کارگاه آموزشی جهان بینی چهارشنبه؛ ازدواج
چهارشنبه 27 آذر 1398 ساعت 17:38 | نوشته ‌شده به دست مسافر پوریا | ( نظرات )
بسم الله الرحمن الرحیم
جلسه سیزدهم از دوره شصت و هفتم کارگاه‌های آموزشی عمومی کنگره 60، ویژه مسافران و همسفران سفر دوم، با استادی و نگهبانی مهندس و دبیری همسفر ژیلا با دستور جلسه «ازدواج»، در روز چهارشنبه 27 آذر ماه سال 98 ساعت 9:15 آغاز به کار کرد.


انسانی که صادق، سالم و درست و راستگو باشد، مورد وثوق مردم واقع می شود.
سخنان استاد؛
چند روز دیگر شب یلدا در پیش است و پاییز تمام می شود و زمستان آغاز می شود و سپس بهار. این روزها به سرعت می گذرد.
فصل گلریزان هم در برگریزان پاییز است. در تمام شعب شور و نشاط بسیار زاید الوصفی بوجود آمده بود. در همه شعب بررسی می کردم و از طریق اینستاگرام بعضی ها را می دیدم. گروه لژیون سردار در عرض این مدت کارش را به خوبی انجام داده بود. حرکت بسیار خوب و قشنگی بود و بارها گفتم ما گلریزان را که برگزار می کنیم، برای این نیست که وضع مالی ما خراب است، نه! وضع مالی کنگره 60 بحمدلله خوب است. بخاطر اینکه انسانهایی که در کنگره 60 به درمان می رسند، این صندلی ها را شارژ می کنند و شارژ کردند. در جلسه پیش گفتم هر صندلی 16 تا 17 میلیون هزینه در بر دارد و نسل به نسل همه شروع کردند به شارژ کردن این قضیه. درب کنگره باز است، هر کس به کنگره می آید، نمی پرسند که چه چیزی داری؟ فکرت چیست؟ چه سیاستی داری؟ فقط می پذیرند و از او پولی نمی خواهند.
ما مراسم گلریزان خودمان را داریم و همه داوطلبانه در آن مشارکت می کنند. ما برای خودمان پول نمی خواهیم، ما برای آیندگان می خواهیم. برای برادر ما، خواهر ما، دختر ما، فرزند ما. برای خانم های مسافر حضور در بیرون و پارک بسیار سخت است. همه جا اعتقاد داشتند که اعتیاد یک مشکل اخلاقی است و بخاطر همین بدترین رفتار را با مصرف کنندگان موادمخدر داشتند. امروز ما می دانیم که اعتیاد یک بیماری است. یک درصد از مصرف کنندگان بی خانمان شدند، آنها هم اکثراً دکتر ، مهندس، راننده و ... بودند و بخاطر یک مشکل دچار اعتیاد شدند. جامعه اعتیاد، قوی هستند و احتیاج ندارند که بهزیستی به آنها کمک کند.
این جشن بسیار باشکوه برگزار شد. برای جشن گلریزان بچه ها سعی کردند ذره ذره پرداخت کردن. این دو روزه تقریباً 6میلیارد تومان به حساب واریز شد، یعنی دوشنبه و سه شنبه. البته یکسری تعهدات و چک هست که باید منتظر وصول آنها باشیم. شعب وقتی می خواهند اعلام کنند، رقمی که پرداخت شده است را اعلام کنند.
متعاقباً ما به رقم دقیق و به تفکیک خواهیم رسید، چون بعضی شعب هنوز حسابهایشان را نبسته اند. آکادمی 835میلیون تومان مسافران پرداخت کردند، تقریباً 400میلیون تومان هم خانم های مسافر پرداخت کردند، حدود 400میلیون تومان هم خانم های همسفر پرداخت کرده بودند. همسفران آقا هم مانده اند که اعلام خواهند کرد.
من اصلاً فکر نمی کردم که خانم های همسفرآکادمی ، 28نفر در لژیون سردار عضو بشوند! این رقم بسیار خوب است. من تأکید کرده ام که ، چراغی که به خانه رواست، به مسجد حرام است و اصلاً خودتان را به سختی و دشواری نیندازید، ولی با این حال همه مشارکت کردند و این ها ارزشمند است. این علاقه به کمک کردن به دیگران واقعاً زیباست.
در این مراسم، توان لژیون ها و راهنمایان هم به نمایش گذاشته می شود، که این راهنما چه راهنمایی است؟ یک لژیون 800میلیون تومان پرداخت کرده است، یک لژیون هم داریم که زیر 1 میلیون تومان جمع نکرده اند. این موضوع نقش راهنما را در تمام امورات نشان می دهد. آیا راهنما، روی شاگردانش کار کرده است؟ حالا یک لژیون داریم که تازه تأسیس است و رهجویانش سفر اول هستند، این موضوع را هم بررسی می کنیم.
من از همه شما بخاطر این موضوعات تشکر می کنم و خیلی خوشحال هستم این سیستمی که برنامه ریزی کردم و ساختارش را با کمک همه شما به اینجا رسانده ام، امروز افراد در آن به این جایگاه رسیده اند. چه کسی باور می کند که در یک زیرزمین کوچک، 800میلیون تومان پول پرداخت کنند. بارها گفته ام که وعده خداوند دروغ نیست، کسانی که در این مسیر وارد شده اند، به این نتیجه رسیده اند.
انسانی که صادق باشد، سالم و درست و راستگو باشد، مورد وثوق مردم واقع می شود، مردم به سر او قسم می خورند و بدون دریافت رسید، به او کلی سرمایه می سپارند و همه دوستش دارند.
هنوز من در کل کنگره 60، یک نفر گردن کلفت ندیده ام که بیاید و بگوید که من 5میلیارد تومان به کنگره می دهم! صد میلیون و دویست میلیون و سیصد میلیون داشتیم، ولی من منتظر چند میلیاردی هستم. انشاء الله که یک روز چنین فردی به اینجا خواهد آمد. اینها خودشان نمی دانند، شخص چندین فرزند دارد، یک دفعه می میرد و بچه ها، عروس ها به جان هم می افتند و او را لعنت می کنند که چرا برای ما فلان کار را نکرد. بیمارستان نمازی شیراز سالها وجود دارد، هر کسی می بیند، خدا بیامرزدش. ولی برای قبلی می گویند که خدا لعنتش کند.
یک روز به یکی از دوستانم می گفتم که : تو چند سال دیگر می میری، خانواده ات یک ختم عالی برایت می گیرند، میهمانان هم در یک جای مجلل و شیک غذا می دهند، آنوقت فکر نکنی که این کار را بخاطر تو کردند! این کار را می کنند که درجه و اعتبار خودشان را بالا ببرند. باید اینگونه فکر کنیم. اگر این فکر را همه در سطح کشور می کردند، کشور گلستان می شد.
کاری که در هفته گلریزان اتفاق افتاد، هیچ کجای دیگر شاهد آن نیستیم. تمام اموال کنگره 60، مثل اموال وقف است.


چند نکته:
ـ پله 3ـ6 برای تریاک کشیدنی است و من قبلاً گفته ام که برای بعضی ها 3ـ 6 زیاد است. چون بعضی ها ممکن است نیم گرم تریاک می کشد. راهنمایان هم می توانند 3 ـ 6 استفاده کنند و هم اینکه روی 3 (تی دی اس 1) یک پله 21روزه نگه دارند.
ـ تئاتر هم برای ما خیلی مهم بود و هنوز هم خیلی مهم است. بچه ها از شعب مختلف ، شهرستان ها می آیند، تمام شهرستان ها و لژیون ها باید از این تئاتر حمایت کنند. خانواده هایتان را برای دیدن تئاتر ببرید. این تئاتر جزو ریکاوری و کارهای فرهنگی ماست و ما باید همه چیز را یاد بگیریم. یکی از این مسائل بیرون رفتن و تفریح و تئاتر است.
سادگی علم است، پیچیدگی جهل است. (امیردژاکام کارگردان) ، یک نفر سخنرانی می کند، میپرسند چطور بود؟ می گوید: حرف های خیلی خوبی زد، ولی من نفهمیدم چی گفت؟

ـ جمع واریزی های نقدی و چک تا این لحظه : 16میلیارد تومان


و اما دستورجلسه : ازدواج.
وضعیت به گونه ای است که سن ازدواج بالا رفته است و بین 30 تا 40 سال است. در ایران سن خانم ها از آقایان کمتر است، ولی در اروپا برعکس ایران است، خانم ها در آلمان سن شان بیشتر از آقایان است.
اینطور بگویم که ازدواج یک مقداری تقدیر هم هست. یک مقدار خواست است و یک مقدار تقدیر. ازدواج را زیاد سخت نگیرید، چون در آن صورت قابل اجرا نیست. مهریه ها را زیاد نگیرید.
صورتتان را با سیلی سرخ نکنید و زیر بار مشکلات نروید و نگذارید که ازدواج شما با قرض شروع شود. این کار را به هیچ عنوان نکنید. همیشه در ازدواج یک کیسی که صددرصد ، صددرصد ، صددرصد بی نقص باشد، نیست. آنها برای افسانه ها است. اگر یک نفر، 70درصد برایتان ایده آل بود، کافیه.
در کنگره اگر قصد دارید که با یک نفر ازدواج کنید، بخاطر اینکه ما بر روی سنت ها حساس هستیم، پدر و مادرتان را بفرستید تا با بزرگترهای طرف صحبت کند، در جریان قرار بگیرند و بعد قرار بگذارید.
هیچکس هم به طور کامل نیست، باید در مرور زمان بدست بیاورد، خیلی ها در هنگام ازدواج هیچ چیزی نداشته اند. مهم این است که شخص جوهره لازم را داشته باشد. خیلی هم صبر نکنید و اگر کیس مناسبی پیدا کردید، اقدام کنید.
من وقتی ازدواج کردم، هیچ چیزی نداشتم، خانه ام استیجاری شریکی بود، یک فرش هم نداشتم، هیچ چیزی نبود، ولی بحمدلله بعد از این فراز و نشیب به اینجا رسیدیم. باید این فراز و نشیب ها را تحمل کنید.
اول : در هیچ ازدواجی، هیچ وقت تضمین صد درصد وجود ندارد.
دوم : در ازدواج، تقدیر هم تأثیر گذار است.
سوم: خیلی خیلی سخت نگیرید.
چهارم: شخص باید جوهره لازم را داشته باشد.
پنجم: در شروع زندگی بخاطر مردم، زیر بار قرض نروید.
ششم: اگر برای کسی هم خواستید کادوی ازدواج ببرید، پول نقد ببرید.
امیدوارم در این کار موفق باشید، از شما سپاسگزارم.


فایل صوتی سخنان مهندس

98/09/27

دانلود

ارائه گزارش: مسافر پوریا

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: گزارش تصویری، کارگاه آموزش جهان بینی کنگره60،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات