عبور از منطقه ۶۰ درجه زیر صفر
دوشنبه 4 آبان 1394 ساعت 21:45 | نوشته ‌شده به دست همسفر اکرم | ( نظرات )
اعتیاد به سرما تشبیه شده پس عبور از این سرما و حرکت در این جاده یخی در ابتدا سخت است و جاده خطرناک...

عبور از منطقه ۶۰ درجه زیر صفر

در تصویر شماره ۱ کتاب سرما تمثیل نادانی و ناآگاهی و نبود است یعنی چیزی که وجود ندارد. سرما هم وقتی گرما و  انرژی وجود نداشته باشد هست. ما در اعتیاد آمدیم اعتیاد را به سرما تشبیه کرده‌ایم زیرا در مصرف‌کننده هیچ گرما و رطوبتی وجود ندارد و فقط ممکن است گاهی که مواد مصرف می‌کند کمی محبت داشته باشد و در واقع شخص مصرف‌کننده مثل غول‌های یخی است که خوب تشخیص نمی‌دهد و مواد کاری که با او می‌کند مثل سرما که حرکت را از انسان می‌گیرد و حس را از آن‌ها می‌گیرد در شخص مصرف‌کننده هم حس گرما و محبت و انسانیت وجود ندارد. در طول سفر از یک منطقه‌ای که ۶۰ درجه زیر صفر است عبور می‌کند، چرا نمی‌گویم ۲۷۰ درجه زیر صفر؟ چون هنوز درون او کمی انسانیت و محبت و چیزهای دیگر وجود دارد.

بعضی چیزها را انسان نمی‌تواند حس کند بنابراین برای درک آن‌ها از یک مثال برایش استفاده می‌کنیم که شخص یک تصویر ذهنی از آن داشته باشد.

اعتیاد به سرما تشبیه شده پس عبور از این سرما و حرکت در این جاده یخی در ابتدا سخت است و جاده خطرناک آرام‌آرام با حرکت از این منطقه خارج می‌شود. تا قبل از کتاب عبور از منطقه ۶۰ درجه راهی برای درمان اعتیاد وجود نداشت اما با نوشتن این کتاب این جاده تابلو خورد و علامت‌گذاری شد. باید در این جاده آهسته حرکت کنیم و سر و صدایی ایجاد نکنیم زیرا ممکن است در طول مسیر یکی از این قندیل‌ها کنده شود و بر سر ما فرود آید و دچار مشکل شویم.

در این تصویر آمده که یک ماشین در این جاده در حال حرکت است که این اتومبیل مثال جسم ما است و در صور پنهان روح ما در آن جسم است.

در کنگره آمده در جای خود بنشین و به آنچه علاقه‌مندی مشغول باش یعنی نمی‌خواهد به یک‌باره تغییر کنید و حرکت آرام ناشی از درایت و عقل انسان است.

حالا ما سفر را شروع کردیم لویی می‌گوید مهم‌ترین قسمت یک موضوع شروع آن موضوع است، پس حالا که ما درمان اعتیاد را شروع کرده‌ایم نیمی از کار را انجام داده‌ایم گرچه اول کار هستیم.

بدن همه ما انسان‌ها از میلیون‌ها سلول تشکیل‌شده که به طور طبیعی کار خود را انجام می‌دهند ولی یک شخص مصرف‌کننده با مصرف مواد فعالیت طبیعی سلول‌ها را مختل نموده و تا مواد به سلول‌ها نرسد هیچ کاری نمی‌تواند انجام دهد ما باید یک روشی پیدا کنیم که این سلول‌ها را به حالت طبیعی برگردانیم و این روش باید دارای حساب‌وکتاب باشد و مرحله به مرحله صورت گیرد.

انسان وقتی آفریده شد در سر یک دو راهی قرار گرفت: یک راه مستقیم بود که این مسیر بسیار پر پیچ و خم است و سختی زیاد دارد ولی انسان را به بهشت می‌رساند و نیروهای مافوق ما را در این مسیر یاری می‌کند و در مقابل این راه، راه میان بری نیز هست که خیلی لذت‌بخش است ولی این لذت‌ها زودگذر هستند.خداوند وعده داده؛ اگر در صراط مستقیم قدم برداری تو را یاری می‌کند و وعده خداوند دروغ نیست. فرمود: اگر تو یک قدم برداری من ده قدم برایت بر می‌دارم .

 هر انسانی در وجودش یک عقاب درونی دارد که گاهی این عقاب که درون ما است لاش‌خور است و گاهی همین عقاب درونی در تفکر ما نیروی عظیمی به وجود می‌آورد که ما را به دانش الهی خواهد رساند. در کتاب عبور از منطقه ۶۰ درجه زیر صفر عقاب نمادی از خداوند است و در آخر آنچه ما برداشت می‌کنیم محصول دوگانه دارد که هم مادی است و هم معنوی.

نویسنده مطلب: همسفر لیلا


 

برچسب‌ها: کنگره۶۰، اعتیاد، رهایی،

می توانید دیدگاه خود را بنویسید
رضا پنجشنبه 7 آبان 1394 15:17
با سلام و خداقوت به همه خدمتگزاران سایت و ممنون از هردو همسفر گرامی.
شیدا سه شنبه 5 آبان 1394 13:40
ممنون از خانم لیلا وخانم اکرم.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic