برداشت از سی دی آموزشی
دوشنبه 6 مرداد 1399 ساعت 21:24 | نوشته ‌شده به دست مسافر رضا .ا. | ( نظرات )
بسم‌الله الرحمن الرحیم

 مقاله زیبای"مسافر رضا"مسئول محترم سایت نمایندگی کرج در قالب برداشت از سی دی آموزشی"شروع ازیک نقطه"  ارائه می گردد.


همیشه طولانی‌ترین مسیرها با برداشتن اولین قدم شروع می‌شود....

به نام قدرت مطلق الله

اگر دیر به ایستگاه برسید اتوبوس را نخواهید دید

 

سلام دوستان رضا هستم یک مسافر

 اصولاً کنگره 60 سرشار از جمله‌ها و آموزش‌های ناب هست و یکی از این جمله‌های پرمعنی؛ از زمانی که وارد کنگره شدم برای من جلب‌توجه می‌کرد و آن جمله این بود: اگر دیر به ایستگاه برسید اتوبوس را نخواهید دید.

بامطالعه مطالب درس "شروع از یک نقطه"؛ به نظر بنده یکی از نکات کلیدی بسیار مهم در فرآیند درمان و سفر، زمان و نظم هست. زمان و نظم در روش DST بسیار تعیین‌کننده  و اثربخش است به‌طوری‌که در این روش مصرف دارو می‌بایست در فواصل زمانی منظم و دقیق انجام گیرد تا اثربخشی خود را داشته باشد. لذا با رعایت این موضوع یاد می‌گیریم که هر کاری را می‌بایست در زمان و مکان مشخص خود به‌موقع انجام دهیم تا به هدف و نتیجه‌ای که می‌خواهیم، برسیم.

مثلاً اگر به‌موقع در ایستگاه اتوبوس حاضر نباشیم از سوارشدن جا می‌مانیم و برای رسیدن به مقصد، یا وسیله دیگری پیدا نخواهیم کرد و یا استفاده از سایر وسایل ممکن است هزینه‌های بسیار زیادی برای ما داشته باشد.

نکته دیگری که در این درس حائز اهمیت است موضوع حرکت روبه‌جلو هست صرف‌نظر از جایگاهی که در آن قرار داریم باید با تفکر و اندیشه در مسیر درست به‌آرامی و به‌تدریج حرکت کنیم و از شتاب‌زدگی هم پرهیز کنیم.

همیشه طولانی‌ترین مسیرها با برداشتن اولین قدم شروع می‌شود و مسیر با قدم‌های بعدی آهسته‌آهسته به مقصد می‌رسد. در زندگی تمام مسائل و موضوعاتی که با آن سروکار داریم از این قانون تبعیت می‌کنند مانند پس‌انداز کردن، زندگی مستقل تشکیل دادن، درس خواندن، کار پیدا کردن و یا هر برنامه دیگر. برای نمونه پس‌انداز کردن؛ از کنار گذاشتن اولین مبلغ شروع می‌شود و کم‌کم ادامه پیدا می‌کند. صرف‌نظر از میزان مبلغ پس‌انداز و درآمد. البته ممکن است ابتدا قابل‌تصور نباشد که با این مبلغ کم بتوان به میزان پس‌اندازی که هدف ما است برسیم ولی با انجام تدریجی آن خواهیم دید که آرام‌آرام به مقصد یا هدف نزدیک می‌شویم و این از معجزات همین درس است یعنی حرکت به‌موقع، آهسته و پیوسته که با تفکر و اندیشه صورت گرفته است.

آقای مهندس همیشه به این موضوع اشاره داشته‌اند که کنگره 60 هم بر اساس همین قوانین و کمک اعضا، آرام‌آرام از یک نقطه به جایگاه امروزی خود رسیده است  که ازنظر مالی و علمی   محکم روی پای خود ایستاده است.  

تجربه مشارکت در لژیون سردار بسیار پربرکت و آموزنده برای بنده بوده است. ما توانستیم به لطف خداوند یکی از اعضا لژیون سردار شویم، با این نگاه که بتوانیم کمک کنیم تا آرامشی که از کنگره در زندگی ما جاری‌شده است برای سایر انسان‌های همدرد دیگر هم ایجاد شود و همچنین این مشارکت برکات و نتایج لذت‌بخش بسیار زیادی برای خانواده ما داشته است.

در تمام مسائل زندگی همه‌چیز یک‌مرتبه به وجود نمی‌آید یک‌شبه نمی‌شود به چیزی رسید. در سیستم کائنات همه‌چیز باید کاشته شود حتی مسائل معنوی. محبت، کینه، دشمنی، عشق باید کاشته شود، و باید دانست که یک‌مرتبه جوانه نمی‌زند اگر شما نکاری، چیزی برای برداشت نخواهید داشت.

جهان هستی مثل یک کوه می‌ماند، هر کاری انجام بدهی به کوه می‌خورد و دومرتبه مثل انعکاس صدا به خودمان برمی‌گردد. مثلاً اگر به کوه بگویی سهم و مال من را بده، کوه هم پاسخ می‌دهد سهم و مال من را بده؛ اگر بگویی سهمت رو بگیر کوه هم می‌گوید سهمت رو بگیر. اگر در مقابل کائنات بگویی چه خدمتی می‌توانم برایتان انجام بدهم، کوه و کائنات هم به شما میگویند چه خدمتی می‌توانم برای شما انجام بدهم؟!

پس هر چیز در طبیعت و کائنات بکاریم همان را برداشت می‌کنیم.

باید به مرحله‌ای برسیم که از ته دل بتوانیم ببخشیم، خدمت کنیم و کمک کنیم؛ انجام این کارها از ته دل خیلی سخت است. البته باید در نظر داشت که با آموزش، آگاهی و دانایی انرژی لازم را در این زمینه به دست خواهیم آورد.  

مدتی از زمان سفرم گذشته بود که مرزبانان و راهنمای عزیزم ما را تشویق به رفتن به پارک می‌کردند در ابتدا زیاد انگیزه‌ای برای این کار نداشتم ولی به‌مرور علاقه‌مند شدم و متوجه شدم که یکی از مراحل مهم درمان است و باید خیلی این موضوع را جدی بگیریم. آقای مهندس خیلی تأکیددارند که ورزش کنیم و نیروی بدنی خود را تقویت نماییم و از ورزش لذت ببریم، تا همیشه شاداب و سرحال باشیم(عقل سالم در بدن سالم).

مطلب مهم دیگر در این درس این است که: در طول سفر نباید به‌گونه‌ای عمل شود که وقت، فکر و ذکر ما در موضوع سفر خلاصه گردد، یعنی همه‌چیز ما سفر بشود و به هیچ کار دیگری نرسیم ، باید شخص در کلیه مراحل سفر به کارهای روزانه، وظایف و مسئولیت‌های خود هم برسد و توان انجام آن‌ها را نیز داشته باشد و به تمام موضوعات اطراف خود نیز بها بدهد.

پس درواقع در سفر اول و دوم 2 کار را باید انجام دهیم:

 ۱- طی کردن مراحل سفر.

۲- رسیدگی به کارها و مسئولیت‌های روزانه و برنامه‌ریزی آن‌ها.

در حال حاضر حدود ۴ ماه از رهایی مواد و 2 ماه از رهایی نیکوتین بنده به دستان پرتوان بنیان کنگره ۶۰ جناب آقای مهندس دژاکام می‌گذرد، و در حال خدمت به عنوان مسئول سایت نمایندگی کرج هستم.

 در پایان امیدوارم سایه آقای مهندس دژاکام همیشه جاودان باشد و آرزوی بهترین‌ها  و سلامتی برای ایشان و خانواده محترمشان دارم. از راهنمای گرانقدرم جناب آقای حبیب محبتیان و کمک راهنمای همسفرم خانم مریم محترم کمال تشکر را دارم  و امیدوارم هزار برابر این آرامش و برکت به زندگی ایشان برگردد و همیشه سلامت باشند  .

همچنین از تمام خدمتگزاران  عزیز و محترم کنگره ۶۰ سپاسگزارم که این فرصت را در اختیار بنده قراردادند، و 

ازاینکه مشارکت بنده را مطالعه نمودید از همگی تشکر و قدردانی می‌نمایم.
نویسنده، تنظیم و ارائه گزارش : مسافر رضا
Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: مقالات،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
اسلام لژیون 14 سه شنبه 14 مرداد 1399 20:34
آقا رضای عزیز خدا قوت و دستمریزاد
مشارکت عالی بود
شکر خدا که با مکتب بزرگ و انسان ساز کنگره 60 آشنا شدیم و مسیر زندگیمان تغییر کرد
آرش .جعفری جمعه 10 مرداد 1399 21:18
عالی بود مستدام باشید
مسافر پوریا ( سایت ) جمعه 10 مرداد 1399 08:29
آقا رضا عزیز بسیار عالی بود امیدوارم در این مسیر درست همواره خدمتگزار باشی و شال کمک راهنمایی رو بگیری تا به هم نوعان خودت خدمت کنی
مسافر حسین از لژیون ۱۸ سه شنبه 7 مرداد 1399 12:28
با سلام و خدا قوت خدمت دوستان زحمتکشم در سایت.
اقا رضا بهتون خدا قوت میگم،خیلی جامع و کامل،بسیار مقاله آموزنده و پر باری بود.من که خیلی لذت بردم.
علی لژیون 25 سه شنبه 7 مرداد 1399 11:55
سلام و خداقوت
خیلی زیبا و جذاب بود، زنده باشید
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات