کارگاه آموزشی کنگره 60 : حرمت کنگره 60، چرا رابطه کاری و مالی در کنگره ممنوع است؟
پنجشنبه 12 تیر 1399 ساعت 16:37 | نوشته ‌شده به دست مسافر هادی یعقوبی | ( نظرات )
بسم الله الرحمن الرحیم
جلسه هشتم از دور سی و سوم کارگاه‌های آموزشی خصوصی کنگره ۶۰ نمایندگی کرج به استادی ایجنت  محترم  مسافر آرش، نگهبانی مسافر وحید و دبیری  مسافر سعید با دستور جلسه"حرمت کنگره 60، چرا رابطه کاری و مالی در کنگره ممنوع است؟"روز پنجشنبه دوازدهم تیرماه 1399 ساعت 17:00 برگزار شد.
حرمت فراتر از قانون است و شاید تفاوت میان قانون و حرمت،شبیه تفاوت بین مکروه و حرام باشد...

سلام دوستان آرش هستم یک مسافر

خداوند بزرگ را شاکرم که این فرصت را نصیب بنده نمود که بتوانم خدمت کنم.

در ارتباط با حرمت کنگره 60 در این هفته صحبت‌های بسیاری گفتیم و شنیدیم. حرمت کنگره 60 بسیار قابل‌احترام است و علت این‌که آن را قوانین کنگره 60 نام‌گذاری نکرده‌اند، این است که حرمت فراتر از قانون است. شاید تفاوت میان قانون و حرمت، شبیه تفاوت بین مکروه و حرام باشد. اگر ما قوانین راهنمائی رانندگی را رعایت نکنیم نهایتاً جریمه می‌شویم، اما زمانی که حرمتی شکسته شود، موضوع با یک جریمه تمام نمی‌شود. حرمت کنگره 60 برای تمامی ما آن‌قدر محترم است که زمان قرائت آن درب‌ها بسته می‌شود، کسی راه نمی‌رود و همه سکوت می‌کنند.

حرمت کنگره 60 علاوه بر بخش‌های مکتوبی که دارد و ما را به دوری از دروغ، غیبت، تهمت، سرزنش و ... دعوت می‌کند، بخش‌های نانوشته‌ای هم دارد. مثلاً همه باید هنگام حضور در جلسه گوشی موبایل خود را خاموش کنند و با دقت به مشارکت‌های استاد و دیگران گوش کنند. البته این حرمت‌های نانوشته معمولاً توسط کمک راهنماها و مرزبانان به افراد توصیه می‌شود. یکی از بندهای مهم این حرمت، ممنوع بودن ارتباط کاری و مالی بین اعضاء  است. این ممنوعیت چند دلیل دارد که همگی به تجربه ثابت‌شده‌اند. در بیرون از کنگره 60 می‌گویند پول کثیف است، که البته بنده به آن اعتقاد ندارم. پول چیزی است که بین افراد مختلف حتی در بین اقوام و خویشان، دوری ایجاد می‌کند و در خیلی از مواقع مفسده ایجاد می‌کند. فرض کنید دوست تازه‌واردی وارد لژیون ما می‌شود و موقع خداحافظی متوجه می‌شود پولی همراه ندارد که به خانه برگردد، ما هم با حضور در کنگره 60 به رقت قلب و حالی نسبتاً خوش رسیده‌ایم و به او کمک می‌کنیم، اما باید بدانیم که عمل ما نیک نیست بلکه به‌ظاهر نیک است، و می‌تواند باعث سقوط هردوی ما بشود. ممکن است ما پول خرد نداشته باشیم و مثلاً یک برگ تراول به او بدهیم و او با آن مواد مخدر بخرد و مصرف کند. همچنین ممکن است او جلسه بعد پولی همراه نداشته باشد تا به ما پس بدهد و همین سبب شود که دیگر به کنگره نیاید. پس به همین راحتی پولمان رفته است و  باعث تخریب او نیز شده‌ایم. البته این حریم فقط منحصر به ابتدای سفر نیست و حتی مشمول مسافرین سفر دوم نیز می‌گردد.

بند آخر حرمت کنگره 60نیز بسیار مهم است. اعضای کنگره 60 باید سعی کنند از اموال خود به‌درستی مراقبت کنند تا فضای امن کنگره 60 را مسموم نکنند. از قدیم گفته‌اند پای مرغت را ببند و همسایه‌ات را دزد نکن. سهل‌انگاری یک شخص ممکن است باعث گم‌شدن اموال او بشود و دیدگاه او نسبت به اطرافیان خراب شود و اعضا را دزد خطاب کند. پس هرکسی موظف است از پول و اموالش شخصاً مراقبت نماید. همان‌طور که در این بند می‌خوانیم کسی که نمی‌تواند از وسایل شخصی خود مراقبت نماید، چگونه می‌تواند از زندگی خویش مواظبت نماید. پس همه باید از عشق و محبتی که سال‌هاست در کنگره 60 جاری است حراست کنیم و هیچ‌گاه اجازه ندهیم مسائل ناچیز و بی‌ارزش، حاشیه پردازی‌ها و سم‌پاشی‌ها  به مسموم شدن این فضا دامن بزنند. رسیدگی به هر موضوعی در کنگره 60 افراد مسئول مخصوص به خودش را دارد و باید هر کاری را با اصول و قواعد خودش به انجام رساند.

قسمت دوم جلسه مربوط به تولد اولین سال رهایی مسافر ایرج عزیز است. ایرج مثل تمامی شاگردان بنده و البته همه مسافران کنگره 60 انسان بسیار خوبی است. به نظر بنده همه اعضای این کنگره برگزیده خداوند هستند که درب‌های کنگره 60 به رویشان گشوده شده است و حتماً عمل نیکی در زندگی انجام داده‌اند که به‌پاس آن به  اینجا راه‌یافته‌اند. از ویژگی‌های خوب ایرج باید بگویم که همیشه لبخند بر لب دارد، به بزرگ‌ترها بسیار احترام می‌گذارد، خیلی خانواده‌دوست  و بسیار مؤدب است که این نشان از تربیت خانوادگی او دارد. به نظر بنده  اکثر کسانی که وارد دنیای اعتیاد می‌شوند، انسان‌های احساسی و خوش‌قلبی هستند و به همین دلیل بعد از درمان در کنگره 60 انسان‌های مهربان و بامعرفتی از آب درمی‌آیند. اکنون مسافران سفر دوم ما نزد خانواده‌های خود بسیار محبوب هستند و این ریشه در حسن خلق آن‌ها دارد، حسن خلقی که رد پای آموزش‌های کنگره 60 در آن بسیار پررنگ می‌باشد. همین موضوع باعث شده است هم‌سفران کنگره 60، ایمانی دوچندان به این مجموعه پیدا کنند. بیشتر  آن‌ها معتقد هستند که اخلاق و رفتار همسرانشان حتی نسبت به قبل از اعتیاد هم بهبودیافته است. در مورد بنده نیز شرایط به‌قدری تغییر کرده بود که پدر و مادرم نسبت به رفتارهای جدید من متعجب بودند. من اکنون به حضورم در کنگره 60 با تمام وجود افتخار می‌کنم و هیچ‌وقت بابیان این‌که یک کنگره‌ای هستم، مشکلی ندارم.

ایرج هم‌سفر بسیار خوبی دارد و همیشه یار و یاور ایشان در سفرشان بوده است. این روز را در رأس به جناب آقای مهندس و مجموعه بزرگ کنگره 60 و همچنین هم‌سفر و خانواده محترم آقا ایرج تبریک عرض می‌نمایم.

از این‌که به صحبت‌های بنده گوش فرا دادید از شما سپاسگزارم.

 

در ادامه جشن تولد یک سالگی مرزبان محترم، مسافر ایرج برگزار گردید:

 سلام دوستان ایرج هستم یک مسافر

خداوند بزرگ را شاکرم که می توانم این جایگاه را تجربه کنم. امسال اولین سالگرد رهائی بنده است  و قصد ندارم در مورد تخریب هایم صحبت چندانی بکنم. همه ما کم و بیش با تخریب های اعتیاد آشنائی داریم و امروز می خواهم به قدردانی از کسانی بپردازم که در این سفریار و یاورم بودند. در این میان جای همسفر عزیزم بسیار خالی است، کسی که در طول مسیر هیچ گاه تنهایم نگذاشت.

ابتدا در رأس از جناب آقای مهندس و خانواده محترمشان تشکر می کنم که این بستر را فراهم نمودند تا من و امثال من به درمان برسیم و مسیر درست را در زندگی بیابیم. از خداوند توفیق روز افزون و عمر طولانی برای ایشان مسئلت می نمایم. از استاد عزیزم آقا آرش بسیار سپاسگذارم که زحمات بسیاری را برای بنده کشیدند و درمان بنده را از دو جهت به خوبی پیش بردند. من علاوه بر اعتیاد با مسئله بیش فعالی هم مواجه بودم و آقا آرش عزیز در درمان هر دو مورد پشتیبان بنده بودند. از خانواده عزیزم نیز بابت تمامی مشکلاتی که در زندگی برایشان ایجاد نموده بودم عذرخواهی می کنم و امیدوارم در ادامه مسیر بتوانم برایشان جبران نمایم.

از این که به صحبت های بنده گوش فرا دادید از همه شما سپاسگذارم.


همچنین طبق برنامه زمان بندی شده، لژیون های تعیین شده تشکیل گردیدند:


عکس و تنظیم: مسافر مهدی

نگارش متن: مسافر هادی

ارائه گزارش: مسافر رضا

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: کارگاه آموزش جهان بینی کنگره60، کارگاه آموزشی مسافران، تولدها،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
اسلام یکشنبه 15 تیر 1399 10:59
خدا قوت میگم خدمت همه دوستان
تبریک به آقا ارش ایجنت محترم شعبه کرج به مناسبت تولد رهجوی خوبشان ایرج
تبریک میگم به ایرج عزیز و گرامی که از نفرات فعال و هوشیار کنگره شصت و گروه مرزبانی هستن
به امید روزهای بهتر
تا باد چنین بادا
سامان راه نورد جمعه 13 تیر 1399 23:52
سلام و خداقوت به آقا آرش عزیز و تبریک به آقا ایرج عزیز. انشالله همیشه در این مسیر خدمتگزار و موفق باشید
مسافر مهدی لژیون ۲۴ جمعه 13 تیر 1399 20:53
سلام و خداقوت خدمت آقا آرش عزیز بسیار جلسه خوب و پرانرژی بود و عرض تبریک خدمت آقا ایرج بابت تولد یک سالگی
مسافر حسین از لژیون ۱۸ جمعه 13 تیر 1399 14:42
با عرض سلام وخدا قوت خدمت دوستان عزیزم در سایت.
تبریک میگم به اقا ایرج انشااله در تمام مراحل زندگیت موفق و سر بلند باشید.
رهاییت بی پایان.
علی لژیون 25 جمعه 13 تیر 1399 12:17
سلام و خداقوت
جلسه عالی بود و ایشالا همگی سلامت باشند
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic