کارگاه آموزشی جهان بینی چهارشنبه؛ هفته همسفر (جشن)
چهارشنبه 18 دی 1398 ساعت 18:04 | نوشته ‌شده به دست مسافر پوریا | ( نظرات )
بسم الله الرحمن الرحیم
جلسه دوم از دوره شصت و هشتم، سری کارگاههای آموزشی کنگره 60، ویژه مسافران و همسفران سفر دوم، به استادی و نگهبانی مهندس و دبیری مسافر مهدی با دستور جلسه هفته همسفر (جشن)، در روز چهارشنبه مورخ 98/10/18 ساعت 9 آغاز به کار نمود.


وجود همسفران برای ما نعمت بسیار بالایی است و بسیار ارزشمند است. یعنی اگر همسفران نباشند، مثل باغی است که درخت ندارد.

سخنان استاد؛
امیدوارم حال همه شما خوب باشد، حال من هم خوب است. امروز چهارشنبه 18 دی ماه است. در بعضی مناطق برف و باران به خوبی باریده است. سال 2019 میلادی را پشت سر گذاشته ایم. در سال 2019 میلادی ما 5050 نفر رهایی داشتیم. به طور میانگین هفته ای 100رهایی داشته ایم. در طول سال با کارکردن 80 شعبه ، تازه توانسته ایم بعد از 20 سال تجربه، رکورد 5000نفر رهایی را بشکنیم. تعجب می کنم، بعضی ها آمار می دهند که در سال 500هزارنفر معتاد را به رهایی رسانده ایم!!! اگر اینطور باشد، ظرف چند سال می توان معتادان کل کشور را به رهایی رساند!!!
تعداد 1097 نفر درمان سیگار داشته ایم. جالب اینکه در یک فاصله خیلی کوتاه  556نفر از همسفرانمان به سفر دوم رفتند.
هفته ای که در پیش داریم، هفته همسفر است. من از صمیم قلب، هفته همسفر را به مسافران و همسفران عزیز تبریک عرض می کنم. هفته خوبی است. وجود همسفران برای ما نعمت بسیار بالایی است و بسیار ارزشمند است. یعنی اگر همسفران نباشند، مثل باغی است که درخت ندارد. اگر همسفران نباشند، محیط کنگره، به یک محیط خشک و غیر قابل تحمل تبدیل می شود. وجود همسفران باعث می شود که ما نظم بهتری بگیریم، ادب بیشتری داشته باشیم و از همه مهمتر اینکه هماهنگ جلو می رویم.
افرادی که به رهایی می رسند، با تغییر سطح دانائیشان، سطح دانایی گروه خانواده هم تغییر می کند. اگر مسافر و همسفر اختلاف دانایی داشته باشند، دچار مشکلات زیادی می شوند. من لذت می برم، وقتی در پارک طالقانی می بینیم، مسافران با خانواده می آیند و خودشان در قسمت مسافران می روند و خانواده شان در قسمت همسفران می روند، بچه ها هم بازی های خودشان را می کنند.
خوشبختانه مسافران در کنگره 60، به یک فرهنگی رسیده اند که می دانند چگونه باید با یک خانم صحبت کرد و احترام گذاشت. این را باید یادبگیرند.
همسفران واقعاً بال پرواز هستند. در کنگره ما درمان اعتیاد نمی شویم، بلکه ما داریم واقعاً زندگی می کنیم.
بنابراین خدمت همسفران برای ما بسیار ارزشمند است و بعد از گذشت یک مدت 20 سال، تازه یکسالی است که گروه خانواده به یک بلوغ خاصی رسیده است. تمام کارهای گروه خانواده، الآن به عهده خودشان است. در ساختمان 20، نزدیک به 20 نفر کار می کنند. ورق های امتحانی، اسیستانت ها، گواهینامه ها و پرونده ها در دست خودشان است و اداره می کنند.


چند نکته :
ـ دیروز در جلسه اسیستانت ها (از تمام شهرها حضور داشتند)، معمولاً جشن همسفران در جلسه باز انجام می شود، اولین جلسه باز همسفران در شهرستان ها فردا است، ولی بدلیل عدم آمادگی، جشن همسفران در کلیه شهرستان ها پنجشنبه آینده برگزار می شود. در تهران هم به همین دلیل، شنبه هفته آینده جشن همسفر برگزار می شود. تقدیر و تشکر از همسفران به عقیده من، وظیفه شرعی است. هر مسافری باید در هفته همسفر، به همسفرش یا پول بدهد یا طلا. شیرینی و کیک و بادکنک و گل قبول نیست.
ـ در جلسات جشن همسفران چه کسانی استاد جلسه می شوند؟ در جشن همسفران ، استاد جلسه اسیستانت می شود. اگر از قبل برنامه ریزی کرده اند، ایرادی ندارد که شخص دیگری باشد. دبیر و نگهبان از بین راهنمایان انتخاب می شوند.
ـ تمام آقایان مسافر و مرزبانان، باید از گروه خانواده در حد منطقی و عقلایی حمایت کنیم. در بعضی شعب، می بینیم که می گویند وقتی خانم های همسفران هستند ما نمی توانیم بیاییم! کلیه مرزبانان وظیفه دارند، در روز جلسه همسفران، حداقل یک نفر در شعبه حضور داشته باشد.
ـ همسفران به هیچ وجه با آقایان آزمون نمی دهند و خودشان با هماهنگی کماندار این کار را انجام می دهند.
ـ هفته قبل هم ، اسامی بعضی لژیون ها را خواندم که از انتشارات استفاده کمتری داشتند، متوجه شدیم که بعضی از شهرستان ها از اپ نتوانسته اند استفاده کنند و سی دی خریداری می کنند. منظور این است که ما می توانیم همه چیز را رصد و بررسی کنیم و می توانیم بفهمیم که فلان لژیون در فلان شهرستان از سی دی استفاده می کند یا خیر؟!
ـ وقتی ما به یک نفر می گوییم که برو کلاه بیار، نباید برود و سر بیاورد. ما یک نفر را انتخاب می کنیم که برو شعب دیگر را بعنوان دستیار بررسی کن، بازرس که نفرستادیم!؟ اینکار نبایستی به صورت تحکم باشد. باید مودب از راهنمایان یا مسئولین اوتی یا مرزبانی دفاتر را بخواهد و همه هم با این شخص همکاری لازم را انجام بدهد. دستیاران، بایستی با ملایمت این کار را انجام بدهد ، به نرمی و به راحتی. همه اینجا داوطلبانه خدمت می کنند و بایستی برای صحبت کردن با دیگران، ادبیات صحبت کردن را رعایت کنیم. اگر دستیار از شما چیزی می خواهد، بایستی به خوبی در اختیارش قراردهید.
ایجنت ها و اسیستانت ها، قدرت اجرائی نیستند، این عزیزان، راهنمایان راهنمایان ، مرزبانان و راهنمای تازه واردین هستند.


 اعضای لژیون سردار، خانم ها از شهریور ماه، مبالغی را پرداخت کرده بودند، ولی در آمار و ارقام به حساب مسافران آقا محاسبه شده بود.
ـ همانقدری که راهنمای آقایان ارزش دارد، راهنمای همسفران هم ارزش دارد. همانقدر که ایجنت احترام دارند، اسیستانت هم احترام دارد. بنابراین وقتی یک رهجو به رهایی می رسد، باید حتماً همسفر را خبر کنیم. مسافر باید به همسفرش اعلام کند که فلان روز، رهایی من است.
امیدوارم جشن بسیار خوب و باشکوهی داشته باشیم.
فقط یک مطلب، در خصوص گروه موسیقی، اگر از قبل تدارک دیده اید، ایرادی ندارد. برای انجام هر کاری، باید خطوط تعیین شده را رعایت کنیم. خداروشکر بعد از این 20 سال، تا بحال یک تذکر از طرف دولت به ما داده نشده است، بخاطر اینکه ما سعی کرده ایم، از خط قرمز ها عبور نکنیم. اگر مراسم سوگواری است، ما بلافاصله جشن هایمان را کنسل می کنیم. از نظر پوشش و لباس خانمها و آقایان، مراعات کامل صورت می گیرد. موسیقی هم همینطور است، در مراسم سوگواری نمی توانیم جشن بگیریم، اگر موسیقی گذاشتیم، نبایستی این موسیقی غیرمجاز باشد. ما از وزارت کشور مجوز فعالیت داریم و باید قوانین را در نظر بگیریم. اگر شهرستان ها هماهنگی کرده اند و امین هم مجوز داده است، بایستی تمام موارد را رعایت کنند.
جشن همسفران برای شهرستان ها، پنجشنبه آینده و برای تهران، شنبه آینده در نظر گرفته شد.
از اینکه به صحبت های من گوش دادید، بی نهایت سپاسگزارم.

نام فایل

تاریخ

لینک

فایل صوتی سخنان مهندس

98/10/18

دانلود

نگارنده: مسافر احمد شریفیان

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: گزارش تصویری، کارگاه آموزشی مسافران و همسفران،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات