مشارکت مکتوب
سه شنبه 26 فروردین 1399 ساعت 20:59 | نوشته ‌شده به دست مسافر رضا .ا. | ( نظرات )
بسم‌الله الرحمن الرحیم
   مشارکت مکتوب کمک راهنمای محترم نمایندگی کرج مسافر سامان در خصوص دستور جلسه هفتگی "وادی هشتم و تاثیر آن روی من در روز سه شنبه بیست و شش فروردین ماه 1399 ارائه می گردد.

اگر در حرکت ما نقصی وجود دارد، ایراد از خواسته های نفس است...
در ادامه مطلب

سلام دوستان سامان هستم یک مسافر

سال نو را خدمت تمامی اعضای کنگره ۶۰ تبریک عرض می‌کنم و بهترین‌ها را برای همه خواستارم. انشا اله بعدازاین بحران خبرهای خوب درراه باشد و طبق قانون همین وادی(وادی ۸) با حرکتی که در این شرایط انجام می‌دهیم خیلی از مسیرها و راه‌های جدید برای ما نمایان خواهد شد.

اما در مورد دستور جلسه: با حرکت راه نمایان می‌شود.

همان‌گونه که می‌دانیم کنگره ۶۰در پروتکل DST و در همه نوشتارها و همچنین در صحبت‌های جناب مهندس این موضوع را بیان کرده که بیماری اعتیاد دارای سه مؤلفه است:جسم، روان و جهان‌بینی که برای درمان اعتیاد باید این سه مؤلفه درست شوند. موضوع جهان‌بینی مقوله بسیار مهم و گسترده‌ای است که تمام ابعاد و نوع انتخاب حرکت‌های زندگی ما را دربرمی گیرد.

جهان‌بینی شخص در کنار اصلاح جسم با متد DST از یک جهان‌بینی افیونی و پر از افکار منفی، باید تبدیل به یک جهان‌بینی سالم با  تفکرات و حرکت‌های سالم و دور از افکار‌ منفی شود.

 

بنابراین وادی‌ها قوانینی هستند که اگر انسان‌ها در زندگی خود به‌کارگیرند، خیلی راحت‌تر می‌توانند مسیر حرکت خود را طی کنند و حرکت‌های اشتباه انجام ندهند؛ درواقع تغییر کردن و تبدیل‌شدن از یک انسان مصرف‌کننده و ناآرام به یک انسان سالم، بدون فراگرفتن وادی‌ها امکان‌پذیر نیست.

این وادی یکی از زیباترین قوانین هستی را به ما آموزش می‌دهد: با حرکت راه نمایان می‌شود.

در آموزش‌های کنگره ۶۰ داریم که نیروهای شیطانی یا بازدارنده در تخریب حس ما تلاش می‌کنند و از هر راهی که شده وارد می‌شوند تا ما را از انجام حرکت‌های درست بازدارند و باعث سکون ما شوند؛ حال از راه مواد مخدر شده یا سیگار، پرخوری و مسائل دیگر سعی می‌کنند ما را از مسیر صحیح زندگی خود خارج کنند.

 بسیاری اوقات ما می‌دانیم که کار درست کدام است و شاید ساعت‌ها، روزها و ماه‌ها فکر کنیم اما حرکت نمی‌کنیم. تفکر کردن بسیار خوب است ولی جایی می‌رسد که دیگر باید حرکت کرد و تا حرکت نکنیم راه نمایان نمی‌شود. هرقدر هم که تفکر و  برنامه‌ریزی کرده باشیم، در مسیر حرکت به موارد دیگری برخورد می‌کنیم و مسائل دیگری نمایان می‌شود. پس نباید قبل از حرکت به تمام موانع و مسائل مختلف فکر کنیم، باید توکل کنیم و بدون ترس حرکت خود را آغاز کنیم، چون قادر نخواهیم بود از ابتدا تا انتهای مسیر را با جزئیات کامل  پیش‌بینی و برنامه‌ریزی کنیم. بنابراین نیروی منفی و بازدارنده یا از حرکت ما در ابتدا جلوگیری می‌کند و یا اینکه با ایجاد ترس و تصاویر منفی باعث می‌شود نتوانیم حرکت درستی انجام دهیم.

 البته مسئله حرکت کردن انسان، به‌واسطه اختیاری که به او داده‌شده، هم می‌تواند مثبت باشد و هم منفی؛ انسان، هرلحظه در دوراهی که قرارگرفته، می‌تواند در مسیر درست و ارزش‌ها و یا مسیر غلط و ضد ارزش‌ها حرکت کند.

گرفتن آموزش‌های کنگره ۶۰ و تکرار دستور جلسات و وادی‌ها به بنده کمک می‌کند تا مسیر درست و راه مستقیم را برای حرکت خود انتخاب کنم و به بیراهه نروم.

مسئله مهمی که برای فرد مصرف‌کننده وجود دارد، بازپرداخت بدهی است. یک‌ فرد مصرف‌کننده قطعاً نسبت به جسم، روان و جهان‌بینی خود و همچنین نسبت به خانواده، جامعه و کل هستی بدهی دارد.

بنابراین برای رسیدن به آرامش باید ابتدا بدهی خود را به جسم خود پرداخت کند. زیرا انسان (به‌منزله فرمانروای جسم خویش) با مصرف مواد مخدر و نشئگی، بلاهای زیادی سر آن آورده و شهر وجودی را به ویرانه‌ای تبدیل کرده است و باید سازندگی را در قسمت جسم، روان و جهان‌بینی خود آغاز کند. پس‌ازآنکه  جسم و روان خودش را درست کرد، نوبت بازپرداخت بدهی به اطرافیان،  خانواده و درنهایت جامعه و کل هستی است‌. اولویت اول برای کسانی که در سفر اول هستند، درست کردن مسائل شغلی، مالی، خانوادگی و... نیست؛ بلکه حرکت درست این است که ابتدا بازپرداخت بدهی را نسبت به خودشان انجام دهند و گوهر جان خویش که توسط نیروهای منفی ربوده‌شده را پس بگیرند و پس از رهایی به فکر محکم کردن پایه‌های مالی، ازدواج، تحصیل و... باشند. به نظر بنده نوع حرکت باید این‌گونه باشد تا سفر موفقیت‌آمیزی انجام شود. شاید مشکل به نظر رسد، اما با آموزش‌های کنگره ۶۰ و تغییر کردن و حرکت در مسیر درست می‌توان آن را انجام داد. 


در وادی گفته‌شده که وقتی خودمان را باور کنیم دیگران هم ما را باور می‌کنند و این باور بازمی‌گردد به اینکه آیا من از عملکرد خود راضی هستم یا خیر؟ این رضایت با حرکت‌های درست، پله کم کردن، مصرف به‌موقع دارو، خوابیدن و بیدار شدن سروقت، ورزش کردن، رعایت حرمت‌های کنگره ۶۰ و... به وجود می‌آید که درنهایت باعث می‌شود پرونده اعتیاد را برای همیشه در زندگی خود ببندیم. در این شرایط بحرانی که به وجود آمده، هر کس می‌تواند خود را محک بزند که چگونه حرکت می‌کند و اتصال او با کنگره ۶۰ و آموزش‌ها چقدر و چگونه است.

همان‌طور که می‌دانیم منشأ حرکت و تحرک در انسان، نفس و خواسته‌های آن است؛ پس اگر درحرکت ما نقصی وجود دارد، ایراد از خواسته‌های نفس است که باید با آموزش صحیح، نفس تربیت شود. برای تربیت نفس باید از حرکت‌ها و گام‌های  کوچک و درست شروع کنیم تا اینکه بتوانیم حرکت‌های بزرگ‌تر و گام‌های بلندتری را در زندگی برداریم. و درنهایت برای حرکت کردن، داشتن خواسته و مصمم بودن بر آن خیلی مهم است. از آن مهم‌تر اینکه در مسیر حرکت ممکن است مسیرهای انحرافی زیادی اعم از تغییر شغل، کسب درآمد، تغییر موقعیت خانوادگی،عاطفی و... سر راه ما قرار گیرند؛ اما اولویت اول در سفر اول، درمان اعتیاد و در سفر دوم، انجام عمل سالم است. انشا اله با تفکر درست و حرکت‌های صحیح در جهت ارزش‌ها از این شرایط به‌خوبی عبور کنیم و دوباره شعب کنگره ۶۰ به روال عادی بازگردند تا بتوانیم در کنار یکدیگر به مسیر خود ادامه دهیم.

گر مرد رهی میان خون باید رفت

از پای فتاده سرنگون باید رفت

تو پای‌به‌راه درنه و هیچ مپرس

خود راه بگویدت که چون باید رفت

از اینکه مشارکت بنده را مطالعه فرمودید سپاسگزارم.

 

نگارش : مسافر مهدی

تنظیم و ارائه گزارش : مسافر رضا 


Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: مقالات،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
هادی یعقوبی خواه یکشنبه 7 اردیبهشت 1399 14:52
استاد عزیز خدا را شاکرم که این اتفاق خجسته در زندگی من رخ داد که بتوانم در کنگره ۶۰ از آموزش های شما بهره مند شوم.از آموزش کاملتان سپاسگزارم.
عرفان از لژیون یکم کرج دوشنبه 1 اردیبهشت 1399 12:44
ماشاالله آقا سامان
ممنون از توضیحات شما در رابطه با دستورجلسه
عالی بود
دوشنبه 1 اردیبهشت 1399 09:44
سلام و درود بی پایان
خیلی عالی و کاربردی بود از مشارکت شما استفاده کردیم
یاسر یکشنبه 31 فروردین 1399 00:33
ماشالله به استاد عالی بود
ممنون از بچه های سایت
ستار لژیون :24 کرج جمعه 29 فروردین 1399 13:40
با عرض سلام و احترام و ادب
بسیار عالی ، خدا قوت استاد عزیز و بزرگوارم،امیدوارم که در تمامی امورات زندگی به ویژه در عرصه فعالیت در کنگره شصت مثل همیشه خوش بدرخشید و موفق و پیروز و سربلند باشید،
بهترینها را برای شما و تمامی اعضای کنگره شصت به ویژه نمایندگی کرج از خداوند متعال خواستارم ،امیدوار م که هر چه زودتر وضعیت عادی شه و دوباره شعبه باز شه و از جنابعالی ودیگر دوستان آ آموزش و روش زندگی صحیح را یاد بگیریم .به امید روزی بدون کرونا
سلامت و تندرست باشید .
من التوفیق
شاگرد کوچک شما: مسافر ستار
علی لژیون 25 پنجشنبه 28 فروردین 1399 17:24
سلام و خداقوت،زنده باد
مسافر مهدی لژیون ۲۴ پنجشنبه 28 فروردین 1399 09:54
سلام و خداقوت خدمت استاد عزیزم مثل همیشه بسیار عالی بود ❤
مسافر رضالژیون 23(سایت) پنجشنبه 28 فروردین 1399 08:06
با سلام و خداقوت. آقا سامان بسیار ممنون از ملطب مفید و آموزنده شما.سپاس
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic