در استحکام پایه های مالی و علمی کنگره من چه کرده ام
سه شنبه 11 خرداد 1395 ساعت 09:15 | نوشته ‌شده به دست مسئول سایت | ( نظرات )
به نام قدرت مطلق " الله "

من چه زمانی می‌توانم به دیگری کمک کنم؟ زمانی که خودم ازنظر پایه‌های مالی و علمی به جایگاهی رسیده باشم.


روز دوشنبه 95/03/10جلسه ی اول از دور بیستم و یکم سری کارگاه های

آموزشی خصوصی کنگره ۶۰ شعبه کرج  به استادی آقای: 

اکبر سعادتی، نگهبانی آقا: فرشید و دبیری آقا: علیرضا با دستور جلسه:

(( در استحکام پایه های مالی و علمی کنگره من چه کرده ام؟))

راس ساعت 16:00 آغاز به کار نمود:

(خلاصه سخنان استاد) :

خدا رو شکر می‌کنم یک‌بار دیگر توفیق شد در خدمت شما عزیزان باشم.من در این جلسه رسماً اعلام می‌کنم شعبه کرج برای خودش زمین خرید. تقریباً 1100 مترمربع به قیمت حدودی چهارصد میلیون تومان. الآن هم تقریباً حدود یک ماهی است که گروه ما پیگیر جواز و دستور نقشه است. اجازه بدهید در مورد دستور جلسه دیدگاه خودم را بگویم. مهندس چهارشنبه در مورد موضوع انشاء علم بهتر است یا ثروت صحبت کرد. من هم در مورد این موضوع زمانی که به مدرسه می‌رفتم انشاء نوشته بودم ولی هیچ‌وقت یادم نمی‌آید گفته باشم فقط علم و یا فقط ثروت خوب است. همیشه اعتقاد داشتم که پول چیز بدی نیست. بزرگان می‌گویند کسی که معاش ندارد، معاد هم ندارد. به‌وضوح دیده می‌شود که مناطقی که ازلحاظ اقتصادی در وضعیت پایین‌تری است، خلاف هم بیشتر دیده می‌شود. به‌طور مثال مناطق شرقی کشور که وضعیت اقتصادی کمی ضعیف است، قاچاق مواد مخدر و ... بیشتر است، یا همین گروه‌های تروریستی که به وجود آمده، خدا را بهانه کرده‌اند و به خاطر یک‌مشت دلار و به اسم خدا، سر صدها نفر را می‌برد، یک بخش عمده زندگی روزمره ما هم بحث مادی است. در مورد پیامبران، حضرت موسی به بحث‌های مادی بیشتر می‌پرداخت و حضرت عیسی به بحث‌های معنوی. اما حضرت محمد گفتند که من دنیا را از نگاه هردوی آن‌ها می‌بینم. یعنی این دنیا فقط مادیات و یا فقط معنویات نیست، این دو لازم و ملزوم یکدیگرند. شما اگر پول داشته باشید، علم را می‌توانید به استخدام خود درآورید. برعکسش هم صادق است. اگر علم داشته باشید به طبع آن‌هم به شما پول می‌دهند.مثلاً ایران در زمینه جراحی قلب باز پیشرفت داشته است و خیلی از مریض‌ها از کشورهای حاشیه خلیج‌فارس به ایران برای جراحی می‌آیند. این علم است دیگر که با خودش ثروت هم می‌آورد، پس علم و ثروت لازم و ملزوم همدیگرند.

حالا کنگره 60 به دلیل مهم بودن این موضوع، یکی از دستور جلساتش را به این موضوع پرداخته است. من چه زمانی می‌توانم به دیگری کمک کنم؟ زمانی که خودم ازنظر پایه‌های مالی و علمی به جایگاهی رسیده باشم.  یک‌زمانی هست من ازلحاظ پایه‌های مالی و علمی خیلی دارم، ولی در بخشیدن آن به دیگران، هیچ. برعکسش هم است، کسی پایه مالی قوی ندارد ولی می‌بینید در حد خودش خیلی خوب گذشت می‌کند. یکی از علت‌هایی که این دستور جلسه گذاشته‌شده است این است که فردی که دچار بیماری مصرف مواد مخدر بوده است مسلماً در زمینه مالی دچار آسیب شده است. حالا یکی کمتر و یکی بیشتر. پس باید در این زمینه هم حرکت بکنیم نه اینکه بگوییم نه من آمدم کنگره فقط کمک و خدمت کنم. الآن پایه مالی برای کنگره آن‌قدر مهم است که اگر کمک راهنمایی شاغل نباشد، نمی‌تواند لژیون تشکیل بدهد چون اگر دغدغه مالی در زندگی داشته باشد، نمی‌تواند به دیگران خدمت کند. همچنین رهجو نباید بیکار باشد مگر در موارد خاص که اگر بخواهد سر کار برود، سفرش خراب شود. مهم نیست چقدر درآمد دارد، مهم این است که مفید باشد و بیکار نباشد که نفسش او را به بازی بگیرد. موضوع مهم دیگری که است این است که پولی که درمی‌آورید، از صراط مستقیم به دست بیاورید. شاید اکنون میزان درآمدم نسبت به قبل کمتر باشد ولی کیفیتش خیلی متفاوت است و هیچ‌وقت هم لنگ نمانده‌ام.

موضوع دیگر که می‌خواهم بگویم این است که هزینه درمان هر مسافر در طول 11 ماه درمان، حدود چهارده میلیون تومان می‌باشد. در همین شعبه حدود 50 نفر در حال فعالیت هستند. کل پولی که در شعبه کرج در این چند سال برای خرید زمین جمع شده بود حدود هشتاد میلیون است و زمین خریداری‌شده چهارصد میلیون تومان می‌باشد. پس سیستم کار خودش را می‌کند و حالا نوبت شماست که در این قطاری که در حال حرکت است شریک باشید. دانه‌دانه است غله در انبار.میانگین 400 نفر در کرج در جلسات شرکت می‌کنند که ماهی 50 هزار تومان هم بریزند به‌حساب زمین ماهی 20میلیون می‌شود. سر سال 240 میلیون می‌شود. درحالی‌که خدا را شکر، کسانی را در این شعبه می‌شناسم که 50 هزار تومان پول‌توجیبی فرزند 8 ساله‌اش است. من خودم هر موقع یک تومان در کنگره خرج می‌کردم ده تومان گیرم می‌آمد، به شرطی که به این نیت باشد که بگوییم یک عده کمک کردند و به من خدمات دادند که من رها بشوم ، حالا نوبت من است که دین خودم را ادا کنم. اگر امروز کاری از دست من برمیاید، بی‌معرفتی است کمکی نکنم و باید هر کاری از دستم برمی‌آید انجام بدهم. چه به آند دنیا و ... اعتقاد داشته باشید و چه نداشته باشید، از دستتان می‌رود اگر کمک نکنید.

ازنظر علمی من هم می‌توانم کمک کنم. در طول سفر هر پله‌ای که عوض می‌کنم، هر اتفاقی که برایم می‌افتد را بنویسم. به‌صورت مقاله در سایت می‌گذارم. شاید مشکلی که من دارم را دیگری هم داشته باشد و به کار او بیاید. فرضاً من مشکل کبد، کلیه، پروستات و .. داشتم در با سفرم تمام شد. ما سال گذشته حدود 340 رهایی داشتیم که هرکدام از آن‌ها یک تجربه محسوب می‌شود. یک منبع عظیم از منبع علمی که سند برابر با اصل است.

درهرحال موضوعی که امروز مطرح است ما باید الباقی پول زمین را به تهران برگردانیم. خیلی بد است که یک عده‌ای بار ما را به دوش بکشند. ما باید خودمان کار خودمان را انجام بدهیم. ضمناً پول هزینه ساخت را هم باید تأمین بکنیم که انشاله این‌ور سال شعبه‌مان را راه‌اندازی کنیم. در کنگره همه کارها گروهی انجام می‌شود و امیدوارم با کمک تک‌تک شما عزیزان امسال شعبه کرج را افتتاح کنیم.

در ادامه جلسه پرسش و پاسخ برگزار گردید که آقای سعادتی به سؤالات مسافران پاسخ گفتند.


Print Friendly Version of this pageپرینت مطلب داغ کن - کلوب دات کام Share
مرتبط با: کارگاه آموزشی مسافران،


می توانید دیدگاه خود را بنویسید
حسین طاهری چهارشنبه 12 خرداد 1395 06:46
سپاس و تشکر از همه خدمتگزاران کنگره خاصه دوستان سایت
سعید سه شنبه 11 خرداد 1395 16:20
ممنون از جناب سعادتی و خداقوت و تشکر از بابک عزیز خداقوت
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
 
درباره ما ...
دریافت نشریات و فایل های صوتی ...
دریافت کتاب «عبور از منطقه 60 درجه زیر صفر» نویسنده: مهندس حسین دژاكام دانلود نوشتارها و فایلهای صوتی کنگره 60 در قالب فایل Mp3 و PDF
اشعار شاعران کنگره 60
اشعار شاعران کنگره 60
مسافران و همسفران محترم کنگره 60 می توانند اشعار خود را به ایمیل: adezhakam@gmail.com برای آقای امین دژاکام ارسال کنند.
آمار سایت ...
• تعداد مطالب:
• تعداد نویسندگان:
• آخرین بروز رسانی:
• بازدید امروز:
• بازدید دیروز:
• بازدید این ماه:
• بازدید ماه قبل:
• بازدید کل:
• آخرین بازدید:

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic