دستور جلسه:وادی نهم و تاثیر آن بر روی من
جمعه 24 اردیبهشت 1395 ساعت 16:06 | نوشته ‌شده به دست شهاب مهرآبادی | ( نظرات )

«بنام قدرت مطلق»

  قطعاًخیلی از انسان‌ها کامل نیستند اما بسیار اندک‌اند کسانی که درراه تکامل خویش قدم برمی‌دارند  

روزپنج شنبه مورخ95/02/23ششمین جلسه از دوربیست و یکم کارگاه‌های آموزشی

خصوصی کنگره 60 شعبه کرج به استادی آقای:محمدرضا قاسمی

نگهبانی  آقای: شاهین و دبیری  آقای:امیر

با دستور جلسه:

«وادی نهم و تاثیر آن بر روی من»

رأس ساعت 16:00 آغاز به کار نمود

و در ادامه مراسم تولد دهمین سال رهایی آقای مجید کیوانفر+مراسم تقدیر از ایشان


(خلاصه سخنان استاد)

خدا را شاکرم که بار دیگر در این جایگاه خدمت می‌کنم.

در مورد دستور جلسه زیاد صحبت نمی‌کنم تنها این را گوشزد می‌کنم که آقای مهندس دژاکام این وادی‌ها را نوشته به‌عنوان ابزاری برای درمان اعتیاد، پس برای من مصرف‌کننده اگر می‌خواهم به درمان برسم باید وادی‌ها را اجرا کنم و بهترین راه این است که خود مسافر خودش را در آن وادی پیدا کند و در هرکدام از وادی‌ها برود و آن را اجرا نماید تا بتواند به‌عنوان یک ابزار از آن استفاده کند. هیچ‌کس هم بهتر از آن‌کس که وادی‌ها را نوشته است، آن را توضیح نداده است.

استاد قسمت دوم فرمایشات خود را این‌گونه بیان نمودند که امروز سالگرد 10 سالگی رهایی آقا مجید کیوان فر است و از ایشان خواهش کردند که بایستند و از حاضرین خواستند که ایشان را تشویق نمایند. سپس فرمودند:

خیلی سخت است، چراکه تجربه این مرحله را ندارم ولی می‌خواهم اعتقاد شخصی‌ام را بگویم، هیچ‌کس بهتر از خود آقا مجید ایشان را نمی‌شناسند، البته هرکسی این‌طور است، بعد از خود شخص، در این مجموعه یک رهجو است که راهنمایش را بهتر از بقیه می‌شناسد، ایشان بعد از درمان اعتیاد خودش راهش را پیدا کرد و چیزی حدود هشت، نه سال در شعبه کرج خدمت نمودند. من رهجو که چیزی حدود هفت سال در خدمت ایشان بودم و افتخار شاگردی ایشان را داشته‌ام خیلی خوب می‌دانم که چه‌کارهایی را انجام داده است و هیچ لزومی به تعریف ندارند، تعریف از آقا مجید، هشت نه سال کاری است که ایشان انجام داده‌اند و همه افراد کنگره ایشان و خدماتشان را می‌شناسند و قدر می‌نهند.

چند نکته برای تازه واردین باید عرض نمایم، آقای کیوان فر هشت، نه سال پیش با دست‌خالی و زحمت بسیار این شعبه را دایر نمودند، قطعاً خیلی از انسان‌ها کامل نیستند اما بسیار اندک‌اند کسانی که درراه تکامل خویش قدم برمی‌دارند و ایشان از آن دسته انسان‌ها هستند، ایشان بسیار وقت گذاشتند و با بسیاری از مشکلات که بر سر راه احداث شعبه وجود داشت دست‌وپنجه نرم نمودند، از ساخت این سالن که اکنون در آن نشسته‌ایم که خودشان پا به‌پای بچه‌های دیگر در ساختن اینجا تلاش نمودند تا بسیاری از مشکلات دیگر. این‌ها را میگویم که یادمان نرود که اگر اینجا هستیم بدانیم چه کسانی زحمت کشیدند.و شاکر باشیم از داشتن چنین افرادی، این‌گونه افراد در جامعه بسیار کم‌اند، ما همه مصرف‌کننده بودیم و حتی خانواده خودمان این‌گونه که در کنگره ما را با آغوش باز پذیرا شدند و می‌شوند ما را نمی‌پذیرفتند ونمی پذیرند، اما وجود این‌چنین افرادی است که باعث به درمان رسیدن و تجربه کردن حال خوب برای تک‌تک مسافران می‌گردد. اگر شاکر نباشیم وندانیم که چه کسانی بوده‌اند و چه راهی را رفته‌اند و جا پای آن‌ها نگذاریم، قطعاً آنچه داریم را از دست خواهیم داد. باید دیدومتوجه شد و در مسیر درمان و در مسیر انسانی و انسان شدن قدم برداریم تا گوشه‌ای از زحمات این‌گونه عزیزان را جبران نماییم.

در ادامه جلسه مراسم تقدیر و تشکر از آقای کیوانفر انجام شد و تقدیر نامه هایی از طرف جناب مهندس دژاکام بنیان کنگره و مسافران و همسفران نمایندگی کرج به ایشان و همسفرشان اهداء گردید

در ادامه تولد دهمین سال رهایی آقای کیوانفر:


سخنان آقای مجید کیوان فر:

خیلی ممنون از حضور گرمتان سپاسگزارم و صمیمانه تشکر می‌کنم، این آدمی که در موردش مشارکت کردند من نیستم، این تعریف‌ها به من نمی‌خورد چراکه ممکن است باعث سقوط شود البته من یک‌لایه محافظ دارم که نمی‌گذارم این چیزها به من بچسبد. من دوازده سال حرف برای گفتن دارم ولی فرصت نیست، البته یک مقدار کمی می گویم. در آن‌وقت که ما به کرج آمدیم می گویم،ما یک تیم بودیم که تماماً عاشق بودیم، امروز اگر هوشیار باشیم می‌توانیم ثمره آن عشق را ببینیم. شما امروز نباید به این کار نگاه کنید بلکه بدانید در آن زمان حتی دید پزشک‌ها نیز نسبت به جماعت مصرف‌کننده بد بود، خیلی دوره سختی بود، خیلی جاها رفتیم به ما گفتند نه، ولی عاشقانه تلاش کردیم و به نتیجه رسیدیم. تمام پولی که دادیم از جیب خودمان بود، ما یک ساعت ونیم سالن آمفی‌تئاتر را در اختیار داشتیم و حتی یک تابلو هم نداشتیم و حتی آمپلی‌فایر و دستگاه صوتی را نیز اجاره می‌کردیم و جلسه برگزار می‌کردیم. خیلی سخت بود.

امروز بهانه است برای آغاز شروع دیگر چراکه من توانایی انجام این کار رادارم و کار من همین است. آدم‌ها متأسفانه دلیل آنکه می‌آیند و می‌روند و نتیجه درستی نمی‌گیرند این است که همدیگر را قبول ندارند و هر کس می‌آید راه دیگری را ادامه نمی‌دهد و راه خودش را می‌رود. بزرگ‌ترین مشکل آدمی فراموش‌کاری است، یادش می‌رود از کجا آمده و نقطه صفرش کجا بوده. ما اگر اینجا می‌آموزیم که شاکر باشیم باید شکرگزاری را به دیگران نیز یاد بدهیم، فقط کافیست که بخواهیم رشد کنیم آنگاه رشد خواهیم کرد و از ابزارهایی که خداوند به ما ارزانتی داشته بهره ببریم و به بصیرت برسیم و با قوه عقل، خواسته‌های جسم خود را به سمت ارزش‌ها سوق دهیم و به سمت کمال پیش برویم. امیدوارم در آینده این مکان کسانی باشند که نقطه صفرشان را فراموش نکرده باشند و یک‌جوری خدمت کنند که خودشان در آخر راضی باشند چراکه رضایت درونی بهترین اجر و پاداش خدمت کردن است.

استاد در آخر از مهندس دژاکام و استاد راهنمای خودشان آقای اشکزری تشکر نمودند و فرمودند که آنچه امروز هستند به خاطر وجود این عزیزان است و از همسفران خود نیز بسیار سپاسگزاری نمودند و از تمامی حضار که درجش نشان حضور داشتند تشکر نمودند و فرمودند که تمامی افراد چه آن‌هایی که او را دوست می‌دارند و چه آن‌ها که دوستش نمی‌دارند را دوست می‌دارد چراکه آنچه امروز هست و این مجیدی که الآن هست به خاطر وجود آن‌ها است.

سخنان همسفر سیمین:

ایشان از بنیان‌گذار کنگره 60 سپاسگزاری نمودند و از تمام حضار تشکر کردند و برای آقا مجید آرزوی موفقیت نمودند

سخنان همسفر کسری:

به پدر و مادرم خسته نباشید می‌گویم چراکه تا به امروز راه سختی را آمده‌اند و از همهٔ شما تشکرمی کنم که در جشن ما حضور به هم رساندید.


ویرایش و عکس: میلاد نادری


Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: کارگاه آموزشی مسافران و همسفران،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
سعید یکشنبه 26 اردیبهشت 1395 11:58
با تشکر و خداقوت خدمت جناب کیوانفر که زحمات بی دریغشون در این سالها برای کسی پوشیده نیست،و خسته نباشید به شهاب عزیز برای زحماتشون در سایت.
علی(لژیون آقای هاشمی) جمعه 24 اردیبهشت 1395 23:15
سلام و عرض ادب خدمت همه دوستان عزیزم در کنگره شصت.فقط میتونم بگم که خیلی گلی آقا مجید.دست شما و همه کمک راهنما های کنگره شصت رو میبوسم.موفق باشید
حسین چا قمی جمعه 24 اردیبهشت 1395 21:57
خدا قوت وتبریک خدمت بنیانگذار شعبه کرج جناب اقای کیوانفر عزیز بابت تمام زحماتی که کشیدید سپاس گذارم وخداروشاکرم که توانستم زمانی هرچنداندک راشاگردشمابزرگوارباشم.وان اشوبی که درزندگی ودرونم بودراتاحدی درمان کنم وبزرگترین افتخارم عشقی است که ازشماگرفتم.امیدوارم همیشه سالم وسلامت باشید.دوستان دارم.

نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات