خدمت مالی،تجربه ای دلنشین و حس وحال غیرقابل وصف
سه شنبه 23 مهر 1398 ساعت 23:41 | نوشته ‌شده به دست مسافر علی م | ( نظرات )
بسم الله الرحمن الرحیم
گفت و گو صمیمانه با راهنمای محترم نمایندگی کرج مسافر حسین عضو لژیون مالی

در خدمت کمک راهنمای محترم آقای حسین چاقمی هستیم یکی از اعضای لژیون سردار و خدمتگزار نمایندگی کرج با مدت رهایی و آزادی ۵ سال و ۹ ماه از رهجویان کمک راهنمای محترم اکبر سعادتی.


1. بسیار از شما سپاسگزاریم که وقت خود را در اختیار ما قرار دادید لطفاً به ما بگویید چند سال است که عضو لژیون مالی هستید؟

در سال ۹۵ هنوز نمایندگی کرج به‌طور کامل راه‌اندازی نشده بود و تعداد لژیون‌ها بسیار اندک بود و بنده در جایگاه مرزبانی خدمتگزار بودم و باراهنمایی‌های ایجنت آن دوره آقای سعادتی وارد لژیون سردار شدم.

2. لطفاً از وظایف و قوانین لژیون سردار برای ما بگویید؟

ببنید قوانین نانوشته‌ای در این خصوص هست که به‌صورت حرمت و قانون می‌باشد که باید رعایت شود مثل پرداخت ورودی که در سال گذشته ۵ میلیون تومان بوده و الآن ۶ میلیون می‌باشد و هرماه جلساتی با دستور جلساتی خاص برگزار می‌گردد که سعی به جذب افراد جدید در این لژیون دارد.

3. به نظر شما کسی که می‌خواهد عضو این لژیون شود ولی وضعیت مالی خوبی ندارد چه‌کاری باید انجام دهد؟

 در این مبحث کنگره خواستار اعمال فشار بر روی افراد نمی‌باشد و کسانی واجد شرایط هستند که پس‌انداز یا توان مالی دارند ولی مسئله اینجاست که این خود به‌نوعی آموزش تحکیم پایه‌های مالی را در دل خود دارد، زمانی که بنده به این فکرمی کنم و دلم می‌خواهد در لژیون سردار شرکت کنم این را می‌خواهم که مبلغ 6 میلیون تومان کمک کنم، همه ما در قسمت‌هایی از زندگی‌مان کارهای بزرگی کردیم و مبالغ زیادی را تهیه‌کرده‌ایم چرا چون در آن زمان به آن مبلغ احساس نیاز پیداکرده‌ایم حال زمانی که فردی این خواسته را دارد که 6 میلیون تومان پول را فقط برای کمک کنار بگزارد به‌ناچار باید وضعیت مالی خود را به درجه‌ی خیلی بالاتری برساند تا این مبلغ را کمک کند و مطمئنم که این حرکتی است که اگر آن را انجام دهیم متوجه تأثیر آن می‌شویم،ن زمان  جناب مهندس هم این موضوع را موردبحث قرار داده است که کسی که وارد این لژیون می‌شود باید تمکن مالی‌اش را داشته باشد.

4. به نظر شما می‌توان هم در کنگره خدمت کرد و هم پایه‌های مالی را تحکیم بخشید؟ این جزء برنامه‌های آموزشی اصلی کنگره ۶۰ هست که رسیدن به آرامش از طریق تحکیم پایه‌های مالی است که این ثبات و استحکام اگر طبق آموزش‌های کنگره باشد هم برکت بیشتری را به دنبال خواهد داشت و هم می‌تواند در مسائل جهان‌بینی پیشرفت داشته باشد.

5. لطفاً به ما بگویید که عضویت در لژیون مالی باعث استحکام در پایه‌های مالی افراد می‌شود یا خیر؟

بله شاید روزی که وارد این لژیون شدم مبلغ ۵ میلیون برای بنده مبلغ قابل‌توجهی بود اما خواسته برای انسان بسیار مهم است بنده می‌خواستم در امور کنگره نقشی داشته باشم یا به فکر خود ادای دینی برای کنگره داشته باشم که شرایط فراهم و دست‌به‌دست هم داد و وارد لژیون سردار شدم و در این مبحث خواسته بسیار حائز اهمیت است زیرا زمانی که وارد این لژیون شدم اصلاً تمکن مالی یا پس‌اندازی نداشتم اما با ایجاد خواسته در خود این شرایط برای هر شخص می‌تواند شکل بگیرد.

6. چه عاملی باعث شد خود شما در لژیون سردار شرکت کنید؟

بنده در دوره مرزبانی آموزش‌هایی که از راهنمایم گرفتم و سعی در کاربردی کردن آن‌ها داشتم باعث شد تا جرقه این مسئله در ذهنم بخورد درعین‌حال دو دل بودم و بازی ذهن به سراغم می‌آمد اما به‌محض انجام این کار حس و حال عجیبی را تجربه کردم که قابل وصف نیست و اصلاً به این موضوع به چشم دادوستد نگاه نمی‌کردم و برکت و بازگشتی که داشت برایم بی‌نظیر بود و مهم‌تر از همه آرامش قلبی بود که به آن دست‌یافتم برایم ارزشمندتر از همه بود.

7. احساس شما از این‌که عضو لژیون سردار هستید چیست؟

این خدمت احساس مؤثر بودن را به انسان القا می‌کند و این خیلی نقش مفیدی در شخصیت ما دارد زیرا اعتیاد یکی از ضربه‌های مهمی که به شخصیتمان وارد کرده بود احساس بی‌ارزشی و بی‌مصرفی بود از جهتی دیگر مسائل مالی در هر ساختاری حرف اول را میزند، در هر NGO یا نهادی مسائل مالی اولویت اول را دارد و برای پیشرفت ضروری است.

8. لطفاً به ما بگویید پایه‌های مالی کنگره ۶۰ را چگونه ارزیابی می‌کنید؟

با درایتی که جناب مهندس و گروه دیدبان‌ها دارند این مسئله به‌خوبی مدیریت می‌شود و بسیار زیبا پیش می‌رود و به نظر بنده با این سیستم و برنامه‌ریزی که پیش می‌رود در آینده نه‌چندان دور کنگره ازنظر مالی بسیار قوی خواهد شد و چون این مسیر، مسیر درست و الهی است و برای بهبود افراد گام برمی‌دارد قطعاً موفق خواهد بود و آینده مالی کنگره غیرقابل‌باور است.

9. به نظرتان آیا کنگره بهترین مکانی است که ما بتوانیم در آنجا خدمت مالی انجام دهیم؟

به نظر بنده راه‌های رسیدن به قدرت مطلق زیاد است و یکی از این راه‌ها کنگره است.

کما این‌که این راه‌ها بیرون از کنگره هم وجود دارند ولی ازآنجایی‌که در کنگره مسائل مالی شفاف است و مسیری است که مبدأ مسیر و مقصدش مشخص است برای خود بنده راحت‌تر است که در اینجا این کار را انجام دهم چون در اینجا قدم گذاشته‌ام و نور زندگی‌ام را اینجا یافتم و در این مکان درمان یافته‌ام و به زندگی باکیفیت‌تر از زندگی قبل از اعتیادم دست‌یافتم برای همین شخصاً کنگره را به هر مکانی ترجیح می‌دهم.

10. چند هفته تا گلریزان مانده است نظر خود را دراین‌باره به ما بگویید؟

یکی از آن هفته‌هایی که شما می‌توانید نور را در کنگره ببینید هفته گلریزان است نه به خاطر پولی که جمع می‌شود بلکه به خاطر یکدلی که بین بچه‌ها شکل می‌گیرد، مشاهده اینکه اینجا دیده می‌شود که بعضی از افراد که بعضاً پول برایشان بسیار مهم هم هست اما در آن روز به‌راحتی از آن می‌گذرند یک جنبه معنوی خیلی خوبی دارد و اینکه آن‌ها این کار را برای دل خود انجام می‌دهند زیباست.

 توصیه‌ای که بنده در قالب پیام می‌گویم چیزی است که خودم تجربه کرده‌ام و دوست دارم تا دیگران هم این را تجربه کنند همان‌طور که زمانی که بنده به رهایی رسیدم، دوستانی که تازه آمده بودند را تشویق می‌کردم تا به این رهایی و لذت برسند و این لذت رهایی را انتقال می‌دادم.

در بحث مالی هم همین‌طور است، دوست دارم این حس را انتقال دهم.

اگر افراد خدمت مالی را تجربه کنند و این حس وحال خوب و غیرقابل وصف را و آن برکت و فراوانی را در زندگی‌شان تجربه کنند دیگر آن را رها نمی‌کنند درست مانند خدمت در دیگر بخش‌ها که فردی بعد از گذشت 4 سال خدمت رایگان بازهم برای ادامه دادن خدمتش همه نوع تلاشی می‌کند.

خصوصاً در شعبه کرج چون کرج در حال افزایش شعبه و ساخت ساختمان جدید است این نیاز بیشتر از پیش است و این امر نیاز به همکاری و همدلی همه اعضا دارد و امیدوارم در هفته مالی آن مشارکت موردنظر شکل گیرد و نمایندگی کرج ثابت کند که می‌تواند به استقلال مالی برسد که این خود مسئله ایست که جناب مهندس خیلی روی آن تأکیددارند.

از اینکه به صحبت‌های این‌جانب توجه کردید متشکرم.

از اینکه وقتتان را در اختیار ما گذاشتید سپاسگزارم.

 

 

 

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: مصاحبه ها،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
مسافر محمد رضا فایر من کرجی سه شنبه 30 مهر 1398 09:33
عاشقتم حسین آقای مهربان
محمد لژیون ۱۸ یکشنبه 28 مهر 1398 22:21
استاد عزیز حسبن اقا درود برشما .ازگفتگوی شما لذت بردم امیدوارم تجربه شما را سرلوحه زندگی خود قرار دهم.انشاله همیشه پاینده و سلامت باشید
محمد لژیون۱۸ شنبه 27 مهر 1398 22:55
استاد عزیز حسین اقا درود برشما از گفتگوی شما لذت بردم به امید اینکه تجربه های بسیار زیبای شما را سر لوحه زندگی خویش قرار دهم.استادم بهترین بهترینهایی ممنونم از شما.
محمد لژیون۱۸ شنبه 27 مهر 1398 22:54
استاد عزیز حسین اقا درود برشما از گفتگوی شما لذت بردم به امید اینکه تجربه های بسیار زیبای شما را سر لوحه زندگی خویش قرار دهم.استادم بهترین بهترینهایی ممنونم از شما.
علی 25 چهارشنبه 24 مهر 1398 15:43
سلام و خداقوت
حسین آقا یکی از بهترین و با اخلاق ترین راهنما های کنگره هستند،ایشالا همیشه باشند از حضور ایشان استفاده کنیم،
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات