خدمت مالی به دست آوردن است یا از دست دادن
چهارشنبه 22 آبان 1398 ساعت 16:52 | نوشته ‌شده به دست مسافر علی م | ( نظرات )
بسم الله الرحمن الرحیم
 خدمت برای حال خوش؛ گفت و گو صمیمانه با کمک راهنمای محترم مسافر سهراب عضو لژیون سردار درنمایندگی کرج
خدمت مالی به دست آوردن است یا از دست دادن 

در خدمت مسافر عزیز آقا سهراب کمک راهنمای گرامی نمایندگی کرج هستیم . رهایی دارای و نشان ویلیام وایت به مدت 3 سال و سه ماه از رهجویان کمک راهنمای محترم آقای حمید خدایی.

 

1.    لطفاً سوابق خدمت خود در کنگره 60 را بیان فرمایید.

بنده در سال 1394وارد کنگره شدم و در سال 1395 به رهایی رسیدم.  یک هفته بعد از رهایی دو دوره دبیری و بعد یک دوره نگهبانی راپشت سر گذاشتم  و در واحد OT  یک دوره 14ماهه مبصری کلینیک، مسئول فالوآپ و مسئول رهایی بودم و در ادامه حدود سه سال هم کمک راهنما و مشاور تازه واردین بودم و در حال حاضر هم کمک راهنمای درمان اعتیاد در نمایندگی کرج هستم.

 

2.    کنگره60 چه تغییراتی در زندگی شما ایجاد کرده است ؟

افرادی که وارد کنگره می شوند، بعد از مدتی ناخودآگاه این حس در آنها بوجود می آید که قبلا چه بودم و الان چطور هستم؟ به نظر بنده دستاورد کنگره برای مسافران سفر دوم آرامش هست. مثلا بنده وقتی شب به موقع در کمتر از یک دقیقه به خواب می روم، این همان آرامش، نداشتن دغدغه وتفکر سالم است،صبح زود با شادی بیدار می شوم و پس از دوش گرفتن به امور زندگی ام می رسم. در حالیکه در زمان مصرف مواد هر دو یا سه هفته یکبار حمام می کردم و بااستفاده از عطر و ادکلن سعی می کردم بوی بد ناشی از مصرف مواد را پنهان کنم و همیشه نگران آینده بودم که چه خواهد شد،و به مصرف مواد پناه می بردم.خدا را شکر که الان دیگر اینگونه نیست، هر روز استحمام می کنم وهمیشه شاداب و سرحال هستم و در اوج بیکاری و مشکلات اقتصادی هم حال خوبی دارم، همه اینها را مدیون آموزش های خوب کنگره60 هستم. اغلب افراد ابتدا بخاطر قطع مصرف مواد به کنگره60 می آیند ولی پس از مدت کوتاهی متوجه می شوند که قطع مصرف فقط به جسم سپرده می شود و مابقی کار را درحال ساختن روان و اصلاح جهان بینی خود هستند.

آموزش های ناب کنگره در هیچ مرکز یا دانشگاهی وجود ندارد، بنده قبلا کتب زیادی مطالعه می کردم ولی هیچکدام فایده ای نداشت چون کاربردی نمی شد، ولی در کنگره آموزش های خوب را با روش کاربردی کردن آنها می آموزیم.

 

3.    چگونه از کنگره سپاسگزاری می کنید؟

با خدمت نمودن. کنگره60 راهی برای رهایی است و آرامش بنده و خانواده ام را به ارمغان آورده است. تشکر از کنگره60 فقط زبانی نیست بلکه باید با خدمت صادقانه و کمک های مالی انجام پذیرد، خداوند به بنده هم توفیق داده است تا بتوانم عضو لژیون سردار بشوم.

4.    با توجه به سوابق خدمتی جنابعالی در واحد های مختلف مانند OT ومشاور و کمک راهنمای تازه واردین، چه توصیه ای برای سفر اولی ها دارید؟

 

گوش به فرمان بودن وپیروی کامل از راهنما در همه امور مانند مصرف دارو، رفت و آمد، خواب، میهمانی، مسافرت، کار وغیره . در کنگره60 به اصطلاح گفته می شود سر خود را با سر راهنما عوض کنید یعنی در سفر اول راهنمای فرد نقش عقل او را ایفا می کند و یا راهنما حکم وادی ششم را دارد.

 

5.    چه عاملی باعث شد پس از پایان سفر اول در کنگره60 بمانید و مشغول خدمت باشید؟

حال خوش. در کنگره60 به بنده کمک شد تا درمان شوم درمقابل یاد گرفتم که با خدمت به حال خوش می رسم، البته ممکن است توفیق خدمت در کنگره نصیب هر شخصی نشود، باید زحمت کشید و آموزش ها را کاربردی نمود تا به جایگاه خدمتی برسید، بنده هم تا زمانی که مقدور باشد با تمام وجود دین خود را به کنگره60 ادا خواهم کرد.

6.    به نظر شما آیا می‌شود هم درکنگره ماند و خدمت کرد و هم در زندگی خود پایه‌های مالی را استحکام بخشید ؟

بله. به نظر بنده کار سختی هم نیست. قبلا خیلی از وقت خود را برای مصرف مواد و حاشیه های آن قرار می دادیم ولی در حال حاضر با برنامه ریزی خوب به همه امور خویش می رسم به خدمت در کنگره60 عشق می ورزم و افتخار می کنم.

7.    ضمن تبریک برای کسب جایگاه کمک راهنمایی، لطفا حس خودتان را در این خصوص بیان نمایید.

حس خیلی قشنگی است. خیلی از دوستان اظهار داشتند که شاید این جایگاه پاداش خدمت های شما است. بنده بذر این جایگاه را سه سال پیش کاشته بودم و امروز آن را دریافت کردم، البته مهم خدمت نمودن است چه در کسوت کمک راهنما و چه سایر جایگاه های خدمتی، هر کدام حال و هوای خوب خودش را دارد، این بستگی به خواسته فرد ونیاز واحدهای مختلف دارد. بنده در این مدت سه سال با این حس زندگی کرده ام و دریچه های زیبای متعددی نیز برایم باز شده است.

 

8.    به نظر شما چگونه می توان در زندگی محبت و بخشش را انتقال داد ؟

ابتدا باید محبت و بخشش را در خود داشته باشید، به قول جناب آقای مهندس دژاکام اگر فرد نتواند پایه های مالی خود را محکم کند، چطور می تواند به دیگران کمک کند ؟ بنده هم تمام توان خود را برای کمک به دیگران به کار می گیرم، خوب، باید ظرف پر باشد تا لبریز شود و از آن به دیگران ببخشد.  زمانی فقط می شنویم که باید عشق بورزیم و محبت کنیم ولی یاد نگرفته ایم که چطور؟ کجا و چه زمانی این کار را انجام دهیم؟ به نظر بنده محبت و بخشش باید با آگاهی و در جای درست و به موقع انجام شود.

9.    به  نظر شما خدمت مالی به دست آوردن است یا از دست دادن ؟

در مورد این سوال باید بگویم که در هر دوره ای که کتاب عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر را می خوانیم مطالب جدید و بیشتری را دریافت می کنیم، این موضوع ممکن است در ذهن همه پیش بیاید که وقتی کمک مالی می کنید چه خواهد شد؟ و چه شرایطی اتفاق خواهد افتاد؟ اما اگر این امر با باور صحیح و آگاهی صورت گیرد، قطعا نتیجه آن برای شما پاداش بزرگ وبرکت خواهد داشت.

10.          به‌عنوان سخن پایانی اگر مطلبی هست بفرمایید.

در آموزش نقطه پایانی وجود ندارد، چرا که پایان هر نقطه سرآغاز خط دیگریست. حتی اگر به مقام استادی هم برسید باز هم راهی برای حرکت بعدی وجود خواهد داشت.

 

تایپ: مسافر رضا

تنظیم و ارائه گزارش: مسافر علی

 

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: مصاحبه ها،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
مسافر علی از سایت سه شنبه 5 آذر 1398 17:57
خدابوت
اسلام سه شنبه 28 آبان 1398 23:06
آقا سهراب خداقوت
با عرض تبریک فراوان برای شما دوُست عزیز بهترینها را برایتان آرزو میکنم.
همسفر رعنا لژیون 11 پنجشنبه 23 آبان 1398 13:07
به امید موفقیت روزافزون برای شمادراین مسیرمقدس
غلامرضا ‌‌‌‌‌‌‌‌از‌‌ لژیون سوم کرج چهارشنبه 22 آبان 1398 19:16
سلام درود خیلی عالی
مسافر علی از سایت چهارشنبه 22 آبان 1398 16:05
سهراب عزیز بسیار دوست داشتنی و عالی هستی گفت و گو با تو بسیار لذتبخش بود
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات