دستور جلسه: وادی ششم و تاثیر آن روی من
جمعه 16 بهمن 1394 ساعت 13:49 | نوشته ‌شده به دست همسفر اکرم | ( نظرات )
اگر خواسته های نفس بخواهند به مرحله اجرا برسند باید ...
روز چهارشنبه مورخ 94/10/14 ششمین جلسه از دور بیست و چهارم سری کارگاه های 

آموزشی خصوصی کنگره ۶۰ شعبه کرج به استادی: خانم خاطره

نگهبانی: خانم اشرف و دبیری: خانم سایه با دستور جلسه:

((وادی ششم و تاثیر آن روی من))

رأس ساعت 15:30 آغاز به کار نمود.


به نام قدرت مطلق

خلاصه سخنان استاد: وادی یک تا چهارم روی تفکر ما کار می کنند و اینکه هر ساختاری و کاری با تفکر انجام می شود و بعد به ما آموزش داده شد که بیهوده نیستیم و نباید ناامید باشیم و سختی های کار را بپذیریم، و وادی ششم یک سری پارامتر جلوی راه ما قرار داده تا بتوانیم تفکرات خود را به اجرا درآوریم.

تفکر به دو حالت مثبت و منفی وجود دارد و درون ما همیشه جدال و نبرد بین این دو نوع تفکر وجود دارد که کدامیک را انجام دهیم و به کدام مسیر برویم. باید به یک معیار دست پیدا کنیم برای تشخیص تفکرات مثبت از منفی و آن معیار عقل است، عقل از کلمه عقال می آید و به معنی هدایت کننده می باشد، تفکرات مثبت را با عنوان تعقل می شناسیم.

ما همیشه فکر می کردیم جایگاه عقل در مغز است درصورتی که عقل فر ایزدی دارد و اینطور نیست که به هر شخصی یک میزان متفاوت عقل داده شده. عق منبع نوری است که هرچه به آن نزدیک تر شویم نور بیشتری جذب خواهیم نمود و اگر عقل در مغز بود با مرگ نابود می شد. درواقع مغز فرمانده جسم است و عقل فرمانده کل، یعنی هم صور پنهان و هم صور آشکار یا همان جسم.

با ورود به کنگره و آشنا شدن با مفهوم واقعی نفس و عقل متوجه شدم در گذشته این سیستم را با معنای واقعی نمی شناختم و تصویرهایی در ذهن می آمد که نمی توانستم تشخیص دهم کدام تصمیم عقل و کدامیک تفکرات منفی است و تنها راه بری رسیدن به این تشخیص تزکیه حس است چون حس اولین نیروی به راه اندازی عقل ما است و تا زمانی که آن را تزکیه نکنیم نمی توانیم به عقل برسیم. برای  تزکیه باید از ترس عبورکنیم، از کینه و نفرت دور شویم و ... در وادی ۴ نفس را شناخته و می دانیم نشانه اش این است که خواسته دارد و همیشه جدال بین عقل و نفس هست و زمانی که ما بتوانیم رفتار های کوچک و روزمره را که عقل می گوید انجام دهیم به آن قدرت می دهیم تا بتواند پیروز این جدال باشد، اما اگر آنها را انجام ندهیم قدرت به دستان نفس اماره خواهد افتاد.

اگر خواسته های نفس بخواهند به مرحله اجرا برسند باید عقل و دانایی را دچار اشتباه در تصمیم گیری نمایند و این امر در صورتی اتفاق می افتد که دانایی ما ناچیز باشد.

برای رسیدن به آرامش، صلح و آسایش باید فرمانروایی را به عقل برگردانیم، آرامش حسی درونی است که به آن خوشبختی می گوییم و در صور پنهان ما است. فرمان و فرمانروایی عقل زمانی است که من بگویم شو و بشود. می گویند مسئله شو شود متعلق به خداوند است و ما می دانیم خداوند هر قدرتی که دارد آن را در ابعاد کوچکتر به انسان داده است و اگر من به جایی برسم که مثلا خواب شبم به وقت باشد (چون تاثیر زیادی در رسیدن به تعادل دارد ) در واقع به قدرت عقل نزدیک شده ام و شو من به شود تبدیل می گردد و به آرامش خواهم رسید. رسیدن به عقل کاری سخت و به یکباره نیست با انجام همین مسائل کوچک اما مهم به فرمان عقل خواهیم رسید و خواهیم توانست زندگی سالم داشته باشیم و موضوع دیگر اینکه در کنگره عقل می گوید من همسفر باید راه خود را از مسافرم جدا نمایم و حال من وابسته به حال و روز مسافرم نباشد چون اگر اینطور باشد من فرمانده خودم نخواهم بود.

مسئله دیگری که برای من مهم بوده و هست این است که برای رسیدن به فرمان عقل باید سه عامل را شناخت: شناخت نفس، ذهن و تزکیه.

خوراک ذهن آگاهی است، تا زمانی که من آکاهی و دانایی خود را بالا ببرم و آن موضوعاتی که آموزش دیده ام ر اجرا نمایم سریع تر به فرمان عقل می رسم. قرار نیست کا رخیلی بزرگی انجام دهیم فقط همین که آرامش داشته باشیم و آسایش، به فرمان عقل رسیده ایم. برای شناخت نفس هم هیچ مکان و مطلب و مکتبی به جز کنگره برای من کارآیی نداشته، باید خواهسته های نفس مثل خشم، کینه و ... را بشناسم تا از آنها فاصله بگیرم و رسیدن به فرمان عقل یعنی توانایی اجرای کار هایی که می دانم درست است.عکاس: همسفر آزاده


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic