خدمت مالی به دست آوردن یا از دست دادن
چهارشنبه 20 آذر 1398 ساعت 22:20 | نوشته ‌شده به دست مسافر علی م | ( نظرات )
بسم الله الرحمن الرحیم

در خدمت کمک راهنمای گرامی نمایندگی کرج مسافر علی  هستیم . با بیش از 20 سال تخریب، 4 سال و 10 ماه رهایی و آزادی ،کمک راهنمای درمان آقای علی‌قلی پور و در حال حاضر عضو لژیون سردار در نمایندگی کرج

د   1.لطفا سوابق خدمت خود در کنگره 60 را برایمان بگوئید؟

تقریباً از سال 1393 وارد کنگره شدم جایگاه‌های مختلف خدمتی مانند یک دوره دبیری را گذراندم، حدود 3 سال است که مشغول خدمت در جایگاه کمک راهنمایی هستم و توفیق عضویت در لژیون سردار را هم داشته‌ام.

2.   2.شما چگونه از کنگره سپاسگزاری و دین خود را ادا می‌کنید؟

در این خصوص خیلی از موضوعات هست که شاید از طریق زبان و گفتار نتوان آن‌ها را بیان کرد ولی باید بگویم که کنگره 60 یک زندگی جدید را به بنده عطا کرد، بیست سال تخریب و یک زندگی خیلی نابسامان که تقریبا در حال از دست دادن تمام دارایی هایم بودم. خانواده، شغل و. تحت تأثیر مخرب مصرف مواد مخدر قرار داشت، الآن که حال خوبی دارم و آرامش در زندگی‌ام جاری است این وضعیت را مدیون کمک‌های بی‌دریغ کنگره 60، جناب آقای مهندس بنیان کنگره هستم. در حال حاضر که در جایگاهی مشغول خدمت هستم بیشتر به خاطر رسیدن به حال خوش است و خیلی نمی‌توانم بگویم که فقط برای سپاسگزاری بوده و بازهم بنده چیزی به کنگره نداده‌ام ولی در حد توانم آنچه را که توانسته‌ام چه در لژیون مالی و شرکت در جشن‌های گل‌ریزان انجام داده‌ام تا شاید افرادی که روزهای سخت زندگی‌شان را تجربه می‌کنند مانند خودم بتوانند به کنگره بیایند و به درمان برسند و من هم سهمی در این عمل داشته باشم.

3.   3.چه عاملی باعث شد پس از پایان سفر اول در کنگره 60 بمانید و مشغول خدمت در جایگاه کمک راهنمایی باشید؟

زمانی که وارد کنگره شدم و به رهایی رسیدم، به لحاظ شرایط شغلی که به‌صورت شیفتی کار می‌کردم باور نمی‌کردم که روزی بتوانم جایگاه کمک راهنمایی را تجربه کنم، چون باید دائم مرخصی می‌گرفتم و این ممکن نبود، ولی خوب الآن تقریباً سه سال است که بدون هیچ مشکلی در شغلم مشغول خدمت هستم و تا امروز که در خدمت شما هستم هر همه‌چیز عالی پیشرفته است. وقتی شعر برمن که صبوحی‌زده‌ام خرقه حرام است، ای مجلسیان راه خرابات کدامست» را می‌خواندم با خود می‌گفتم بنده کجا و کمک راهنمایی کجا؟! ولی لطف خداوند شامل حالم شد و به قول جناب آقای مهندس همه‌چیز دست ما نیست تقدیر و فرمان الهی درخواست ما دخالت دارند.

4.    4.به نظر شما آیا می‌شود هم درکنگره ماند و خدمت کرد و هم در زندگی خود پایه‌های مالی را محکم نمود؟

بله قبل از ورود به کنگره، صبح‌ها ساعت 5 از منزل خارج می‌شدم و ساعت 12 شب برمی‌گشتم و چند شغلِ بودم و درآمد خوبی هم داشتم ولی هیچ برکتی در آن وجود نداشت و بیشتر صرف هزینه‌های اضافی‌ام می‌شد، هنگامی‌که وارد کنگره شدم راهنمای عزیزم گفت فعلاً باید شغل‌های دیگر خود را کنار بگذاری و منظم سفر کنی و ساعت 5 عصر به بعد هم در کنار خانواده باشی و یک شغل داشته باشی. با عمل به‌فرمان کمک راهنمایم درآمدم کاهش یافت ولی به لطف خدابرکت آن بیشتر شد، پول کمتر شد ولی آرامش درونی و خانوادگی‌ام بیشتر شد.

5.   5.به نظر شما چگونه می‌توان در زندگی محبت و بخشش را انتقال داد؟

اغلب مصرف‌کنندگان مواد مخدر، بیشتر کارهای خود را بر اساس احساسات انجام می‌دهند، بنده همین هم طور بودم، ولی به‌واسطه آموزش‌های کنگره، آموختم که احساس بایستی مبنای عقلانی هم داشته باشد، از آن موقع به بعد سعی کردم قبل از محبت به دیگران فکر کنم که اندازه و ظرفیت محبت در بنده و فرد مقابل چقدر است تا آسیبی به هیچ‌کدام نرسد.

6. به نظر شما خدمت مالی به دست آوردن است یا از دست دادن؟ و چه تغییراتی در زندگی شخصی شما ایجاد کرده است؟

به نظر بنده هر دو مورد هست. در برخی موارد برای به دست آوردن امتیاز بالاتری باید چیزی را از دست بدهید این‌یک موضوع نسبی است. در کلام‌الله آمده است  به‌درستی که انسان به رستگاری نمی‌رسند مگر از بهترین داشته‌های خود انفاق کنند» این موضوع انسان را در تفکر و تعمق فرومی‌برد، آیا مبلغی را که در لژیون سردار می‌پردازیم از بهترین داشته‌هایمان است؟ برای بنده که خیر. لذا فکر نمی‌کنم که کار بزرگی انجام داده‌ام و بیشتر انجام‌وظیفه است، همان‌طور که به بنده کمک شد بنده هم تلاش کردم کمکی بکنم به افرادی که روزهای سخت زندگی‌شان را تجربه می‌کنند مانند خودم بتوانند به کنگره بیایند و به درمان برسند.

7.   7.با توجه به سوابق خدمتی جنابعالی در جایگاه کمک راهنمایی، چه پیامی برای سفر اولی‌ها دارید؟

سفر اول در کنگره یک جنگ نرم است که آخر آن باید به صلح رسید، سعی کنند با تمام توان خود وارد این جنگ شوند، چون ممکن است وارد شدن در هر جنگی آسیب‌ها و زخم‌هایی در پی داشته باشد، پس بایستی صبور باشند و با تمام قوا ادامه دهند تا به صلح و آرامش برسند.

برای سفر دومی‌ها هم به شعر از حافظ اشاره می‌کنم که می‌گوید تکیه‌بر تقوا و دانش در طریقت کافریست، راهرو گر صد هنر دارد توکل بایدش» این موضوع در سفر دوم خیلی مهم است. و سفر دومی‌ها باید بدانند که شیطان همیشه در کمین است پس خیلی باید هوشیار باشند و به قول جناب آقای مهندس سفر دوم هم سهل است و هم سخت.

8.  8.با توجه به اینکه دستور جلسه بنیان کنگره» می‌باشد، لطفاً نظر خود را در این خصوص بیان کنید.

در مورد بنیان کنگره باید بگویم جناب مهندس خودشان الگویی است در خیلی از جنبه‌ها، ایشان نمونه فردی است که از دل تاریکی‌ها، جهل و وابستگی‌ها و ترس، به چنین جایگاهی که هم‌اکنون در آن قرار دارند و همگی به آن تا حدی واقفیم رسیده‌اند و به نظرم خود جناب مهندس وزندگی‌شان مانند یک کتابی هست که نویسنده‌اش به‌قدری زیبا آن را نوشته که هر بار که آن را می‌خوانیم بیشتر از آن لذت می‌بریم و هزاران درس در آن نهفته است که در حال آموزش گرفتن از آن هستیم.

9.   9.برایمان توضیح دهید چطور و با چه تفکری عضو لژیون سردار شدید؟

به نظرم در مورد خودم زیاد در این مورد فکر نکردم و فقط این کار را انجام دادم و بیشتر به‌عنوان یک وظیفه به آن نگاه می‌کردم تا لطف.

0   10.به‌عنوان سخن پایانی اگر مطلبی هست بفرمایید.

در پایان امیدوارم و آرزو می‌کنم امسال بتوانیم ساختمان نمایندگی کرج را برای بهره‌برداری آماده کنیم. چون تجربه تعطیلی اجباری جلسات که به دلیل مشکلات اخیر بود نشان داد که نیاز به داشتن یک مکان مناسب و اختصاصی خیلی ضروری است تا آسیبی به مسافران عزیز وارد نشود.

عکس:مسافر مقصود

تهیه و ارائه گزارش:مسافر علی

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: مصاحبه ها،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
ستار از لژیون شماره 24 یکشنبه 24 آذر 1398 23:51
با سلام و عرض ادب
دستمریزاد به علی آ قا ی عزیز و بزرگوار عرض میکنم ،ان شاءالله که تمامی عزیزانی که به هر نحوی در کنگره شصت خدمت میکنند موفق و پیروز باشند واز خداوند متعال عوضش و چند برابر بگیرند ،وبهتر ینها را براشون آ رزومندم به ویژه برای جناب استاد علی آ قا ی عزیز و بزرگوار ،
خدا قوت من التوفیق
اجرکم عندالله
Masoud جمعه 22 آذر 1398 01:16
با سلام وخسته نباشیدحضور شما خدمت گذاران واقعی رئوف و خستگی ناپذیر کنگره 60کرج،بنده نزدیک به 5ماه هست که در کنگره مشغول آموزش در لژیون 27زیر نظر استادراهنمائی جناب آقای علی آقا منصوری هستم، ایشان با اخلاق ورفتار و کردار والای انسانی چه در آموزش و منش سر لوحه من ودر لژیون هستند ،خواستم تشکر خالصانه ای از بنیان گذار جناب مهندس دژآکام وتشکر ویژه ای ازآقای منصوری داشته باشم ،خداوند خیر و برکت و سلامتی به ایشان و خانواده محترمشان عنایت بفرمائید.آمین یا رب العالمین.
مسافر علی چهارشنبه 20 آذر 1398 22:53
واقعا مصاحبه ی عال بود از علی آقا کمک راهنمای محترم تشکر میکنم من خودم به شخصه عضو لژیون مالی نیستم ولی امسال دارم تلاش می کنم تا عضو این لژیون بشوم زیرا چه من به کنگره کمک بکنم چه کمک نکنم کنگره به قوت خود باقی است و روزبه‌روز هم بیشتر پیشرفت می‌کند نظر بنده این است من چقدر آموزش و آگاهی دریافت کرده‌ام که بتوانم به‌گونه‌ای در سیستم خدمت کنم و خودم را به سیستم وصل کنم و از این عمل خدمتی خود بهره ببرم خدمت مالی هم نوعی اتصال خودم و دارایی هایم به منبعی الهی مانند کنگره است یعنی خودم را با کنگره شریک میکنم و کنگره هم راهی است که پیشروی آن الله است و خب زمانی که با خدا شریک شویم زمدگی وکسب و کارمان معلوم است به کجا خواهد رسید.
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات