برداشت آقای حبیب محبتیان در مورد دستور جلسه: (وادی چهارده)
یکشنبه 22 شهریور 1394 ساعت 21:40 | نوشته ‌شده به دست مسافر میلاد | ( نظرات )
همهٔ انسان‌ها در درونشان عشق و محبت دارند

برداشت آقای حبیب محبتیان در مورد دستور جلسه: (وادی چهارده)

بنام خدا

 

عشق در وجود همه هست. چنان‌که در وادی چهاردهم میگویند: کائنات جولانگاه عشق است و مخلوقین الهی منزلگاه آن و محبت، اسباب و نشانه آن؛ بنابراین قدرت مطلق برای ابراز عشق خود، خلق جهان‌های آفرینش و حیات را به یا شکوه ترین شکل ممکن به ارمغان آورد تا حیات با تنوع و گوناگونی و تکثیر، در زمین و آسمان، دشت و دریا و کوه و صحرا به سیر تکاملی خود ادامه دهد تا امواج عشق در تمامی ذرات هستی متبلور گردد.

و در این آفرینش، انسان پا به جهان هستی می‌گذارد با داشتن اختیار و انتخاب کامل از سوی پروردگار یا قدرت مطلق، که کدام راه را انتخاب کند، خیر یا شر.

حالا انسان در میان اضداد می‌تواند با تفکر و تعقل قدم بردارد به کدام سوی؟

به‌طرف ارزش‌ها یا ضد ارزش‌ها؟ برای رسیدن به خواسته‌هایش در میان دوراهی‌های زیادی می‌ماند و فکر می‌کند. در ضمن فکر کردن، ذهن تصاویری را به نمایش می‌گذارد و صداها از درون ذهن انسان به گوش می‌رسد که، بگیر حق توست رحم نکن، ببخش، داد بزن، بجنگ، ترسو نباش، نمی‌توانی. ..... الی‌آخر.

در این طغیان و در این طوفان آیا عقل قادر به تصمیم‌گیری مناسب می‌تواند باشد؟ به قول بزرگی: هزاران هزار قدم باید برداریم تا بتوانیم یک‌قدم سالم برداریم.

این‌ها همه بستگی به نگاه فرد و آموزش‌هایی که دریافت کرده و اجرایی کرده دارد و در آن جایگاهی که هست ایستاده و برای فرصتی دیگر فکر می‌کند. در اینجا آموزش‌ها در انسان چه اثری می‌تواند داشته باشد؟ آیا من می‌خواهم بدانم؟

اول باید روشن کنم چه چیزی را باید بدانم. آیا وقتی دانستم قدرت به اجرا درآوردن آن دانسته‌ام رادارم یا تحت تأثیر خیلی از صداهایی هستم که از درونم به گوشم می‌رسد؟ ظرف وجودی من چقدر است آیا اصلاً" من ظرف وجودی در خود ایجاد کرده‌ام یا فقط در جهان ذهنی وجود دارد؟ نقطه تحمل من چقدر است؟ آیا من نقطه تحمل دارم؟

همهٔ انسان‌ها در درونشان عشق و محبت دارند، عشق و محبت طیفی است نامحدود. ولی اکثریت ما عشق و محبت را در حوزهٔ خودمان انحصاری کرده‌ایم در حوزه معامله کرده‌ایم و معامله‌گر خوبی هستیم. یک‌چیزی بده و در مقابل چیز دیگری بگیر. من بارها و بارها این جمله نگهبان کنگره که را که بیان می‌کند که 41 ثانیه سکوت کنیم و از جهل و ناآگاهی خودمان به خداوند پناه می‌بریم را شنیده‌ام چقدر روی این جمله فکر کرده‌ام که چی؟ جهل و ناآگاهی و علم و دانش در درون انسان نهانیده شده است. اضداد! چقدر زیباست این پیام: برای آنانی که حال خوش ندارند دو راه بیشتر وجود ندارد، یا به نیروهای راستین که خواستار حق و حقیقت هستند ملحق شوند و یا صبر کنند که نیروهای مخرب و بازدارنده آن‌ها را با گردباد عظیم به عمق ظلمات هدایت کنند.


همه‌چیز دارای صور آشکار و صور پنهان است. عشق و محبت هم همین‌طور، دو صور دارد. صور آشکار سهل و آسان به دست می‌آید و سهل و آسان از دست می‌رود ولی صور پنهان با زحمت وپشتکارزیاد در راه مستقیم به دست میاید و ماندگار است چون با گوشت و پوست‌واستخوان عجین شده است. رها کردن چقدر برای من سخت است من نمی‌توانم رها کنم و به دنبال آرامش هستم، درست مثل این است که حسین حسین میگوییم ولی دربند اسارت هستیم.من تازه عشق مخلوق به مخلوق در وجودم رشد کرده و بچه‌های کنگره و لژیونم را دوست دارم و اگر آن‌ها را نبینم دل‌تنگ می‌شوم این برای من خیلی باارزش هست چون من فردی بودم که فقط کلمهٔ عشق و محبت را روی کاغذ نقاشی می‌کردم و هیچ حسی نداشتم و با الفاظ بازی می‌کردم مگر می‌شود مفت و مجانی به کسی عشق و محبت بورزی؟ من این را در کنگره دیدم لمس کردم و حس کردم با تمام وجودم از وجود انسان‌هایی که عشق و محبت در وجودشان بود. و در آخر برای انسان‌هایی که خواهان صعود هستند به آنچه هست پی بردن، تمنای دل می‌خواهد. الهام به آن شکل می‌دهد. آنگاه‌که تصویری گرفت، پالایش‌های مداوم به تراوش‌ها استحکام می‌بخشد.

نگارنده: مسافر حسین

برچسب‌ها: وادی چهارده، عشق، محبت،

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
داود چهارشنبه 15 مهر 1394 22:54
آقا حبیب ، راهنمای عزیز ، و استاد دوست داشتنی.
امیدوارم با عشق و محبتی که به من آموخته و می آموزید ، از این سیاهی بیرون بیام و رهجوی گوش به فرمانی باشم.
با آرزوی سلامتی و بهروزی شما
حسین طاهری دوشنبه 23 شهریور 1394 08:08
ممنون وسپاس از استاد محبتیان دوست داشتنی
رضا شعبانی یکشنبه 22 شهریور 1394 22:19
سلام و خداقوت حبیب عزیزم.وقتی در مورد عشق و محبت مینویسی و یا چیزی میگویی, سراپاسکوت میشوم تا بتوانم به درستی صدای امواج آن را دریافت کنم.دوست و برادر عزیزم, تو خودت تماما عشق و محبتی و وجودت دوست داشتنی.شاد باشی.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات