کارگاه آموزشی مجازی جهان بینی چهارشنبه؛ جهان بینی 1 و 2
شنبه 13 اردیبهشت 1399 ساعت 15:00 | نوشته ‌شده به دست مسافر رضا .ا. | ( نظرات )
بسم‌الله الرحمن الرحیم
چهاردهمین جلسه از دور هفتادوچهارم سری کارگاه‌های آموزشی مجازی کنگره 60؛ ویژه آقایان مسافر در نمایندگی آکادمی با دستور جلسه «جهان‌بینی 1 و 2» به استادی کمک راهنما محترم نمایندگی کرج، اکبر سعادتی، نگهبانی مسافر ناصر و دبیری مسافر مجتبی روز چهارشنبه 10 اردیبهشت ماه 1399 ساعت 17 آغاز به کار کرد.
من کاری به دیگران ندارم. جهان‌بینی کاربردی یعنی اگر من خودم را درست کنم همه چیز درست می‌شود
 در ادامه مطلب

سخنان استاد:

خدا را شکر می‌کنم که در این جایگاه هستم و خدمت می‌کنم و این از برکات شرایط جدید است. از آقای زمانی ایجنت شعبه آکادمی، نگهبان و دبیر تشکر می‌کنم که این فرصت را به من دادند تا در این جایگاه خدمت کنم. از خداوند می‌خواهم که ماه مبارک برای همه سرشار از برکت و مبارکی باشد. ما در طول هفته در مورد دستور جلسه صحبت می‌کنیم. من صحبت‌های جلسات قبل را از طریق مجازی گوش کردم؛ الآن همه ما تعریفی از جهان‌بینی در کنگره می‌دانیم، یعنی آنچه ما نسبت به جهان بیرون و درون، ادراک و احساس و دریافت می‌کنیم. وقتی به من اطلاع دادند که باید در جایگاه استادی خدمت کنم، به این موضوع فکر کردم. من تفکر کردن را در کنگره یاد گرفتم. قبل از کنگره یا تفکرم غلط بود یا تفکر عمیقی نبود. به این فکر کردم که جهان‌بینی چگونه شکل می‌گیرد. به نظر من وقتی مجموعه‌ای از انسان‌ها بخواهند در کنار هم جمع بشوند و ساختاری تشکیل بدهند، نیاز به قوانین دارند. در کنگره یک ساختار شکل گرفت و انسان‌ها با یک تفکر و هدف مشترک جمع شدند و می‌خواهند در مسیری حرکت کنند و در کنار هم زندگی کنند. الآن که این شرایط به وجود آمده، تازه می‌فهمیم این کنار هم بودن چقدر به ما کمک ما می‌کرد. حالا که دورهم جمع شده‌ایم نیاز به قوانین داریم و می‌خواهیم به هم برای رشد خودمان و ساختار کمک کنیم. هدف این ساختار احیای انسان و درمان بیماری اعتیاد است. این ساختار مثلثی دارد و اضلاع آن جسم، روان و جهان‌بینی است که ازقضا جهان‌بینی به قول آقای مهندس حلقه مفقوده درمان بود.

جهان‌بینی در کنگره به معنای واقعی کلمه، کاربردی است. همه ما در مورد جهان‌بینی مطالعاتی داشتیم، اما آن توضیحات در مورد جهان‌بینی آن‌چنان باعث تغییر در من نشده بود. می‌دانستم دروغ و غیبت بد است اما نمی‌توانستم آن را کنار بگذارم. من با عمل کردن به جهان‌بینی کاربردی توانستم هرچند کم دچار تغییرات بشوم. در جهت مثبت و با دستورات جهان‌بینی به آرامش نسبی رسیدم. نه‌تنها خودم بلکه احساس می‌کنم دیگران هم از وجود من به آرامش نسبی رسیدند. ویژگی دیگر جهان‌بینی این است که بااینکه مفاهیمی که درونش هست مفاهیم کلیدی است، خیلی ساده و اصطلاحاً عامه‌فهم است. جهان‌بینی کاربردی دقیقاً در مورد مسائلی صحبت می‌کند که به زندگی روزمره و مسائل درون من ارتباط دارد. هر چیزی که در این جزوه صحبت شده مثل ترس، امید، ناامیدی، تفکر و... همه مربوط به زندگی امروز من است. اگر من بتوانم با این جهان‌بینی زندگی امروزم را درست کنم قطعاً زندگی‌های بعدی هم درست می‌شود. زمانی من به رانندگی کردن راننده‌های تاکسی آلرژی داشتم. فکر می‌‌کردم اصلاً درست رانندگی نمی‌کنند اما آموزش‌های کنگره به من تغییر زاویه دید داد. با خودم گفتم اگر من هم روزی 8 ساعت در سرما و گرما رانندگی کنم شاید بدتر از این‌ها رانندگی کنم و از آن به بعد همیشه می‌گفتم حق تقدم را به آن‌ها بدهم و این تغییرات در من اتفاق افتاد؛ یا موضوع دیگر این بود که امروز از مبلغی که فکر می‌کردم حق من است گذشتم که چهارتا پرونده دیگر برایم درست نشود.

جهان‌بینی کاربردی درحالی‌که خیلی عالی است خیلی هم می‌تواند خطرناک باشد. آقا امین در مورد جهان‌بینی واژه شمشیر دو لبه را به کار برده‌اند. جهان‌بینی اگر در مسیر درست استفاده شود سازنده است. نکته‌اش اینجاست که وقتی در مورد ترس، منیّت، کبر، نادانی و... صحبت می‌کند، زمانی کاربردی است که من در مورد خودم استفاده کنم و این متر و مقیاس را روی خودم بگذارم نه اینکه به هرکسی رسیدم بگویم مثلاً فلانی تو چقدر نادانی داری. وقتی این سلاح دست من است اگر در مسیر درست استفاده نکنم باعث نابودی خودم می‌شود. من کاری به دیگران ندارم. جهان‌بینی کاربردی یعنی اگر من خودم را درست کنم همه‌چیز درست می‌شود. من از جهان‌بینی در بیزینس خودم و برخورد با مردم استفاده می‌کنم و چقدر توانستم در این زمینه پیشرفت کنم و دچار آرامش شدم. جهان‌بینی یک علم است زیرا من درستی آن را دیدم. تغییرات را در خودم دیدم. آقای مهندس می‌فرماید: زمانی که به گذشته خود اندیشیدم دیدم که در من چه مجهولاتی به معلومات تبدیل شده است. الآن نگاه می‌کنم که چندین سال قبل چه حالی داشتم و الآن چه حالی دارم و وقتی می‌بینم این تغییرات در من اتفاق افتاده، پس کاملاً می‌شود گفت که جهان‌بینی یک علم کاربردی است.جهان بینی 1 و 2آقای اکبر سعادتی99/2/1045


تنظیم و ارائه در سایت کرج : مسافر رضا
 
Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: کارگاه آموزش مجازی آقایان مسافر، کارگاه آموزش جهان بینی کنگره60،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
عباس لژیون ۱۵کرج دوشنبه 22 اردیبهشت 1399 00:37
سلام وخداقوت به جناب اقای سعادتی عزیز
بسیار عالی بود استفاده کردیم
زهره همسفر ولی اله لژیون۴ جمعه 19 اردیبهشت 1399 12:20
با سلام وعرض قبولی طاعات وعبادات شما خیلی استفاده کردم آقای سعادتی بزرگوار تشکر پاینده باشید.
محمد دوشنبه 15 اردیبهشت 1399 11:39
با سلام و قبولی طاعات مثل همیشه عالی بودید و ممنونم از زحمات تمام خدمتگزاران کنگره ۶۰ محمد از لژیون۴
مسافر امین لژیون سوم یکشنبه 14 اردیبهشت 1399 21:21
سلام آقای سعادتی جلسه ی خیلی خوبی بود. از صحبتهای شما استاد عزیز و همینطور مشارکت خوب عزیزان حاضر در جلسه کمال بهره رو بردم.
متشکرم استاد
یکشنبه 14 اردیبهشت 1399 21:11
سلام درود خدمت اکبر آقا بسیار عالی
مسافر مهدی لژیون ۲۴ یکشنبه 14 اردیبهشت 1399 14:36
سلام و خداقوت خدمت اکبر آقا خیلی خوشحال شدم که دیدمتون و از مطالب خوبتون استفاده کردم
منوچهرلژیون2کرج یکشنبه 14 اردیبهشت 1399 05:12
خداقوت اکبرآقا بسیارعالی خدابه همه ی خدمتگزارها عمر باعزت بده
مصطفی لژیون سوم کرج یکشنبه 14 اردیبهشت 1399 00:14
باعرض سلام و ادب خدمتم راهنمای عزیزم اقای سعادتی
مثل همیشه دلنشین و زیبا
علی لژیون 25 شنبه 13 اردیبهشت 1399 22:14
سلام و خداقوت زحمت کشان سایت و جلسه پر باری بود
تشکر
مسافر رضا لژیون 23(سایت) شنبه 13 اردیبهشت 1399 16:11
با سلام و خداقوت به اکبرآقا سعادتی
استاد بسیار مفید و ارزنده بود. سپاس
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic