کارگاه آموزشی خصوصی کنگره 60 : وظایف راهنما و رهجو با حضور دیده بان
چهارشنبه 30 بهمن 1398 ساعت 10:45 | نوشته ‌شده به دست مسافر علی م | ( نظرات )
بسم‌الله الرحمن الرحیم

جلسه چهاردهم از دوره سی‌ و نهم کارگاه‌های آموزشی خصوصی کنگره ۶۰ ؛نمایندگی کرج با استادی دیده بان محترم جناب آقای احمد حکیمی، نگهبانی مسافر عباس و دبیری مسافر بابک با دستور جلسه (وظایف راهنما و رهجوروز سه شنبه  29 بهمن‌ماه سال 1398 ساعت 17:00 برگزار شد.


سفر مانند تحصیل است و مسائل برای قوی تر شدن ما آمده اند.

خلاصه سخنان استاد:

خداوند بزرگ را شاکرم توفیق حضور در این جلسه را به من داد تا بتوانیم در کنار هم از آموزه‌های کنگره استفاده کنیم

دستور جلسه امروز بسیار دستور جلسه مهمی است و برای همه‌ی ما نقطه تأمل و تفکر است، تا بتوانیم در مورد جایگاه خود اطمینان حاصل کنیم که بتوانیم مسیرمان را ادامه دهیم.

وقتی به دستور جلسه وظایف راهنما و رهجو می‌رسیم باید این را بدانیم که خود راهنما نیز همیشه در جایگاهی خود رهجو هست همه‌ی ما به دنبال راه هستیم تا بتوانیم خودمان را پیدا کنیم و برای این امر باید راهی را که پیداکرده‌ایم ادامه دهیم تا به مقصدمان برسیم.

من با شنیدن این دستور جلسه به سال 80 افتادم، روزی که سفرم را آغاز کردم، در دو هفته‌ی اول د به خودم برنامه می‌دادم و فکر می‌کردم خیلی می‌دانم و حواسم به همه قسمت‌های زندگی‌ام هست همه ما زمانی که وارد کنگره می‌شویم خودمان را علامه دهر می‌دانیم درصورتی‌که هنوز به خط شروع هم نرسیدیم.

بعد از گذشت این دو هفته با خودم فکر کردم و به خودم گفتم تو که تمام راه‌ها را تجربه کرده‌ای و این را هم می‌دانی که این راه راهی منطقی و عقلایی است و حسی هم درونت به تو می‌گوید که راه همین هست و انگار نوری درونت روشن‌شده است که من این نور را می‌دیدم، از خودم پرسیدم که حال می‌خواهی چکار کنی و چرا هنوز داری با سر خود جلو می‌روی و تکلیفت را باید روشن کنی، به این نتیجه رسیدم که اینجا نظری از خودم ندهم و چشم بگویم و فرمان‌بردار باشم.

سفر مانند تحصیل است چرا در دوران ابتدایی به افراد جدول‌ضرب و مسائل ریاضی یاد می‌دهند این‌ها را به افراد یاد می‌دهند تا اگر به مشکلاتی در زندگی‌اش برخورد به دنبال راه‌حل باشد و بتواند راه‌حل را پیدا کند و هدف این مسائل این است که بنده به‌عنوان یک انسان از نقطه‌ای که شروع به حرکت می‌کنم بتوانم با حل این مسائل و استفاده از این آموزش‌ها زندگی‌ام را جلو ببرم، هرکدام از ما در حال سفر هستیم در این مسیر پستی‌وبلندی‌هایی را تجربه می‌کنیم، که این‌ها همان مسائلی هستند که برای ما می‌آیند تا با مواجه با آن‌ها و حل کردن آن‌ها زندگی را جلو ببریم و پیشرفت کنیم. ارتقا یابیم.

بنابراین افرادی در کنگره 60 پیروز می‌شوند و به درمان کامل می‌رسند که حرمت‌ها و قوانین و دی اس تی را در بیرون کنگره هم رعایت می‌کنند و این سفر را در درون خودشان انجام دهند. این سفر بسیار سفر مهمی است چراکه این بیماری با تمام بیماری‌ها تفاوت دارد، این بیماری است که اول در تفکر و اندیشه‌مان رخ‌داده است و بعد به جسممان منتقل‌شده است. مهم نیست به چه دلیلی در خودمان تخریب به وجود آوردیم باید این را بدانیم که به دلیل ارزش انسانی که باید برای خودمان قائل باشیم باید خودمان را اصلاح کنیم.

هرچقدر از اهمیت سفر اول و ترمیمی که با این سفر در ساختار فیزیولوژی انجام می‌دهیم بگوییم بازهم حق مطلب را نمی‌توانیم ادا کنیم.

زمانی که بنده عنوان رهجو را به خود اطلاق می‌کنم باید در مسیر حرکت کنم و از خودم سؤال کنم که به کجا می‌خواهم بروم و چرا می‌خواهم درمان شوم و جوابش را باید بدانم همان‌طور که در کتاب 60 درجه می‌گوید که ما برای شما ارزش انسانی قائل هستیم و جایگاه انسان را متذکر می‌شود که در کجا هست بنابراین زمانی که می‌خواهم به مقصدم برسم باید یکسری از کارها را انجام بدهم و برای آن‌ها اهمیت قائل باشم تا به آن جایگاه انسانی دست‌یابم، زمانی که با بنده با دست‌های خودم عدم تعادل در فیزیولوژی و با تفکر و القائات و آموزه‌های نادرست تخریب در جهان‌بینی‌ام ایجاد کرده‌ام حال اگر می‌خواهم به حال خوب برسم باید آن‌ها را اصلاح کنم

وقتی گفته می‌شود که شربت OT را باید رأس ساعت مقرر مصرف کرد نباید آن را با 5 دقیقه تأخیر مصرف بکنید زیرا پیکره ما مملو از سلول است و این سلول دارای ساختاری عظیم است و این ساختار خود دارای فهم و شعور و انرژی است و آن سلول منتظر تغذیه است تا با سازندگی در ساختارهایی که تخریب‌شده‌اند اصلاح ایجاد کند و ما باید مصالح را به‌اندازه درست و در زمان مناسب به آن‌ها برسانیم.

زمانی که راهنما می‌گوید باید سر ساعت 5 سر جلسه باشیم، فردی که بعد از ساعت 5 سر جلسه می‌آید هنوز اهمیت ترک اعتیاد را درک نکرده است، نقشه مسیر به یک رهجو می‌گوید که باید از کدام مسیر حرکت کند و رهجو درراه نمی‌تواند نظر بدهد و فقط باید آموزش‌های این مسیر را دریافت کند اگر ابزار لازم برای حرکت در این مسیر را با خودمان داشته باشیم این راه برایمان راه سهلی می‌شود، در غیر این صورت راه بسیار برایمان دشوار می‌شود تا حدی که فرد زیر این فشار له می‌شود.

باید این دیدگاه را در خودمان تقویت کنیم که هرکدام از ما هر کاری که انجام می‌دهیم قدمی است که برای خودمان برمی‌داریم و اگر در کنگره حرمتی است این برای این است که ما بتوانیم به‌راحتی در کنار یکدیگر باشیم.

علت حضوروغیاب چیست؟ علت بیدارباش ماست تا بتوانیم حضورمان را به‌تدریج جلو بیندازیم تا درنهایت به‌موقع سر جلسات حضور بیابیم. در وادی اول می‌خوانیم که باید نقشه‌ای ترسیم کنیم که راه به عقب نداشته باشد. همان‌طور که یک جنین سفر خود را در رحم مادر آغاز می‌کند و با گستره سلولی به تکامل می‌رسد یک سفر اولی هم از روز اول که در بطن کنگره وارد می‌شود باید طی سفر کند تا به درمان برسد. سفر اول بسیار شبیه سفر جنین نزد مادر است.

برای جنین هم مانند مسافر DST دو سفر الزامی است چون جنین نمی‌تواند تا هر زمان که خواست در رحم بماند. وقتی جنینی هنوز متولد نشده است از مادرش نمی‌پرسند بچه‌ات چطور است چون هنوز ارتباط او با رحم قطع نشده است. در کنگره هم بعضی از افراد بلافاصله پس از رهایی می‌روند و سفرشان را ناقص می‌گذارند. آنجائی که جناب مهندس بند ارتباط با مواد را قطع می‌کنند، مسافر تازه متولد می‌شود و این تولد یک اندیشه و یک ساختار نو است. نگهداری از این کودک نوپا به عهده خود ماست. بنده در سفر اول حتی یک روز غیبت نداشتم و فقط یک روز تأخیر داشتم که تمام جزئیات آن را به‌طور کامل به یاد می‌آورم. اهمیت نظم و انضباط و دستور جلسه مرتبط با آن در اینجاست که ما بتوانیم کارهایمان را بر اساس اولویت طبقه‌بندی کنیم. ما باید اولویت‌هایمان را روی کاغذ به‌صورت عمودی بنویسیم چون اگر افقی بنویسیم همه گزینه‌ها اولویت اول می‌شوند، ولی وقتی به‌صورت عمودی می‌نویسیم گزینه‌های پائینی همیشه با گزینه‌های بالائی چک می‌شوند تا با آن‌ها مغایر نباشند. عشق و محبت نیز از پایه‌های کنگره 60 است که با قوانین هستی نیز هم‌خوانی دارد، همچنین وظیفه‌شناسی از ارکان مهم کنگره 60 می‌باشد. ما باید در انجام وظایف قائل به جایگاه باشیم و نباید نقش جایگاه را بازی کنیم. کسی که جایگاهی را به‌درستی بپذیرد یک نقش را تقبل کرده است و کسی که نقش جایگاه را بازی می‌کند، دو نقش را پذیرفته است، یکی نقش خوب و یکی نقش بد. وقتی یک رهجو خود را مسافر معرفی می‌کند جایگاه آن را پذیرفته است و نباید نقش آن را بازی کند. نقش بازی کردن شبیه راه رفتن روی دو لبه جوی است که عاقبتی جز سقوط نخواهد داشت. باید آن‌قدر تمرین کنیم که بتوانیم در یک مسیر مستقیم طی طریق کنیم و خوشحال باشیم که خداوند این امکان را برای ما فراهم نموده است.

بنده نمی‌توانم بگویم که خواسته دیگری از خداوند ندارم اما او با فراهم ساختن بستر رهاییم بهترین رحمت خویش را بر من نازل کرده است. این مطلب آنجائی اهمیتش را بیشتر نشان می‌دهد که بدانیم دسترسی به داروی شفابخش OT مثلاً در اروپا بسیار سخت و پرهزینه است. حتی اگر در آنجا روش DST و جهان‌بینی لازم فراهم باشد، فقدان دارو کار درمان را با مشکل مواجه می‌کند. شاید باورش سخت باشد ولی در کشورهایی از اروپا قیمت یک گرم تریاک به پنجاه یورو می‌رسد. حال اگر یک مسافر در سفر اول به‌طور میانگین به 2500 سی‌سی یا به‌عبارت‌دیگر 250 گرم تریاک نیاز داشته باشد، هزینه کل درمان او با شربت OT بسیار سنگین خواهد بود. پس بهتر است به بهترین نحو ممکن به درمان خود و خدمت گذارانی که بستر سفر ما را فراهم نموده‌اند احترام بگذاریم. همچنین وظیفه ماست همان‌طور که دیگران خدمت کردند تا ما به رهایی برسیم، ما نیز از خدمت درراه رهایی دیگران فروگذار نکنیم. ما در کنگره هرچه داریم از زحمات بی‌دریغ راهنماهای عزیزی است که به‌خوبی وظیفه خود را به انجام می‌رسانند. همه ما نیز در پاسداری از وظایف خود و اهداف کنگره 60 در قبال خود و دیگران مسئول هستیم. همچنین ما باید به هرکسی در هر جایگاهی احترام بگذاریم. فرمان‌برداری از دستورات راهنماها و مرزبانان بر همه واجب است و باید بدانیم که این جایگاه‌ها هستند که از اهمیت برخوردارند. رعایت حق‌وحقوق یکدیگر و احترام متقابل برای همگی ما عزت روزافزون به ارمغان خواهد آورد. همین باعث خواهد شد دریچه‌های قلبمان گشوده شود و بیش‌ازپیش از خدمت گذاری‌مان لذت ببریم. هیچ رویدادی ارزش برهم زدن سفر درست ما را نخواهد داشت. از دیدار شما عزیزان بسیار خرسند شدم، امیدوارم از این به بعد بتوانم بیشتر به دیدن شما بیایم.

در مورد فرارسیدن ایام عید نوروز به همه عزیزان به‌خصوص سفر اولی‌ها هشدار می‌دهم که از الگوی منظم مصرف دارو و خواب خود غافل نشوند.


تایپ: مسافر هادی و مسافر مرتضی 

عکاس: مسافر امین

تنظیم و ارائه گزارش:مسافر علی


Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: گزارش تصویری، کارگاه آموزشی مسافران،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
مسافر علی از سایت جمعه 2 اسفند 1398 16:46
واقعا جلسه عالی بود .
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات