کارگاه آموزشی خصوصی کنگره 60 : صورت مسئله اعتیاد
سه شنبه 1 مهر 1399 ساعت 17:47 | نوشته ‌شده به دست مسافر مهدی م | ( نظرات )
بسم الله الرحمن الرحیم
جلسه یازدهم از دور چهلم کارگاه‌های آموزشی خصوصی کنگره ۶۰ نمایندگی کرج به استادی کمک راهنمای محترم مسافر حسین، نگهبانی مسافر جلال و دبیری  مسافر رضا با دستور جلسه" صورت مسئله اعتیاد" روز سه شنبه یکم مهرماه1399 ساعت 16:30 برگزار شد.

پیشکسوتانی بوده‌اند که همت گماشته‌اند و این مکان را تأسیس نموده‌اند تا ما را به رهایی برسانند...

سلام دوستان حسین هستم یک مسافر

خداوند بزرگ را شاکرم که یک‌بار دیگر این توفیق را به بنده عنایت کرد که بتوانم در این جایگاه خدمت کنم و آموزش ببینم، و امیدوارم که همگی بتوانیم آموزش‌هایمان را در زندگی کاربردی نماییم. فرارسیدن سال جدید تحصیلی کنگره 60 مصادف با بازگشائی مدارس را به همه عزیزان تبریک عرض می‌کنم، زیرا کنگره 60 نیز همانند مدارس و دانشگاه‌ها محیط فراگیری علم و دانش است. امید است سال جاری سرشار از رهایی‌های زیبا و همچنین تأسیس نمایندگی‌های جدید کنگره 60 باشد.

دستور جلسه امروز دو بخش است، یکی صورت‌مسئله اعتیاد و دیگری لژیون سردار، تا افرادی که امسال به کنگره پیوسته‌اند نیز با این لژیون آشنا بشوند. انسان هزاران سال و شاید میلیون‌ها سال است که با استفاده نامناسب از گیاه خشخاش و نشناختن حریم این گیاه خود را درگیر اعتیاد به آن می‌بیند. اعتیاد از ریشه عربی عود گرفته‌شده است که به معنای برگشتن است، به این معنی که فرد مصرف‌کننده هر کاری بکند بازهم به سراغ مصرف خواهد آمد. چرا باوجود علوم و تکنولوژی‌های جدید قرن 21، بسیاری از افراد که با متدهای مختلف ترک مصرف نموده‌اند، باز به مصرف برمی‌گردند؟ برای پاسخ دادن به این پرسش باید اعتیاد را به‌درستی بشناسیم و صورت‌مسئله آن را بدانیم.

همه ما روزهای اول مصرف مواد مخدر از آن انرژی گرفته‌ایم و ازنظر ما این انرژی کاملاً هم واقعی بوده است و به‌هیچ‌وجه کاذب نیست. اما مشکل اینجاست که این انرژی پاداش کوتاه‌مدتی است که نیروهای منفی به ما می‌دهند تا ما را از صراط مستقیم خارج کنند و بعد از مدتی چند برابرش را از ما باز پس می‌گیرند. زمانی که انسان دچار اعتیاد شد دیگر برای انجام کارهای روزمره خود نیز نیاز به مصرف دارد و از لذت روزهای نخستین هیچ خبری نیست. حال سؤال اینجاست که چرا یک ماده مخدر ابتدا آن‌قدر سرخوش کننده است و در ادامه فقط کمی از ناخوشی انسان می‌کاهد؟

قبل از شروع مصرف مواد مخدر بدن ما و سیستم ایکس به‌درستی کار خود را انجام می‌داد و این از طمع ما بود که خواستیم به حال بهتری برسیم و به سمت مصرف مواد مخدر رفتیم. با پیگیری مصرف، مواد مخدر بیرونی جایگزین مواد مخدر درونی شدند، البته با این تفاوت که کیفیت مواد مخدر درون انسان بسیار بالاتر از مواد بیرونی است، مثل کسی که عسل طبیعی را کنار گذاشته است و آب‌قند مصرف می‌کند. بسیاری از افراد به اشتباه معتادان را بی‌غیرت و بی‌همت خطاب می‌کنند، اما مسئله نیاز فرد معتاد به مصرف مواد مخدر مطرح است و به همین دلیل در کنگره 60، دستور جلسه‌ای با عنوان وسوسه وجود ندارد. از کسی که گرسنه است و سفره جلویش پهن است نمی‌شود انتظار داشت که غذا نخورد.

در کنگره 60 طی 10 ماه با مصرف داروی OT  و دریافت آموزش‌های لازم جهان‌بینی فرد از نیاز و وسوسه مبری می‌شود و به حال خوش دست می‌یابد. با به کار افتادن دوباره سیستم ایکس، بازتولید مخدرهای طبیعی بدن و بهبود عملکرد نوروترانسمیترها بدن ما می تواند به‌روزهای خوب خود بازگردد. همیشه رنج بشر حاصل کشف نشدن علومی است که بتوانند پرده از رازهای آن رنج بردارند. ارزش کار جناب مهندس نیز در همین نکته است که ایشان با طرح صورت‌مسئله اعتیاد و کشف روش DST  مسیری هموار را مهیا نمودند تا مصرف‌کنندگان مواد مخدر یک‌بار برای همیشه به درمان قطعی اعتیاد دست بیابند.

موضوع بعدی دستور جلسه امروز لژیون سردار است. 6 سال پیش این لژیون در کنگره تشکیل شد و هدفش تأمین مالی هزینه‌های جاری کنگره 60 و به‌خصوص ساخت و ایجاد نمایندگی‌های جدید بود. همه ما از هزینه‌های سنگین امروزی اطلاع داریم. همین صندلی هائی که روی آن‌ها می‌نشینیم، مکانی که به برکت وجودش در پارک‌ها سرگردان نیستیم و سایه کنگره 60 را بالای سرمان احساس می‌کنیم و ... همه و همه به تأمین مالی اساسی نیاز دارد.

به نظر بنده مصرف‌کنندگان مواد مخدر از بهترین انسان‌های روی زمین هستند و اصلاً به‌واسطه خوش‌قلبی‌شان، روزی دست رد بر سینه دوستی نزده‌اند و مواد مخدر را برای اولین بار امتحان کرده‌اند. دیده‌بان محترم آقای حکیمی روزی می‌گفتند در روی زمین چهارصد میلیون مصرف‌کننده مواد مخدر وجود دارد و این در حالی است که کل جمعیت مسافران و هم‌سفران کنگره 60 چیزی حدود نود هزار نفر است. یعنی این‌که بلیت شانس ما نزد خداوند برده است و بسیاری از افراد دوست داشتند که بتوانند جای تازه واردین کنگره 60 باشند. سال گذشته در نمایندگی کرج مبلغ یک میلیارد و چهارصد میلیون تومان پول جمع شد که منجر به تکمیل نمایندگی جدید شد. همه ما می‌دانیم که شهر کرج چه قدر مصرف‌کننده مواد مخدر دارد، کسانی که نیاز به یاری دارند تا بتوانند به مسیر درست هدایت شوند.

پیشکسوتانی بوده‌اند که همت گماشته‌اند و این مکان را تأسیس نموده‌اند تا ما را به رهایی برسانند، اکنون نوبت ماست که بکاریم تا آیندگان درو کنند. اصلاً از کجا معلوم که فرزندان ما در آینده به سمت مصرف مواد مخدر کشیده نشوند؟! پس باید این مکان مقدس برقرار باشد و توسعه بیابد، زیرا کنگره 60 به‌راستی تنها نهادی است که ادعای درمان قطعی مواد مخدر را دارد و در عمل نیز آن را به اثبات رسانیده است.

از این‌که به صحبت‌های بنده گوش فرا دادید، از همه شما سپاسگزارم.


در ادامه اهدای گل رهایی از مواد مسافر مالک، رهجوی کمک راهنمای محترم آقای حسین چاقمی و گل

 رهایی از نیکوتین مسافرابراهیم، مسافر طاهر، مسافر بابک و مسافر ابراهیم، رهجویان کمک راهنمای

 محترم آقای حبیب محبتیان توسط مرزبان محترم، مسافر ایرج انجام شد:همچنین در ادامه طبق برنامه زمان بندی شده، لژیون های تعیین شده با رعایت نکات بهداشتی برگزار شدند:


نگارش متن: مسافر هادی

عکس و تنظیم گزارش: مسافر مهدی 

ارائه گزارش: مسافر رضاPrint Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: کارگاه آموزش جهان بینی کنگره60، کارگاه آموزشی مسافران،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
همسفرزهرا جمعه 4 مهر 1399 06:44
باسلام خداقوت تبریک میگم این رهایی رو ماشاالله به شما مسافرمالک که پیروز موفق شدین خداقوت آقای چاقمی بهترین راهنما نمونه هستین سلامتی براتون آرزومندم به امیدروزرهایی مسافران من
اسلام لژیون 14 چهارشنبه 2 مهر 1399 22:04
به به
حسین جان هزار ماشالله
صحبتهای شما همیشه برای من الهام بخش و آموزنده بوده
باشه که ایشالا ماهم دنباله رو شما عزیزان باشیم
مسافر حسین لژیون ۱۸ چهارشنبه 2 مهر 1399 20:41
با سلام و خدا قوت خدمت دوستانم در سایت
جلسه خیلی خوبی بود من چند تا آموزش در مورد لژیون سردار گرفتم.این صحبت اقا اسلام خیلی برام آموزنده بود که باید پولمون در جریان باشه نباید فقط پس انداز کنیم. باید دلشو داشته باشیم که ببخشیم تا بخشیده شیم.
و یه بار دیگه تبریک میگم به استادم اقای چاقمی و به آقا مالک عزیز انشااله آزاد مردیتو جشن بگیریم.
مسافر مهدی لژیون ۲۴ چهارشنبه 2 مهر 1399 10:00
خدا قوت به حسین آقا بسیار عالی بود و عرض تبریک خدمت همه دوستان دوستانی که به رهائی رسیدند
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic