وادی دواردهم و تاثیر آن بر من
سه شنبه 4 اسفند 1394 ساعت 16:26 | نوشته ‌شده به دست شهاب مهرآبادی | ( نظرات )

بنام قدرت مطلق الله
ما انسانیم شاهکار خلقت. میتوانیم چهره رحمانی داشته باشیم و یا بلعکس چهره شیطانی و این دست خودمان است
روزسه شنبه مورخ 94/12/4 یازدهمین جلسه از دوربیست و چهارم کارگاههای آموزشی

خصوصی کنگره 60 شعبه کرج به استادی آقای : دکتر حاج رسولی

نگهبانی آقای: محمد و دبیری آقای: عبدعلی با دستور جلسه :

((وادی دوازدهم و تاثیر آن روی من))

رأس ساعت 15:30 آغاز به کار نمود

(خلاصه سخنان استاد)
خدا را شاکرم که برای چندمین بار در این جایگاه خدمت میکنم.
ما همگی اینجا جمع شده ایم همانطور که در حرمت کنگره60 به آن اشاره میشود ،یک خواسته داریم و آن رسیدن به رهایی است .من با 55 سال تخریب انواع ضدارزشها وارد کنگره شده ام و صرفا به دنبال تغییرات مفید هستم البته انسان معمولا تغییرات خود را نمی بیند و یا خیلی کم می بیند .اما در مورد دستور جلسه اگر بخواهم بصورت ساده بگویم اینطور است که جهان مجموعه اضداد است و این بدین معنی است که اگر تاریکی نباشد معنی نور را نمیفهمیم ،اگر بدی نباشد ،خوبی قابل درک نیست و این یعنی جهان بر مبنای ضد و نقیض ها بنا شده است. اما در آخر امر ،امر اول اجرا می شود به چه معناست؟
فرض بفرمائید شما می خواهید گندم یکارید ،همیشه کاشت اولیه و تلاشهای اولیه پس از گذشت 8 ماه به نتیجه میرسد. نطفه ای که در رحم مادر شکل میگیرد پس از گذشت 9 ماه تبدیل به بچه ای مشود که قادر به زندگی کردن و بدنیا آمدن می گردد.اینطور نیست که انسان به نتیجه ی کارهایی که میکند بلافاصله دست یابد در مورد اعتیاد نیز به همین گونه است،پس اگر امروز برای درمان به کنگره آمده ایم باید بدانیم که این امر پس از 11 ماه قابل دسترسی است و غیر از این نیست چرا که غذای نیمه پخته و یا خام قابل خوردن نیست.یافتن پاسخ که چه عواملی باعث میشود که ما بین مسیر ارزشها و ضد ارزشها کدام سو را انتخاب میکنیم بسیار مهم است . برای من چیزی جز گرفتن یک الهام غلط و یک وسوسه شیطانی چیز دیگری نبود که من در آنان جوانی انتخاب کردم که مشروب بخورم و یا مواد مصرف کنم.من در آن وحله اول نفهمیدم که این یک وسوسه شیطانی است چرا که در لباس مبدل و زیبا وارد شد و من وارد روند اشتباهی شدم که پس از گذشت 3 سال از فردی که قهرمان آسیا بود تبدیل به فردی شدم که در جوی خیابان افتاده بود.
اما آیا این پایان کار است؟ خیر چرا که صفت گذشته در انسان صادق نیست و ما میتوانیم دوباره با یک الهام الهی و رحمانی دوباره به مسیر درست باز گردیم چرا که خداوند مانند نوری به تمام کائنات میتابد و رحمتش شامل حال همه است،مهم این است که من چه هستم ،مردار و یا گل،که در حالت اول می گندم ودر صورتی که یک گل باشم نور خداوند باعث رشد و شکوفایی من خواهد شد. ما باید در یک مرحله تغییر کنیم بعد تبدیل شدن (مانند تبدیل شدن یک دانه به یک درخت) که باید در این مرحله بسیار درست گام برداریم و در آخر به آن امری که در اول در نظر داشته ایم برسیم و ترخیص شویم.مهم این است که عامل این الهام  که بسیار نیز میباشد مانند اشک مادر ،فرزند، همسر و خیلی چیزهای دیگر میتواند باعث تغییر شود و مطمئن باشید که تمامی کائنات در این مسیر به کمک شما خواهند شتافت و این امر در کنگره توسط راهنما ها و تمامی افرادی که خدمت میکنند به انجام میرسد تا یک فرد از اعتیاد عبور کند و خودش تبدیل به کسی گردد که بتواند به دیگران نیز کمک کند.
ما انسانیم شاهکار خلقت. میتوانیم چهره رحمانی داشته باشیم و یا بلعکس چهره شیطانی و این دست خودمان است چرا که اختیار تام داریم و هیچ بهانه ای موجه نیست و ما خودمان مسئول انتخابهایمان میباشیم.من بدنیا نیامده بودم که در جوی خیابان بمیرم ،من بدنیاآمده ام تا به دیگران خدمت کنم اما این زمانی صورت میگیرد که من خود،درد را فهمیده باشم و هم درمان آنرا. خدا را شکر تا این لحظه کاملترین روش درمان برای اعتیاد در دنیا روشی است که در کنگره 60 از آن استفاده می شود.پس ناامید نباشیم و جوانمردانه درد دنیا را بکشیم و کسی را ناراحت نکنیم و در راهی که قدم برداشته ایم ثابت قدم باشیم.
یکم تا دهم اسفند ماه به رسم کنگره درختی میکاریم و از آن نگهداری میکنیم که این امر اهداف زیادی رادنبال میکند که مهمترین آن اینست که بدانیم خداوند انسان را خلق کرد  و از آن مراقبت میکند تاسرافراز و سر بلند باشد.موفق و پیروز باشید.
عکاس :مسافر حسین طاهری
Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: کارگاه آموزشی مسافران،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
وحید پنجشنبه 6 اسفند 1394 19:19
با تشکراز دکتر جوکر مثل همیشه عالی
شیدا چهارشنبه 5 اسفند 1394 13:08
ممنون از جناب استاد دکتر حاج رسولی.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic