برداشت از سی دی آموزشی
یکشنبه 4 آبان 1399 ساعت 17:43 | نوشته ‌شده به دست مسافر رضا .ا. | ( نظرات )
بسم‌الله الرحمن الرحیم

 مقاله زیبای "مسافر محترم وحید" رهجوی کمک راهنمای محترم مسافر آقای علی فدایی از لژیون چهارم نمایندگی کرج با عنوان برداشت از سی دی آموزشی" اصل سایه " در تاریخ چهارم آبان ماه 1399 ارائه می گردد.

صور آشکار انسان مانند قله کوهی است که از آب بیرون زده است و برای ما قابل‌رؤیت است، 

سلام دوستان وحید هستم یک مسافر

خداوند بزرگ را شاکرم که این فرصت را به بنده اعطا نمود که بتوانم این جایگاه را تجربه کنم و آموزش ببینم. دستور جلسه امروز در مورد سی دی اصل سایه از جناب مهندس است و مقداری نیز در مورد دانشگاه کنگره 60 صحبت خواهیم کرد.

سی دی اصل سایه مفاهیم بسیار گسترده‌ای را مطرح می‌کند که جناب آقای مهندس به‌خوبی همه جوانب آن را باز می‌کنند و بنده باید چند بار این سی دی را گوش کنم تا به‌درستی نکات آن را پی ببرم و بتوانم آن‌ها را در زندگی کاربردی نمایم. برداشت بنده از این سی دی این است که فلسفه آفرینش انسان، شناخت مشکلات و حل کردن آن‌هاست و از این طریق، شرایط رشد انسان فراهم می‌گردد. همچنین مشکلات باید به‌طور کامل و با روش اصولی حل‌وفصل شوند، نه اینکه بخواهیم آن‌ها را از سر باز کنیم یا به زمان دیگری موکول نماییم.

در مقوله اعتیاد نیز اوضاع بر همین منوال است. شاید اکثر شما هم مثل بنده راه‌های بسیاری را برای ترک مواد مخدر امتحان کرده باشید، که همگی ناموفق بودند و درنتیجه مجدداً به مصرف برگشت نمودیم. اما با زحمات بسیاری که جناب مهندس متحمل شدند که به کشف روش درمان قطعی اعتیاد منجر شد، همه ما طعم شیرین رهایی را چشیدیم و توانستیم از تاریکی اعتیاد به‌طور کامل خارج شویم. برای فراگیری و گسترش هر چه بیشتر دانش کنگره 60 زحمات بسیاری کشیده شده است و بنده نیز وظیفه خود می‌دانم نقشی هرچند کوچک، ایفا نمایم تا همان‌طور که دیگران کاشتند و ما استفاده کردیم، ما نیز بکاریم تا آیندگان بهره‌مند گردند.

جناب مهندس در سی دی اصل سایه به این موضوع اشاره می‌کنند که هیچ‌یک از مشکلات ما با مردن از بین نمی‌روند و درواقع به چرخه‌های بعدی حیات ما منتقل می‌شوند. پس تنها راه ما برای خلاص شدن از مشکلاتمان این است که یک‌بار برای همیشه به‌طور صحیح آن‌ها را حل کنیم و از آن‌ها عبور نماییم. ما در کنگره آموخته‌ایم که حیات انسان به همین زندگی چندساله دنیا خلاصه نمی‌شود، ما از روز الست بوده‌ایم، هستیم و خواهیم بود و به همین دلیل باید مشکلات خود را به‌خوبی بشکافیم و راه حال کردن آن‌ها را بیاموزیم. همان‌طور که جناب مهندس می‌فرمایند، درمان بسیاری از بیماری‌ها به‌ویژه بیماری‌های سایکوسوماتیک یا روان‌تنی هنوز میسر نشده است و علت اصلی آن ناتوانی بشر در شناخت انسان و به‌خصوص صور پنهان او است. پزشکی امروز در مواجهه با بسیاری از بیماری‌ها که در درمان آن‌ها عاجز است، آن‌ها را به اعصاب ربط می‌دهد و با تجویز داروهایی موقتاً روی آن‌ها سرپوش می‌گذارد تا عوارض آنی آن‌ها را ساکن نماید.

جناب مهندس در این سی دی به نفس انسان و چگونگی اعلام موجودیت آن در ظاهر و باطن وجود ما می‌پردازند. نفس برای ظهور همیشه به یک کالبد یا شاسی نیاز دارد، و در جهان خاکی از جسم ما به‌عنوان شاسی استفاده می‌کند. اما نفس انسان در زمان خواب و یا پس از مرگ  در ابعاد دیگر از کالبدهای سایه دیگری استفاده می‌نماید. البته ما در زمان حیات خود نیز از کالبدهای دیگر خود نیز انرژی دریافت می‌کنیم و خالص بودن این انرژی‌ها برای ما تفاوت‌های زیادی ایجاد می‌کند. دریافت انرژی‌های خوب نیز به افکار، گفتار و اعمال ما و حرکتمان در مسیر ارزش‌ها ارتباط دارد. ولی اگر ما مسیر ضد ارزش‌ها را پی بگیریم، نه‌تنها از انرژی‌های مثبت بهره‌مند نمی‌شویم بلکه تحت تأثیر نیروهای منفی قرار می‌گیریم که خود را به‌صورت بروز انواع بیماری‌ها نمایان خواهند ساخت. این بیماری‌ها اکثراً با صور پنهان ما در ارتباط هستند که متأسفانه شناخت چندانی نیز از آن‌ها نداریم. طبق آموزه‌های جناب مهندس صور آشکار انسان مانند قله کوهی است که از آب بیرون زده است و برای ما قابل‌رؤیت است، اما صور پنهان مثل دامنه و تنه اصلی کوه است که زیر آب مانده است و ما آن را نمی‌بینیم. پس برای شناخت کامل انسان باید به سراغ ریشه‌های او رفت که البته کار آسانی هم نیست.

به همه دوستان توصیه می‌کنم برای استفاده هر چه بیشتر از این سی دی ارزشمند، و کاربردی کردن در زندگی، حداقل دو بار آن را گوش دهند و حتماً آن را به‌دقت بنویسند.

یکی از بهترین اخباری که این روزها به گوش همه ما رسید، خبر خرید زمین دانشگاه کنگره 60 در جزیره قشم و انجام اقدامات اولیه در جهت تأسیس آن بود. قطعاً پشت پرده این اقدامات، تفکرات و تلاش‌های شبانه‌روزی صورت گرفته است که درنهایت به انجام این عمل عظیم منتهی شده است و مایه مسرت و تفاخر همه ما است. البته بنیان این عمل، دوراندیشی جناب مهندس در جهت گسترش و اشاعه دانش و فرهنگ کنگره 60 بوده و هست، همچنین تمامی خدمتگزاران کنگره 60 نیز با تلاش های بزرگ و کوچکشان در این موفقیت سهیم هستند، موفقیتی که باعث خواهد شد مردم سراسر دنیا بتوانند به دانش و آموزش های کنگره 60 دسترسی داشته باشند و از این پس شاهد رهایی ها و شکوفایی های هر چه بیشتر در گستره این گیتی پهناور باشیم. قطعا در نقاط مختلف این کره خاکی افراد مصرف کننده ای هستند که شدیدا به کشفیات و دانسته های کنگره 60 نیازمندند و ما می توانیم آموزش های ناب خود را از طریق دانشگاه در اختیار آن ها قرار دهیم تا همه بتوانند به درمان قطعی برسند و سلامتی و سعادت خود را باز یابند.

همان طور که افراد بسیاری تا کنون تمام توان خود را به کار گرفته اند تا کار احداث ساختمان کنگره 60 به نقطه فعلی برسد، همه ما موظفیم تا با آنچه در توان داریم به یاری این مجموعه بشتابیم. به طور حتم انرژی بسیار بزرگی که در پس این عمل عظیم نهفته است، خیر و برکت و شادی زائد الوصفی به زندگی همه مان وارد خواهد نمود. همبستگی ما در انجام این حرکت بزرگ، کشتی مان را به سرمنزل مقصود خواهد رساند و خواهیم توانست زیر پرچم کنگره60 و جناب مهندس گام بزرگی در جهت کاهش درد و رنج انسان امروز برداریم.

از اینکه مشارکت بنده را مطالعه نمودید از همه شما عزیزان سپاسگزارم.
نگارش : مسافر هادی

تنظیم و ارائه گزارش : مسافر رضا
Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: مشارکت مکتوب، دلنوشته،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
مسافر پوریا لژیون 25 شنبه 17 آبان 1399 11:37
وحید عزیز از متن زیبات لذت بردم امیدوارم که همیشه در مسیر درست باشی.
جواد لژیون چهارم شنبه 17 آبان 1399 01:13
با دردو و ارادت
بسیار زیبا و روان و دلنشین بود و از خواندن این تفسیر، لذت بردم. آرزومند سلامتی و موفقیتهای روزافزون برای آقا وحید عزیز هستم.
خداقوت ویژه خدمت دوستان باعشق قسمت سایت
عباس لژیون ۱۵کرج جمعه 16 آبان 1399 19:30
سلام خدمت همه عزیزن
اقا وحید عزیز ودوست داشتنی بسیار عالی بود استفاده کردیم
درود برشما
مسافر محمد لژیون 7 جمعه 16 آبان 1399 18:18
سلام. خداقوت. بسیار عالی
عماد لژیون 4 سه شنبه 13 آبان 1399 09:25
سلام خدمت همه زحمت کشان کنگره60 شعبه کرج به ویژه بچه های سایت خدا قوت
آقا وحید خیلی ممنون بابت صحبت خاتون مثل همیشه عالی
مسافرعلی صادقی لژیون4 چهارشنبه 7 آبان 1399 21:08
سلام وعرض ادب،آقاوحیدمقاله شمارو خوندم ولذت بردم واستفاده کردم. انشاالله به جایگاهای بالاتردست پیداکنی
شما شایستگی جایگاههای بالاتر رو داری عزیزم.
چهارشنبه 7 آبان 1399 11:44
سلام وسپاس از عزیزان سایت وآقا وحید عزیز
جامع وکامل بود
مسافر رضا لژیون 23(سایت) یکشنبه 4 آبان 1399 19:04
با سلام و احترام. وحید عزیز خیلی عالی بود و استفاده کردم.سپاس
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic