،انرژِی بی پایان در زندگی
دوشنبه 15 مهر 1398 ساعت 15:40 | نوشته ‌شده به دست مسافر علی م | ( نظرات )
بسم الله الرحمن الرحیم
گفت و گو صمیمانه با مرزبان محترم نمایندگی کرج مسافر جواد

با عرض سلام، ادب و احترام خدمت شما مرزبان محترم ضمن تبریک این هفته خدمت شما سپاسگزاریم که وقت خود را در اختیار ما قرار دادید.

۱. لطفاً به‌رسم کنگره خود را معرفی و اعلام سفر نمایید.

به نام قدرت مطلق، سلام دوستان جواد هستم یک مسافر بنده با بیش از ۲۵ سال تخریب وارد کنگره ۶۰ شدم آخرین مواد مصرفی تریاک دودی به روش تدریجی DST داروی درمان شربت OT به مدت ۱۰ ماه و ۲۱ روز سفر منظم داشتم نام راهنما جناب آقای محمد علیرضایی الآن هم در حال حاضر یک سال و ده ماه و چهار روز آزاد و رها هستم.

۲. لطفاً درباره‌ی وظایف و مسئولیت‌های جایگاه مرزبانی برایمان توضیح دهید؟

 نخست از شما سپاسگزارم که این وقت را در اختیار بنده قرار دادید، به عقیده بنده نخستین مطلبی که در مرزبانی به افراد آموزش داده می‌شود مقوله صبر است و صبور بودن، وارد این خدمت که شدم در مواقعی که خشم بر من چیره می‌شد بعضی وقت‌ها لحن درستی با اعضا نداشتم و از موضع قدرت با آن‌ها صحبت می‌کردم بعدها متوجه شدم که در حال خدمت باید صادقانه خدمت کنم و هیچ‌گونه احساس برتری نسبت به کسی نداشته باشم، جایگاه‌های خدمتی درنهایت منفعت مالی برای افراد ندارد درنتیجه بدون توقع و چشم‌داشت خدمت کردن باعث یک انرژی عظیم در بنده می‌شود که بعد از اتمام زمان مرزبانی به یک حس فوق‌العاده دست می‌یابم، در ماه رمضان خدمت‌گزار این ماه در کنگره بودم زمان حضور در این ماه از ساعت ۸ صبح تا ۱۱ شب بود و بنده آن‌قدر انرژی زیادی از خدمت دریافت نمودم که این انرژی باعث می‌شد بنده تا آخر وقت را بدون افطار طی کنم و خودم هم متوجه نمی‌شدم.

 بعضی دوستان از این موضوع متعجب می‌شوند که مرزبانان در حین جلسه بشدت جدی هستند اما بعد از اتمام جلسه بسیار خوش‌رو و خوش‌اخلاق می‌شوند خوب در جواب بنده می‌گویم یکی از پارامترهای آموزش، داشتن نظم و انضباط هست که مرزبانان حافظ و مجریان این امر هستند.

۳. به نظر شما آیا ممکن هست هم در کنگره خدمت‌گزار باشیم و هم در تحکیم پایه‌های مالی خود قدم برداریم؟

اگر انسان روی اصول پیش رود و برنامه‌ریزی درست داشته باشد حتماً می‌شود در ابتدای خدمتم در مرزبانی بنده به چالش‌هایی برخورد می‌کردم زیرا زمانی که باید در کنگره می‌بودم باید به کارهای مالی‌ام هم رسیدگی می‌کردم و با عشق تمام دوست داشتم در کنگره خدمت کنم و به طبع کسی که ازنظر مالی آسوده‌خاطر باشد می‌تواند با عشق خدمت کند زیرا درگیری و مشغولیت ذهنی ندارد، اما این خیلی عجیب و جالب بود که آموزش‌هایی که در کنگره گرفتم و کاربردی کردم، نظم و انضباطی را به بنده آموزش داد به این صورت که می‌توان با انجام برنامه‌هایی که به من می‌دهند به کارها رسیدگی کنم. چراکه آموزش‌های کنگره واقعاً کاربردی است و بنده حالا می‌فهمم که قبل کنگره خیلی چیزها را بلد نبودم.

۴. لطفاً به ما بگویید درزمانی که رها شدید به خدمت در جایگاه مرزبانی فکر کرده بودید؟

بنده زمانی وارد این مکان مقدس شدم در همان اوایل متوجه این امر شدم که باید در کنگره ۶۰ بسیار دقیق و منظم بود به همین خاطر بعد از گذشت مدت کوتاهی دیگر همیشه در ردیف‌های جلو می‌نشستم حتی دوستانم دیگر می‌دانستند بنده در صندلی‌های ردیف اول می‌نشینم.

بنده از همان ابتدا هدف‌گذاری کردم و خود را در جایگاه کمک راهنمایی می‌دیدم و این موضوع در لژیون به از طریق کمک راهنمایم به بنده آموزش داده شد که اگر می‌خواهی در کنگره به جایگاهی برسی سلسله‌مراتب را طی کن.

واقعاً فکرش را می‌کردم چراکه خواستن توانستن است و من خواستم و مسئول کارت، مسئول نشریات و دبیر جلسه شدم و همه را با عشق انجام دادم و به نظرم هر چیزی را به باور خودت تلقین کنی تا جایی که به باورش برسی به آن چیز می‌رسی.

۵. رمز موفقیت خود را در کنگره چه چیزی می‌دانید؟

گوش‌به‌فرمان بودن و سرخود را با سر راهنما عوض کردن راز موفقیت است.

قبل از ورود به کنگره همه‌ی ما ادعای متفکر بودن را داریم بنده در کتابخانه شخصی خو ۷۰۰ جلد کتاب دارم و افتخار هم می‌کنم و در هر مجلسی که مشغول صحبت می‌شدم تقریباً همه را مشتاق شنیدن صحبت‌هایم می‌دیدم زیرا کتاب‌هایی که مطالعه کردم بنده را به سخنوری با اطلاعات موثق تبدیل کرده بود بااین‌همه زمانی که به کنگره وارد شدم و صحبت‌های راهنما خود را به‌دقت گوش کردم خب حرفی که از دل برآید لاجرم بر دل نشیند و بنده این باور رسیدم گرچه کتاب‌ها و آگاهی زیادی را دریافت کردم اما همه‌ی آن‌ها را کنار بگذارم و در اینجا شروع به آموختن کنم و کار جدیدی را تجربه کنم و آزمون کنم اینجا را و متوجه شدم اینجا در عین زمان کم چه چیزهای بزرگی را به بنده آموزش می‌دهد.

۶. نظر شما در مورد نقاط ضعف و نقاط قوت مرزبانان این دوره چیست؟

 به نظر بنده پرداختن به نقاط ضعف افراد باعث می‌شود بنده وارد قضاوت افراد شوم اما این مسئله موجود دارد که همه افراد دارای نقاط قوت و ضعف هستند و نقاط قوت باعث ایجاد ساختارهای جدید می‌شود.

اما نقاط ضعف، همه‌ی ما نقاط ضعف داریم و این‌ها را در دیگران هم ممکن است ببینیم اما مهم این است نحوه برخورد ما با نقطه‌ضعف یک شخص چگونه است و با چه آگاهی و نقطه‌ی تحملی از آن عبور می‌کنیم ما در مرزبانی 5 نفر هستیم با 5 شخصیت و ایده و ظرفیت متفاوت و مهم این است ما تلاش کنیم تا از هم چیزی را یاد بگیریم و بنده مسائل زیادی را در جایگاه مرزبانی آموختم که خیلی در زندگی شخصی‌ام کمک‌کننده بود.

۷. تجربه خود را از گل‌ریزان سال‌های قبل و تأثیراتی که در زنگی شما اتفاق افتاده را برای ما بگویید؟

بنده هنوز شهامت این کار را پیدا نکرده‌ام و خیلی از این مسئله ناراحت هستم ولی امسال این خواسته رادارم که خدا واقعاً کمکم کند شهامت این کار را به من دهد تا باشهامت وارد لژیون سردار شوم چون مطمئنم و این وعده خداوند است که جواب کار خیر در زندگی‌ام داده می‌شود چه ازلحاظ مادی و چه ازلحاظ معنوی، بارها این را امتحان کردم و خداوند درجایی که فکرش را هم نمی‌کردم جواب کار خیر را در زندگی‌ام جاری کرده است و حتی در ابعاد کوچک در هر پروسه‌ای که مبلغی را به کنگره اهدا نموده‌ام چند برابرش را دریافت کرده‌ام.

۸. به نظر شما دلیل موفقیت سیستم کنگره تا به امروز مشروط به چه مسئله‌ای بوده است؟

 جایگاه‌هایی به موفقیت‌های متعدد دست پیدا می‌کنند که قطعاً از منیت خود عبور کرده‌اند و در کنگره این اتفاق افتاده است و افراد از بالا به یکدیگر کمک نمی‌کنند و خود را در یک سطح می‌دانند، حتی خود جناب مهندس خود را در جلسات مسافر معرفی می‌کند و خود را بالاتر از دیگران نمی‌دانند.

نکته دیگر اینکه همه باهم مثل یک خانواده هستیم و این انضباط و گوش‌به‌فرمان بودن افراد است که باعث پیشرفت و ثبات این مجموعه می‌شود.

۹. لطفاً کلام پایانی خود را به ما بگویید؟

 به نظر بنده مرزبانی یکی از بهترین و لذت‌بخش‌ترین خدمت‌هاست و به‌تمامی اعضا پیشنهاد می‌کنم این جایگاه را تجربه کنند و در آخر این‌که امیدوارم انسان‌ها زود یکدیگر را قضاوت نکنند و به‌سرعت یک شخص را سیبل قضاوت قرار ندهیم شاید در آن زمانی که آن فرد اشتباهی را انجام داده است اتفاق بدی برایش اتفاق افتاده است و ما نمی‌دانیم و آن فرد از حالت طبیعی خود خارج بوده و وقتی همه را به یک‌چشم ببینیم آرامش در رفتار و گفتارمان ایجاد می‌شود.

تایپ:مسافر مهدی

ارائه گزارش:مسافر علی

 

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: مصاحبه ها،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
سعید چگینی لژیون۲۶ پنجشنبه 18 مهر 1398 10:55
اقا جواد خدا قوت عالی و درجه یک
مجتبی از لژیون 14 چهارشنبه 17 مهر 1398 19:56
سلام و خسته نباشید خدمت شما دوستان زحمت کش سایت. همچنین عرض ادب دارم خدمت عالیجناب آقا جواد علیمردان عزیز. استاد و مرزبان عزیز آشنایی با شما برای بنده حقیر جای بسی مباهات است خدا قوت. همچون ستاره همیشه بدرخشید ان شا الله
سعیده همسفر مهدی-لژیون ۴ خانم افشار سه شنبه 16 مهر 1398 11:40
سلام و خداقوت خدمت مرزبان محترم شعبه .این هفته پرشگون را تبریک میگویم وخدمت ایجنت محترم و مرزبانان زحمت کش که امنیت و آسایش و نظم را در شعبه برقرار میکنند و بسیار بی منت خدمت می کنند.امیدوارم برکت و انرژی این خدمتها صدبرابر در زندگی آنها جاری باشد و موفق و تندرست باشند .بسیار مصاحبه خوبی بود و استفاده کردم و خدا قوت خدمت اعضای زحمت کش سایت .
محمد میهن پرست سه شنبه 16 مهر 1398 10:46
دستهائی که زحمت میکشند از لبهائی که دعا میکنند مقدس ترند
آقا جواد عزیز ما همه بابت زحماتی که برای تمامی ما افراد خواهان رهائی میکشید ممنون و سپاسگزاریم و همیشه و همیشه قدر دان زحمات خالصانه و بی ریای شما عزیزان هستیم و برای همیشه در دل ما ماندکار خواهید بود وجود شما عزیزان برای همه ما نعمت است وهمه ما سپاسگزاراین نعمتهای زیبا هستیم
Eslam دوشنبه 15 مهر 1398 20:00
الله قوت جانانه به خدمتگزاران با صفای سایت شعبه کرج .
Eslam دوشنبه 15 مهر 1398 19:58
آقا جواد الله قوت
دادا خدا قوتت بده خدمت در جایگاه مرزبانی کار سختیه ایشالا تو زندگیت و تو کنگره همیشه درخشنده و با صفا باشی.
علی 25 دوشنبه 15 مهر 1398 18:18
آقا جواد و آقا جواد شیرزاد، آقا بابک،آقا مجید و آقای محمد باقر و در نهایت آقای علی رضایی شماها ستون های شعبه ما هستید،شما ها را دلی دوست داریم و ارج مینهیم،
مسافر پوریا لژیون 25 دوشنبه 15 مهر 1398 17:06
آقا جواد عزیز واقعا از صحبت هاتون لذت بردم و امیدوارم تمام انرژی تو زندگیتون جاری بشه
ایرج دوشنبه 15 مهر 1398 17:05
باتشکر از بچه های محترم وخدمتگزار سایت وباتشکر از مرزبانان نمایندگی کرج دم همتون گرم انشالاه اجر خدمت بی منتتون رو از خدا بگیرید
ارش جعفری دوشنبه 15 مهر 1398 16:55
با عرض تبریک به برادر محترم و مرزبان خوب شعبه و دیگر مرزبانان زحمت کش و ایجنت محترم
جواد جان مصاحبه عالی بود پیروز و شاد باشید
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات