گزارش جلسه روز شنبه 94/8/23
شنبه 23 آبان 1394 ساعت 21:42 | نوشته ‌شده به دست مسافر امیرعلی | ( نظرات )
بنام قدرت مطلق الله

در گذشته من همیشه انتظار داشتم که دیگران از من حمایت کنند تا از مواد یا هر مشکلی که سر راهم بود عبور کنم. ولی زمانی که به کنگره آمدم کاملا همه چیز فرق کرد.

روز شنبه94/08/23 چهاردهمین جلسه از دور  نوزدهم سری کارگاه های

آموزشی خصوصی کنگره ۶۰ شعبه کرج  به استادی آقای: فرهاد

 نگهبانی آقای: حسین و دبیری آقای: فرشید با دستور جلسه:

((وادی سوم و تأثیر آن روی من))

راس ساعت 15:30 آغاز به کار نمود:

(خلاصه سخنان استاد)یادم میاید زمانی که مصرف کننده مواد مخدر بودم یکی از دوستانم که عضو اِن اِی بود یک کتاب به من داد و من شروع به خواندن کردم . هیچوقت این را فراموش نمیکنم که آن زمان همیشه دوست داشتم که نجات پیدا کنم ولی هیچ راه و روشی بلد نبودم , به هر دری که میزدم آخرش به بن بست میخوردم. چرا چون مسیر را بلد نبودم , چون همیشه از دیگران توقع داشتم که بیایند به فرهاد کمک کنند تا فرهاد بتواند از منجلابی که توسط خودش در آن قرار گرفته رها شود. دیگر به جایی رسیده بودم در گذشته من همیشه انتظار داشتم که دیگران از من حمایت کنند تا از مواد یا هر مشکلی که سر راهم بود عبور کنم. ولی زمانی که به کنگره60 آمدم کاملا همه چیز فرق کرد که بعد از مصرف شروع به گریه کردن مینمودم و از این که مصرف میکردم واقعا پشیمان میشدم.
ولی از هر راهی که وارد میشدم دوباره شکست میخوردم.
گمان میکردم که خدا باید کاری بکند که من خماری نکشم و همه چیز یکدفعه درست شود و این طرز فکر زمانی که به کنگره آمدم کاملا تغییر کرد و باعث شد من خیلی چیزهای دیگر را بفهمم که فرهاد اگر میخواهی جایگاه دیگری را تجربه کنی و به سلامتی بازگردی فقط و فقط خودت میتوانی , نباید از کسی انتظار داشته باشی .
زمانی که شروع کردم به کتاب خواندن انتظارم از دیگران کمتر شد , زمانی که شروع کردم به خواندن وادی ها فهمیدم که همه چیز خودمم , همه چیز درون خودمه , من هستم که باید به فرهاد کمک کنم که بتونه از اون سیاهی ها بیرون بیاید. هر کاری که ما بخواهیم انجام بدهیم اولش سخت است هیچ کاری نیست که ما بگوییم راحت است . ولی باید این را قبول کنیم و هدفمند به جلو برویم .
یعنی همیشه باید بگوییم این کاریست که خودمان انجام داده ایم یا مشکلیست که خودمان درستش کرده ایم چطور دیگران باید بیایند به فرهاد کمک کنند . مگر کمپ به فرهاد کمک کرد؟ مگر روانشناسی و غیره توانستند به فرهاد کمک کنند؟  نه  نتوانستند. سختیها در مسیر تک تک ما وجود دارند اما باید آنها را پذیرفت و عبور کرد . برخی میگویند کنگره ناز پرورده میکند , اما اینطور نیست در کنگره هم باید یازده ماه سفر کنی , اگر امروز راهنمای من برای من در دفترچه چیزی نوشت این من هستم که باید آن را عملی کنم  و کمک راهنما اگر هم بخواهد نمیتواند این کار را برای من انجام دهد.
ما باید قبول کنیم که راه سخت است ولی میشود. من خودم حتی یکروز باورم نمیشد که به رهایی برسم و بتوانم این جایگاه را تجربه کنم, ولی شد . چرا چون فهمیدم که همه چیز خودم هستم . اگر من حرکت نکنم , اگر من نخواهم , اگر من نتوانم اگر صد سال دیگر هم بگذرد خانواده نمیتواند به من کمک کند , راهنمای من اگر من نخواهم نمیتواند به من کمک کند . ولی کنگره با ابزارهایی که در اختیار ما گذاشته خیلی مسیر را برایمان هموار کرده , فقط آن خواست هست که باید در وجودمان باشد.
در وادی نوشته بود که اگر ما بخواهیم سنگ بزرگی را از زمین بلند کنیم نمیشود یکباره این کار را کرد باید کم کم شروع به خرد کردن آن کنیم بعد به یک جایی میرسد که آن سنگ سبک میشود و ما میتوانیم آن را بلند کنیم . ما وقتی در کنگره سفر میکنیم و به یک گرم سی روز میرسیم مثل خرد کردن همان سنگ است و به قول راهنمای عزیزم آن زمان اعتیاد دیگر وزنی ندارد و با یک فوت کنار میرود ولی باز هم همه چیز خودمان هستیم . در زمان مصرف یادمه همیشه از خانواده متوقع بودم اما تا کی میتوانیم از دیگران توقع داشته باشیم.
میگوییم زمانی که حرکت بکنیم خدا هم به ما کمک میکند و این کاملا درست است ولی زمانی که ما حرکت بکنیم , تا ما حرکت نکنیم خداوند به ما هیچ کمکی نمیتواند بکند . من یکروز از راهنمایم سوال کردم که من چگونه میتوانم بفهمم که خداوند هوای مرا دارد؟ ایشان گفتند هیچوقت نمیتوانی این را بفهمی و این درست است تا زمانی که خودم چشمانم را باز نکنم حتی خدا را هم نمیتوانم حس کنم .
پیروز باشید

Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: کارگاه آموزشی مسافران،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
علیرضا امانی رهجوی آقا سامان چهارشنبه 27 آبان 1394 19:43
سلام.خداقوت.فرهاد عزیز بسار جای خوشحالی ست که این جایگاه رو تجربه کردید مخصوصا برای من که همیشه نگاهم به شما بوده و سعی کردم قدم در جای پای شما بگذارم.برایتان آرزوی بهترینها رو دارم.
شهرام باقری رهجوی آقای سامان قره داغی چهارشنبه 27 آبان 1394 19:00
سلام آقا فرهاد
تبریک میگم امیدوارم در همه مراحل زندگی موفق باشید.
مهدی فراغت رهجوی اقای قره داغی چهارشنبه 27 آبان 1394 17:59
با سلام خدمت همه عزیزان,, هر کسی با تلاش به هر جایگاهی که بهش تعلق داره میرسه و الان خوشحالم که برادر لژیونی من کسی که روزها و ساعت ها و ثانیه ها در کنارهم به یک هدف مشترک فکر میکردیم الان به جایگاهی که مستحقش هستش رسیده .. امیدوارم به این بسنده نکنی و همواره به سوی موفقیت و هدف های والات بری .. فرهاد جان نمی دونم از خودت راضی هستی یا نه اما جایگاهی که الان داری ثمره اون تلاش های بی وقفه داخل لژیون و کنگره و خانواده و جامعه هستش ..انتهای همه سختی ها و دشواری ها لذتیست که الان داری میبری .. امیدوارم همیشه ابتدای سختی هارو به جون بخری به شوق لذت اسانی انتها ..سعی کن در زندگی شخصیت هم به اوج و پله های بالای موفقیت دست پیدا کنی ..
دوست دار تو فراغت ....
سامان قره داغی دوشنبه 25 آبان 1394 11:45
با سلام.
رمز موفقیت انسانها جایگاهها نیستند،بلکه استفاده از جایگاهها هستند.احساس جاری بودن در مسیر تکامل و تعادل ،یکی از زیباترین احساسهاست.پس قدرش را بدان و شاکر باش.از خوشحالیت همه کسانیکه واقعی هستند خوشحالند .مبارک باشه.
سامان قره داغی دوشنبه 25 آبان 1394 11:45
با سلام.
رمز موفقیت انسانها جایگاهها نیستند،بلکه استفاده از جایگاهها هستند.احساس جاری بودن در مسیر تکامل و تعادل ،یکی از زیباترین احساسهاست.پس قدرش را بدان و شاکر باش.از خوشحالیت همه کسانیکه واقعی هستند خوشحالند .مبارک باشه.
سایه همسفر مهدی یکشنبه 24 آبان 1394 21:20
سلام
خدا قوت
خیلی خوشحالم شما را در این جایگاه میبینم.
شاد وپیروز باشید.
ممنون از آقا امیرعلی
رضا شعبانی یکشنبه 24 آبان 1394 06:42
با سلام و خدا قوت به دبیر،نگهبان و استاد جلسه،فرهاد عزیز.از اینکه در این جایگاه خدمتی اذن خدمت پیدا کردی،بسیار خوشحال شدم و امیدوارم در جایگاههای بسیار بالاتری شاهد حرکتت به سمت قله باشم.چون تو شایسته بهترینهایی...
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic